Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kompulsywne objadanie się


audreyhorne

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Aurora88 napisał:

A życiowo i psychicznie?

 

Wiem że to się w sumie łączy, ale może napisz, co Ci tam w duszy gra ostatnio. 

 

Życiowo i psychicznie też dobrze. 

Poznałam kogoś i zakochałam się ze wzajemnością, a to dodaje skrzydeł 🙂

Edytowane przez audreyhorne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę unikać białego cukru, soli, alkoholu, wysoko przetworzonej żywności, ograniczyć spożycie przemysłowo produkowanego mięsa. 

 

Jeść rzeczy proste i naturalne: warzywa, zboża i owoce.

 

To pozwala lepiej zapanować nad naszymi obżarłościowymi popędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak niektore rzeczy triggerują myśli natrętne typu "objedz się" oraz znane mi dobrze napięcie. Wystarczy, że się przejem lub nie zjem satysfakcjonującego wg mnie posiłku, który uznam za smaczny i juz te myśli zaczynają bombardować "objedz się, poczujesz ulgę, będzie ci przyjemniej". Tak działa nałóg i tyle.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmagam się z kompulsywnym objadaniem. Może nie jest to u mnie baaaaardzo rozwinięte, ale lepiej działać od razu. Poszłam do dietetyka, mam rozpisaną dietę i staram się jej trzymać. Jestem już ja niej ponad miesiąc. Przez ostatni tydzień miałam gorszy czas i trochę zaczęłam przesadzać, ale i tak już jest lepiej niż było kiedyś. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkąd odstawiam benzo, okropnie choruje na nieposkromiony głód. Napadowy. Budzę się w nocy regularne około 2-3 z nocnymi potami, pidżama cała morka, pościel, i ogromny głód. Muszę się przebierać, i zajadać, najczęściej coś słodkiego, albo kanapka. Inaczej nie zasnę. 

To samo za dnia. Jem tak dużo, że aż nie mogę uwierzyć gdzie to się mieści. Czasem mam problemy, raz zatrułem się jakimś burgerem i dostałem ataku senności, bolał brzuch, pojawiły się lęki. Dopiero po opróżnieniu się z tego wszystkiego poczułem się lepiej.

Odpuściłem całkowicie fast-food, od teraz jem już domowe jedzenie, robię sobie sam.

Aktualnie jem już 3 albo 4 kolację. Nie wiem co z tym zrobić. Nie czuję sytości, mógłbym jeść co 2 godziny dość spore posiłki. 

Zastanawiam się nad hipoglikemią czyli spadkami cukru, muszę to skonsultować z lekarzem bo nigdy tak nie miałem.

Może ta cholerna mianseryna mieć na to wpływ ale biorę dopiero do tygodnia i tylko 10mg na noc. Nie tyję. Jestem chudzielcem jak na mój wzrost. Jestem aktywnym nie siedzę na tyłku, ruszam, się ale też bez przesady, pogody nie dopisują, na rower wychodzę rzadko.

Z jednej strony się cieszę, bo organizm chce wrócić do zdrowia, ale jak mam być zdrowy skoro się obżeram?! 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompulsywne objadanie się to zaburzenie odżywiania, w którym osoba ma silną potrzebę jedzenia, często w sposób niekontrolowany i nadmierny, prowadząc do przyrostu masy ciała i w konsekwencji do otyłości. Może być ono spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak brak umiejętności radzenia sobie ze stresem, brak samokontroli, brak motywacji do zmiany nawyków żywieniowych lub brak wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Leczenie kompulsywnego objadania się może obejmować terapię behawioralną, która pomaga osobie zrozumieć przyczyny swojego zachowania i nauczyć się lepszych sposobów radzenia sobie ze stresem, a także terapię dietetyczną, która pomaga w ustaleniu zdrowego sposobu odżywiania i utrzymaniu wagi. W niektórych przypadkach może być również zalecane leczenie farmakologiczne, takie jak leki antydepresyjne lub leki przeciwlękowe, które mogą pomóc w zmniejszeniu objadania się i poprawie samopoczucia. Ważne, aby osoby cierpiące na kompulsywne objadanie się szukały pomocy u specjalisty


______________________________
kalkulator bmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×