Skocz do zawartości
Nerwica.com

CBD


sqnik8

Rekomendowane odpowiedzi

@Kalebx skuszony Twoimi postami zamówiłem ten Hemp life 5% Jakie dawkowanie dla początkującego? Raz dziennie 2 krople a potem ewentualnie zwiększyć do 3-4 myślisz, ze będzie ok dla nowicjusza?

 

Acha i jesze jedna kwestia: ja na trawę reaguje bardzo źle, tzn. pogłębienie lęków i niepokoju. Co prawda ten olejek nie ma właściwości psychoaktywnych wiec nie powinno być problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha i jesze jedna kwestia: ja na trawę reaguje bardzo źle, tzn. pogłębienie lęków i niepokoju. Co prawda ten olejek nie ma właściwości psychoaktywnych wiec nie powinno być problemu?

 

 

absolutnie nie poczujesz z przyjmowaniem olejku CBD jakichkolwiek lęków ,,, i nie prubuj sobie wkręcać. Temu Olejkowi lata świetlne do trawy i na odwrót . Obecnie biorę 5% 3X po 6-7 kropli/d. Lęków zupełnie nie doświadczam . Benzo ( które brałem 3 lata prawie dzień w dzień ) nie biore prawie wcale .A jak wezmę ( tranxene 5mg ) to sieka mnie porządnie . Czasami na noc( ćwierć clona ) na lepszy sen , ale to bardziej z lenistwa niz z faktycznej potrzeby .

Zacznij od 2-3 razy dziennie po 4 krople .

Ten olejek to super sprawa .

Niedługo jade do Kopenhagi na jaranie trawy na 2 tygodnie . Pierwszy raz będe palił i suplementował się olejkiem . Mam nadzieję ,że obydwie rzeczy razem( trawa + olejek ) nie będą aż takie złe jak sama trawa ( na zejsciu rzecz jasna, po paleniu ) , bo podczas palenia czuję sie super . -Prawie jakbym wyjechał na wakacje od choroby , szkoda tylko ,że w leżaku i na leżąco .A ---ch , w morde jeża .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Chyba jesteś jednym z niewielu nerwusow na których trawa dobrze działa i nie nasila lęków, a wręcz przeciwnie. A jak z piciem alko na tym olejku?

 

A tak btw. to aż nie chce mi sie wierzyć, ze mi to pomoże z lękami. Ile to juz specyfików przerobiłem i ich działanie to było placebo. A działa niestety tylko benzo :/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jaranie na olejku" jest trochę inne niż bez. Ja odczuwam to tak jakby układ kannabinoidowy był w pewien sposób chroniony przez CBD i sama trawa nie działa tak silnie i tak spektakularnie jak bez olejku. W zasadzie czuję więcej przyjemności niż złych efektów. Oczywiście nie powtarzam tego cyklicznie, także nie wypowiem się jak to by było jakby jarać codziennie przez 2 tygodnie. Ale jak zajarasz raz na dłuższy czas jest naprawdę przyjemnie i sama faza nie schodzi na tory bad tripa. Nie ma mowy. Albo mam wyjątkowo dobre jaranie typu sativa, albo razem z olejkiem daje to uczucie fazy sativowej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.solcbd.com/blogs/news/doing-it-wrong-how-to-dose-cbd-oil-for-anxiety

Na tej stronie piszą, że na lęki początkowa dawka to 40mg. Czyli ta moja buteleczka 10ml starczy na niecałe 2 tygodnie.. heh mało opłacalny biznes. Tylko z drugiej strony piszą o dawkowaniu a nie podają ilu procentowy CBD to jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jaranie na olejku" jest trochę inne niż bez. Ja odczuwam to tak jakby układ kannabinoidowy był w pewien sposób chroniony przez CBD i sama trawa nie działa tak silnie i tak spektakularnie jak bez olejku. W zasadzie czuję więcej przyjemności niż złych efektów. Oczywiście nie powtarzam tego cyklicznie, także nie wypowiem się jak to by było jakby jarać codziennie przez 2 tygodnie. Ale jak zajarasz raz na dłuższy czas jest naprawdę przyjemnie i sama faza nie schodzi na tory bad tripa. Nie ma mowy. Albo mam wyjątkowo dobre jaranie typu sativa, albo razem z olejkiem daje to uczucie fazy sativowej. Pozdrawiam

 

 

 

ernest00, cieszy mnie to niezmiernie .

Nie jarałem juz nić 5 miesięcy więc jak się zaciągnę dobrym haszem ( na olejku ) to pewnie w pory narobię ze "szczęścia " ;) . Poza tym będa obok bliscy kolesie( z dzieciństwa ) , co stwarza niepowtarzalny klimat i tysiące tematów do obgadania . To nie to samo co palenie samemu i leżenie na koju . ;) .

Nara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalebx3 - badałeś wątrobę po tym CBD? Bo właśnie martwi mnie to, że on hamuje metabolizm większości leków, a z tego co pisałeś podjadasz sobie jeszcze benzo:) Choć na zagranicznych stronach pisze o dużych dawkach CBD, więc pewnie te kilka kropelek dziennie nie powinny szkodzić. Chodź z drugiej strony nie piszą jakie to są te "duże dawki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on hamuje metabolizm większości leków

Co to znaczy i do czego prowadzi?

 

https://www.projectcbd.org/science/cannabis-pharmacology/cbd-drug-interactions-role-cytochrome-p450

 

@Lusesita Dolores - CBD nie ma właściwości psychoaktywnych. Sama trawka palona wydziela THC i to on odpowiada za różne "jazdy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on hamuje metabolizm większości leków

Co to znaczy i do czego prowadzi?

 

https://www.projectcbd.org/science/cannabis-pharmacology/cbd-drug-interactions-role-cytochrome-p450

 

Tak samo jak lekarze nie zalecają picia soku grejfrutowego z alkoholem ani łączenia go z lekami, ponieważ on też ingeruje w metabolizm wielu leków (właśnie poprzez hamowanie cytochromu p450) poprzez składnik, który zawiera: bergpten. Tylko CBD działa mocniej niż powyższy składnik.

Czyli to CBD nie jest tak do końca superbezpieczne. Bo który z nerwusów nie przyjmuje leków albo nie pije alko:D Choć tak jak pisałem może te kilka kropel dziennie nie działa aż tak hamująco. Choć pewnie przy jego używaniu warto byłoby sobie robić pełny zestaw prób wątrobowych.

 

@Lusesita Dolores - CBD nie ma właściwości psychoaktywnych. Sama trawka palona wydziela THC i to on odpowiada za różne "jazdy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dash, co w tym złego ,że leki dzieki olejkowi CBD wolniej sie metabilizują ?

Dla mnie osobiście nie ma w tym nic złego , leki w ten sposób dłużej siedzą w organiżmie i dłuższej ( mocniej działają ).

Choć pewnie przy jego używaniu warto byłoby sobie robić pełny zestaw prób wątrobowych.

- nawet jak wyjdą podwyższone, to co zrobisz ( jesli oczywiście olejek będzie działał pozytywnie -antylękowo , etc ) ? Z czego zrezygnujesz ?

Przez 12 lat miałem próby wątrobowe podwyższone dzień w dzień ponad 500%( wirus HCV) i co ,żyję . Nie przesadzałbym na Twoim miejscu Dash .

Teraz mam próby w normie , a moja KOCHANA Pani Wątroba wszystko przeżyje ,,, jęsli oczywiście nie poczęstuję sie przez pomyłkę muchomorem sromotnikowym ;) .

Najważniejsza jest psychika w znerwicowanym życiu , choć wiadomo,że zdrowa Wątroba to skarb bezcenny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dash, co w tym złego ,że leki dzieki olejkowi CBD wolniej sie metabilizują ?

Dla mnie osobiście nie ma w tym nic złego , leki w ten sposób dłużej siedzą w organiżmie i dłuższej ( mocniej działają ).

Choć pewnie przy jego używaniu warto byłoby sobie robić pełny zestaw prób wątrobowych.

- nawet jak wyjdą podwyższone, to co zrobisz ( jesli oczywiście olejek będzie działał pozytywnie -antylękowo , etc ) ? Z czego zrezygnujesz ?

Przez 12 lat miałem próby wątrobowe podwyższone dzień w dzień ponad 500%( wirus HCV) i co ,żyję . Nie przesadzałbym na Twoim miejscu Dash .

Teraz mam próby w normie , a moja KOCHANA Pani Wątroba wszystko przeżyje ,,, jęsli oczywiście nie poczęstuję sie przez pomyłkę muchomorem sromotnikowym ;) .

Najważniejsza jest psychika w znerwicowanym życiu , choć wiadomo,że zdrowa Wątroba to skarb bezcenny .

 

To złego, że jak są wolniej metabolizowane to bardziej obciążają wątrobę, a sam piszesz, że to skarb bezcenny:) Nie przesadzam i nie sieję paniki tylko doradzam ostrożność:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupić Kava Kava?

W Polsce ( i chyba tylko w Polsce ) kava kava jest nielegalne ,dokładnie tak samo jakbyś posiadał marihuanę .

Nie radzę zamawiać z zagranicznych sklepów bo jak celnicy trafią to moga być wielkie kłopoty .

Z tego co wiem ów lek mocno ryje wątrobę , a działanie podobne do benzo .

Jerzy , ,, o czym Ty stary byku myślisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem an swoim przypadku, że przy równoczesny stosowaniu olejku CBD i Valdoxanu, po wcześniejszym zejściu z brania benzodiazepin i zolpidemu byłem z polecenia Pani doktor na pobraniu krwi do prób wątrobowych. Myślałem, że będzie tragedia.

A okazało się zupełnie odwrotnie. Wszystko w normie a nawet nieco poniżej normy. Nie każdy musi być w tej grupie ryzyka w danym czasie. Wiadomo z czasem może się to zmienić na niekorzyść, ale nie musi.

Jak to mawia mój dobry znajomy, 90% problemów rozwiązuje się w czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, mocno ryje wątrobę jak się bierze dużą dawkę i codziennie, a ja chcę sobie sieknąć od czasu do czasu ja się będę gorzej czuł, przy tym olej z ostropestu na drugi dzień.

 

JERZY62, przeczytaj i dobrze sie zastanów zanim kupisz ,,, mieszkasz w Polsce .

 

Piper methysticum -Kava kawa)- na całym świecie delikatny relaksant, w Polsce groźna trucizna •

Polska znajduje się w światowej czołówce, jeśli chodzi o surowość prawa narkotykowego. Nie chodzi nawet o samą wysokość kar, która czyni z nas zaścianek Europy, ale także o listę zakazanych substancji. Jako jedyny kraj na świecie, karzemy więzieniem za posiadanie kavy.

 

Kava-kava, czyli pieprz metystynowy, to mająca delikatne działanie psychoaktywne używka rodzima dla wysp Oceanii. Tradycja stosowania tej rośliny sięga kilku tysięcy lat, zarówno jako substancja relaksująca, jak i nieodzowny element ceremonii. Delektowali się nią m.in. Karol Wojtyła, Królowa Elżbieta II, Hilary Clinton i niezliczona liczba innych koronowanych głów, szefów rządów i członków korpusu dyplomatycznego. Z biegiem czasu popularność kava-kava wykroczyła poza znajdujące się na drugim końcu świata wyspy, docierając do Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×