Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy trawa jest zielona?


anemon

Rekomendowane odpowiedzi

Wikipedia:

Ślepota barw - zwana też zaburzeniem rozpoznawania barw (często ogólnie nazywana daltonizmem), u ludzi jest niezdolnością do spostrzegania różnic pomiędzy niektórymi lub wszystkimi barwami, które normalnie są dostrzegane przez inne osoby. Ślepota barw jest zazwyczaj wadą wrodzoną, uwarunkowaną genetycznie, dziedziczoną recesywnie w sprzężeniu z chromosomem X.

 

Zaburzenie rozpoznawania barw może być także wynikiem uszkodzenia dróg wzrokowych począwszy od siatkówki po korę mózgu. Może być również efektem ubocznego działania leków lub związków chemicznych. Ślepota barw zwana jest też potocznie daltonizmem (który tak naprawdę jest wadą polegająca na nierozpoznawaniu barwy czerwonej i zielonej).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Identyfikowanie koloru zielonego jest zależne od ilości i ewentualnego stopnia uszkodzenia czopków oka, od naszej percepcji. Czy fakt, iż większość ludzi postrzega zieloną trawę (porastającą łąki i trawniki) jako zieloną oznacza, że rzeczywiście ma ona taki kolor?

 

Zwierzęta, przykładowo psy i koty, nie rozróżniają koloru zielonego.

 

Czy słusznym jest więc stwierdzenie, że trawa jest zielona? Mam na myśli odmiany traw, które uznano za zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, dobrze mówi, trawa jest zielona i nie ma się co nad tym zastawiać.

 

Chociaż moglibyśmy nie dojść do porozumienia, gdyby pokazać mi trawę o kolorze akwamaryna, czyli większość typowych facetów powie że to zielony, ale mam tak złe widzenie kolorów, że jest to dla mnie spokojnie niebieski :pirate:

 

Oliwkowy moja głowa widzi jako żółty :pirate::pirate: A z fioletowo różowym szajsem bym ładu ani składu nie doszedł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie akwamaryna też jest odcieniem niebieskiego

Może to coś z obrazkiem jest nie tak, albo ten kto robił (czy raczej ta) przedobrzyła z kolorami i wiedzą o kolorach, trzeba by się zapytać jakiegoś eksperta

 

magic wolf, 100% nie istnieją, o 2:00 w nocy dziennikarz se był pijany i napisał takie coś http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/serbia-urodzia-sie-fioletowa-krowa_223095.html zamiast fioletowej wgrał zdjęcie czarnej i teraz wyszło nie wiadomo co. Artykuł o fioletowej krowie z czarną krową w roli głównej, bez sensu :hide:

 

dla człowieka

tak jest, dla człowieka.

Zatwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×