Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Asia, jak masz dobrego psychiatrę, to podaj ogólnie. Te wątki mogą w przyszłości czytać inne osoby i też mogłyby skorzystać z namiarów na lekarza.

 

Ja ze swej strony mogę polecić dra Pawła Holasa. Przyjmuje na Dolnej 42 (NFZ, bez skierowania) i też prywatnie. Podobno najlepszy w nerwicach lękowych. Jest bardzo przystępny, łagodny, doświadczony i jego uwagi oraz rady uważam za bardzo wartościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miki74, ok. :) dr Joanna Krzyżanowska-Zbucka - zajmuje się leczeniem przede wszystkim zaburzeń lękowych, afektywnych i psychotycznych oraz depresji poporodowych, ma doświadczenie w pracy z kobietami z zaburzeniami emocjonalnymi w okresie ciąży i po niej, osoba kompetentna, wysłucha pacjenta uważnie i spokojnie, nie przepisuje leków jak cukierki, a przy tym jest dość sympatyczna. podobno też dobrze dobiera leki (osobiście tego akurat nie wiem, bo nie brałam). jakkolwiek nie cierpię z całego serca psychiatrów to muszę ją mimo wszystko ocenić na plus. :D

Można ją znaleźć w Instytucie Psychiatrii i Neurologii (jest ordynatorem oddziału psychiatrycznego) oraz np. w Pratirze (http://www.pratir.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr. Osiejczuk z Dolnej 42 - wydaje się całkiem w porządku psychiatrą i terapeutą. Co prawda mieliśmy tu już różne rewelacje na temat tej osoby, ale nawet jeżeli są prawdziwe to jego życie prywatne nie wpływa w żaden sposób na terapię.

 

 

To dr Owsiejczuk prowadzi również terapię tzn. można się do niego zapisać tylko na samą psychoterapię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terapia grupowa dla osób z syndromem DDA/DDD, to oferta skierowana do osób, które wychowywały się w rodzinach, w których nadużywanie alkoholu było lub nadal jest codziennością albo występowały inne zaniedbania.

 

Do osób, które czują się samotne, żyją lub żyły w toksycznych związkach, nie wierzą w siebie.

W trakcie terapii, uczestnicy mają szansę na konfrontację nie tylko z własnymi problemami, ale również na to, aby posłuchać o doświadczeniach innych.

 

Zajęcia grupowe prowadzone są przez psychologa, certyfikowanego psychoterapeutę – Honoratę Skrętowską

 

Aktualnie trwa nabór. Ilość miejsc ograniczona (12 osób).

Terapia grupowa rozpoczyna się 10 maja 2011r.

Grupa odbywać się będzie 1 raz w tygodniu we wtorki godz. 18.00 - 21.00

Składa się z 33 spotkań po 3 godziny cena 3.700zł (jedna godzina terapii grupowej 37zł). Istnieje możliwość płatności w ratach.

 

Zapisy: Aby wziąć udział w terapii należy zgłosić się do Ośrodka POLANA ul. Banderii 4 lok. 179 w Warszawie osobiście bądź telefonicznie w celu odbycia konsultacji kwalifikujących do grupy.

 

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem POLANA pod numerem (022) 825 00 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 20.00.

 

POLANA - Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej

ul. Banderii 4 lok. 179 , 01-164 Warszawa

Tel.: (022) 825 00 45

http://www.osrodekpolana.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Ostatnie lata prowadzonej pierwszej w Polsce akcji specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników

wypadków komunikacyjnych w ramach programu „Trakt” pozwoliły nam na skuteczną pomoc ponad 200 osobom cierpiącym

na zespół tzw. stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu (tel 509 127 858; e mail terapia@psych.uw.edu.pl) osoby, które w

ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku, lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku.

Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem,

nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi).

W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej terapii prowadzonej

przez najlepszych specjalistów leczeniu stresu pourazowego, w ramach programu naukowego prowadzonego przez

Uniwersytet Warszawski – Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania.

Szczegóły programu na http://www.wypadki‐drogowe.pl.

Z wyrazami szacunku,

Zespół programu „Trakt 2"

http://www.wypadki‐drogowe.pl

tel 509127858

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy. Nie owijając w bawełne, leczę się u psychiatry, który zalecił mi terapię u psychoterapeuty.

A więc szukam psychologa i psychoterapeutę w jednym (tak mi doradził lekarz), zajmującego się głównie zaburzeniami lękowymi oraz fobią społeczną, na terenie Warszawy (najlepiej na terenie Bemowa lub w pobliżu). Dobrze by było, jakby terapia mogła być fundowana z NFZ, ponieważ nie mam za bardzo kasy na niezbyt tanie wizyty... Zna ktoś może kogoś godnego polecenia?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam jesli zadaje pytanie na które padła juz w wątku odpowiedż < bo pewnie padła tylko niedostatecznie wytrwale szukam>

Od 4 lat mam mowiac ogolnie problemy ze swoim zdrowiem psychicznym ale wydawalo sie ze dam rade sama... mimo wszystko mysle ze powinnam porozmawiac ze specjalistą, wreszcie zdecydowalam sie isc do lekarza.

Mógłby ktoś polecić jakiegoś sensownego psychiatrę z Warszawy? Interesuje mnie tylko psychatra państwowy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Moja koleżanka zmaga się z depresją i nerwicą .Do tego się drapie.Czy znacie może dobrych psychoterapetów w państwoych placówkach w Warszawie.Dodam zę chodzi mi o terapię indywidualna.

Proszę o odpowiedź .Będę wdzięczna

Pozdrawiam

Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Moja koleżanka zmaga się z depresją i nerwicą .Do tego się drapie.Czy znacie może dobrych psychoterapetów w państwoych placówkach w Warszawie.Dodam zę chodzi mi o terapię indywidualna.

Proszę o odpowiedź .Będę wdzięczna

Pozdrawiam

Ania

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warszawskim ośrodku psychologii procesu ZaProgiem, afiliowanym przy IPP, prowadzona jest psychoterapia po angielsku i szwedzku. Osoby zainteresowane zasięgnięciem informacji, zaproszone są bezpośrednio na strony terapeutów: www.agnieszkaserafin.pl i www.mikolajczyz.pl

 

* * *

 

English (and Swedish) speaking psychotherapists in Warsaw. The practice is supervised and affiliated by IPP. To learn more visit agnieszkaserafin.pl/en or en.mikolajczyz.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie wiem jak z psychoterapeutami w Warszawie ale polecam specjalistów z Meta EFT. Prowadzone przez polaka, który specjalizuje się w najpoważniejszych zaburzeniach emocjonalnych, który pracuje np. z weteranami wojennymi z całego świata - depresje, PTSD, psychozy, CHAD, nerwice. Czarno na białym tłumaczą skąd się wziął problem, wyjaśniają procesy które się na to złożyły i pokazują odpowiednie kroki, w tym terapia, do wyjścia na prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Przeczytałam ten temat do strony 24 i dalej chyba nie mam siły. Jakieś dziwne akcje się tam rozkręciły :shock:

 

Szukam psychologa. Jak każdy.

Biorę pod uwagę kilka placówek i nie chciałabym się wsadzić na minę. Dodam, że szukam NFZ i to będzie moje pierwsze doświadczenie z takim kimś.

 

Przychodnia Lekarska WAT

ul. Kartezjusza 2

Poradnia Zdrowia Psychicznego

 

Lekarze, którzy przyjmują:

- Izabela RAKOCA(KIEROWNIK PORADNI);

-Igor GAJ

-Adam POLAŃSKI

 

 

Centrum Psychoterapii

ul. Sobieskiego 112

 

(nie mam pojęcia kto leczy i jak leczy a opinie, które tu wychwyciłam były różne albo dziwne)

 

Poradnia Zdrowia Psychicznego na Rembielińskiej 8

-spec. psychiatrii Joanna Głowacka

-psycholog Elżbieta Tyszko-Remisiewicz

-psychiatra Katarzyna Janke

-lek.med. Agata Paciorkiewicz-Piechalak

 

Brałam jeszcze pod uwagę CEPELEK - przychodnię wojskową ale opinie ma średnie.

 

I prosiłabym jeśli ktoś mógłby mi doradzić bądź odradzić konkretnego lekarza bądź placówkę albo przestrzec przed którąś tu wymienioną... Jestem zielona a nie chcę zrobić sobie krzywdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu dostałem skierowanie na oddział F7 w Instytucie na Sobieskiego w Warszawie. Obecnie czekam na przyjęcie. Będzie to mój pierwszy pobyt na oddziale zamkniętym. W Instytucie już byłem z tym, że był to oddział F10, który jest oddzialem otwartym.

 

F7 przylega bezpośrednio do głównego gmachu Instytutu - jak byłem na F10, miałem czasami okazję do tegoż głównego gmachu się przejść, a to po kawę z automatu, a to na dobry obiadek do bufetu (który to obiadek był niewątpliwie dobrą alternatywą dla szpitalnych obiadków). No i w czasie wizyt w tymże gmachu zdarzało mi się niekiedy spotkać gości w piżamach. Zakładam, że byli to pacjenci oddziałów zamkniętych, którym pozwolono raz na jakiś czas opuścić oddział.

 

No i tutaj mam pytanko (nie tylko do osób, które na F7 w Instytucie były - o ile takowe są, ale również do tych wszystkich, którzy mieli kiedykolwiek styczność z oddziałami zamkniętymi): Czy pobyt na oddziale zamkniętym, musi wiązać się koniecznie, z obowiązkiem chodzenia non-stop w piżamie? Nie ukrywam, że wizja chodzenia cały dzień w piżamie przeraża mnie, a nawet dołuje.

 

Nie robię sobie jaj - mówię szczerze. Chciałbym po prostu wiedzieć, co mnie ewentualnie czeka na oddziale zamkniętym. A że na takowym oddziale nigdy nie byłem, dlatego pytam. :) Więc drodzy użytkownicy: jak to jest z tymi piżamami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już gdzieś tu wspomniałam umówiłam się na Sobieskiego do dr Makowskiej.

niestety wizyta ma się odbyć dopiero 22 czerwca.

nie wiem co robić. czy zainwestować tę stówkę na prywatnego lekarza. może mi da jakieś leki, których działanie będzie mogła ocenić pani na sobieskiego.

czy moglibyście mi coś doradzić? jeśli prywatnie to z nazwiskiem. albo może macie doświadczenie z innymi placówkami nfz. np. psychomed w międzylesiu.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podane zostały mi nazwiska trzech terapeutów i chciałbym zaczerpnąć od Was opinii na ich temat.

 

prof. Jerzy Mellibruda

prof. Bohdan Woronowicz

prof. Andrzej Kokoszko

 

Czy mieliście styczność z którymś z nich, jeżeli tak to czy możecie wypowiedzieć się na jego temat. Byłbym bardzo wdzięczny ponieważ mam zamiar w wakacje udać się na konsultację do jednego z nich i rozpocząć terapię grupową lub indywidualną, bardzo mi zależy by była to osoba jak najlepsza ponieważ w mojej miejscowości nie ma osób o odpowiednich kwalifikacjach.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawski Instytut Psychoterapii i Rozwoju to miejsce, gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną, psychiatryczną i psychoterapeutyczną.

Jest to miejsce, w którym każdy jest traktowany wyjątkowo, każdy może poczuć się akceptowany, może liczyć na zrozumienie i wsparcie.

W komfortowych warunkach, w atmosferze dyskrecji i bezpieczeństwa proponujemy pomoc psychologiczną w szerokim zakresie, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. W ofercie Instytutu jest m.in. terapia indywidualna, grupy terapeutyczne, grupy wsparcia, terapia rodzin, coaching oraz konsultacje psychiatryczne. W razie potrzeby możliwa jest pomoc i leczenie farmakologiczne, skoordynowane z psychoterapią.

 

W naszej pracy przyświecają nam następujące zasady:

 

• Otwartość i szacunek wobec wszystkich ludzi

• Uważność i uczciwość wobec każdego człowieka

• Ciągły rozwój osobisty i zawodowy naszych specjalistów

• Praca pod stałą superwizją Superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×