Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pod Trzeźwym Aniołem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest? Wiemy, że to droga donikąd, ale... idziemy w to dalej. Mnie tam ciągnie...

 

Gdybym miała własne mieszkanie, sama czy ze znajomymi - bez tej kontroli rodzinnej, zewnętrznej, pewnie bym w to wpadła głębiej.

 

Mam tatę alkoholika, myślę że to a związek. Mieszkał sama od 17 roku życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rzygam. Kiedyś się zdarzało ale - to złe słowo - zmądrzałam.

to dobrze i źle bo rzyganie jednak odstrasza od alkoholu. Ja gdzieś do 27-28 roku życia rzygałem po nawet niewielkiej ilości alkoholu, później tak się wprawiłem i tyle piłem, że przestałem nawet po dużej ilości i miksach ale ostatnio rzadziej piję i mam lekki powrót czasem ale daleko do tego co było przed wielu laty.

 

Gdybym miała własne mieszkanie, sama czy ze znajomymi - bez tej kontroli rodzinnej, zewnętrznej, pewnie bym w to wpadła głębiej.
a ja niekoniecznie, bo piję dla towarzystwa i jestem bardzo podatny na nie gdy jest pijące to pije sporo, gdy nie albo w samotności to pijam niewiele lub nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piję czwarty, lub piąty dzień z rzędu (straciłam rachubę) pijana totalnie zasypiam koło 3-4. Przed 9 rano wstaję, udaję że jest okey, funkcjonuję tak cały dzień. No, magia....

 

magia , dokladnie , tyle,ze czarna i złowieszcza .

nawet nie ma z czego zażartować :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piję czwarty, lub piąty dzień z rzędu (straciłam rachubę) pijana totalnie zasypiam koło 3-4. Przed 9 rano wstaję, udaję że jest okey, funkcjonuję tak cały dzień. No, magia....

 

Przynajmniej w ciągu dnia nie pijesz...

Ja nie pamiętam z ostatnich 4 lat dnia bez alkoholu (rowniez prakycznie tylko wieczorami) i tez ostatnio zasypiam gdzie popadnie pijany totalnie. Z tym że , to sie nie zdarza tak czesto :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, szukaj sobie nadal wytlumaczen, ktore potwierdzaja to, co chcialabys: Jestem lepsza od ojca alkoholika i innych alkoholikow, bo.. (i tu miliony Twoich wytlumaczen, stworzonych przez mechanizmy choroby).

 

A co, lepiej się użalać nad sobą jaką to nie jestem pijuską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, szukaj sobie nadal wytlumaczen, ktore potwierdzaja to, co chcialabys: Jestem lepsza od ojca alkoholika i innych alkoholikow, bo.. (i tu miliony Twoich wytlumaczen, stworzonych przez mechanizmy choroby).

 

A co, lepiej się użalać nad sobą jaką to nie jestem pijuską?

 

Lepiej przestać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helvetti, nikt nie mowi, aby sie uzalac. To sie leczy, tak po prostu. Albo chcesz pic, albo chcesz zyc. Ty wybierasz.

 

poem, na zawsze? To ja tego nie wiem, czy juz tak bedzie na zawsze. Zyje tu i teraz i na tu i teraz moge powiedziec: Nie pije. Po co mi sie martwic jutrem? Mozna przestac, ale trzeba chciec. Jesli nie do konca chcesz, to moze lepiej nie dzwon, bo byc moze zarezerwujesz miejsce, ktore mogloby byc dla czlowieka, ktory CHCE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poem, na zawsze? To ja tego nie wiem, czy juz tak bedzie na zawsze. Zyje tu i teraz i na tu i teraz moge powiedziec: Nie pije. Po co mi sie martwic jutrem? Mozna przestac, ale trzeba chciec. Jesli nie do konca chcesz, to moze lepiej nie dzwon, bo byc moze zarezerwujesz miejsce, ktore mogloby byc dla czlowieka, ktory CHCE.

 

 

Gochka, mądrze prawisz . Wiesz dokładnie o co w tym wszystkim chodzi . Pogody ducha ,,,bez wódy lepiej i ,,,,,lżejjj , oj lżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×