Skocz do zawartości
Nerwica.com

Praca. Którą wybrać? POMOCY


Lusesita Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mam problem.

Pracuje w ochronie od 3 miesiecy.

To jest zwykła recepcja na uczelni. Do moich obowiazków należy odbieranie telefonów i łaczenie z dziekanatem, wydawanie kluczy, laptopów, rzutników. Praca jest po 24h.

Uczelnia teoretycznie jest otwarta do 22. Ale są asystenci czy studenci którzy siedza dłużej wtedy ide do takich i mówie ze o 22 chce zamknac budynek. Oni wtedy odpowiadaja ze jeszcze chwila , jeszcze godzinka i to mnie stresuje bo po oddaniu wszystkich kluczy musze iść sprawdzić czy w pokojach sa pozamykane okna i zgaszone światło. Uczelnia ma 2 pietra, to jest bardzo stary budynek. Zwyczajnie boje sie chodzić o 23/24 w nocy po drugim pietrze i sprawdzac te pokoje.Cała sie wtedy poce ze stresu i mam ochote zadzwonić do pracodawcy zeby zrezygnowac z tej pracy.

Ale od kilku dni okazało sie że inny pracodawca chce mnie dać na na recepcje do teatru. Odbieranie telefonów i przełaczanie, wydawanie kluczy, właczanie alarmu i tylko tyle wiem.

Wiem jeszcze że są biura i jak ktoś przyjdzie to dzwonie do biura zeby ktos zszedł do tej osoby

Praca jest po 12 h

Nie byłam tam i nie wiem jak wyglada budynek, czy trzeba chodzic sprawdzac pokoje w nocy.

Boje sie ze jak włacze alarm i mi sie właczy w nocy to co ja zrobie?

W poniedziałek rano jade do firmy i dokładnie wypytam o obowiazki na teatrze tego samego dnia mam dać odpowiedz czy przedłużam umowe na uczelni.

I nie wiem co robić.

Na uczelni mam swoja szafke, blisko łazienka wiem już co i jak. Gdzie przełączyć rozmowe i jaki klucz wydac. mam telewizor i czajnik, lodówke. jest też fotel na którym można sie przespać w nocy. Ale jak pomyśle że mam o 24 iść na góre to mnie stres łapie.

A na teatrze moge mieć gorsze warunki, moge źle wybrać. co wtedy zrobie, zostane bez pracy?

Jeśli chodzi o pieniadze to na uczelni mam umowe o prace podstawe + dodatkowe pieniadze za nocki i świeta

a na teatrze mam umowe o prace podstawe + bony na świeta

jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wybrałam teatr ale zadzwonili do mnie z uczelni że pójda mi na reke i bede pracowała po 12h co drugi dzien od 7-19 a weekendy wolne.

A powiedzieli że możliwe że w niedalekiej przyszłości bede pracowac od pon-pt po 8h.

Także nie musze wychodzić w ogóle na góre. Jutro podpisuje z uczelnia umowe. Hołk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

julusia, rozmawiaj bezpośrednio i CV wręczaj do ręki. Każde z CV także odpowiednio, odrębnie oznacz, tak, że jak wypłynie w net to będziesz wiedziała komu za to "utrzeć nosa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby praca się podobała i nie stresowała zbyt mocno psychicznie. Widzę, że jest tu mowa o takiej dość monotonnej, ale też odpowiedzialnej pracy. Niektórych taka monotonia potrafi bardzo uspokajać. Choć tak naprawdę zawsze będzie jakiś tam stres, jakieś nowinki, niuanse - w jednych pracach jest ich więcej, w innych mniej. Dobrze jest znaleźć sobie jakiś sposób na rozładowanie tego stresu, który jest mimo wszystko przejściowy, można to zrobić po pracy albo w weekend np. aktywność fizyczna, pójście do kościoła, na spacer, do znajomych/rodziny na herbatę.

 

Z takich zawodów podobnych do wymienionego ochroniarza-szatniarza mogą jeszcze być rejestrator medyczny, administracja biurowa, hotelarz. Więcej nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca w IT otwiera wiele perspektyw. Fullstack developerzy to uniwersalni programiści, którzy rozwijają zarówno część serwerową, jak i kliencką projektu. Na takich specjalistów jest duże zapotrzebowanie, ponieważ mogą oni zastąpić programistów o różnych profilach. Full-stack developerzy są biegli w wielu technologiach, więc mogą samodzielnie stworzyć projekt internetowy. Muszą znać tylko jeden język programowania - JavaScript.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem drastycznie zmienić zawód i nauczyć się programowania. Programowanie jest jedną z najbardziej pożądanych dziedzin, zarówno w dzisiejszym świecie, jak i w przyszłości. Aby jednak stać się naprawdę wykwalifikowanym specjalistą w tej dziedzinie, nie można obejść się bez kursów programowania. Kursy na  będą niezastąpioną pomocą w nauce nie tylko dla początkujących, ale również dla dojrzałych programistów, którzy chcieliby lepiej odnaleźć się w tej dziedzinie i podnieść swoje umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×