Skocz do zawartości
Nerwica.com

Alternatywy dla antydepresantów


lukrowana

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym się kiedyś ''oczyścić'' i wyjść z psychotropów, które biorę z powodu depresji. Ale co jest dobrą alternatywą dla nich? U mnie problem raczej nie jest serotoninowy, bo po ssri czuję się fatalnie, a coś z dopaminą i może trochę z noradrenaliną (choć tu nie za dużo, bo inaczej mam lęki) - na takie leki jedynie reaguję dobrze i zastawiam się co moze być zamiennikiem. Próbowałam kiedyś deprim czy różeniec górski i efekt średni. Ale na pewno coś jeszcze jest, legalnego 8) oprócz oczywiście terapii czy uzdrowicieli albo innych metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z leków o innych mechanizmie działania niż serotoninergiczny to bupropion(Wellbutrin XR), tianeptyna(Coaxil), reboksetyna(Edronax), moklobemid(Moklar,Mobemid), amisulpryd(Solian), flupentiksol(Fluanxol)-oba w niskich dawkach.

 

Z ziołowych środków to dziurawiec zwyczajny- ale tylko wyciągi alkoholowe, bo tylko takie mają działanie przeciwdepresyjne(np. Intracum Hyperici w aptece), różeniec górski/rhodiola, suplement 5-HTP(ale on ma działanie serotoninowe), SAM-e (można w sklepach internetowych kupić), omega-3 w wysokich dawkach mają udowodnione w badaniach klinicznych działanie przeciwdepresyjne- ale nie mogą być pierwsze z brzegu- musisz patrzeć na zawartość kwasów EPA i DHA, aby łącznie było ich w porcji dobowej 1000-2000mg (polecam Olimp Omega-3 Sport Edition- 120 kaps. - bierzesz 4/dobę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, wczoraj opublikowano badania, z których wynika, że kwasy omega-3 mogą wpływać pozytywnie na oczy, mózg, serce, ale... zależność ta nie występuje, gdy przyjmuje się suplementy (czyli trzeba jeść np. ryby w sporych ilościach, orzechy, migdały). Producenci się załamią, wszak tylko w USA ludzie wydają na te suplementy 1,2 mld USD rocznie. ;)

 

I wyszło jeszcze, że nawet duże dawki kwasów omega-3 nie opóźniają procesów starzenia się mózgu, co ma zwykle odzwierciedlenie w pogorszeniu się procesów poznawczych u starszych osób. Co prawda wspominałeś jedynie o depresji, ale kiedyś mówiło się dużo, że te kwasy to, oprócz glukozy, prawdziwe paliwo dla mózgu i mogą również wydłużyć czas naszej biegłości umysłowej.

 

Myślę, że warto się zapoznać (badania na 4 tys. osób/5 lat).

 

http://www.iflscience.com/health-and-medicine/study-suggests-fish-oil-supplements-don-t-prevent-mental-decline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można wspomnieć o regularnych ćwiczeniach,ruchu... wydzielanie się endorfin, odsuwanie złych myśli, skupianie się na celu.

Jeżeli masz trudności z zasypianiem to ludzie chwalą sobie senospazminę.

Warto nauczyć się technik relaksacji, odcinania złych myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się kiedyś ''oczyścić'' i wyjść z psychotropów, które biorę z powodu depresji. Ale co jest dobrą alternatywą dla nich? U mnie problem raczej nie jest serotoninowy, bo po ssri czuję się fatalnie, a coś z dopaminą i może trochę z noradrenaliną (choć tu nie za dużo, bo inaczej mam lęki) - na takie leki jedynie reaguję dobrze i zastawiam się co moze być zamiennikiem. Próbowałam kiedyś deprim czy różeniec górski i efekt średni. Ale na pewno coś jeszcze jest, legalnego 8) oprócz oczywiście terapii czy uzdrowicieli albo innych metod.

 

A może masz pasożyty albo pełno metali ciężkich w komórkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z antydepresantami, swego czasu dobrą alternatywą dla nich był dla mnie lit w postaci suplementu - orotan litu dawka 5 mg dziennie.

 

Bardzo dobrze tonizował mi układ nerwowy, jako stabilizator nastroju wspomagał mnie w walce z depresją, gdy wszystko wydawało się beznadziejne.

 

Odstawiłem, bo miałem wrażenie, że lekko mi zaburzał sferę seksualną, ale nie każdy musi tak mieć.

 

Czytałem, że w rzadkich przypadkach może tak być z litem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×