Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk wysokości?


ideaxp

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy mam lęk wysokości, czy nie. Mianowicie, w górach, na dużej wysokości i dużej ekspozycji na wysokość, nie czuję nic. W sumie, to nawet euforię ;)

 

Problem pojawia się na czymś, zbudowanym ręką człowieka:

-balkony powyżej 8 piętra, ze zwykłą barierką

-wyciąg w górach (otwarty), ostatnio się zmusiłem, przez całą drogę dorosłemu facetowi leciały łzy i ciągle myśl "trup na miejscu" jak się zepsuje, dobrze, że chociaż deszcz padał i ludzie nie widzieli

-różnego typu wieże i ich tarasy, np. latarnia morska

To, że wsiadłem na wyciąg, świadczy raczej o tym, że nie boję się samej wysokości.

 

Nie mam natomiast problemu w zamkniętych:

-wyciągach

-balkonach

-czy nawet samolotach

 

Jakie objawy?

-mimowolnie pojawia się myśl o śmierci

-mam przed oczami ...skok z takiego czegoś, taki realny, że muszę się wycofać, trzymając się wręcz ziemi

-ciągnie mnie na dół, myśl o skoku jest tak silna, że muszę pilnować by tego czasem nie zrobić, wiem, że to głupota

 

Brak:

-myśli stricte samobójczych, żadnych takich zamiarów nie mam

-brak depresji

-nie mam "miękkich nóg" i zawrotów głowy

 

Dlatego od wszelkich takich miejsc, trzymam się z daleka. Zdjęcia z latarni morskiej, robiłem z wyjścia na balkon, trzymając się futryny jak małpa czy gekon.

 

W dzieciństwie z niczego nie spadłem i nic takiego nie zobaczyłem, nawet przebywałem pół życia na parterze, po drzewach chodziłem, więc nie mam pojęcia.

 

Leczy się to jakoś? Nie mam do dyspozycji balkonu obecnie na znacznej wysokości, ale przypinałbym się uprzężą alpinistyczną. Kurcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ideaxp, w przypadku lęku wysokości najlepiej działać metodą małych kroków. Od razu skok na bungee może być zbyt radykalnym, wręcz szokowym rozwiązaniem. Odsyłam Cię do tekstu: https://portal.abczdrowie.pl/lek-wysokosci Znajdziesz tam przydatne wskazówki. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest powiedziane, że nie skoczę z tego bungee. Na wyciąg wszedłem, dopiero po przekroczeniu pułapu 3-4 pięter, poczułem jaki to był zły pomysł ;) Dzisiaj byłem się dowiadywać o skok typu Dream Jump z 225 metrów, oczywiście pełna asekuracja, zabezpieczenia linowe i bezpieczniej od bungee. Możliwe, że spróbuję, oczywiście cała zabawa jest sporo droższa od bungee.

 

edit: ja nie mam lęku wysokości typowe, niskie pułapy na mnie nie działają, może to i dobrze, bo czytałem, że osoby mają nawet problemy ze schodami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×