Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co z rolnictwem?


Po prostu maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Co w Polsce jest jeszcze Polskie?

Lasy i rolnictwo. Ale pare "mądrych ustaw" i przychylny Prezydent i można i to załatwić.

Lasy można wydrenować z kasy podatkiem obrotowym który uchwalił Tusk. Biedne lasy beda sie zadłużać. Przyjdzie "mądry menadżer" zadłuży lasy podobnie jak kopalnie i szpitale. Wtedy wyjdzie polityk PO i powie że zadłużone lasy trzeba sprzedać bo są nadmiernie zadłużone a społeczeństwo nie bedzie do nich dopłacać. Komor chciał sprzedać lasy a pieniądze ze sprzedaży oddać żydowm w ramach reparacji za ich dawne majątki.

Rolników można też załatwić przez kilka "dobrych" decyzji.

Najpierw ziemie agencyjną ustawianymi przetargami można sprzedać słupom, a po 2016 roku już legalnie ludziom z zagranicy.

Potem można wpuścić niekontrolowanie tanią żywność z innych rynków do kraju byprodukcja stała sie maksymalnie nieopłacalna. Przy okazji mozna namówić nie za bardzo wykształconych rolnikow do brania dużej ilości kredytów inwestycyjnych i obrotowych, takich których oczywiście nie będzie w stanie spłacić.

Wtedy rolnicy staną się na tyle ubodzy, że będą musieli się wyprzedawać łącznie z ziemią żeby nie pójść siedzieć za długi.

Te działania właśnie mają miejsce na naszych oczach. Jest to początkowa jeszcze ich faza ale pare lat konsekwencji + 4 lata kolejnych rządów PO i będzie pozamiatane.

Wsie i tak już pustoszeją, a ich mieszkańcy w malejącym stopniu zajmują się już rolnictwem. Zostali tylko duzi gospodarze, ale ich ww. sposobami też można załatwić. Trzeba tylko konsekwencji.

Tą konsekwencję ktoś widać ma. Bardzo zależy mu by Polacy stali się nędzarzami bez ziemii i własności we własnym kraju.

Tak się wyprzeda wszystko i za 10 lub 15 lat wyjdzie na mównicę jakiś POwiec junior i stwierdzi, że w sumie jak już nic nie mamy to moglibyśmy zostać wchłonięci przez jakiś inny kraj np częściowo niemcy i rosję. Ważne jedynie abyśmy byli proeuropejscy. :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie wkurrrfili ci rolinicy, traktorami blokowali ruch a bylo mi akurat spieszno...więc to jest ta ich logika, zeby za to ze cos tam im nie pasuje, szaremu obywatelowi ktory nie ma z tym nic wspolnego zrobic pod gorkę? niech z rzadem wojuja a nie ze sie na postronnych wyzywaja.

jeszcze jak zobaczylem ta gebe bezmyslna za kolkiem traktora, to zwatpilem w ich rozsadek calkiem, jedzie takie ciele 20km/h za stadem innych traktorow, ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wkurwia oburzenie na strajkujących rolników, bo kiedy robiły to inne grupy ludzi nikt mordy nie otwierał. Most Łazienkowski więcej narobił dezorganizacji w ruchu niż ci bogu ducha winni rolnicy, którzy nie wybrali się w celach turystycznych i na to nikt nie psioczy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bądź rolnikiem

wkurw bo dziki

jedź protestować do miastowych

siedem godzin krzycz "gib moni kill boars"

zero efektu

antypolski, antyrolniczy rząd nie słyszy Twojego krzyku rozpaczy

żona Bożena dzwoni, że dziki zryły brukiew

i porwały Ci pierworodnego by wychować na księcia puszczy

wzrost wkurwu

jeszcze policja ściga bo migacz się spsuł

oddajesz 500 cbln na antypolski antyrolniczy rząd

rozpacz

nagle światełko nadziei

latarnia nadziei

agrobiznes podaje, że Prezydent Bronisław Komorowski rozwiąże problem dzików

Prezydent Bronisław Komorowski objeżdża gminy Bronkowozem

jako wytrawny myśliwy poluje na dziki

to nie polowanie, nie obława, nie łów

to planowe niszczenie gatunku

nie ma dzików w gminie

nie ma dzików w powiecie

nie ma dzików w Polsce

przy okazji odjebał Twojego pierworodnego ale chuj warto było

nawet nie wiesz czy to była Twoja krew

wybory wygrywa Korwin bo Prezydent Bronisław Komorowski nie robił kampanii tylko polował na dziki

wzrost gospodarczy 400% dziennie

Polska leci na Marsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84,

a mnie wkurwia oburzenie na strajkujących rolników, bo kiedy robiły to inne grupy ludzi nikt mordy nie otwierał. Most Łazienkowski więcej narobił dezorganizacji w ruchu niż ci bogu ducha winni rolnicy, którzy nie wybrali się w celach turystycznych i na to nikt nie psioczy

 

strajków żadnej innej grupy ludzi nie odczułem, jedynie tych rolników właśnie, ale oczywiście gdyby inni zamiast strajkami szkodzić odpowiedzialnym, robiliby to mnie jak rolnicy, to też bym ich skrytykował, także kulą w płot Magnolia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, nie wiem nic o żadnym moście, pisze o tym co mnie spotkało na drodze, zresztą co to za retoryka, że niby nie można narzekać na coś tylko dlatego że są większe rzeczy do narzekania, to tak jakby Ci ktoś zabrał 100 zł i powiedział, że "czego masz pretensje? Iksińskiemu ukradli samochód i jakoś do winowajcy Iksińskiego pretensji nie masz"... czy ja sobie nie mogę wybrać tematu do narzekania? przecież to co pisałem o rolnikach nie znika tylko dlatego, że ktoś tam jest gorszy, czy coś tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, po prostu wkurza mnie to narzekanie ludzi na blokadę rolników, jakby trwała co najmniej miesiąc. Nie miałam zamiaru Cię urazić. Post nie był skierowany tylko do Ciebie więc nie wiem dlaczego znowu uważasz, że do Ciebie "strzelam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie grupy społeczne powinny wyjść na ulicę jak w 80tym. Naród powinien przejrzeć na oczy i przestać wybierać antyobywatelskie antygospodarcze rządy Platformy.

Racja, ale nie wyjdzie bo ma za dużo do stracenia i przyzwyczaił się do dymania przez wszystkich. Na razie jedyną masową formą protestu jest masowa emigracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, zgadzam się, jak ludzie nie przejrzą na oczy na jesieni to wtedy jak mówią amerykanie every man for himself i niech ten kraj szlak trafia ho na to ludzie widocznie zasługują. Chyba ze autentycznie znów sfałszowane wybory. Niesioł powiedział ze władzy nie oddadzą......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i to jest najlepszy czas na strajki i upominanie się o swoje. Ten nierząd żyje z tego, że nikt się nie buntuje. Mają spokój kompletnie żadnego oporu. Po górnikach i rolnikach czas na resztę społeczeństwa bo wiele jest grup które są rozgoryczone, np. niskimi płacami, podnoszeniem podatków, wymieniać można bez końca. Chociaż Kopaczowa obiecuje urzędnikom podwyżki od 2016, hehehe, kurwa mać. Przerośnięta administracja będzie ratować wynik PO w wyborach, więc trzeba im zawczasu obiecać nagrodę. A tacy transportowcy ile protestowali, praktycznie chwilę, to nic. Po wyborach nie będzie już w ogóle po co wychodzić na ulice, no chyba po to by zrobić rebelię na całego. Ale póki można trzeba po dobroci, ale nikt się nie kwapi. Młodzi wyjechali na Zachód i zostali biedni, bierni i ci którym nie jest źle, ci ostatni będą głosować jak zwykle na mniejsze zło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madlen92, u nas jest ten problem, że ludzie są oglupieni przez media. Widać to nawet tu na forum. Idą głosują na oszustów bo im Kuźnia w TVN ie kazał. Wybierają sami częściowo antypatriotow karierowiczow nie patrząc na własny portfel bo im ideologia tak każe. Jeśli ktoś nie popiera PiSu to trudno, ale po co głosuje na mafie POwska która likwiduje gospodarkę i społeczeństwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem wszyscy będą strajkować.Kiedy bibliotekarze,pracownicy ZOO, czy dziewczyny z agencji ? A potem ktoś rzuci hasło wróć komuną :mrgreen:

Ci co pracują w sektorze prywatnym nigdy nie będą strajkować, bo pracodawca zwolni ich od razu i zatrudni innych.

Dlatego, też związki zawodowe nie lubią firm prywatnych.

 

-- 18 lut 2015, 09:38 --

 

Dla mnie wszystkie grupy społeczne powinny wyjść na ulicę jak w 80tym. Naród powinien przejrzeć na oczy i przestać wybierać antyobywatelskie antygospodarcze rządy Platformy.

Dlatego ludzie popierają PIS, bo głosi socjalistyczno-populistyczne hasła.Hasła chwytliwe.

 

-- 18 lut 2015, 09:42 --

 

Obawiam się , że za PIS rozpoczną się czystki w naszym kraju.Wielu profesorów straci pracę,paru dziennikarzy też. PIS już obiecał ( groził ?) że zrobi porządek.Tylko, że dla nich każdy, kto nie z nimi ten przeciwko im.

 

-- 18 lut 2015, 09:46 --

 

I co to znaczy według PIS i jego wyznawców, że Duda będzie prezydentem prawdziwych polaków ? Czyli kogo ? Kiboli,nazioli,homofobów,fanatyków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×