Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pasożytnictwo społeczne.


Gość Doberman

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie pasozyt społeczny to taki co mógłby pracowac, ale nie chce, bo woli korzystac z z róznych zasiłków czy innych form pomocy społecznej.

I właśnie o taką definicję pasożytnictwa społecznego chodziło mi kiedy zakładałem ten temat.

To ciekawe ... założyłeś temat, żeby znaleźć potwierdzenie dla swoich własnych tez.

 

No to akurat nic dziwnego. Ludzie lubią gdy rozmowa wygląda w ten sposób, że pada teza, a od drugiej osoby otrzymuje się wzmocnienie tezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największymi pasożytami i tak są kler, wojsko, niepotrzebna administracja a przede wszystkim politycy i to wszystko na linii biznes-polityka- zamówienia publiczne. To że ktoś dostaję jakąś nędzną rencine w ogóle mi nie przeszkadza i tak jest dosyć bezrobotnych w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pasozyt społeczny to taki co mógłby pracowac, ale nie chce, bo woli korzystac z z róznych zasiłków czy innych form pomocy społecznej.

I właśnie o taką definicję pasożytnictwa społecznego chodziło mi kiedy zakładałem ten temat.

To ciekawe ... założyłeś temat, żeby znaleźć potwierdzenie dla swoich własnych tez.

 

Ale w sumie jak dla mnie wątek jest wart zainteresowania, jak najbardziej na czasie i jak najbardziej na miejscu ( mam na myśli forum ), dlatego liczę, że się będzie rozwijał ;)

Wiesz, nie tyle chodziło mi o potwierdzenie mojej tezy, ile o rozpoczęcie dyskusji na ten temat, który wydaje mi się dość ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się spotykam z sytuacją gdy ktoś o poglądach narodowych jest jednocześnie przeciwnikiem katolicyzmu. To interesujące. Zawsze kojarzyłem różne odłamy ruchów narodowych z katolicyzmem, albo przynajmniej chrześcijaństwem.

Myślę że we współczesnej Polsce poglądy narodowe kojarzą się z ugrupowaniami narodowo-radykalnymi, które są jak najbardziej katolickie. Zaś Zadruga nie jest ugrupowaniem narodowo-radykalnym, a narodowo-socjalistycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Świecki nie ma to jak mieć komuszka Ceaușescu w podpisie, hm? Dobrze, że został rozstrzelany. I szkoda, że komunizm, podobnie jak nazizm, nie jest zakazany ustawowo, tj. jego propagowanie. Nie dziwię się, że na początku XX wieku komuchów tępiono jak karaluchy.

Ale my nie o tym. Jako przedsiębiorca, tj. osoba stojąca z drugiej strony barykady miałem niezły ubaw czytając te socjalistyczne brednie które tutaj ludziki wypisują na cztery strony. :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) I szkoda, że komunizm, podobnie jak nazizm, nie jest zakazany ustawowo, tj. jego propagowanie. (...)

Nie jest? A mi się wydaje że jest to system totalitarny, a systemów totalitarnych nie można propagować w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największymi pasożytami i tak są kler, wojsko, niepotrzebna administracja a przede wszystkim politycy i to wszystko na linii biznes-polityka- zamówienia publiczne. To że ktoś dostaję jakąś nędzną rencine w ogóle mi nie przeszkadza i tak jest dosyć bezrobotnych w Polsce.

Też tak sadzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) I szkoda, że komunizm, podobnie jak nazizm, nie jest zakazany ustawowo, tj. jego propagowanie. (...)

Nie jest? A mi się wydaje że jest to system totalitarny, a systemów totalitarnych nie można propagować w Polsce.

 

Masz rację. Tylko ci się wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) I szkoda, że komunizm, podobnie jak nazizm, nie jest zakazany ustawowo, tj. jego propagowanie. (...)

Nie jest? A mi się wydaje że jest to system totalitarny, a systemów totalitarnych nie można propagować w Polsce.

 

Masz rację. Tylko ci się wydaje ;)

Pamiętam takie nagranie z marszu antify, jak przyszli z komunistycznej młodzieży Polski z czerwonymi flagami, to ich policja chciała zgarnąć za promowanie systemów totalitarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja zna się na prawie mniej więcej tak jak osoba od urodzenia ociemniała na kolorach. Coś na ten temat słyszała. Wie nawet, że są ludzie, którzy to rozumieją. Ale tak na co dzień traktują prawo jak buty. Fajnie mieć na nogach, ale lepsze na rzepy, niż żeby było trzeba wiązać. Odwołajmy się jednak do treści ustawy:

 

Art. 256.

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

 

Pomijając kontratyp z par. 3. to przepis penalizuje propagowanie ustroju faszystowskiego, lub innego totalitarnego. Nie ma nic na temat komunizmu. Dlatego propagowanie komunizmu jest dozwolone. Jednakże propagowanie stalinizmu, jako ustroju, już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za Caucescu w Rumunii tęsknią jak u nas za Gierkiem, choć Ceausescu był stokroć gorszy od poczciwego Edka, który zmarł w biedzie w przeciwieństwie do większości polskich partyjniaków.

socjalistyczne brednie które tutaj ludziki wypisują na cztery strony.
takie same brednie jak te neoliberalne gdzie tylko bogaci zyskują , ja jestem gdzieś po środku bo nie akceptuje obydwu. Ciekawe co neoliberałowie mają do powiedzenia na temat sukcesu gospodarczego np Korei Płd czy Tajwanu a przecież tam panuje coś na kształt centralnego planowania i własność państwowa jest dominująca przynajmniej w przemyśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socjalistyczne brednie które tutaj ludziki wypisują na cztery strony.
takie same brednie jak te neoliberalne gdzie tylko bogaci zyskują , ja jestem gdzieś po środku bo nie akceptuje obydwu. Ciekawe co neoliberałowie mają do powiedzenia na temat sukcesu gospodarczego np Korei Płd czy Tajwanu a przecież tam panuje coś na kształt centralnego planowania i własność państwowa jest dominująca przynajmniej w przemyśle.

No wiesz, facet jest przedsiębiorcą, nachapał się, to teraz chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to, że ci wszyscy drobni przedsiębiorcy są w zasadzie po tej samej stronie co ludzie pracujący. Ale tego nie wiedzą i utożsamiają się z wielkim kapitałem, który ich zmiecie zaraz po ujarzmieniu ludzi pracy.

No właśnie drobni przedsiębiorcy to ofiary wielkiego kapitału często żyją na niższym poziomie niż pracownicy najemni a i stresów wiele więcej a często jedyny plus to bycie na swoim. No ale niech se myślą co chcą ja tam widzę miejsce dla ludzi popierających Korwina jak i Ikonowicza. W moim niewielkim miasteczku 11 tysięcy są np 2 Biedronki, Lidl, Netto, Intermarche, Polo market a wszyscy drobni sklepikarze i straganiarze praktycznie padli jeszcze parę sklepów nocnych- monopolowych się trzyma i to na pewno nie padli wskutek socjalizmu tylko raczej wolnego rynku gdzie silny zwyciężają i do tego są nawet zwalniani z podatków przez państwo jako dawcy kapitału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to, że ci wszyscy drobni przedsiębiorcy są w zasadzie po tej samej stronie co ludzie pracujący. Ale tego nie wiedzą i utożsamiają się z wielkim kapitałem, który ich zmiecie zaraz po ujarzmieniu ludzi pracy.

No właśnie drobni przedsiębiorcy to ofiary wielkiego kapitału często żyją na niższym poziomie niż pracownicy najemni a i stresów wiele więcej a często jedyny plus to bycie na swoim.

 

No ale jak zamiast czytać Marksa czyta się komentarze Korwina do Marksa, notabene słabe merytorycznie, to potem się wierzy w gruszki na wierzbie i śliwki na sośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ostatnio na forum, że front lewicowy rośnie w siłę, a neoliberalna ideologia na każdym kroku jest miażdżona.

Ja byłem kiedyś Korwinistą a że wylądowałem w życiu jako pracownik fizyczny, przedstawiciel prekariatu to trudno popierać ideologię liberalną będąc na samym dnie drabiny społecznej, gdy się jest dla kapitalisty tanią siłą roboczą bez praw pracowniczych. Najchętniej by chcieli żebyś pracował za darmo i to w sobotę niedziele i święta po 15 godzin dziennie jak trzeba tak się u nas rozwydrzyli ci wspaniali przedsiębiorcy( oczywiście nie wszyscy). Znam wielu ludzi którzy pracują za minimum i jedyne podwyżki to te które wymusza na nich państwo a tak by dalej za 1000 zł brutto robili gdyby nie było płacy minimalnej( która i tak jest nagminnie omijana przez umowę o dzieło) tak krytykowanej przez liberałów. Niedawno w okolicznym zakładzie obniżono pracownikom( ściślej zleceniobiorcom)) pensje do 5 zł na h i zatrudniono kobiety ze wschodu tak wygląda u nas ten socjalny raj o którym mówią Korwiniści i to w rzekomo 3-cim najbogatszym województwie w kraju ze średnią ponad 4000 zł. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ostatnio na forum, że front lewicowy rośnie w siłę, a neoliberalna ideologia na każdym kroku jest miażdżona.

Ja byłem kiedyś Korwinistą a że wylądowałem w życiu jako pracownik fizyczny, przedstawiciel prekariatu to trudno popierać ideologię liberalną będąc na samym dnie drabiny społecznej, gdy się jest dla kapitalisty tanią siłą roboczą bez praw pracowniczych.

 

Ja niby jestem z tej tzw. klasy średniej i wcale nie powodzi mi się najgorzej a mimo to uważam, że socjalizm to optymalny sposób dystrybucji dóbr.

 

Znam wielu ludzi którzy pracują za minimum

 

Które i tak na niewiele wystarcza.

 

Niedawno w okolicznym zakładzie obniżono pracownikom( ściślej zleceniobiorcom)) pensje do 5 zł na h i zatrudniono kobiety ze wschodu tak wygląda u nas ten socjalny raj o którym mówią Korwiniści i to w rzekomo 3-cim najbogatszym województwie w kraju ze średnią ponad 4000 zł. :mrgreen:

 

Drutex? :P

 

Dopóki o stosunku pracy nie będzie orzekał sąd w trybie nakazowym, dopóty będzie taki szajs w tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niby jestem z tej tzw. klasy średniej i wcale nie powodzi mi się najgorzej a mimo to uważam, że socjalizm to optymalny sposób dystrybucji dóbr.
Ja też nie pochodzę z nizin ale gdybym się miał sam całkowicie utrzymywać i np płacić za mieszkanie to by kiepsko u mnie było a tak żyjąc u rodziców nie odczuwam tak tego stanu no ale w moim wieku powinienem dawno być na swoim i mieć rodzinę a na to na pewno by nie było mnie stać a niska pewność pracy na pewno też temu nie sprzyja. Według mnie osoby mało zarabiające mające minimum lub nieco więcej powinny być zwolnione z podatku bo nie dość że mają niską pensję to jeszcze im fiskus zabiera i niekoniecznie te pieniądze są później należycie dystrybuowane. Ktoś może powiedzieć że państwa na to nie stać ale dlaczego stać na jakieś chore i niesprawiedliwe przywileje dla np mundurowych( zwłaszcza wojskowych) który opierdalając się w wojsku wieku 35 lat mogą przejść na emeryturę podczas gdy ciężko pracujący np budowlaniec musi czekać do 67 lat choć raczej tego nie dożyje. Już nie wspomnę o spółkach skarbu państwa, funduszach itp gdzie mniej lub bardziej legalnie topione są miliardy i oczywiście wszystko trafia do prezesów i ich pociotków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×