Skocz do zawartości
Nerwica.com

Polska gospodarka


Gość monooso

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na różnice w PKB to najniższa pensja powinna dawać minimum ok. 12 zł na rękę za godzinę, w końcu jak mamy uogólniając 3 razy niższe PKB to i najniższa pensja powinna być 3 razy niższa. Patrzę ile ludzie dostają w majestacie prawa to szlag mnie trafia. Najśmieszniejsze, że przed kryzysem w moim mieście nie było większego problemu żeby pracodawcy dawali nawet po 15 zł osobom bez doświadczenia do w miarę prostych prac-na przyuczenie. Jako chory psychicznie i fizycznie nie zaliczałem się do tego grona, ale wiem że dzisiaj ludzie są zadowoleni z 7-8 zł i nikt się nie skarży. Mają po prostu większy wybór, przed kryzysem to nawet niektórzy mieli problem żeby za 1700 na rękę kwiaciarkę na rynku zatrudnić ( znam przypadek ) a dziś dają najniższą i tłum chętnych, zmieniają się tam pracownice non stop-mijam to widzę. Okres próbny i do widzenia, następny. Tak to się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebmar, PKB per capita mamy niecałe 2 razy mniejsze od np Wielkiej Brytanii a zarobki 4 razy mniejsze no ale PKB to nie tylko zarobki ale np ceny paliw, energii które są zbliżone no i jeszcze ta przerośnięta biurokracja tez przecież wpływa na pkb. No ale słyszałem nawet niektórych ekonomistów (oczywiście nie tych z centrum A.Smitha którzy ciągle narzekają na to że Polacy za dużo zarabiają) którzy mówili że Polacy za mało zarabiają w stosunku do sytuacji gospodarki i że tak dalej być nie może bo to hamuje wzrost, no ale to nie jest popularna opinia raczej są przeciwne w większości.

 

U mnie w pracy tez większość wydaję się zadowolona z tych 7- 8 zł na godzinę, o tym że nadgodziny, soboty powinny być lepiej płatne nawet nie wspominają cieszą się że jest praca i że jak się spędzi w niej ponad 70 h w tygodniu to zarobi się 2 tysiące miesięczne ( oczywiście nieoficjalnie bo na papierze jest mniej) a to już coś dla plebsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego TVN ponownie lansuje już od jakiegoś czasu aferzystę Drzewieckiego? Czy on ma tam jakieś gigantyczne koneksje? Przecież z tego co pamiętam to parę lat temu wyleciał z krajowej polityki z hukiem za aferę hazardową, a teraz jakby ponownie wracał do łask. Tak jakby nic się nie stało.

 

2. Dlaczego Sławomir Nowak nie złożył mandatu poselskiego (mimo, że obiecywał) i zaczyna z powrotem wracać do wielkiej polityki? Przecież swego czasu Donald Tusk mówił, że nie ma dla niego już więcej miejsca w PO, a tutaj okazuje się, że on nawet jest dalej w klubie (czy w kółku, czy jak to się zwie) PO bo nikt go nie wyrzucił. Dlaczego ten Pan nie siedzi w kryminale? Dlaczego media godzą się na takie coś? Myślą, że ludzie po jakimś czasie o wszystkim zapomną, a koleś krętacz będzie dalej zbijał hajs na wysokich stołkach? Jeszcze może niedługo zostanie ponownie ministrem? Przecież w normalnym zachodnim kraju taka osoba już dawno byłaby nawet nie na marginesie ale w ogóle poza marginesem politycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego TVN ponownie lansuje już od jakiegoś czasu aferzystę Drzewieckiego? Czy on ma tam jakieś gigantyczne koneksje? Przecież z tego co pamiętam to parę lat temu wyleciał z krajowej polityki z hukiem za aferę hazardową, a teraz jakby ponownie wracał do łask. Tak jakby nic się nie stało.

 

2. Dlaczego Sławomir Nowak nie złożył mandatu poselskiego (mimo, że obiecywał) i zaczyna z powrotem wracać do wielkiej polityki? Przecież swego czasu Donald Tusk mówił, że nie ma dla niego już więcej miejsca w PO, a tutaj okazuje się, że on nawet jest dalej w klubie (czy w kółku, czy jak to się zwie) PO bo nikt go nie wyrzucił. Dlaczego ten Pan nie siedzi w kryminale? Dlaczego media godzą się na takie coś? Myślą, że ludzie po jakimś czasie o wszystkim zapomną, a koleś krętacz będzie dalej zbijał hajs na wysokich stołkach? Jeszcze może niedługo zostanie ponownie ministrem? Przecież w normalnym zachodnim kraju taka osoba już dawno byłaby nawet nie na marginesie ale w ogóle poza marginesem politycznym.

Dlaczego, dlaczego?

Dlatego, że polską rządzi TVNowska Gazetowo wybiórcza platformowa obywatelska-tylko z nazwy, sitwa.

Drzewieckiego reaktywowali. Nowaka za jakiś czas znowu ministrem mianują. Standard. :roll:

Głosujcie na nich dalej to nie takie afery i znikające pieniądze w cudowny sposób w jakichś aferach będą....

 

-- 14 paź 2014, 11:04 --

 

Dobrze stwierdził ostatnio Kukiz, że Platforma partii z 2001 roku nie przypomina już w niczym. Liberalne hasła odeszły razem z Rokitą i Gilowską..

Przypomina, wg niego, za to SLD z czasów gdy byli najbardziej rozpasani władzą i korupcją. W sumie w tym platforma dawno SLD już prześcignęła... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie rządzić nowa kilka.PIS,Rydzyk,Pospieszalski i tak zwane wolne media.Czyli ultra prawicowe i pro pisowskie.

Ja na to czekam i tak gorzej już nie będzie a wtedy będę przynajmniej buntownikiem wobec systemu bo do kościoła nie będę chodził jak wprowadzą obowiązkowe stawianie się tam w niedzielę. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy czy rządziłby Tusk, Kaczyński czy Kalisz sytuacja przeciętnego Kowalskiego niewiele by się zmieniła. Ludzie generalnie przeceniają role polityków na ich życie a jeśli chodzi o gospodarkę i sprawy społeczne to wyżej wymienieni niewiele się różnią i chyba tylko dyktatorka władza króla Korwina mogłaby diametralnie coś zmienić jedni by poszli w dół a inni w górę ale zwykły robol byłby dymany i tak i tak czy to przez władzę czy kapitalistę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na to czekam i tak gorzej już nie będzie

Dokładnie. Dla mnie gorzej też już nie może być, no chyba, że wyląduję pod mostem ale to nie jest zależne od rządu. Dlatego chcę zmian, rewolucji, niech coś się dzieje, mam to gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie nie jest gorzej ;) Kurcze,chyba okaże się że,tylko ja na forum tak uważam :D

No,ja bym wolał,żeby SLD wygrało.A Kalisz został premierem :mrgreen:

Dokladnie. Państwo w ogóle przestało interesować sie obywatelem dziś prócz zabierania mu z kieszeni podatków.

Kopacz sama powiedziała, że Platforma odeszła od ludzi tylko zajeła się sama sobą.

U nas społeczeństwo jest takie, że woli jak Państwo jest raczej opiekuńcze i pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy oglądam Ewę Kopacz w telewizji jak chodzi po tych czerwonych dywanach to jej chód jest jakiś nienaturalny, dziwie się zachowuje, jakby była mega spięta. Chodzą też pogłoski, że Pani Premier jest niestabilna emocjonalnie. Może ma nerwice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas społeczeństwo jest takie, że woli jak Państwo jest raczej opiekuńcze i pomocne.

Nie tylko u nas, a w wielu krajach i to nie koniecznie z przeszłością posowiecką oczekiwania wobec państwa są dużo większe niż u nas gdzie ludzie są przyzwyczajeni do słabo funkcjonującego państwa i wyzysku na każdym kroku. A u nas nie dość że nie pomaga to jeszcze przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy oglądam Ewę Kopacz w telewizji jak chodzi po tych czerwonych dywanach to jej chód jest jakiś nienaturalny, dziwie się zachowuje, jakby była mega spięta. Chodzą też pogłoski, że Pani Premier jest niestabilna emocjonalnie. Może ma nerwice?

Oglądałem wczoraj jej konferencję o pakcie klimatycznym. Gdyby nie pomoc ministórw swoich to najprawdopodobniej znów by się skompromitowała niewiedzą.

Tusk chociaż pasożytem był to na pytania zawsze był super przygotowany. Ciężko było dziennikarzom go zagiąć. Troche racji miał Hofman w tym, że Kopacz jest o jakąś klasę polityczną niżej za co TVN mało go nie zlinczował....

Ciekawe jak to z tym paktem klimatycznym będzi. Niezależni eksperci w niezależnych mediach mówią, że ten kompromis na który polska delegacja się zgodziła i tak jest dla gospodarki bardzo szkodliwy.

W rządowym TVN24 i Info odtrąbiają mega sukces jak zawsze z resztą.....wiec w to co mówią nie ma co wieżyć.

Czas pokarze czy prąd pójdzie mocno w górę czy nie.

Kopacz twierdzi, że mimo iż zgodziła się na kompromis to prąd nie zdrożeje w myśl zasady"Ja jestem premierem i prąd nie pójdzie w górę bo ja jestem premierem". Coś jak na kształt Gierka kiedyś. :mrgreen:

Pożyjemy...zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też Ewa Kopacz nie wydaję mi się specjalnie rozgarnięta( jak na to stanowisko) , podobnie jak Komorowski czego jednak przeciwieństwem jest Tusk. No ale widać Polacy lubią takich wujaszków jak Komorowski i teraz PO wykombinowała że taka damska wersja prezydenta się sprawdzi na fotelu premiera. Ten pakiet klimatyczny to porażka no chyba że ktoś ma zamiar zainwestować w energię odnawialną no to może nieźle zarobić bo to już jest w cenie a będzie jeszcze bardziej. Wiem że jak postawią np na twoim polu wiatrak to za 1 płaca 1600 zł miesięcznie a jak więcej to już niezła sumka, mówiłem to bratu który ma ziemię ale on uważa że unia zaraz padnie a i uzyskanie pozwolenia nie jest takie łatwe bo trzeba mieć zwykle znajomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO wykombinowała że taka damska wersja prezydenta się sprawdzi na fotelu premiera.

Moim zdaniem Kopacz nawet dla nieszczęsnych zaślepionych wyborców PO to porażka. Widać że jest non stop zestresowana bo tak naprawde nie zna sie na swojej pracy.....

Pamietajmy, że ona nie została namaszczona przez Tuska dlatego że jest najlepszym liderem i politykiem PO. Nie, bo Tusk swoich konkurentów ze Schetyną łącznie dawno wykosił. Została mu wtedy tylko stara dobra i bezgranicznie wierna Kopacz, która słucha się każdego polecenia niczym wierny....no wiadomo.

Tusk mógł przecież nominować swojego kumpla Grasia....widać nawet jemu nie ufa.

Może jednak scenariusz jest alternatywny. Jeden komentator polityczny kiedyś na Info wysnuł nawet i taką teorię, że Tusk nominując słabą Kopacz chce przegrać wybory w 2015 roku by PiS doszedł na troche do władzy-skompromitował się bo finanse publiczne są w katastrofalnym stanie a potem Tusk w 2020 roku po odbyciu kadencji znów wygra wybory dla PO i na dodatek sam zostanie prezydentem. To jeden ze scenariuszy. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny genialny pomysł platformy....

Cos jak czekoladowy orzeł moze komorowskiego

Zenada to chyba za slabe okreslenie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×