Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę jutro do szpitala bo dluzej tak się nie da, ciekawe czy są w ogole jakies leki ktore są w stanie mi pomoc, nie wiem czy mieliscie kiedys tak w bani ze macie wrazenie ze nic nie zmieni waszego myslenia, czuje się jakbym mial wybuchnąć psychicznie, cos przerazającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ oczywiście ,że są ja po przetestowaniu jakoś tak strzelam 60 % leków psychiatrycznych dostępnych na rynku farmaceutycznym w Polsce przy każdych możliwych miksach bo ogólnie jestem zwolennikiem miksów doszedłem do wniosku ,że w zasadzie to dobra jest tylko paroksetyna,wenlafaksyna,klomipramina reszta to jedynie leki wspomagające,więc po co było tyle lat się trucia i jebania z innymi ... ale jestem w stanie wypowiedzieć się na większość leków na tym forum i coś doradzić w ich kwestii i tak jeszcze każdy lek ma swoje unikatowe działanie lepsze w jednych zaburzeniach drugie w gorszych i tak samo przypadkach i nigdy nie miałem czegoś takiego ,że lek po prostu nie działa i łykam go jak cukierki każdy działał... ale nie tak jakbym chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na mnie dzialala paroksetyna, ale jak choroba wrocila i przestala dzialac to jest stan jakis nie wiem, nie wiem czy mi sie jakas schizofrenia czy psychoza robi, wenlafaksyna nie pomogla, dalej stopniowo gorzej, teraz cital kilka dni, ale musze do szpitala bo mi cos odjebie, mam jakis stan zycia w glowie calkowity, ostra depresja, ostry lęk ciagle, ostry lęk, niepokoj, napiecie, wszystko, mysli mam taklie ze tak sie ich boje, boje sie przyszlosci, jedeyne wyjscie ciagle myslę smierc, bo myslę ze tak zostanie, ze mowe chwilowo sobie na sile bede myslal ze bedzie dobrze ale sekunda wzszystko wroci i juz nie bedzie dobrze, szkoda ze nie umiem opisac tego co sie dzieje, ogromny strach przed swoimi myslami, budze się i zaraz jazda, posciel mokra, ja się trzesę, mysląc, TEGO NIE DA SIE WYLECZYC, ZALECZYC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę jutro do szpitala bo dluzej tak się nie da, ciekawe czy są w ogole jakies leki ktore są w stanie mi pomoc, nie wiem czy mieliscie kiedys tak w bani ze macie wrazenie ze nic nie zmieni waszego myslenia, czuje się jakbym mial wybuchnąć psychicznie, cos przerazającego

 

Miałem wielokrotnie taki stan że wydawało mi się że dłużej już nie wytrzymam i że wybuchnę.

Wtedy zwykle szedłem na szybki spacer lub biegałem. To straszny stan i faktycznie można zwariować . U mnie na szczęście po południu i wieczorem zwykle następowała samoistna poprawa samopoczucia. W szpitalu powinieneś poczuć się bezpiecznie i głównie ten efekt zadziała bo ilość leków jest ograniczona i raczej nic nowego nie wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dupa z tym ide spac , nikt tu nie udaje twardziela , mwoie ze 112,5mg mnie zamiata , wroce na forum jak sie ogarne

 

Jeśli nie odstawisz benzo - nie będzie lepiej tylko gorzej. Takie dawki sieją spustoszenie w Twojej głowie. W tej sytuacji trudno oczekiwać aby wenla zadziałała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zaburzeń lękowych leki z grupy benzodiazepin zaburzają terapeutyczne działanie leków antydepresyjnych w szczególności w fazie uzależnienia ,które powoduje objawy z odbicia więc tym samym ciężko oczekiwać wtedy od leków antydepresyjnych dobrego lub jakiegokolwiek działania przeciwlękowego ,nie wiem natomiast jak jest w przypadku depresji

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ ,a ile bierzesz escitalopramu na dobę ?

 

-- 12 lut 2018, 16:28 --

 

ogólnie jak oceniasz jego działanie w kwestii działania antydepresyjnego i przeciwlękowego ? chyba,że nie masz zaburzeń lękowych więc nie ma sensu na ten temat wtedy się wypowiadać

 

-- 12 lut 2018, 16:29 --

 

nigdy nie brałem escitalopramu,citalopramu ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cos nowego, malo ich bralem, u mnie nie ma juz dobrych czesci dnia i spacery nie pomagają, przed braniem paro myslalem ze jest tragedia, to bylo nic w porownaniu do teraz

 

Ale co najbardziej cię męczy ? Natrętne myśli ?

chyba tak, takie zycie w glowie, myslenie o mysleniu, o natretnych myslach...

silny lęk, depresja, niepokoj, napiecie, strach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwica lękowa,która daje szereg objawów na to działa większość antydepresantów paroksetyna,wenlafaksyna,klomipramina oczywiście inne też są godne uwagi musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość w przypadku citalopramu z tego co wiem to dawka 20 mg to jedynie początkowa może wskakuj na jej wyższą dawkę 60 mg ,która już wtedy powinna zadziałać na natręctwa myślowe za miesiąc czasu bo rozmawiałem z lekarzem i mówił ,że działa na natręctwa w wyższych dawkach ale jest bardziej stosowany jako lek drugiego rzutu jak wenlafaksyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna sie whypalila, ja tez alko pilem na niej, wenlafaksyna nie pomogla, i tez wątpie w ten citalopram, bylem wlasnie u lekarza po skierowanie do szpitala i benzo, alprox wzialem... tak jak sie czuje to nie ma czasu na probowanie lekow bo to sie zle skonczy, muszę do szpitala pojechac bo dostane albo zawalu albo stracę rpzum albo cos sobie zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 moim zdaniem masz silną nerwicę lękową z mocno nasilonymi myślami natrętnymi. Pewnie typowej depresji nie masz, tylko stany depresyjne które są wynikiem długotrwałego lęku. W to dziadostwo trzeba uderzyć kompleksowo, leki, plus solidna praca nad przyczynami. Lęki zawsze mają jakaś przyczynę. Szpital w tym może Ci pomóc. Pamiętaj, że każdy w takim stanie myśli, że jego przypadek jest wyjątkowy i że akurat jemu nic nie pomoże, ale takie myśli to jest typowy objaw nerwicy i natrętnych myśli, wielu ma tak samo i to da się wyleczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna sie whypalila, ja tez alko pilem na niej, wenlafaksyna nie pomogla, i tez wątpie w ten citalopram, bylem wlasnie u lekarza po skierowanie do szpitala i benzo, alprox wzialem... tak jak sie czuje to nie ma czasu na probowanie lekow bo to sie zle skonczy, muszę do szpitala pojechac bo dostane albo zawalu albo stracę rpzum albo cos sobie zrobie

 

 

 

W tej sytuacji faktycznie wymagasz pilnej opieki w szpitalu.

 

Pamiętaj tylko że tam zabierają ładowarki bo są na kablu. Rozwiązaniem jest POWER BANK z krótkim kilkucentymetrowym kablem którego nie mają prawa zabrać. Powodzenia. Pisz jak będziesz mógł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy z jakimi elementami będzie leżał na sali , ja sobie nie pozwoliłem nic zabrać nigdy ,ale nie straszcie chłopaka :)

 

koleżanka musiała oddać ładowarkę bo inaczej nie chcieli przyjąć na odział. Ponure miejsce. Nie życzę nikomu ale jak trzeba ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 moim zdaniem masz silną nerwicę lękową z mocno nasilonymi myślami natrętnymi. Pewnie typowej depresji nie masz, tylko stany depresyjne które są wynikiem długotrwałego lęku. W to dziadostwo trzeba uderzyć kompleksowo, leki, plus solidna praca nad przyczynami. Lęki zawsze mają jakaś przyczynę. Szpital w tym może Ci pomóc. Pamiętaj, że każdy w takim stanie myśli, że jego przypadek jest wyjątkowy i że akurat jemu nic nie pomoże, ale takie myśli to jest typowy objaw nerwicy i natrętnych myśli, wielu ma tak samo i to da się wyleczyć.

No i przez to wszystko mam silna depresję, bo już tracę nadzieję i wiarę w lepsze

 

-- 12 lut 2018, 21:02 --

 

Paroksetyna sie whypalila, ja tez alko pilem na niej, wenlafaksyna nie pomogla, i tez wątpie w ten citalopram, bylem wlasnie u lekarza po skierowanie do szpitala i benzo, alprox wzialem... tak jak sie czuje to nie ma czasu na probowanie lekow bo to sie zle skonczy, muszę do szpitala pojechac bo dostane albo zawalu albo stracę rpzum albo cos sobie zrobie

 

 

 

W tej sytuacji faktycznie wymagasz pilnej opieki w szpitalu.

 

Pamiętaj tylko że tam zabierają ładowarki bo są na kablu. Rozwiązaniem jest POWER BANK z krótkim kilkucentymetrowym kablem którego nie mają prawa zabrać. Powodzenia. Pisz jak będziesz mógł :)

w Olsztynie nie zabrali, tam tylko na obserwacji nie można było nic mieć prawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seneri wenlafaksyna jest lekiem drugiego rzutu w leczeniu OCD , na pierwszy ogień idą SSRI potem zazwyczaj lekarze przepisują SNRI ,a na końcu TLPD w przypadku innych zaburzeń być może jest przepisywana od razu na pierwszy raz

napisałem przecież ,,działa na natręctwa w wyższych dawkach ale jest bardziej stosowany jako lek drugiego rzutu jak wenlafaksyna'' czyli logiczne z tego ,że mówiłem jak to jest w przypadku OCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seneri wenlafaksyna jest lekiem drugiego rzutu w leczeniu OCD , na pierwszy ogień idą SSRI potem zazwyczaj lekarze przepisują SNRI ,a na końcu TLPD w przypadku innych zaburzeń być może jest przepisywana od razu na pierwszy raz

napisałem przecież ,,działa na natręctwa w wyższych dawkach ale jest bardziej stosowany jako lek drugiego rzutu jak wenlafaksyna'' czyli logiczne z tego ,że mówiłem jak to jest w przypadku OCD

 

Dla jednego lekarza to będzie lek pierwszego rzutu a dla innego dziesiątego rzutu więc wszystko jest względne.

Z reguły lekiem pierwszego rzutu jest ten którego przedstawiciel farmaceutyczny dał najwięcej działki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×