Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też tego typu leki na depresje słabo pomagają , raczej na nerwice jak już. Spróbowałem suplirydu to ci moge polecić , na depresje jest dobry, oczywiscie wazna jest odpowiednia dawka.. i co ważne lek jest za free ( w pełni refundowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja również dopiero zaczynam

postanowiłam narazie skorzystac z NFZ

narazie byłam u psycholog (kobieta, nie przesadnie miła ale nie "osądzająca", fajnie poprowadziła rozmowę )

skierowala mnie na konsult. do psychiatry (powiedziala ze do niej narazie mam sie nie umawiac, zobaczymy co powie psychiatra - troche mnie to wystraszyło :roll: )

 

w środę mam psychiatrę. Całkiem młody FACET, wygooglałam go odrazu i ze zdjęcia wygląda przyjemnie. Liczę na to że nie będzie jeszcze "zepsuty" fachem i nie wsadzi mi odrazu jakichs silnych leków. A z mężczyznami zawsze lepiej mi się dogadywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na schzofremie czy jakieś psychozy jest stosowany ale w dużych dawkach typu 1000mg , a depresja, nerwica to tak pewnie róznie od 50 mg do 300mg z tego co wyczytałem. Ja tam schizofremi nie mam, ale biore ten lek na depresje i w minimalnych dawkach. Początkowo też miałem dziwne wrazenie biorąc lek na stosowany w leczeniu schizofremi, ale to ponoć jeden z najbezpieczniejszych neuroleptyków. No tylko ten mankament o którym pisałem wczesniej , duży spadek libido. Jak dla mnie to najlepszy lek na depresje ( biorąc pod uwagę tabletki :P ).

 

[Dodane po edycji:]

 

, bo lekarz powiedział, że w połączeniu z Alventą może zadzaiała jakoś pozytywnie ;)

 

 

Może powinnaś zwiększyć dawke ? i zadziała jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na kogoś pozytywnie działa Sulpiryd w mniejszych dawkach tzn że częścią jego problemu jest dopamina, bo to lek, gdy stosuje się go w małych dawkach, powodujący jej uwalnianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocenie jest straszne. I okropnie przetłuszcza mi się teraz skóra. Do tego doszły zaparcia ;/ Samopoczucie jeszcze nie pozytywne. Chodzę jakaś poddenerwowana, nie wiem,co mam ze sobą zrobić, wszystko mnie męczy, nosi mnie - fatalne to uczucie, bo nawet przy kompie trudno choćby godzinę wytrzymać. Najlepiej bym komuś dołożyła :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak pociłem, że wstydziłem się podać komuś dłoń na przywitanie, bo miałem mokrą. Jak Ci się przetłuszcza skóra to może być znak zaburzeń dopaminowych. Zauważ, że jednym z objawów początkowych parkinsonizmu jest przetłuszczająca się skóra i inne zaburzenia somatyczne, spowodowane obniżeniem transmisji dopaminergicznej, a co za tym idzie, zwiększeniem transmisji acetylocholiny. Działanie serotoniny na receptory 5-HT2 mogą u Ciebie obniżać dopaminę i stąd te objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko jest zimno w nocy i sie poce ok pol godziny ale to sie da wytrzymac, po prostu sie przykrywam dodatkowym kocem i jest ok. Poza tym jest bardzo dobrze, wczoraj mialam napad placzu z powodu przykrosci ktore mnie spotkaly ale Alventa trzymala i sie nie poplakalam. Po godzinie nastroj sie zmienil na dobry, takze widze ze Alventa dziala, bez Alventy to bym ryczala z pol dnia, a tak obylo sie bez placzu i nastroj mam teraz dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×