Skocz do zawartości
Nerwica.com

kciuk


słonecznaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem tu nowa i mój problem przyprowadził mnie na to forum. Od kilku miesięcy wyrobił mi się nawyk ssania kciuka w nerwowych sytuacjach (studia), nie wiem jak to możliwe, ale odreagowuje w ten właśnie sposób. Oczywiście nikt o tym nic nie wie, ale korzystając z anonimowości proszę o porady, gdyż problem ten robi się krępujący. Może ktoś z Was miał podobny kłopot i sobie poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tu nowa i mój problem przyprowadził mnie na to forum. Od kilku miesięcy wyrobił mi się nawyk ssania kciuka w nerwowych sytuacjach (studia), nie wiem jak to możliwe, ale odreagowuje w ten właśnie sposób. Oczywiście nikt o tym nic nie wie, ale korzystając z anonimowości proszę o porady, gdyż problem ten robi się krępujący. Może ktoś z Was miał podobny kłopot i sobie poradził?

Znajdż inny sposób odreagowania ,oddychaj głęboko ,żuj gume :D co tam Ci do głowy przyjdzie.Cwiczenia relaksacyjne byś mogła stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odruch jest spowodowany przez stres i aby szybko wyjsc z wyjsciowej sytuacji powracasz do tego momentu od kiedy twoj kciuk stal sie czym co "ukaja wyjscie z owej sytuacji" aby temu sprostac musisz znalezc inne zainteresowanie jakie bedzie wyjscie z sytuacji stresowej, jedno z najlepszych wyjsc jak napisal wczesniej przedmowca to gleboki wdech w sytuacjach napietych i sklaniajacych cie do czynnosci bezwarunkowej jakim w tym przypadku byc moze Ci pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×