Skocz do zawartości
Nerwica.com

Piękni, młodzi i bogaci


umuntu

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra z tym bogaci to się może trochę rozpędziłam ;)

 

temat ze szczyptą humoru i optymizmu - na zachętę :)

 

czy są na tym forum ludzie, których depresja lub nerwica lękowa wzięła trochę z zaskoczenia?

tzn w życiu szło dobrze, może nawet świetnie, aż tu nagle trach-bach coś się wydarzyło i życie się skomplikowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co trudniejsze... chyba Twoja sytuacja jednak, bo z mojego doświadczenia bolesny był upadek ze szczytu na dno (w odczuciu własnym) ale jest nadzieja, że to tylko chwilowe i pewna doza motywacji, żeby się z tego otrząsnąć dlatego też szukam ludzi o podobnym doświadczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był piękny, młody i bogaty albo chociaż tylko bogaty większość moich problemów by nie istniała, albo tylko tak mi się zdaje. Ale w mojej obecnej sytuacji życiowej chyba każdy by miał dość życia, choć pewnie by coś próbował z tym robić a nie czekać na cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam nadprzeciętną uczennicą z nadprzeciętnym ilorazem inteligencji do czasu aż dopadła mnie schiza i stałam się przeciętna i w sumie nic mi się nie udaje

kasiątko w rodzinie ktoś chorował na schizofrenie? Twoje artykuły są super nie poddawaj się. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z nerwicą lękową było od przedszkola , wiec w sumie żadne zaskoczenie :) Gdybym była bogata to raczej połowa moich problemów się skończyła , no cóż dobra rzecz pomarzyć , niby pieniądze szczęścia nie dają ale lepiej płakać w nowiutkim bmv 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym była bogata to raczej połowa moich problemów się skończyła , no cóż dobra rzecz pomarzyć , niby pieniądze szczęścia nie dają ale lepiej płakać w nowiutkim bmv

gdybym ja był bogaty nic by się nie zmieniło, byłbym tym samym człowiekiem co jestem, z tymi samymi problemami nawet nie wiedziałbym co zrobić z tymi pieniędzmi bo nic mnie nie interesuje: żadne ciuchy, imprezy, wycieczki. No może bym sobie samochód tylko lepszy kupił(np. wspomniane bmw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym była bogata to raczej połowa moich problemów się skończyła , no cóż dobra rzecz pomarzyć , niby pieniądze szczęścia nie dają ale lepiej płakać w nowiutkim bmv

gdybym ja był bogaty nic by się nie zmieniło, byłbym tym samym człowiekiem co jestem, z tymi samymi problemami nawet nie wiedziałbym co zrobić z tymi pieniędzmi bo nic mnie nie interesuje: żadne ciuchy, imprezy, wycieczki. No może bym sobie samochód tylko lepszy kupił(np. wspomniane bmw)

 

Otóż dokładnie mam to samo. Żadna kasa nie załatwiłaby moich psychicznych problemów ani też nie poprawiłaby mi humoru.

Tak samo nie wiedziałabym co z tą kasą począć, gdyż nie mam zbytnich wymagań ani też dalekosiężnych planów zyciowych.

Możliwe że w lepszym samopoczuciu spełniłabym swoje marzenie, i w sumie tylko tyle, a z resztą nie wiedziałabym co zrobić.

 

PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym wygrał, miał parę a najlepiej parędziesiąt milionów w końcu nie musiał być udawać ze pracy szukam i ogólnie moja samoocena by wzrosła mógłbym się w końcu poczuć kimś a przed światem ściemniał że te pieniądze sam zarobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieniądze to nie wszystko ale są bardzo fajne bo dają:

a) spokój ducha

b) możliwości wyboru

c) otwierają różne opcje

 

a) spokoju ducha napewno by mi nie zapewniły

b) z tym sie zgodze, bo mogłabym sobie wybrac gdzie i wczym chciałabym mieszkać

c) no mozna sobie kupowac to i owo, jezdzic tam i siam, ale napewno to nie zapewniłoby mi opcji number a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak juz o kasie mowa, kurde jakbym miała milony powiedzmy ze bym wygrała w totku to bankowo przeznaczyłabym na schorniska dla zwierząt i ludzi chorych psychicznie, bo wiadomo że pomaga sie tym z chorobami fizycznymi a psychiczne pomija, co mnie już nie dziwi.

A reszte to bym przeznaczyła na moje "małe" marzenie i auto bym sobie lepsze kupiła ale nie przesadzałabym w tej kwestii co by nie stało sie łatwym łupem dla złodziei ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushroom, człowiek w depresji:

a) jest niespokojny w duchu

b) nie chcę mu się wybierać bo wszystko mu jedno

c) jedyne co otwiera to drzwi do klopa i browara

Moim zdaniem większe pieniądze są dla ludzi zdrowych.

 

Wielkie pieniądze na pewno dla ludzi zdrowych, bo trzeba umieć nimi zarządzać. Ale nie mów, że jakakolwiek większa sumka nikogo wychodzącego z choroby nie uszczęśliwi, ponieważ myślę, że wielu takich ludzi jest w sytuacji, że musiało odwlec ukończenie szkoły, ma przerwę w CV i nie może znaleźć nowej pracy i to tylko przyczynia się do pogłębienia choroby. Jakby znaleźli choć taką stabilizację, to byłby jakiś kop do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PoznacSiebie, jeśli chcesz tak uważać to Cię nie przekonam.

 

a) spokoju ducha napewno by mi nie zapewniły

nie mówię o takim ogólnym podniesieniu radości ale o incydentach w życiu, np. zachorujesz ciężko to docenisz że za kasę będziesz mieć dużo lepszą opiekę medyczną. Albo wpadniesz w jakieś problemy i za pieniądze dobry prawnik Cię z nich wyciągnie. Przykłady można mnożyć.

 

b) z tym sie zgodze, bo mogłabym sobie wybrac gdzie i wczym chciałabym mieszkać

To tez, ale przede wszystkim zwalniają z konieczności wybierania rzeczy których nie chcemy wybierać a musimy, np. praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×