Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, zakazana88 napisał:

@zestresowana1990 o której godzinie masz wizytę? Czekam na dobre informacje,  napewno nic Ci nie jest.

Gorzej że mną :(

Wizyta o 15.45 mam akurat pierwszy numerek. Boje się, ze jak opisze mu wszystkie objawy to czym prędzej wysle mnie na kolonoskopie. Z drugiej strony może by mi ją zrobili i miałbym w końcu czarno na białym czy coś mi jest czy nie :( boje się, juz mnie od rana skręca w brzuchu. 

A Ty jak sie czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Jezu, powiem Wam, że nie wiem, czy dożyję jutra 😐 

Nie wiem nawet co Ci napisać bo doskonale znam ten stan i sama sobie nie potrafię poradzic. Ja codziennie tez walczę z tym lekiem, czasem żyć się odechciewa :( 

trzymaj się jakoś, postaraj się wziąć w garść! Pieczenia masz od stresu, sama wiesz jak to gowno potrafi w organizmie namieszać 😕 pomysl ze jutro masz fajne spotkanie, zrelaksuj się postaraj się chociaż....nie jestem najlepszym doradca niestety ale zycze Ci jak najlepiej i wiem, ze jesteś zdrowa!!! 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, effie napisał:

Pewnie mnie nie posłuchasz, ale i tak się wypowiem. Moim zdaniem powinnaś iść.  Opowiedz o swoich bólach, wypróżnianiu. Powiedz o swoich obawach, ale nie w histeryczny sposób. Na spokojnie. Jeśli nie da kolonki to znaczy, że założy, że to ze stresu jednak. Pomyśl czy jeśli nie pójdziesz będziesz żałować? Im bliżej wizyty tym bardziej nie chcesz iść, czemu? Mi na IBS gastrolog przepisał lek, który nawet mi pomagał. Ale przyznam się od razu, że biorę nieregularnie.

Masz racje...mój mąż mówi to samo. Ze jakbym teraz odwołała wizytę to za chwile znów coś bym w toalecie dostrzegła nie tak o żałowałabym ze nie poszłam tym bardziej, ze ten lekarz przyjmuje raz na miesiąc 😮 takze pójdę...zmotywowalyscie mnie 🙂 pójdę powiem co i jak i zobaczymy. Boje się ale nie ma co tchórzyc. Może się uspokoję a może gorzej zmartwię 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Wizyta o 15.45 mam akurat pierwszy numerek. Boje się, ze jak opisze mu wszystkie objawy to czym prędzej wysle mnie na kolonoskopie. Z drugiej strony może by mi ją zrobili i miałbym w końcu czarno na białym czy coś mi jest czy nie :( boje się, juz mnie od rana skręca w brzuchu. 

A Ty jak sie czujesz?

Ja hmmm, cały czas mam ten bol/ucisk w tali.

No i pobolewanie wyżej tak w okolicy trzustki. Ciągle się skupiam na tych rzeczach.

Kurczę no ale nie chudne, póki co i innych niepokojących objawów póki ci nie mam. Sama nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 powiem ci tak...wszędzie jak się czyta w necie to piszą, ze do lekarza powinno się zgłosić gdy człowiek widzi niepokojące objawy. Typu krew w stolcu, zażółcenie skory (jeśli mowa o trzustce) ciagle biegunki, brak apetytu no i wlasnie chudniecie. Ciebie uciska coś w boku. I na tym kończą się Twoje objawy dlatego pomysł tak...dopóki to jest tylko jedyny objaw to staraj się na nim nie skupiać. Boli?? Niech boli, widać tak ma być. Ja wiem ze to nie jest łatwe. Doskonale Cię rozumiem bo ja mam bzika na punkcie chodzenia do toalety. Dzis załatwiłam się w kawałkach ale całych ale juz z tylu głowy boje się czy nie dostanę biegunki. Chore 😕 ale trzeba jakoś z tym walczyć nie ma wyjścia 🤷🏻‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać jeszcze bóle pleców. Chyba nic wiecej. Już sama nie wiem.

Pociesza mnie tylko usg, które jest dobre Ale.wiadoko co o usg piszą jeśli chodzi o trzustka.

Ciężko się na skupiać na czymś co cały czas boli.

Wczoraj to nie myślałam tylko o tym jak byłam u dentysty,  chociaż przeszła mi jedna myśl po co robię sobie dziurkę w skoro i tak więc ie co może być.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zakazana88 napisał:

Czekam.na informacje od Ciebie.

Zapytaj lekarza o te moje bóle trzustki . 🙂

Dam znać jak juz wyjdę od lekarza i na 100% zapytam czy takie bóle i uciski z boku, w talii maja coś wspólnego z trzustka. Na pewno podpytam o to i napisze Ci co i jak 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Ależ się boje 😮 masakra 

Od rana układam sobie w głowie co powiem temu lekarzowi żeby go tez nie zagadać...boje się, ze jak usłyszy to wszystko to skieruje mnie na kolonoskopie. Bardzo się martwie :( brzuch od rana mnie boli ehh 

Pamiętam że.jak ja byłam u gastroenterologa i mu o tym wszystkim i powiedziałam to od razu mi na kartce.zwrotnej do rodzinnego napisał że ibs  - rozpoznanie nerwicowe  :D i ood razu powiedział na wstępie że nie zrobi mi kolonoskopi.

Ale.skierowaie już miałam na kolonoskopie od rodzinnego w tym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

@zakazana88 szczerze mówiąc mam ogromna nadzieje ze mój lekarz tez powie ze mam IBs 😂 bo jakby powiedział ze da mi skierowanie na kolonoskopie to dałoby mi to do myslenia 🤦🏻‍♀️

Niby tak ale szczerze mówiąc ja mojemu najpierw uwierzyłam na 2 dni, byłam s,szczęśliwa A po w tygodniach umówiłam się na kolonoskopie :D Ale już nie do niego. A na kolonoskopi tylko non stop pytałam lekarza który ja wykonywał czy wszystko dobrze. Mówię widzi coś Pan A on do mnie "coś tam widze" to prawie padlam. A on przecież widział zdrowe jelito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zestresowana1990 napisał:

Nie wiem nawet co Ci napisać bo doskonale znam ten stan i sama sobie nie potrafię poradzic. Ja codziennie tez walczę z tym lekiem, czasem żyć się odechciewa :( 

trzymaj się jakoś, postaraj się wziąć w garść! Pieczenia masz od stresu, sama wiesz jak to gowno potrafi w organizmie namieszać 😕 pomysl ze jutro masz fajne spotkanie, zrelaksuj się postaraj się chociaż....nie jestem najlepszym doradca niestety ale zycze Ci jak najlepiej i wiem, ze jesteś zdrowa!!! 🙂 

Dziękuje Kochana 😻! Naprawdę miło czasami cos takiego przeczytać na tym wątku, dlatego chyha jeszcze tutaj pisze, bo człowiek się pocieszy

Jak tam u lekarza? Choć ja jestem pewna, że jest dobrze 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani wróciłam. 🙂 

No wiec lekarz jak na mnie spojrzał i posłuchał to stwierdził ze z twarzy wyglądam na zdrowa osobę i z opisu moich dolegliwości nie widzi nic co zaniepokoiloby go na tyle żeby skierować mnie na kolonoskopie.  Poza tym pokazałam mu wyniki morfologii to mówił ze idealne 🙂 twierdzi ze może to być jelito drażliwe ale widział ze jestem nerwowa tzn ze mam nerwice zreszta mu to powiedziałam...mówił tez ze Sanprobi IBs to super probiotyk i żeby go brać. Aha mówił ze badanie kalprotektyny w kale to dobre badanie bo jeśli wynik wychodzi ujemny to można na 99% wykluczyć raka i polipy jelita😏

@zakazana88 bóle w boku z trzustka nie maja nic wspólnego. Trzustka boli zupełnie inaczej (ale nie będę pisać gdzie bo zaraz sobie wkręcisz 😂) ale powiedział ze w tym wieku to on jeszcze w swojej bardzo długiej karierze lekarskiej nie widział żeby ktoś miał raka trzustki. Tzn w naszym wieku. 

@alicja_z_krainy_czarów Pieczenie żołądka to może być objaw stresu ale tez refluks z którym zmaga się mnóstwo ludzi. Powiedział ze tutaj dieta ma duży wpływ. W sumie powiedział wszystko to o czym same wiemy 😂nic odkrywczego 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Kochani wróciłam. 🙂 

No wiec lekarz jak na mnie spojrzał i posłuchał to stwierdził ze z twarzy wyglądam na zdrowa osobę i z opisu moich dolegliwości nie widzi nic co zaniepokoiloby go na tyle żeby skierować mnie na kolonoskopie.  Poza tym pokazałam mu wyniki morfologii to mówił ze idealne 🙂 twierdzi ze może to być jelito drażliwe ale widział ze jestem nerwowa tzn ze mam nerwice zreszta mu to powiedziałam...mówił tez ze Sanprobi IBs to super probiotyk i żeby go brać. Aha mówił ze badanie kalprotektyny w kale to dobre badanie bo jeśli wynik wychodzi ujemny to można na 99% wykluczyć raka i polipy jelita😏

@zakazana88 bóle w boku z trzustka nie maja nic wspólnego. Trzustka boli zupełnie inaczej (ale nie będę pisać gdzie bo zaraz sobie wkręcisz 😂) ale powiedział ze w tym wieku to on jeszcze w swojej bardzo długiej karierze lekarskiej nie widział żeby ktoś miał raka trzustki. Tzn w naszym wieku. 

@alicja_z_krainy_czarów Pieczenie żołądka to może być objaw stresu ale tez refluks z którym zmaga się mnóstwo ludzi. Powiedział ze tutaj dieta ma duży wpływ. W sumie powiedział wszystko to o czym same wiemy 😂nic odkrywczego 😁

Czyli powiedział tobie to co mój lekarz mnie 🙂

Ból w boku może nie ale pod zebrem? Powiedz co mówił o tej trzustce:)

Napewno mam ibs  nerwicowe tak jak ja 🙂

Edytowane przez zakazana88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzustka jeśli boli to zwykle jest to spowodowane jej zapaleniem. A wtedy bol jest silny w nadbrzuszu wręcz taki opasujacy dookoła całego brzucha. Jakies biegunki nawet wymioty są. To jest taki bol nie do wytrzymania. A o samym raku trzustki to powiedział tyle ze to nie w moim wieku i w sumie tyle 🤷🏻‍♀️ 

I na prawde radze Ci się uspokoić, wyluzować bo na pewno nie masz raka trzustki!!!! 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Trzustka jeśli boli to zwykle jest to spowodowane jej zapaleniem. A wtedy bol jest silny w nadbrzuszu wręcz taki opasujacy dookoła całego brzucha. Jakies biegunki nawet wymioty są. To jest taki bol nie do wytrzymania. A o samym raku trzustki to powiedział tyle ze to nie w moim wieku i w sumie tyle 🤷🏻‍♀️ 

I na prawde radze Ci się uspokoić, wyluzować bo na pewno nie masz raka trzustki!!!! 🙂 

Mam taką nadzieję! 🙂

Dzięki, że podpytalas. 🙂

MNIE oja teściową mi dziś powiedziała,że gdy ona miała 30 lat to nie myślałam o chorobach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę napisać, że uwielbiam Was czytać, to forum daje mi siłę i nadzieję każdego dnia, ja z hipohondrią "żyję" 20 kilka lat, to jest codzienna męka. U mnie zaczęło się od serca i prawie zasłabnięcia, lęki, kołatania serca itd czyli standardowe objawy nerwicy, były SOR-y, rodzinny , obecnie moja zmora od 3 lat to jelita i żoładek, wzdęcia, bóle, kłucia, to jest masakra, wegetacja, pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×