Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie macie autorytety i dlaczego?


Gość Anna Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie lubię słowa "autorytet", kojarzy mi się z kimś, kogo się darzy niekwestionowanym podziwem, czyich opinii się nie podważa. W takim układzie nie mam autorytetów.
Mam podobnie, nie umiem być zapatrzony w kogoś jak w obrazek i nie być wstanie zauważyć rzeczy, które mi się w nim nie podobają.

 

Przeczytałem wszystkie książki Tolle'a, niektóre po kilka razy. Idee jakie prezentuje bardzo zainspirowały i zaciekawiły (w tamtym czasie), ale sam Tolle jest jak dla mnie przeraźliwie nudny, styl jego książek można porównać do jedzenia papieru toaletowego (spróbujcie zjeść papier to dowiecie się jak przyjemnie się to czyta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siddhi, ja wierzę w jakiś inny wymiar życia, niż te wszystkie rzeczy, sprawy dookoła. Jakbym odkrył coś ciekawszego ponad te wszystkie ludzkie sprawy, to też być może stałbym się zewnętrznie nudny. Stoicy też wierzyli w apatheie. Ja widzę analogię.

 

Mówiłem, że moim idolem muzycznym jest Prince?

Auuuł! :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@monk.2000

Poza Tolle'm jest wielu innych, którzy mówią o podobnych sprawach. Allan Watts jest zajebisty, mówi o ZEN w prostych słowach, dla ludzi z zachodu, sam zresztą był Amerykaninem, nawet zdarzyło mu się być księdzem przez pewien czas. Tylko z nim nie ma zbyt wielu materiałów po polsku (z tego co się orientuję, choć dziś może już są), mnie sam jego głos relaksuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siddhi, tak, znam Allana Wattsa. Ma relaksujący głos :)

Ale jego filmów nie oglądam tak dużo, ani nie czytam. Bo to co mówi ma jakąś moc tkwiącą w myśli. Zmusza to refleksji. A że mówi o bardzo poważnych rzeczach, to łatwo go przedawkować. Oglądałem na YT coś jakiś tydzień temu. Za następny tydzień, będę gotów na następną dawkę. Tolle jest bardziej lekkostrawny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×