Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a napięcie mieśni


marcol13

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Nerwica dała mi trochę spokoju, nie mam lęków itd.Ale mam problem z karkiem, ramionami. Otóż są one bardzo napięte przez co wydaję mi się że głowa mi zaraz spadnie. Zwłaszcza lewy bark.Po prostu mam mocno napięte mieśnie karku i ramion.Chciałbym pozbyć się tego problemu.Zazwyczaj siędze przy kompie, mało ruchu fizycznego.Pale też papierosy.Biorę też magnez, od czasu do czasu i piję multiwitaminę.

Macię jakieś dobre sposoby na to? Strasznie mnie to męczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport ;) Ja im więcej siedzę w domu tym bardziej jestem spięty i gorzej się czuję. Jak mam bardziej intensywny dzień to pod koniec jestem tak zmęczony, że nie mam sił się stresować i spinać, czuję się bardziej zrelaksowany. Szkoda, że ta pogoda taka do dupy bo bardziej zmusza do zamulania w domu a nie chce mi się w nim za bardzo siedzieć ;/

Możesz spróbować też technik relaksacyjnych Jacobsona i Schultza. Poszukaj sobie nagrań audio w necie, słuchawki na uszy, zamknij się w pokoju i zobacz czy Ci pomoże, mi czasem pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi bardzo pomogły masaże ..co prawda nie czujesz się po nich za dobrze bo schodzi to napięcie..ale po kilku dniach od takiej sesji jest lepiej zapewniam :) no i sport oczywiście! sama uwielbiam biegać..ale to mi odradziła moja fizjoterapeutka..za to doskonały na napiecie mięsniowe jest basen!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że ćwiczenia dają bardzo dużo. Pół roku temu zaczęłam mieć duże problemy z kręgosłupem szyjnym i zmusiło mnie to do ćwiczeń. Lekkich, specjalnych dla ludzi z chorym kręgosłupem. Pomogło. Nie tylko na kręgosłup, wygląd sylwetki, sprawność, ale też na psychikę. Zauważyłam, że kiedy ćwiczę, skupiam się na swoim ciele, na powtarzaniu, moje myśli się uspokajają.

 

Jeżeli ktoś ma problemy z ruchem, jak tu piszecie, że naprawdę bolesne napięcia mięśni, polecam na początek lekkie ćwiczenia, oparte w większości na lekkiej rozgrzewce (wymachy rąk, kręcenie biodrami, przysiady), następnie położenie się na podłodze na macie do ćwiczeń lub kocu i powolne, powtarzalne ćwiczenia. Na przykład przyciąganie nóg do brzucha z jednoczesnym podnoszeniem lekko głowy, unoszenie rąk, nóg, robienie kociego grzbietu, później wracanie do leżenia. Jest wiele fajnych ćwiczeń, które mogą wykonywać osoby z problemami, po miesiącu ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu powinno czuć się poprawę jeżeli chodzi o ciało i poczucie, że jeżeli chodzi o psychikę też coś fajnego się dzieje podczas ćwiczeń :)

 

Polecam poszukać w internecie ćwiczeń na kręgosłup, bo one w większości polegają na likwidowaniu skurczy, rozluźnianiu i wzmacnianiu mięśni.

 

Jeżeli nic fajnego się nie znajdzie, zapraszam na priv, to może pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×