Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Też biorę sympramol. Padło wcześniej pytanie o lęki poranne przy braniu sympramolu. Też miałam coś takiego. Po dwóch miesiącach brania sympramolu dwa razy dziennie, miałam lęki poranne, których sympramol kompletnie nie niwelował. Dostałam taką paskudę o nazwie symfaxin. Lek 4 generacji. Paskudę, bo dość mocny. Mimo że silny i ma całą listę skutków ubocznych, to zniwelował lęk jak ręką odjąć. Coś niewiarygodnego. Jedna kapsułka rano, potem sympramol i na noc coś i zapomniałam co to strach. Po dwóch tygodniach odstawiłam go i zaczęłam brać znów sympramol (boję się o swój organizm). I póki co jest ok, tak jakby te lęki odeszły. Zobaczymy, czy tak już zostanie. Jeśli tak, to ten symfaxin jest genialny w moim przypadku.

Pozdrawiam wszystkich walczących dzielnie z lękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan należy do słabszych leków. Jego działanie terapeutyczne pojawia się dopiero po kilkunastu dniach. Efekty uboczne, które mogą się pojawić ale nie muszą to: Układ nerwowy: ból i zawroty głowy, niepokój, zaburzenia snu, stany splątania; bardzo rzadko drgawki pochodzenia mózgowego, zaburzenia libido i potencji. Układ pokarmowy: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty); bardzo rzadko zaburzenia czynności wątroby. Układ krążenia: rzadko obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, w pojedynczych przypadkach podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Ponadto: zaburzenia oddawania moczu, skórne reakcje alergiczne (wysypka, pokrzywka), obrzęki, zaburzenia smaku, kołatanie serca. W pojedynczych przypadkach zmiany obrazu krwi i wypadanie włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja brałam sympramol jakieś 3 lata temu w połączeniu z cavintonem forte oraz zomirenem- wtedy czułam się po tym "zestawie" swietnie.

 

Od około 2 i pół tygodnia biorę znowu to samo i powiem szczerze, że jest gorzej...może nie tragicznie ale mam jakieś skutki uboczne, których wtedy nie miałam: senność przekoszmarna, zaparcia, w głowie....nie wiem jak to opisać ale to nie "kręcenie się" tylko głowa jest taka "sztywna", "cieżka" ....taka dziwna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prze zzeszły tydzień brałem antybiotyki,jako że Pramolan przy tym antybiotyku co brałem jest niwskazany zatem go odstawiłem.Jeszcze dwa dni po odstawieniu anty. czułem się tragicznie.Od 3 dni biorę raz dziennie 1/2 Pramolanu i chyba mi pomaga bo czuje się lepiej, nie jestem otępiały itd

Jak uważacie czy Pramolan można dzielić?Ja rozmawiałem z kolegą lekarzme u któego się lecze i moił, że połówke mogę brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie wiem czy piszę to w dobrej kategorii, ale czy ktoś wie czy są możliwe jakieś interakcję między pramolanem a ziołami? Biorę codziennie 1 lub 2 tabletki rano rhodioli, potem też tableki uspokajające z walerianą, melisą i chmielem, nawet do 6 dziennie. Jak na razie nie czuje żadnych skutków ubocznych. Czy są jakieś przeciwskazania? Słyszałem że rhodioli nie można brać z wieloma lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z zespołem serotoninowym? Biorę regularnie pramolan + rano rhodiola. Jednak przeziębiłem się i wziąłem grypostop max, zawierający w swoim składzie DXM, główny składnik acodinu. Poczułem się jeszcze gorzej po tym środku, znalazłem w internecie informacje o tym, że może powodować zespół serotoninowy. Czy to jest możliwe po jednej dawce? Najgorsze jest to że moje lęki wróciły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam przez około 2 miesiące 3xdziennie Pramolan (na lęk przed wyjściem z domu (podobno)) i generalnie nie odczułam żadnej róznicy poza tym, że czułam się zmęczona. Odstawiłam lek bez konsultacji z lekarzem i również w żaden sposób na mnie to nie wpłynęło. Z tym, że chyba jednak nie mam żadnej fobii więc nie ma co się sugerować innymi osobami bo różne leki inaczej mogą na innych działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam pramolan, 50 mg, bodajże dwa razy dziennie po dwie tabletki.

Spałam 3 razy dziennie , jak dziecko. Podobało mi się to .

Ale na dłuższą metę nie byłby zbyt ciekawym rozwiązaniem...

zwłaszcza jeśli chodzi o pracę , gdzie jednak trzeba być skoncentrowanym i dysponować w miarę trzeźwym umysłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w zeszłym roku lekarz przepisał mi Sympramol. Wówczas wziąłem 5 tabletek i moje kłopoty mięły. W tym roku lęki wróciły. w sobotę około 15 zażyłem jedną tabletkę i od tamtej pory nie mam lęków, ale za to mam problemy z erekcją oraz dziwny lekki ból w brzuchu. Wiecie może czy to przejdzie? Już od 3 dni trzyma mnie efekt leku jak i skutki uboczne. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tem brałam Pramolan doraźnie,teraz biorę go od 3 lat,codziennie 1-0-1. Ostatnie dwa tygodnie biorę tylko jedną rano,bo lęki u mnie występują zazwyczaj rano. Chciałabym zejść z Pramolanu ale jak już próbowałam,to zaczynała mnie dopadac depresja.Teraz jednak chcę to zrobic i zastąpić lekami ziołowymi,jednak mając przy sobie zawsze Pramolan albo Relanium w torebce. Chciałabym się zapytać,jak schodziliście z Pramolanu?Jak długo powinno to trwać?Chciałabym się dowiedzieć, jakie leki ziołowe przyjmować,żeby zejsc z Pramolanu a wejsć na ziołowe?Deprim, walerianę itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lula221 , ponad cztery lata bralam diazepam , i w tamtym roku powiedziałam koniec tego , juz bardzo zle sie czulam , rok czasu nie bralam nic , az tu nagle wzielo mnie powrocila depresja i byla jazda , lekarz dal mi zastrzyk , i przepisal obipramol , kazal brac rano i na noc , brałam trzy dni myslalam ze sie przekręcę , ból żołądka nudności i zawroty głowy, a ja pracuje rano i muszę jechać samochodem , w końcu nie biorę teraz nic , pije wszystkie ziola jakie są .. nie wiem czy będzie spokój czy ponownie mnie nie weźmie, dopada mnie jak zmiana pogody , wtedy w głowie szum poty zwracam i uczucie omdlenia,, nie wiem czy zioła pomogą, ja jak już pisałam bardzo wiele piłam i również tabletki ziołowe jadłam i na nic ...

 

-- 19 maja 2015, 22:17 --

 

nie mam pojęcia czy ten opipramol jest dobry ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

4 lata temu leczyłem się z nerwicy lękowej - Parogen + Zomiren SR (codziennie przez miesiąc). Udało mi się z tego wyjść.

 

2 tyg. temu pojawił się nawrót choroby - lęki + derealizacja. Tydzień zwlekałem aż wreszcie wróciłem do lekarza. Najpierw zaproponował doraźnie przez kilka dni ZOMIREN (nie chciałem brać ze względu na uzależnienie) albo ATARAX (wziąłem jedną tabletkę i miałem atak paniki(?))

 

Wróciłem do lekarza stwierdził, że nie ma potrzeby narazie znów włączać SSRI i zapisał Pramolan. Dawka najpierw do 2-2-2 ale bardzo mnie zamulało wieczorem a derealizacja była nadal. Ostatecznie od 2 dni biorę 1-1-2 i mam pytanie bo wydaje mi się że lęki i derealizacja się zwiększyła. Mam brać ZOMIREN 0,25 (1-2 tabletki) na początku ale nie chcę bo wcześniej brałem przez miesiąc SR i pamiętam odstawianie. Czy to wynik zbyt krótkiego czasu przyjmowania i małego nasycenia leku czy po prostu nie podszedł?

 

Derealizacja nadal jest (najgorzej rano + lęki) przez cały dzień (wieczorem występuje, ale jestem jakby spokojniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

4 lata temu leczyłem się z nerwicy lękowej - Parogen + Zomiren SR (codziennie przez miesiąc). Udało mi się z tego wyjść.

 

2 tyg. temu pojawił się nawrót choroby - lęki + derealizacja. Tydzień zwlekałem aż wreszcie wróciłem do lekarza. Najpierw zaproponował doraźnie przez kilka dni ZOMIREN (nie chciałem brać ze względu na uzależnienie) albo ATARAX (wziąłem jedną tabletkę i miałem atak paniki(?))

 

Wróciłem do lekarza stwierdził, że nie ma potrzeby narazie znów włączać SSRI i zapisał Pramolan. Dawka najpierw do 2-2-2 ale bardzo mnie zamulało wieczorem a derealizacja była nadal. Ostatecznie od 2 dni biorę 1-1-2 i mam pytanie bo wydaje mi się że lęki i derealizacja się zwiększyła. Mam brać ZOMIREN 0,25 (1-2 tabletki) na początku ale nie chcę bo wcześniej brałem przez miesiąc SR i pamiętam odstawianie. Czy to wynik zbyt krótkiego czasu przyjmowania i małego nasycenia leku czy po prostu nie podszedł?

 

Derealizacja nadal jest (najgorzej rano + lęki) przez cały dzień (wieczorem występuje, ale jestem jakby spokojniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×