Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

ale lepsze są ze zmielonej soi a nie z mąki sojowej

Ja nawet nie wiedziałem że są różne rodzaje kotletów sojowych. :D

 

-- 29 cze 2013, 18:39 --

 

Mnie odrzuca od wyglądu samego kotletów sojowych.

Oj tam, oj tam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berwick, od zwykłych kotletów też mnie odrzuca :mrgreen: ja ograniczam mięso typu kurczak, kotlety to minimum. Rybką natomiast nie pogardzę.

Aha, w tym sensie. :) Też lubię rybki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze polecam to ciasto http://weganie.blogspot.com/2011/07/ciasto-czekoladowo-owocowe.html , tylko uwaga: ja daję wszystkiego x2 (podwójne składniki), a z owoców brzoskwinie w puszce. Polecam też szukać przepisów na rozmaite muffinki, takie małe ciasteczka, pyszne są i łatwe do zrobienia.

Berwick, są różna kotlety sojowe, bo tak jak napisała kasiątko te gotowe "tekturki" są z mąki sojowej i na pewno są bardziej przetworzone, a takie ze zmielonej soi dużo wyraźniejsze w smaku i mają dużo większą wartość odżywczą.

 

Ja dziś miałem kotlety z soczewicy zielonej, surówkę z pomidora i ogórka małosolnego i fasolkę szparagową i oczywiście ziemniaczki. Zjadłbym coś słodkiego na deser ale nie chce mi się robić, to życie samemu mnie wykończy :? W Netto są pyszne wafelki kakaowe (100% roślinne), taka duża paczka.

 

chyba jutro zrobię tę szarlotkę, której przepis dała kasiątko ale na razie na niego nie patrzałem, od jakiegoś czasu mam ochotę na nią. Są w ogóle też wegańskie lody, nie wiem czy Was też, Marczak bodajże, na razie o smaku kiwi i truskawek ale są naprawdę świetne, kiedyś w Czechach jadłem też takie klasyczne "śmietankowe" z automatu, były pyszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w ogóle też wegańskie lody, nie wiem czy Was też,

Lukk ,są też "hamburgery" wegetariańskie. Raz tylko w życiu spróbowałem ,ale chała i syf , jajca zmielone czy zbuki jakie z sałatą i plasterkiem pomidora . NIGDY WIĘCEJ!

A tym kotlecikiem soyowym to mnie zachęciłeś. Kiedyś dużo tego jadłem ( przynajmniej raz w tygodniu ) . Chyba poprosze żonę w by następny piątek ,,, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,a były takie gotowe kiedyś burgery wege, nie wiem czy te same ale też mi nie smakowały, potem to je w ogóle wycofali bo nikt tego nie kupował. Samemu lepiej wychodzą albo w jakimś fastfoodzie, w Niemczech robią bardzo dobre falafele, dużo lepsze niż u nas, jadłem też wege burgery na różnych festiwalach muzycznych i zawsze były dobre :mrgreen:

 

greelight, ja te ciasto robiłem już kilkanaście razy i zawsze się udawało i jest naprawdę dobre :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w diecie bez mięsa białko nie jest problemem ale brak żelaza, magnezu, wapnia, omega-3, o to trzeba zadbać głównie, ciężko dostarczyć z warzyw i owoców jeśli się nie jest dobrze na to przestawionym, wtedy trzeba używać różnych innych rzeczy typu mak, owies, siemię, pestki różne..

 

-- 30 cze 2013, 11:29 --

 

mnie brakuje głównie witaminy K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psyche., jesz mięso bo inni mówią, że jak nie będziesz jadła to dostaniesz anemii? mimo, że to nieprawda??

może obejrzyj jeszcze ten wykład Garyego Yourofskyego, jest tłumaczony na polski, tam jest taka scenka gdzie człowiek skacze po głowie małego cielaczka. ja już wolę mieć tą anemię niż przykładać do tego rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×