Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność...


Saturn

Rekomendowane odpowiedzi

PS. A osobną kwestią jest to, że baby to zaborczy gatunek

no wypraszam sobie!!!! :? i polemizowalabym na ten temat, gdyz ja mialam doswiadczenia z samymi zaborczymi facetami :evil:

Zapomniałem dodać, że są drażliwe i nie czytają emotek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zacząłem wychodzić z choroby ustaliłem sobie, że póki się nie wyleczę, będę sam. Wolę być sam, niż być ciężarem.

Różnie można zinterpretować te słowa: egoizm, użalanie się nad sobą itp.

Osobiście jednak postąpiłabym tak samo, gdyby była taka możliwość. Fakt, dzięki mojemu facetowi poszłam do szpitala ble ble ale teraz z kolei mój facet sprowadza mnie spowrotem w depresję. Jakby wolał tamtą Beti, która brała całą winę świata na siebie. Nie okaleczam się, nie znęcam się nad sobą to mu gra. Ale już to, że mam własne zdanie i ambicje to już nie. Więc kto tu jest "zaborczy","drażłiwy" i "nie czyta emotek"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie można zinterpretować te słowa: egoizm, użalanie się nad sobą itp.

rzeczywiscie roznie mozna interpretowac ale nie uwazam aby to byl egoizm czy uzalanie sie nad soba, to moze raczej strach przed odebraniem naszej choroby przez ta druga strone, odrzucenie lub nieumiejetnosc zachwana sie w zwiazku i wyjasnienia swojego zachowania. zreszta bethi:

 

teraz z kolei mój facet sprowadza mnie spowrotem w depresję.

to tez nie jest ciekawa sytuacja wiec chyba wolimy jej unikac, a z drugiej strony kompletnie nie rozumiem Twojego faceta!!!! jak bylo zle to Cie wspieral a teraz?????? bez sensu!!!!! ale zgadzam sie z Toba w 100%!!!! to faceci (choiaz malo ktory sie do tego przyzna) sa zaborczy i drazliwi!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zacząłem wychodzić z choroby ustaliłem sobie, że póki się nie wyleczę, będę sam. Wolę być sam, niż być ciężarem.

Różnie można zinterpretować te słowa: egoizm, użalanie się nad sobą itp.

Postanowiłem tak, gdy przestawałem się użalać nad sobą. To raczej uświadomienie sobie: "Facet, kogo ty szukasz? Partnerki, czy mamusi, która cię utuli? Weź się palnij w ten łysy czerep i najpierw poradź sobie sam ze sobą zanim zaczniesz innym życie zatruwać.".

Egoistą może i jestem. Trochę trzeba być, trzeba myśleć za siebie.

Więc kto tu jest "zaborczy","drażłiwy" i "nie czyta emotek"? :D

Wy

:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę nawet nie mówić, że biologiczny wygląd ma tu coś do rzeczy. Można trafić na nieodpowiednich ludzi, ale częściej to wewnętrzne nastawienie i tyle. Mnóstwo jest osób, których wygląd odbiega od ''powszechnie przyjętego kanonu piękna'', a są takimi ludźmi, że chce sie z nimi przebywać bez końca. Bardziej jadąc w prywatę, są kobiety, które nic nie robią sobie z kanonu ''image'' (na szczęście, takie są) a ich osobowość jest taka, że top modelki nie mają szans. (gdyby tylko nie były zajęte... :D )

 

Tak na marginesie, chorując na NN miewam przypadki, gdy mogę się czuć bardzo źle, a w ciągu 5-15 minut wziąć w garść i mieć spokój na długo. Czemu to tu piszę? A no temu, że dzięki temu miałem okazje ''świadomie'' i w przeciągu bardzo krótkiego czasu obserwować, jak zmienia sie moje poczucie ogólnie mówiąc bycia odbieranym (także wizualnie) u innych. I chociaż w samym odbieraniu nie zmieniało się nic, to przy złym samopoczuciu mogłem być święcie przekonanym, że jest źle, (również z odbiorem wizualnym) a za chwilę, gdy przejdzie, że dobrze a nawet lepiej ;) (BTW, jak się zdaje nauczyłem się to w miarę odróżniać, nawet podczas złego samopoczucia)

 

Żaden tam biologiczny wygląd nie ma nic do rzeczy, tylko wnętrze i nastawenie!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden tam biologiczny wygląd nie ma nic do rzeczy, tylko wnętrze i nastawenie!

nie dokonca z tym sie zgodze, chociaz wnetrze czlowieka oczywiscie ma najwieksze znaczenie ale nie powiesz mi chyba, ze pierwszy raz kogos spotykajac nie patrzysz na wyglad zewnetrzny????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd zewnętrzny to rzecz względna. Patrzę na Twoje zdjęcie Człowieku i zastanawiam się, co Ci się tak konkretnie nie podoba w sobie. Wiesz, ja jak chorowałam na anoreksję to miałam fioła na punkcie wagi, rzecz oczywista. Ciągle byłam za gruba. Nie polecam obsesyjnego odchudzania się, ale jeśli masz ale co do swojej tuszy, to zastosuj dietę, idź na basen, biegaj lub po prostu wykonuj jakiś zestawik ćwiczeń w domku. Jeśli szukasz swojego image, to wybierz się do fryzjera. Poproś o poradę, w co się ubierać.

Tak, Vampirek na rację. Pierwsze wrażenie się odnosi po wyglądzie fizycznym. Uważam, że ludzie, którzy skreślają innych bo się im nie podoba wygląd innych są nie warci uwagi. Nigdy nie będzie tak, że będziemy podobać się ogółowi. Tak samo jak nam się ktoś ma prawo nie podobać, to samo prawo trzeba dać innym.

 

To fakt, że musimy przede wszystkim podobać się sobie samemu aby móc zrozumieć, że podobamy się innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

walczę sobie sam z nerwicą 1,5 roku w tym czasie musiałem się rozwieść, i zostałem sam, oczywiście wina lażała po obu stronach i nie ma co robić z siebie bohatera bez skazy ale jestem dumny że umiałem to przerwać - uwierzcie mi wielu nerwicowców i tkz. zdrowych tkwi w złych związkach na wzajem się męcząc trzeba "troszeczkę" odwagi żeby to przerwać, samotność odczuwam codziennie i boli, ale są też plusy a mianowicie mam wolność wyboru i decyzji bez konsultacji z nikim, a poza tym jak Zorki próbuję od nowa wrócić do społeczeństwa,

jeśli chodzi o ludzi to fakt większość ocenia po wyglądzie (ja jestem wytatułowany znacznie więc mam same "pozytywne oceny") ale uświadomiłem sobie że czyjaś ocena nie boli ani dzięki niej nie będę żyć krócej ani dłużej

a co do kobiet to jak to powiedział mój terapeuta (tylko się nie denerwujcie dziewczyny) "kobiety tak samo potrzebują fiuta jak mężczyźni cipki" - chodzi o to że będąc ludźmi tak samo potrzebujemy siebie w każdej dziedzinie życia, po obu stronach jest pewna fascynacja i dobrze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z wrodzonym wdziękiem stwierdziła moja nieoceniona siostrzyczka Marla: "Jeszcze trochę ujedziesz na ręcznym."

 

 

nie łam się połowa moich znajomych obojga płci w związkach i małżeństwach tak ma :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jestem baaardzo spieta to to jest swietna sprawa. pozdrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:08 pm ]

trzeba duzej odwagi zeby umiec przyznac sie do tego ze nam zle w zwiazku chodzi o te z dluzszym stazem, a przetrwac rozwod i to wszystko.. podziwiam ze masz sile jeszcze bedac nerwicowcem z tym zyc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy 8 lat to długi staż a jak z tym żyję? hm mój terapeuta też się dziwi że mi mimo dołów i fatalnych przeżyć zacząłem b udować jeszcze dom i jakoś sobie żyję

ja po prostu mam chęć do życia i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest trochę tak że często się oszukujemy, racjonalizujemy swoje przeżycia nie przyznając się do swoich pragnień bo za uświadomienie sobie własnych pragnień płaci się wysoką cenę np. okresowe załamanie, depresyjka itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzyłem sobie na wiek pisujących tutaj, kurde jakiś stary już jestem i jakby inne doświadczenia mam hehe

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:48 pm ]

www.anna-wojcik.blog.onet.pl zobacz jak inni żyją, obejrzyj tę stronę mojej znajomej może zobaczysz że z tobą jest nieźle i inni mają ciężej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×