Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie mogę odnaleźć się między ludźmi


psyche11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 18 lat. Mój problem polega na tym, że odkąd pamiętam będąc wśród ludzi odczuwam silny lęk, nie potrafię patrzeć im w oczy, czasem nawet trzęsę się ze strachu i mam zawroty głowy. Ponadto jestem bardzo małomówny, zamknięty w sobie, czasem wręcz przewrażliwiony. Często pogrążam się w samotności, z którą z jednej strony mi dobrze, a z drugiej jest to dla mnie straszna udręka. Z typu osobowości mam cechy głównie flegmatyka i melancholika. Nienawidzę wychodzić z domu. W szkole jest mi szalenie ciężko wysiedzieć i odliczam każdą minutę do końca lekcji żeby nie zwariować. W dodatku od jakiegoś czasu są mi obojętne sprawy innych ludzi, nie potrafię się nimi zainteresować, choć bardzo bym chciał. Zazdroszczę ludziom z poczuciem humoru, którzy są otoczeni przyjaciółmi i znajomymi. Bardzo staram się poprzez pracę i zmuszanie się do wychodzenia na imprezy, aby stać się bardziej towarzyski i pozbyć się egoizmu, który sprawia, że jestem samotny. Jednak niewiele to pomaga. Co mogę zrobić by odnaleźć się między ludźmi i czuć się wśród nich dobrze i swobodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żebyś był egoistą, tak jak napisałeś że musisz sie wyzbyc egoizmu. Poprostu masz problem, z którym samemu będzie Ci pewnie ciężko przełamać. Tak przez forum jest trudno pomóc, najlepsza jest chyba rozmowa z kims na żywo. Ale jedno co mogę radzić to nie próbuj na siłę wychodzić i starać się być towarzyski, to wiem z własnego doświadczenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×