Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak reagujecie na pochwały?


Gunia76

Rekomendowane odpowiedzi

To jak odbieramy pochwaly chyba w glownej mierze zalezy od tego kim jest dla nas osoba, ktora nas chwali.

A inna kwestia to faktycznie doswiadczenia jakie przez cale zycie sie nabieralo. Chociaz roznie to u roznych osob sie objawia.

Mnie np. Ojciec nigdy za nic nie chwalil, niezaleznie jak dobrze zostalo cos przeze mnie wykonane to i tak zawsze bylo, ze albo dalo sie zrobic cos jeszcze lepiej albo zwykle "ok".

Wlasciwie do dnia dzisiejszego nie kojarze, zeby ktokolwiek mnie za cokolwiek pochwalil. Zasadniczo sie nie dziwie bo robie zawsze po prostu to co do mnie nalezy.

I tak teraz, wszystko co w zyciu (glownie zawodowym) osiagam robie z mysla, zeby tylko Ojca zadowolic. Moze kiedys w koncu pochwali mnie i powie, ze jest ze mnie dumny.

Opinia reszty ludzi zasadniczo mnie nie interesuje a w kwestiach pracy, jesli ktos mnie poleci to za bardzo nie wywoluje we mnie euforii mentalnej, poza wizja korzysci materialnych.

Ale, jak wiadomo rozni sa ludzie wiec roznie odczuwaja pewne aspekty.

 

A co do kilku wypowiedzi zwiazanych z chwaleniem przez pracodawce, to podzielam zdanie innych osob, ze czasem mozna dostac pochwale za byle pierdole (bo dla tej osoby moze wydawac sie ta wielkim osiagnieciem, tym bardziej jesli ktos dokona tego w krotkim czasie) anizeli za jakas wieksza rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pochwały reaguje tak jak na komplementy. Uśmiecham się i dziękuję zmieszana ale w środku myślę "taa, mówisz mi to bo się śmiejesz ze mnie w środku". Czasem reaguje złością i udaje że tego nie słyszałam ale mówię " dobra, daj spokój. ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęściej zawstydzam się i je neguję, pokazuję że to i to i to przecież złe jest, od jakiegoś czasu staram się na siłę przełknąć pochwałę, uśmiechnąć się i podziękować, obserwując ten lęk "on zaraz sobie uświadomi, że to wcale nie zasługuje na pochwałę i ją wycofa" - najwyżej ją jednak wycofa. ja wtedy uśmiechnę się i powiem "trudno". wyjazd emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×