Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe dlaczego w publicznej cisza,na temat protestu Ratujmy Kobiety ? Cenzura 8)

 

 

To zawsze było martwe prawo.Prawo,które będzie łamane.Przecież kobiety będą wyjeżdżać na liberalny Zachód i tam dokonywać aborcji.Oraz badań prenatalnych.

Przypomina mi się historia z 1993 roku.Wielka burza na Polskich ulicach,milionowe demonstracje.W końcu wywalczony kompromis.A przypominam,że wtedy nie było otwartych granic.A mimo,to Polki wyjeżdżały za granicę.

Dziś będzie to samo.

 

Za komuny nie bylo zakazu.

Wyjazd za granice to NIE JEST lamanie prawa. Obowiazuje nas prawo państwa, w granicach ktorego przebywamy, nie prawo panstwa ktorego jestesmy obywatelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafiłbym ustalić zasad, które zakazywałyby czy też dopuszczały możliwość aborcji (gdybym był rzecz jasna osobą, która ma w tej kwestii coś do powiedzenia np. biskup, lekarz, kluczowy polityk itd). Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak śmieszni są, gdy mówią innym, jak mają żyć. Czasem ci co na ten temat najwięcej mówią, wydają się być najmniej kompetentnymi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwaa,Ty i ja mało komuny pamiętamy :smile: jesteś niewiele strasza niż ja :smile: ja właśnie o tym zakazie ( wiesz,u mnie słabo z ortografią ) i mogłaś źle przeczytać.Owszem Polka na zabieg pojedzie do Niemiec,inna na Słowację.

Martwy przepis się szykuje.Ale i tak,politycy wiedzą lepiej ( tak oni uważają)

Ja nie mówię komuno wróć,ale w tym wypadku.To popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - siostrzenica mieszka w kraju, w którym aborcja jest w pełni legalna do 22. tygodnia.

I nikt tam nie stroi szopek. Rozmawiałam z jej przyjaciółkami - naprawdę wierzyć im się nie chce, że w naszym kraju można nawet ANTYKONCEPCJĘ i ANTYKONCEPCJĘ AWARYJNĄ negować, atakować, chcieć delegalizować. Dziewczyny zrobiły wielkie oczy, kiedy im powiedziałyśmy, że ktoś chce zmusić zgwałconą do rodzenia.

Tam kobieta ma komfort dokonania zabiegu - żaden oszołom nie wpadnie pod klinikę i nie zacznie krzyczeć że płód wielkości banana ma (jak właśnie przeczytałam) brwi, świadomość własnego ciała i nie wiadomo co jeszcze.

`To wybór - jej własny. Co ciekawe, na ową depresję również nie cierpią - bo nikt im nie serwuje codziennie w mediach, co rzekomo strasznego zrobiły.

Znam ginekolog, która pracuje w Niemczech - jest synową naszych sąsiadów. To zabieg łatwiejszy niż wycinanie migdałków. Narkoza krótsza. Regeneracja szybsza. Ponoć ta ich metoda próżniowa jest dla kobiety lżejsza niż łyżeczkowanie wykonywane u nas w celach diagnostycznych.

ciezko ciebie czytac

ciesze sie niezmiernie ze nie znam cie w realu

widziałam dzieci w 22 i 24 t.c

są "kompletne" , reagują na ból i głos rodzica

 

Zadam dwa pytania.

 

Ciezko sie mnie czyta, poniewaz:

a) mam taki styl pisania

b) mam inne poglady niz Ty

c) z innych powodow - jakich?

 

Dlaczegoz cieszysz sie ze mnie nie znasz? Bo mam inne zdanie na temat aborcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto glosowal w wyborach i jak ale nikt sie nie przyznaje teraz a przeciez ktos wybral mamy to co sami wybralismy :pirate:

 

Pamietam troche komuny i stanie w kolejkach, wiekszosc chwali ten okres choc bylo jak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tosia, to ja też się pogubiłem w rozmowie, bo najpierw myślałem, że jako przykład podajesz, a później już pomyślałem, że rzeczywiście poddałaś się aborcji. A to wręcz przeciwnie, pozytywnie zaskoczyłaś i zaimponowałaś mi! I jesteś wielka, bo przywracasz wiarę w człowieka. Dziękuję.

Tylko dlaczego opowiadasz się za aborcją?

 

Nie rozumiem tego zdania. Kim są ci, których należy niby chronić?

Rabinizm, a na jakim świecie Ty żyjesz? Jedni ulegają złu szybciej, drudzy wolniej , inni wcale i prawo (nakazy/zakazy odpowiednie) muszą obowiązywać ( ale jak najmniej, w sensie odpowiednio, bo zbędne prawo szkodzi). Chyba nie kwestionujesz tego że zła na świecie nie ma? Nie ma takiej możliwości, żeby każdy kierował się własną moralnością. Obecne prawo jest złe w znacznej części i promuje patologię. A prawo powinno chronić najsłabszych i prawo jest dla człowieka, a nie człowiek dla prawa ( oczywiście wszyscy względem prawa równi) i oczywiście samo prawo bez egzekwowania jest puste.

Człowiek w łonie matki jest najsłabszą istotą w początkowej fazie życia w 99,9% zależną od matki i prawo nie może przyzwalać na zabicie tego człowieka bo matka zdecyduje ( oczywiście matka może poronić, nie ma prawnego obowiązku utrzymania życia dziecka ( w sensie głodzić się może, ogólnie tworzyć we własnym ciele warunki niesprzyjające rozwojowi dziecka). Ale prawo nie może przyzwalać na jakikolwiek zabieg z zewnątrz uśmiercający najsłabszego, nic niewinnego człowieka. Nawet jeżeli dziecko w wyniku gwałtu zostaje poczęte, to dziecko nie jest winne temu, że tak się stało i nie może z tego powodu odpowiadać. A to że ktoś kto ustanawia prawo nie uznaje zarodka za człowieka to jest po prostu głupcem i takiego prawa (raczej lewa) nie należy przestrzegać.

 

Nie rozumiesz bo pier/doli od rzeczy

Ale brudny otwór gębowy! :roll: Fujka! :hide: Pf :cry: A Lusesita, jeżeli to Ty siedzisz na tym zdjęciu, to siedzisz jak facet!!! (Jak murzyn obwieszony złotymi kajdanami). 8)

 

...W prawie karnym pojęcie życia rozumie się jednoznacznie - zabić można od rozpoczęcia akcji porodowej do ustania czynności mózgu - wtedy jest życie. Wcześniej nie ma mowy o zabójstwie. Nie jest to nawet dyskusyjne, i orzecznictwo, i doktryna, przyjmują to bezsprzecznie...

To jest to głupia definicja życia nijak mająca się do rzeczywistości. Więc prawo do tej definicji też będzie głupie. Takie coś tylko przygłup urzędniczy mógł wymyślić, nie może być inaczej. I urzędasy podległe o świecie realnym decydują na podstawie wymysłu chorego umysłu, urojony świat. No ale ustrój demokratyczny promuje głupotę, więc dopóki trwać będzie ten ustrój, dopóty głupki będą miały się dobrze i takie lewa będą powstawać i obowiązywać.

"Ciężarnym" ? Iiwaa, chyba chciałaś napisać: stan błogosławiony? Określenie ciężarna to wymysł komunistycznego łba. No tak, dalej komuna się ciągnie. Zresztą jeżeli dla Ciebie żałosny komuch ( a który komuch nie jest żałosny?) Ryszard Bugaj jest kimś kogo warto słuchać, to współczuję, w niezłej głupocie tkwisz. Także weź się ogarnij, bo pajacujesz z tymi swoimi regułkami pseudoprawnymi. Żegnam środkowym palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motio, skoro płód w 99% jest zależny od matki to logiczne że matka powinna mieć prawo go usunąć. I naprawdę nie pojmuję skąd ten pęd do zaostrzenia prawa. To absolutnie nic nie zmieni. Karalność wszystkich innych przestępstw działa odstraszająco bo zawsze jest ryzyko udowodnienia ich przed sądem (odciski palców, sperma, łuski, nagrania). Natomiast aborcji nie da się udowodnić. Do tej przeprowadzonej za granicą można się nawet przyznać psu z uśmiechem na ustach a on gunwo może zrobić bo jurysdykcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołodi, Bóg też dał wskazówki co robić (czyli czego też nie robić). Oczywiście dzięki wolnej woli możesz wybierać zło, ale oczywiście konsekwencje też poniesiesz. Przeczytaj Biblię ze zrozumieniem.

Czyli co, uważasz, że Ty jako czteroletnie dziecko mógłbyś zostać zabity przez matkę, ot tak? I matka żadnych konsekwencji ma nie ponieść?

Prawo do zabicia człowieka nie na uzależnieniu od innego człowieka się opiera.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cham chamem pozostanie.

 

Jestem niewierzaca, wiec w blogoslawienstwa nie wierze.

Wierze za to w to, ze Polkom potrzebna jest godziwa opieka w okresie ciazy i PO NIEJ, a nie wrzaski o plodach.

 

Nie urzednicy wymyslili definicje zycia, a wybitni profesorowie nauk prawnych.

 

Zegnaj jak chcesz. Nie szanujesz osob majacych odmienne zdanie - i tyle.

 

Jestem na wskros ogarnieta i niczego mi nie brakuje w zyciu, wiec dziekuje za troske.

 

 

Michellea, uwazam ze szopkami sa demonstracje o charakterze nader zwracajacym na siebie uwage. Zarowno pro life, jak i parady rownosci. Dno. Nie mam ochoty ogladac na ulicy ani tanczacych w lateksowych strojach, ani wyskrobanych szczatek.

Prywatnie niech sobie robia co chca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołodi, Bóg też dał wskazówki co robić (czyli czego też nie robić). Oczywiście dzięki wolnej woli możesz wybierać zło, ale oczywiście konsekwencje też poniesiesz. Przeczytaj Biblię ze zrozumieniem.

 

Nie wszyscy wierza w boga.

Prawo reguluje dzialania WSZYSTKICH, nie tylko wierzacych.

Swietnych dajesz przyklad katolika. Przyklad chamstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołodi, Bóg też dał wskazówki co robić (czyli czego też nie robić). Oczywiście dzięki wolnej woli możesz wybierać zło, ale oczywiście konsekwencje też poniesiesz. Przeczytaj Biblię ze zrozumieniem.

 

Nie wszyscy wierza w boga.

Prawo reguluje dzialania WSZYSTKICH, nie tylko wierzacych.

Swietnych dajesz przyklad katolika. Przyklad chamstwa.

 

Nie widze chamstwa w wypowiedzi Motio

Kazdy ma prawo do wlasnej opini i zyc jak chce z wiara czy bez. Motio na pewno napisal o piatym przykazaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto glosowal w wyborach i jak ale nikt sie nie przyznaje teraz a przeciez ktos wybral mamy to co sami wybralismy :pirate:

 

Pamietam troche komuny i stanie w kolejkach, wiekszosc chwali ten okres choc bylo jak bylo.

 

Ja na PO, jak zawsze :D

Nie dlatego, ze ich kocham, a dlatego, ze uznawalam za mniejsze zlo.

 

Komuny tez troche pamietam, choc niewiele. Bardziej okres swiezo po upadku i przemian ustrojowych. Wtedy bylo fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salir, cytujac za Motio:

 

Żegnam środkowym palcem.

 

A Lusesita, jeżeli to Ty siedzisz na tym zdjęciu, to siedzisz jak facet!!! (Jak murzyn obwieszony złotymi kajdanami). 8)

 

Uwazasz, ze to przejaw kultury?

Wyrazenie wlasnej opinii?

 

Chcialabys, zebym Cie pozegnano srodkowym palcem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salir :)

 

 

 

 

Udanego dnia życzę. Do widzenia. :)

 

Jeszcze tylko do tego odniosę się :

"Nie wszyscy wierza w boga.

Prawo reguluje dzialania WSZYSTKICH, nie tylko wierzacych.

Swietnych dajesz przyklad katolika. Przyklad chamstwa."

Wszystkich z wykluczeniem wierzących...?

Prawo Boskie (najpierw udowodnij że Boga nie ma, jeżeli już) stoi nad prawem naturalnym, a prawo ustanowione przez człowieka dopiero pod tymi prawami. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salir :)

 

 

 

 

Udanego dnia życzę. Do widzenia. :)

 

Jeszcze tylko do tego odniosę się :

"Nie wszyscy wierza w boga.

Prawo reguluje dzialania WSZYSTKICH, nie tylko wierzacych.

Swietnych dajesz przyklad katolika. Przyklad chamstwa."

Wszystkich z wykluczeniem wierzących...?

Prawo Boskie (najpierw udowodnij że Boga nie ma, jeżeli już) stoi nad prawem naturalnym, a prawo ustanowione przez człowieka dopiero pod tymi prawami. :great:

 

Nie, wszystkich.

Prawo NIE NAKAZUJE nikomu sie skrobac, rozwodzic, uprawiac seksu bez slubu. Prawo jedynie ZEZWALA.

To, ze tego nie widzisz, to juz Twoj problem.

 

Udowodnij, ze bog jest. Rownie dobre zadanie.

 

Prawo naturalne to prawo ktore mozw wynikac z prawa boskiego, jezeli ktos w nie wierzy. Prawoznawstwo by sie przydalo doczytac, zanim sie zacznie wypowiadac - nomen omen - o prawie.

 

Nie jestem katoliczka, Wasze zasady mnie nie obowiazuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiwaa ok umknal mi ten palec

Nie szanujesz osob majacych odmienne zdanie - i tyle.

Cos mi sie przypomnialo ;)

 

Motio mogles sobie jednak darowac ten palec..

Udanego dnia życzę. Do widzenia. :)

Rowniez zycze Ci udanego dnia :)

 

 

Nie mozna sie pieknie roznic? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren widzisz moje cytowanie? to cytat innego użytkownika "..."

:angel:

po drugie zgadzam się że napisać coś takiego to ..................stwo serio ktoś życzy komuś choroby i to nieuleczalnej dla potomka bo ma inne poglądy - upadek

 

hehe widze ze czytanie ze zrozumieniem kuleje mocno bo nie dlatego ze ma inne poglady a po to zeby oczka otworzyc

 

bo wiekszosc z was z prawdziwym cierpieniem wiekszej stycznoscia pewnie nie miala - ani posrednio ani bezposrednio

 

w innym wypadku gdy enpe musielibyscie zyc ze swiadomoscia ze osoba ktora kochacie calym serduszkiem cierpi a wy jej nie mozecie pomoc w zaden sposob i przez lata dzien w dzien moglibyscie sie tylko biernie przygladac to moze zrozumielibyscie ze smierc jezuska na krzyzu to przy tym nic

 

serio nie wiem kim trzeba byc by skazywac drugiego czlowieka [w ostatecznosci wlasne dziecko] na takie meki

chyba czytanie w myślach skąd osoba o kompletnie odmiennych poglądach ma wiedzieć czy taką wypowiedzią chcesz wzbudzić współczucie a nie wbić szpilkę?

to dość ciekawy przykład jak dwie skonfliktowane strony chcą się zrozumieć nawzajem poprzez życzenie im chorób potomstwa czy też pisaniu jaka druga trona jest uosobieniem :lol: zua :lol::lol:

 

"bo wiekszosc z was z prawdziwym cierpieniem wiekszej stycznoscia pewnie nie miala - ani posrednio ani bezpośrednio" - większość kogo?

 

 

serio potraficie się jedni i drudzy tylko kłócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Ok, ale jaka jest różnica między płodem zdolnym do samodzielnego życia poza organizmem matki, który znajduje się jeszcze w jej macicy a tym, który już się w niej nie znajduje? .....

Na przykład taka, że ten pierwszy posiada układ nerwowy wykazujący aktywność elektryczną. Ten drugi nie musi.

Dobrze, specjalnie dla Ciebie zaznaczę na czerwono:

 

Ok, ale jaka jest różnica między płodem zdolnym do samodzielnego życia poza organizmem matki, który znajduje się jeszcze w jej macicy a tym, który już się w niej nie znajduje?

Taki płód to już wcześniak, gdyby się urodził. One mają układ nerwowy dość dobrze rozwinięty, o czym świadczy chociażby to, że reagują na najmniejszy dotyk.

 

Przeczytaj ze zrozumieniem zanim znowu coś klepniesz tylko dlatego, że nie lubisz głupiej katolki :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty ogladac na ulicy ani tanczacych w lateksowych strojach, ani wyskrobanych szczatek

Nie sądzisz, że pisząc o "wyskrobanych szczątkach" do rozmówcy, który jest pro life właśnie zachowujesz się co najmniej nietaktownie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego przykładu i tego, że niektórzy nie wiedzą jak wygląda rozwój człowieka przed urodzeniem.

 

USG w 25. tygodniu ciąży:

 

[videoyoutube=NGh2YwZWd38][/videoyoutube]

 

 

Wcześniak urodzony w 25. tygodniu ciąży:

 

[videoyoutube=8Tmethqx8MI][/videoyoutube]

 

 

Jeśli ktoś chce zobaczyć i poczytać, jak wygląda rozwój w okresie prenatalnym: http://www.ehd.org/movies-index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setki razy widziałem,ten film.I powiem,że jakoś nie czuje nic.Kompletnie nic ,jakiś żadnych zmian.W moich poglądach.

Zresztą ustawa o aborcji,ma mówić o przerywaniu ciąży do 12 tygodnia życia.

Cały ten zakaz jest pisany pod religię katolicką.

 

Jak napisała iwaa,że nie jest katoliczką.Ja też nie jest katolik i też mnie nie obowiązuje zasada kościoła w sprawie aborcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, myślę, że jednak nie ten konkretny film widziałeś :roll: I kompletnie nie zrozumiałeś dlaczego to tu wstawiłam.

 

I nie musisz powtarzać, że jesteś ateistą, wszyscy to tutaj wiedzą :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×