Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Michellea, i własnie tym bardziej mi przykro ze wbrew nauce Koscioła jestem za prawem do aborcji w przypadku zagrozenia zycia kobiety. oraz niejednokrotnie w przypadku dziecka z wadami letalnymi

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosia_j, Kościół dopuszcza możliwość ratowania matki jeśli jej życie jest bezpośrednio zagrożone, kosztem życia dziecka. Nie wiem ile jest chorób, przy których zajście w ciążę stanowi realne zagrożenie życia. Ale myślę, że trzeba brać pod uwagę realia, w jakich żyjemy. Idealną sytuacją byłoby, gdyby aborcji nie było. Tylko, że niestety tak nie będzie. Te 3 dopuszczane przez prawo przypadki, to są przypadki szczególne, które są wynikiem jakiejś tragedii. To są trudne sytuacje. Nie można w tych przypadkach zakazać od tak, bo to pogorszy sytuację. Wg mnie trzeba przede wszystkim takim kobietom pomóc, udzielić wsparcia i informacji, bo obecnie jest tak, że kobieta słyszy od lekarza, że nosi w sobie chore dziecko, z poważną wadą, jest w szoku, a lekarz niejako wywiera presję na aborcję, zamiast poinformować, że istnieją alternatywne rozwiązania. No to jaki to jest wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie jest tak, że kobieta słyszy od lekarza, że nosi w sobie chore dziecko, z poważną wadą, jest w szoku, a lekarz niejako wywiera presję na aborcję, zamiast poinformować, że istnieją alternatywne rozwiązania. No to jaki to jest wybór?

 

Jakie alternatywne rozwiazania masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest ciaza pozamaciczna... nie miałabym sumienia kazac tym dziewczymom umierac...

Ja też nie, w ogóle nie rozważam innej opcji.

 

Jakie alternatywne rozwiazania masz na mysli?

To zależy od wady. Nie mówię o wadach typu bezmózgowie, ale np. dzieci z zespołem Downa. Jak lekarz ciśnie na aborcję, to kobieta może nie rozważyć na spokojnie, czy chce takie dziecko wychowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wady. Nie mówię o wadach typu bezmózgowie, ale np. dzieci z zespołem Downa. Jak lekarz ciśnie na aborcję, to kobieta może nie rozważyć na spokojnie, czy chce takie dziecko wychowywać.

 

Nie wiem, nie slyszalam aby kiedykolwiek lekarz cisnal kobiete do aborcji. Co najwyzej zasugerowal takie rozwiazanie ale mysle, ze zadana kobieta nie podjelaby takiej decyzji bez namyslu. Bez wlasnego wgladu i zapoznaniu sie z czym bedzie sie mierzyc np w przypadku zespolu Downa. Jesli chodzi o te wade w 11 lub 13 tyg. wykonuje sie badanie faldka szyjnego poprzez usg. Bylam na oddziale patologi noworodka z Pania ktora urodzila dziewczynke z tym zespolem i dowiedziala sie po porodzie dopiero byla po 40. Mnie takie badanie zrobili ale i tak bym urodzila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salir, a ja słyszałam o takich przypadkach, gdzie ginekolog uważał, że aborcja i już. Po prostu trzeba zadbać o to, żeby takich zachowań nie było. Tyle.

tyle ze to nie jest zaden nakaz a wybor

 

ile takich przypadkow gdzie kobieta mimo wszystko decyduje by urodzic... i umiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salir, a ja słyszałam o takich przypadkach, gdzie ginekolog uważał, że aborcja i już. Po prostu trzeba zadbać o to, żeby takich zachowań nie było. Tyle.

 

Lekarz nie moze byc wyrocznia i decydowac za kobiete lub naciskac. Powinien otoczyc kobiete opieka i rzeczowo wyjasnic sytuacje, przedstawic. I oczywiscie nie powinno byc takich zachowan wrod lekarzy ale nie sadze aby udaloby sie wyeliminowac w 100 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michellea, czy ty wiesz co to jest zespół downa? to upośledzenie to poważne wyzwanie nie tylko dla matki, ale też dla całej rodziny.Edukacja specjalna, brak szans na realizowanie normalnego dorastania i dorosłości. jego życie bedzie krótkie i większość tego życia bedzie spędzało u lekarzy.na zachodzie 90% ciąż z ZD jest usuwanych. Ale te matki, które decydują się urodzić często dostają pomoc a u nas w Polsce nie ma szans na jakakolwiek pomoc od Państwa dla dzieci niepełnosprawnych.

u nas niepelnosprawni siedza pozamykani w domach-powiedzicie ilu niepelnosprawnych na codzien widzicie? no ilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja matka nie miala tego szczescia i urodzila chlopca z nadprogramowym chromosomem

 

i serio moze to nie bedzie za mile ale przeciwnikom aborcji zycze takiej wlasnie latorosli bo moze wtedy otworza im sie oczka gdy beda musieli zwolnic sie z pracy i dzien w dzien beda widzieli i slyszeli jak ich ukochane dzieciatko zwija sie z bolu a wycieczki do szpitala stana sie codziennoscia

 

a nie sorry zapomnialam... przeciez ci przeciwnicy to glownie typy na ktorych zadna myslaca kobieta nawet nie spojrzy wiec w nowa ustawe wpakowali swoja cala frustracje i nienawisc ktora gosci w ich serduszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze to nie jest zaden nakaz a wybor

Owszem, nie jest to nakaz, ale jeśli uważasz, że takie zachowanie lekarza, to profesjonalizm i rzetelne informowanie pacjentki, to ok. Ja tak nie uważam. Ale to jest ogólnie problem wielu lekarzy, nie tylko ginekologów, że mają złe podejście do pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, zgodnie z retoryką "obrońców życia poczętego", aborcja to morderstwo z premedytacją popełnione na bezbronnym dziecku, to powinno za nią grozić dożywocie, a nie jakieś tam marne kilka lat pozbawienia wolności. A każdy, kto w tym niecnym procederze uczestniczy jest gorszym zwyrodnialcem niż niejaka Katarzyna W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×