Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie mogę znaleźć chłopaka/dziewczyny


peace-b

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo proszę o definicje książe z bajki ??? :D

 

Ja podam ;) .

Książe z bajki dla większości kobiet to osoba, która nie istnieje, gdyż wymagane cechy wzajemnie się wykluczają, także istnienie takiego faceta jest niemożliwe. Jeśli jednak jakimś cudem by się takowy znalazł, to kobieta i tak szybko go rzuci, bo przecież ideały są nudne :P .

Niedawno znalazłem w necie ciekawy tekst, który szerzej to opisuje: http://ryszard-ochodzki.blog.onet.pl/2,ID343793794,index.html

 

Może jakby połączyć najlepsze cechy dziesięciu facetów, to by powstał ten książe z bajki, jednak takowy nie będzie chciał byle czego, tylko prawdziwą księżniczkę, także 99,99% kobiet może o nim tylko marzyć ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samotna_zagubiona, mam takie samo odczucie jak ty... wydaje mi się że jakbym miała kogoś na kim wiem ze moge polegać, kto mnie zrozumie i pocieszy, moje życie wyglądało by zupełnie inaczej... narazie jestem zdana sama na siebie i miłe słowa słyszę naprawdę baaardzo żadko, a każdy tego potrzebuje... ach, gdzie ten mój książe z bajki?? ^^'

 

pewnie siedzi na piwie z kolegami i śpiewa zbereźne piosenki ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie ja sobie cichutko poczekam na tego mojego księcia :P

 

Lepiej zrobisz, jak zaczniesz go szukać ;) .

 

Lariana nie to że nie chcą, ale może czasu nie mają :smile: . Wczoraj mnie nie było, więc wypowiem się dziś.

 

Ładnych kobiet jest mnóstwo, więc sam dobry wygląd to za mało na księżniczkę. Dla mnie księżniczka to kobieta, która oprócz super wyglądu jest inteligentna(naprawdę inteligentna, a nie taka jak 90% kobiet, które tylko myślą, że są inteligentne...), ma mieć swój styl, sposób bycia, no i przede wszystkim musi mieć to coś, co mnie będzie pociągać, bo czasem zdarza się tak, że kobieta wygląda bardzo atrakcyjnie, ale jakoś nic na jej widok się nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wypowiedź :)

Czasem szukając można szukać nie tam gdzie trzeba..

Czasem można miec wrażenie że faceci wymarli bo większość z nich mysli tylko o sexie i zaliczeniu panienki..

A taki wartościowy w tym czasie siedzi i popija piwo spoglądając na faceta 'podrywacza' i myśląc sobie ze ten to ma farta ,a kobieta podrywana mysli że znalazła się w skrajnej syt. i nie ma normalnych gości.

Też chciałabym poznać jakiegoś intelektualistę .Sam wygląd niestety nie jest dobry. Znam faceta który podoba mi się zewnętrznie ale nie można z nim o niczym porozmawiać =='

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem można miec wrażenie że faceci wymarli bo większość z nich mysli tylko o sexie i zaliczeniu panienki..

 

Najgorsze dla was jest to, że nie macie niemal żadnych szans(chociaż większość myśli, że doskonale wie jaki kto jest) aby wyczaić, czy facetowi chodzi tylko o jedno, czy o coś więcej. Musicie ryzykować.

 

A taki wartościowy w tym czasie siedzi i popija piwo spoglądając na faceta 'podrywacza' i myśląc sobie ze ten to ma farta ,a kobieta podrywana mysli że znalazła się w skrajnej syt. i nie ma normalnych gości.

 

A co takowy ma robić, jak wszystkie mają gdzieś te jego wartości ;) ? Facet może być wartościowy, ale jak nie ma wyglądu, nie umie podrywać, to nic nie zdziała, żadna kobieta na niego uwagi nie zwróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i co w takiej sytuacji robić? Ostatnimi czasami trochę się pozmieniało i to kobiety często muszą podrywać takich wartościowych , siedzących przy barze i popijających ..

 

Te które wiedzą czego chcą, nie kierują się stareotypami, to tak robią i często dobrze na tym wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to wszystko osobiscie wkurza... kiedys mezczyznie kobiety tknac kwiatkiem nie wolno bylo, a teraz sie same nadstawiaja, co lepsze- walcza ze soba o wzgledy panow! to jest chore... kobiety upadly na mozg. dobra jesli nam naprawde zalezy, ale takie wyrywanie rpzez kobiety kazdego faceta jakiego chca jest dla mnie chore... i panowie niestety teraz sobie nizly pretekst znalezli. ja ostatnio uslyszalam zebym nie oczekiwala niczego od pewnego pana, bo po co on sie ma starac? to kobieta ma za nim chodzic, a on sobie odpocznie, bo w koncu tak to teraz jest - czasy sie zmienily "bo chcialyscie rownouprawnienia to macie" ehh ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio uslyszalam zebym nie oczekiwala niczego od pewnego pana, bo po co on sie ma starac? to kobieta ma za nim chodzic, a on sobie odpocznie, bo w koncu tak to teraz jest - czasy sie zmienily "bo chcialyscie rownouprawnienia to macie" ehh ... :/

 

I mądrze ten pan mówi. Bieganie za kobietą i poniżanie się przed nią to czyste frajerstwo. Jak facet w miarę dobrze wygląda, dobrze się ubiera, to wystarczy, iż pójdzie do jakiegoś klubu, to bez problemu jakaś się nim zainteresuje.

W najgorszej sytuacji są kobiety, które marzą o księciu z bajki, nie szukają go myśląc, że on sam ich znajdzie, a same wyglądają niezbyt atrakcyjnie. Po pewnym czasie takowe kończą bujać w obłokach, ale często jest już za późno.

 

Inna sprawa, że kobiety stają się coraz bardziej męskie, a mężczyźni są coraz większymi leszczami :roll: . Nie ma co zaprzeczać faktom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi po czesci swiadomie i dobrowolnie wybieram samotnosc. Nie mam o czym rozmawiac z kobietami, moje zainteresowanie powoduja, ze praktycznie ich nie spotykam. Po prostu nie mam predyspozycji ani ochoty na cos takiego (przynajmniej tak mi sie wydaje na chwile obecna). Czy duzo trace, nie wiem, podejrzewam ze nie tak duzo. A jesli chodzi o seks nie jest dla mnie na tyle istotny, aby sobie kogos szukac za wszelka cene. Ponadto odnosze wrazenie, ze kobiety sa mna kompletnie niezainteresowane, stad wogole nie nawiazuje zadnych znajomosci z rowiesniczymi osobnikami plci zenskiej - po prostu brak wpolnej niszy zainteresowan, a biologiczne mechanizmy nie dzialaja. Moze to nienormalne, ale dziwny ze mnie typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwuje, ze dziewczyny sa bardziej smiale, pewniejsze siebie, wyrachowane ;) a to glownie przez tych palantow ktorzy na dyskotekach przyczepiaja sie do kazdej po odpowiedniej dawce piwa. W rezultacie dziewczynom urasta samoocena i powoduje takie cechy o ktorych pisze. Stad tez pewnie i problemy w zwiazkach maja faceci z dziewczynami- ot taka powie, ze moze sobie znalezc innego, chetnych nie brakuje w klubach, a dziewczyny czasem prowokuja do zazdrosci swoich partnerow umizgiwaniem sie do innych, wiec jakos powodem tego jest uganianie sie facetow za panienkami byle tylko jakas poderwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziewczyny czasem prowokuja do zazdrosci swoich partnerow umizgiwaniem sie do innych

 

Jakby moja mi coś takiego wywinęła(mimo, iż jest to związek bez zobowiązań), to bym jej powiedział co o niej myślę i nie chciał mieć z nią nic wspólnego. Takie zachowanie to czyste chamstwo, brak jakiegokolwiek szacunku do partnera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mądrze ten pan mówi. Bieganie za kobietą i poniżanie się przed nią to czyste frajerstwo. Jak facet w miarę dobrze wygląda, dobrze się ubiera, to wystarczy, iż pójdzie do jakiegoś klubu, to bez problemu jakaś się nim zainteresuje.

W najgorszej sytuacji są kobiety, które marzą o księciu z bajki, nie szukają go myśląc, że on sam ich znajdzie, a same wyglądają niezbyt atrakcyjnie. Po pewnym czasie takowe kończą bujać w obłokach, ale często jest już za późno.

 

Inna sprawa, że kobiety stają się coraz bardziej męskie, a mężczyźni są coraz większymi leszczami :roll: . Nie ma co zaprzeczać faktom.

 

A dla mnie nie jest frajerstwem zabiegać o kogoś. Tak jak ja zabiegam żeby ta druga strona czuła się wartościowa i pożądana, tak tego samego oczekuję. Od kiedy takie wspaniałe cechy są frajerstwem? nie rozumiem za bardzo..

Może urodziłam się o kilka dekad za późno ale uważam że sztuczni mężczyźni mają sztuczne kobiety. Jak się szuka Boga na niebie a facet laski którą mógłby się pochwalić przed kolegami to nie mamy o czym rozmawiać.

Na swojej drodze spotykałam tak diametralnie różnych ludzi o tak wypaczonym obrazie związku że poważnie rozmyślałam o staropanieństwie.

 

Tak się składa że każda wrażliwsza kobieta szuka tego księcia z bajki i nie mówię tu o wyglądzie ale o czułości, miłości, szacunku, wspieraniu się na wzajem i wyciaganiem ręki kiedy ta druga strona spada w dół..

A ta dziewczyna o której mówisz cadraxie, nie musi być od razu największą maszkarą, życie bywa nieobliczalne jak nieobliczalne potrafią być nasze uczucia. Mamy to czego pragniemy, a ja wolę być brzydulą bujającą w obłokach niż być z kimś który uważa że wygląd najważniejszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mądrze ten pan mówi. Bieganie za kobietą i poniżanie się przed nią to czyste frajerstwo. Jak facet w miarę dobrze wygląda, dobrze się ubiera, to wystarczy, iż pójdzie do jakiegoś klubu, to bez problemu jakaś się nim zainteresuje.

W najgorszej sytuacji są kobiety, które marzą o księciu z bajki, nie szukają go myśląc, że on sam ich znajdzie, a same wyglądają niezbyt atrakcyjnie. Po pewnym czasie takowe kończą bujać w obłokach, ale często jest już za późno.

 

Inna sprawa, że kobiety stają się coraz bardziej męskie, a mężczyźni są coraz większymi leszczami :roll: . Nie ma co zaprzeczać faktom.

 

no właśnie, kto powiedział, że bieganie za kobietą? jak nam nie wychodzi dostajemy czystego kosza to chyba sobie dajemy spokój... a staranie się o tą na której nam zależy dla mnie jest frajerstwem gdy facet przegina w tych staraniach. jak w miarę dobrze wygląda- no właśnie tu sie pojawiło w twojej wypowiedzi to zarozumialstwo męskie. myślenie w stylu "w klubie pełno napalonych lasek to się jakaś zawsze chętna znajdzie". chyba mieszkasz w warszawie, bo są miasta gdzie nie spotyka się takich zjawisk i nie da się zabardzo kogoś poderwać przez pójście do pubu czy klubu... co do księcia z bajki - po pierwsze, według twojego opisu chyba jestem cholernie szpetna, aż mnie pokusiło żeby ci pokazać że tak nie jest, a takiego księcia ma KAŻDA, która nie stosuje pojęcia "byle jaki żeby był". po prostu mamy zestaw cech, których nigdy nie zaakceptujemy i takie na które od razu sie złapiemy, a jak to ujęła moja znajoma "każdy facet ma wady, a ideały nie istnieją. tylk jeden ma wad więcej inny mniej i trzeba wybrać tego który ma więcej zalet, innej opcji NIE MA". a co do ostatniego zdania - właśnie to, że z mężczyzn się robią takie cieńkie bolki, co się im wydaje że kobiety się będą o nich starać, powoduje że kobietom się starać wcale nie chce, bo nie ma tak naprawdę o co. i krąg się zamyka. jestem młoda, ale jednak wolę poglądy wieku XIX gdzie to kawaler miał skraść serce panny, a nie na odwrót...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem taka jest kolej rzeczy ...wszystko na opak .O wszystko trzeba walczyć zabiegać i gdy się nie uda nie poddawać się tylko wyciągnąc z tego nauczkę. A gdy po jakims czasie mysli o tym zdarzeniu będą się dobijać i przypominać ,nie można się im dać ,bo zrobiliśmy tak a nie inaczej i nic tego nie zmieni.

Czasem to nasza wina ,robimy coś nieświadomie źle.. a czasem nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie nie jest frajerstwem zabiegać o kogoś. Tak jak ja zabiegam żeby ta druga strona czuła się wartościowa i pożądana, tak tego samego oczekuję.

Bardzo mi się podoba takie postawienie sprawy - oczekiwanie tego, co jest się w stanie dać.

A takie cechy są postrzegane jako frajerstwo w momencie, gdy moment obnażenia swoich uczuć bywa bezlitośnie wykorzystany przez osobę adorowaną. :roll:

 

właśnie to, że z mężczyzn się robią takie cieńkie bolki, co się im wydaje że kobiety się będą o nich starać, powoduje że kobietom się starać wcale nie chce, bo nie ma tak naprawdę o co. i krąg się zamyka. jestem młoda, ale jednak wolę poglądy wieku XIX gdzie to kawaler miał skraść serce panny, a nie na odwrót...

Byłoby Ci miło, gdyby któryś z mężczyzn odniósł podobne słowa do kobiet (w tym i Ciebie) - "nie warto się o nie starać, bo tak na prawdę nie ma o co" ?

Wygląda na to, że starasz się zawłaszczać tylko dla kobiet decydowanie o szansach ewentualnego związku. Taka postawa jest "bezpieczna", gdy jest się "sędzią", a nie "osobą podsądną", wtedy ma się wrażenie kontroli nad wszystkim :-|

I stąd chyba wynika problem - część mężczyzn ma dość bycia ocenianymi, teraz oni wolą pooceniać. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze tak naprawde wcale nie chodzi o zadne ocenianie. przecież kazdy facet lub kobieta ma jakies wady i niedociagnięcia które da sie zaakceptowac. i prawdą jest że "każda potwora znajdzie swojego amatora". po prostu ludzie boja sie sobie zaufac i zaangazowac zeby nie tracic energii na darmowe poszukiwania i nieudane zwiazki. boja sie zeby nie zostac zranionymi albo nie stracic twarzy przed znajomymi.

tak jakby od razu chcieli znalezc taka osobe, do której dostana gwarancje że "sie uda", jak w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wady przestają być istotne gdy ich nie widać. A osoba zakochana wad nie widzi.

 

Ja myślę, że obie strony powinny się starać. To zresztą naturalne - jak ktoś mi się podoba to staram się o tego kogoś. Jak jest to coś więcej niż podoba to staram się bardzo. A do tanga trzeba dwojga.. :)

 

Betty - a tak z innej bajki jak u Ciebie/Was teraz? Twój mąż nic nie pisze tutaj już? Czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×