Skocz do zawartości
Nerwica.com

[ŁÓDŹ]


Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde, z calym szacunkiem kochani, ale w internecie nie jest sie anonimowym... rozumiem , ze chcemy sobie pomoc, ale operowanie nazwiskami, ocenianie- na szczescie w przypadku dr Stelmaszczyka bardzo pozytywne- nie zawsze jest ok. Moze o szczegolach piszmy na privie, poniewaz lekarze, specjalisci znaja to forum, czytaja i nie jestescie anonimowi, zapewniam Was :smile:

 

Aleksandra_27 - nie znam Twojego przypadku, ale skoro lekarz zasugerowal szpital, nie zrobil tego bez powodu.

 

zycze Zdrowia Wszystkim :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja się leczę między innymi u Stelmaszczyka i powiem tak uspokoic mnie potrafi, ale w leczeniu to sam nie wiem co o nim myśleć, przez rok przepisywał mi lek który później się okazało w sumie newiele mi dał, teraz przepisał inne leki silniejsze i już sam nie wiem czy mam je brać czy nie, ale z lekarzami prawda jest tak jak i z lekami :) tzn. pół na pół :) jednym pomaga a innym nie Ja akurat cierpie szczególnie na dd i w tym niewiele mi pomógł i w sumie widze że jest momentami nawet bezradny, może tylko przepisywać leki. Ale to właśnie zalezy dużo od konkretnego przypadku chorego.

A czy ktoś z was korzysta z innych specjalistów psychiatrii którzy by pomogli choćby właśnie w dd, wiem że to wszystko i tak jest po prostu lękiem ale może ktoś z was miał taki przypadek i ktoś mu szczególnie pomógł. Będe wdzięczny za każdą wskazówkę.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra_27 - masz racje, masz prawo do wlasnej opinii :smile:

 

ja osobiscie dr Stelmaszczykiem jestem/bylam- teraz przebywam za granica, wiec sie nie lecze, zachwycona. Bardzo szybko wyszlam z depresji, ktora do tej pory - od 7 lat nie wrocila... nie mialam ani jednego nawrotu depresji. Tyle ile zrobilam po leczeniu, ile osiagnelam - nigdy bym sie na to nie odwazyla gdyby nie Doktor :smile: wiadomo, mysli natretne czy fobia nowotworowa byly, raz silniejsze, raz slabsze, ale to niebo wobec tego co bylo. Teraz mam czasami wylacznie leki nowotworowe, ktore w sumie mialam zawsze, ale pracuje nad swoja psychika i duzo rzeczy sama probuje sobie wytlumaczyc. Ale zadnej depresji, zadnego dola, natrectw myslowych- wszystko przeszlo. I sam moj wyjazd za ocean, do Kanady jest uwazam moim i Doktora ogromnym sukcesem :D w koncu jestem tu zupelnie sama na rok czasu.

 

Zycze Wam wytrwalosci i ZDrowia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez leczę sie u p.Stelmaszczyka i uważam ze pomaga- z tym że ja traktuję go jako psychoterapeutę i lekarza przy okazji ;) Dlaczego Wam nie pomaga- skupiacie się tylko na objawach i chcecie leki czy tez otworzyliscie sie tak na prawde na maxa przed nim i analizujecie o co Wam chodzi? Aleksandra_27 jak było w Dubiu (Dubie) hehe nie wiem jak to sie pisze. Chodzi mi o psychoterapeutów, ilosc i jakosc psychoterapii i prace nad soba - bo sie zastanawiam. I jaki tam maja stosunek do leczenia? czy wiadomo jakie leki dostajesz czy pojechalas tam ze swoimi?

 

Rowniez zdrówka wam i sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten człowiek wyzwala wokól siebie taką aurę, że trudno się nie otworzyć :) Czy ktoś tu z leczących się u dr Stemaszczyka mógłby napisać na priv jak taka psychoanaliza przebiaga, jestem bardzo ciekawa, a wizyta już niedługo, z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be_be, leki dosałam oczywiście i zostały dobrane idealnie, po 2 tygodniach lęki w 90% ustąpiły. Psychoterapeuci wspaniali, na prawdę z ogromną wiedzą, bardzo życzliwi. Jak bym mogła to bym tam rok przesiedziała. Teraz mam porównanie jak powinna wyglądać terapia i jaki powinien być terapeuta. Z pewnością samo wygadanie się nie wystarcza, musi cię motywować do działania. I taką terapeutkę miałam w Dubiu i mam teraz.

Po wyjściu ze szpitala korzystam z terapii innego psychologa i umie mi pomóc .I terapia nie polega na gadaniu trzy po trzy tylko na tłumaczeniu, motywowaniu, podpowiadaniu.

 

---- EDIT ----

 

be_be, z całego serca polecam Ci ten szpital. Ja płakałam jak wyjeżdżałam już do domu. Są tam cztery terapeutki wspaniałe, profesjonalne z ogromną wiedzą :smile: Lekarze, pielęgniarki super, wszyscy b. mili. Ja po kilku terapiach grupowych dowiedziałam się co może być przyczyną mojej choroby. I zaczełam dążyć do zmian mimo, że ataki lęku mam nadal ale są łagodniejsze i rzadsze, dużo rzadsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Bardzo proszę o pomoc. Doradźcie mi dobrego psychiatrę bądź psychologa. Pisałam raz tutaj o swoich dolegliwościach. Mam silną nerwicę natręctw polegającą na obsesji pamięci, co charakteryzuje się chęcią zapamiętywania wszystkiego, co się wydarzyło w przeszłości do granic możliwości, chcę wszystko spisywać, a zarazem odrzuca mnie od tego, bo jak mam spisać coś jednego, zaraz przypomina mi się tysiąc innych rzeczy, które powinnam zapisać i tak tkwię w tym błędnym kole pełnym lęku i paniki. Poradźcie mi kogoś. Z tego, co widzę chwalicie doktora Stelmaszczyka oraz dr Warzochę. Doradźcie do kogo lepiej, abym się zwróciła.

 

---- EDIT ----

 

Przepraszam, moja przypadłość to nerwica lękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba najnowsze wiadomości,bo sprzed tygodnia.Pan doktor T.Stelmaszczyk przyjmuje w przychodni Dermed na ul.Piotrkowskiej 48.Jest to niedaleko od dworca PKS Łódż Fabryczna.Jestem spoza Łodzi,dość daleko,bo potrzeba mi jechać prawie 3 godz.autobusem.Zadzwoniłam na numer podany na stronie http://www.dermed.com.pl/.Zamówilam wizytę,czekałam 2 tyg.Z dworca spacerkiem po ul.Narutowicza do Piotrkowskiej i od skrzyżowania jest całkiem blisko.Po przyjeżdzie należy w recepcji zapłacić 90zł,to była druga wizyta,po poprzedniej pół roku temu.Godzina wizyty się zgadza,nie trzeba czekać dodatkowo.Rozmowa trwa co najmniej godzinę.Lekarz z prawdziwego zdarzenia,fachowiec w swojej dziedzinie,poważnie i serdecznie traktujący człowieka.To zresztą tylko potwierdzenia poprzednich wypowiedzi.Polecam.

Bardzo to jest przykre,że nie ma w pobliżu takiego lekarza,a jest ich od groma,no i cóż z tego?Nawet leków ,przepisanych w szpitalu nie chcą bez kolejki dać na kontynuację,a o rozmowie nawet gadać się nie chce,to tylko odfajkowywanie wizyt,na które się czeka miesiąc a czasem i dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!! Witam Was wszystkich! Mam pytanie, czy ktoś mógłby mnie nieco uspokoić? Mam wizytę jutro u dr Stelmaszczyka. Bardzo się boję. To jest moja pierwsza wizyta w ogóle. Czy dr wspomaga pytaniami, czy trzeba samemu prowadzić jakiś monolog. Mam bardzo niepoukładane myśli, zamęt w głowie, nie wiem, co mówić, nie wiem, czy mogę się otworzyć. Niektórzy bagatelizują problemy pacjentów, może też mnie potraktować mniej poważnie???? I dlaczego w zasadzie się tak boję tam iść? Co jest, że czuję się tak, jakbym na siłę doszukiwała się problemów? Powiedzcie, czy mam czego się obawiać????? Bo chyba zrezygnuję!!! :cry:Czy psychiatrzy mogą wypisywać zwolnienia lek. Czy przedstawiać w pracy takie zwolnienie czy lepiej tego unikać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tyle dobrego o dr Stelmaszczyku tu przeczytałam że zdecydowałam się na wizyte u niego. Proszę o informacje gdzie mogę go znaleść gdzie przyjmuje. Jeśli możecie to opiszcie jak wygląda taka wizyta, jakim człowiekiem jest dr Stelmaszczyk, jak powinnam sie przygotować do takiej wizyty? I czy długo się czeka na spotkanie z nim? Proszę o jak najwięcej informacji bo nie chciałabym być zaskoczona tym co tam mnie spotka. No to jeden z moich problemów, strach przed innymi, przed nieznanym, przed tym czego nie mogę kontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponawiam pytanie przedmowczyni, jak mozna sie skontaktowac z doktorem Stelmaszczykiem? Na google wystepuje tylko jeden numer tel (633...), na ktory obecnie usiluje sie dodzwonic ale wlacza sie sekretarka z wiadomoscia : "linia abonencka uszkodzona" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy Łodzianie tu już nie zaglądają?? Już zaczynam myśleć, że są takie kolejki do pana doktora i w obawie przed ich zwiększaniem nie dopuszczacie nowych pacjentów :) Mimo to ponawiam próbe dowiedzenia się czegokolwiek o dr Stelmaszczyku.

A jeśli nie ten lekarz to doradźcie gdzie mogę się zglosić o pomoc. Nie wiem właściwie co mi dolega. Chciałabym porozmawiać z kimś kto mnie zdiagnozuje. Być może to tylko nieporadność życiowa a nie poważna choroba ale jeśli jest cień szansy że można z tego wyjść to muszę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, a ja polecam psychologa Dorotę Kopias z Centrum Psychoterapii Psychiatrii i Rozwoju Osobowości. W mojej ocenie jest bardzo kompetentnym fachowcem przy tym taktowna, delikatna i profesjonalna. Bardzo mi pomogła w moich problemach (a było tego trochę). Przy tym uczciwa - nie namawia na dalsze wizyty jeśli nie widzi takiej potrzeby, a to w dzisiejszych czasach nie często się zdarza. Namiary znalazłam na stronie http://www.terapia-uzaleznien.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas więcej, mały fanclub dr Stelmaszczyka :)

 

Ja się u niego leczyłam i nie umiał mi pomóc a mam tylko zwykłą nerwicę.

Jako psychiatra może być ale dla mnie nie jest dobrym psychologiem.

To, że jest miły i słucha nic dla mnie nie znaczy.

Teraz leczę się gdzie indziej i w rok pod okiem super psychologa zrobiłam ogromne postępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do końca września br trwa rekrutacja do projektu pt.:"Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi na rynku pracy", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Fundację Klub Lokalnej Integracji "Lonia"

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w nim osoby z zaburzeniami psychicznymi, w wieku 18-60, w stanie remisji, nieaktywne zawodowo, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym.

 

Oferujemy:

warsztaty pscyhologiczne i z doradztwa zawodowego,

konsultacje z doradcą zawodowym, prawnikiem i pracownikiem socjalnym;

szkolenia zawodowe

praktyki i staże;

dla najbardziej aktywnych pomoc w znalezieniu zatrudnienia

 

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Klubu Integracji Lokalnej "Lonia" w Łodzi na ul.Brzeźną 3 w godz. 9-15.

Wszelkich informacji udzielamy pod nr tel. 502 494 646 lub mailem: klub.lonia@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie, takie warszataty to super sprawa.....tylko jest mały problem:

z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym.

Obawiam się, że otrzymanie takiego orzeczenia z powodu nerwicy czy depresji jest w naszym kraju niemal niemożliwe.......także, odpadamy.... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×