Skocz do zawartości
Nerwica.com

tracę przyjaciela


kuba876

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy to forum jest odpowiednie, ale wydaje mi się, że tutaj otrzymam od Państwa jakąś pomoc.

Otóż mam/miałem przyjaciela, z którym dogadywałem się świetnie przez długi czas. Przyszedł jednak czas, gdy ma on dziewczynę i w tej chwili pomimo tego, że razem mieszkamy i widzimy się codziennie (studenci) to prawie wcale ze sobą nie rozmawiamy.

On traci kolegów i koleżanki zamykając się tylko na dziewczynę. Ponadto ciągle tylko pisze smsy z dziewczyną, z którą jest na odległość. Wraca do niej na weekendy.

Przez długi czas starałem się to tolerować. Wszelkie kłótnie kończyły się tym, że nie rozmawialiśmy kilka dni i to ja wyciągałem rękę, bo ciężko mi siedzieć koło kogoś i nie rozmawiać.

 

Próbowałem z nim rozmawiać na temat naszej przyjaźni, ale on twierdzi, że wszystko jest ok i to koniec rozmowy. Coraz częściej słyszę od niego, że najchętniej wróciłby do domu, gdzie mieszka blisko jego dziewczyna, bo nie interesują go już studia.

Zawsze starałem się być dla niego jak najlepszym przyjacielem. Tolerowałem to, co robił i to, że od czasu jak z nią jest to nie mówi mi nic o niej i o swoim życiu. Jednak teraz nie wiem co robić. Z jednej strony chciałbym się wyprowadzić i zerwać z nim znajomość, ale z drugiej strony zależy mi na nim jako na przyjacielu, na którego kiedyś mogłem liczyć. Jestem tym zmęczony, a z drugiej strony przyjaźń to umiejętność bycia przy drugiej osobie w dobrych i złych momentach. Tylko, co jeśli przyjaźń staje się tylko jednostronna?

Czy możecie mi Państwo pomóc, powiedzieć co najlepiej zrobić? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pod wpływem dziewczyny(tzn...eee pod wplywem poznania jej) zmieniła mu się hierarchia ważnych osób,kiedyś osobą nr 1 byłeś Ty,a teraz spadłeś siłą rzeczy na drugie miejsce.

To jego pierwsza dziewczyna?....Moim zdaniem nie ma co się przejmować,przejdzie mu tylko musi minąć trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest gdy dobry przyjaciel nagle się odsuwa ale wg mnie znacznie ważniejsze jest żebyś znalazł innego przyjaciela /przyjaciółkę z którym da się pogadać. Albo nawet dwóch.

 

Jeżeli nie możesz na kimś polegać to jest on wart tyle co zeszłoroczny śnieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×