Skocz do zawartości
Nerwica.com

Choroba fizyczna a depresja.


elwe07

Rekomendowane odpowiedzi

elwe07, wsparcie właśnie jest najważniejsze.

A poza tym na każdego działa co innego. Jedni czują się lepiej wiedząc, że nie są sami ze swoim problemem, inni muszą się wygadać, jeszcze inni nawet pomilczeć w towarzystwie bliskiej osoby. Czasami wystarczy jedna rozmowa, a czasem wielodniowe wsparcie, ale wszystko jest możliwe. Dlatego pamiętaj, nie jesteś sama.

 

W pierwszym poście napisałaś:

Całe życie sobie wmawiałam,że jestem taka sama,że to samo mogę osiągnąć co ludzie zdrowi

Proszę Cię, nigdy już nie wmawiaj sobie, że jesteś taka sama. Nie jesteś i obyś nigdy nie była. Błagam, nie chcij upodabniać się do szarej masy bezpłciowych ludzi, ale bądź sobą. Jesteś wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju bez względu na niepełnosprawność. Uwierz w to!

A osiągnąć możesz wszystko, co tylko sobie zapragniesz. Będzie trudniej, ale satysfakcja będzie o wiele większa i tak naprawdę jedyne co Cię ogranicza, to własny umysł. Wiem, że wygląda to na czcze gadanie, ale pomyśl o paraolimpiadach, o koszykarzach, siatkarzach czy tancerzach na wózkach - oni wszyscy również przechodzą chwile zwątpienia, chwile kiedy mają wszystkiego dość, ale się nie poddają. Walczą i, co najważniejsze, wygrywają. I Ty też możesz!

Wiadomo, nie bedzie to proste, ale chcę Ci pokazać, a wręcz udowodnić, że wszystko jest możliwe. Trzeba będzie włożyć w to ogrom pracy, ale da się! Dlatego idź do specjalisty, wyjdź z domu, zrób coś dla siebie - nie wiem czego aktualnie potrzebujesz, ale po prostu zrób to. I obojętnie co by sie nie działo, Ty się nie poddawaj i walcz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klamczucha_88 oczywiście zgodzę się z Tobą w jednej kwestii,ja nigdy nie chciałam być jak szara masa,zawsze chciałam się wyróżniać itd.Ale często szara rzeczywistość weryfikuję naszą oryginalność.I czasem po prostu musimy skupić się na życiu.

 

A osiągnąć możesz wszystko, co tylko sobie zapragniesz

 

Tu się nie zgodzę,zawsze będę miała jakieś ograniczenia.Fakt,że głownie umysł je generuje,ale ja nie wierze w bajki,że chcieć to móc i można wejść na Mount Everest jak się chce.Już kilka czy kilkanaście razy życie dało mi po tyłku za takie myślenie.A poza tym ja rzadko mam satysfakcje z tego co robię.

 

Wsparcie owszem,inaczej by mnie tu nie było.Nie chce się zamulać w swoim smutkach,bo każdy ma swojego mola który go żre,ale łatwiej jest tutaj być wiedząc,że nie tylko ja mam takie problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A osiągnąć możesz wszystko, co tylko sobie zapragniesz

Tu się nie zgodzę,zawsze będę miała jakieś ograniczenia.Fakt,że głownie umysł je generuje,ale ja nie wierze w bajki,że chcieć to móc i można wejść na Mount Everest jak się chce.

Ciekawe, że wspomniałaś akurat o wejściu na Mount Everest. Wiesz dlaczego? Bo w ten sposób najprościej ukazać Ci, że się mylisz i że faktycznie jedynym Twoim ograniczeniej jest umysł.

No ale do rzeczy, słyszałaś na pewno o Jaśku Meli, prawda?. Niepełnosprawny chłopak, stracił rękę i nogę w wyniku wypadku, a ile dokonał. Zdobył w jednym roku oba bieguny, wspiął się na Kilimandżaro (nie jest to dokładnie Mount Everest, ale dajmy mu trochę czasu, to pewnie i tego dokona) i kilka innych szczytów, więc to wcale nie jest bajka, że "chcieć to móc i można wejść na Mount Everest jak się chce". Bo jak się bardzo chce i mimo przeciwności losu się nie poddaje, to naprawdę można osiągnąć wszystko, czego zapragniemy. Będzie wiązało się to z ogromem pracy, wyrzeczeń, często bólu, zwątpień i załamań, ale da się. Wszystko się da. Musisz po prostu do tego dojrzeć.

Zresztą, sama napisałaś:

Powiem tak,bardziej przeszkadza mi moje nastawienie,umysł który generuje same lęki i przeszkody niż sama fizyczność.

więc na początek musisz popracować nad umysłem. Nad nie stawianiem w głowie ograniczeń, które niby Cię dotykają. Dotykać mogę cię jedynie utrudnienia, ale na pewno nie ograniczenia! Pamiętaj o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×