Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

No bo trazodon się najlepiej komponuje z klomipraminą, mianseryna i mitrazepina już nie do końca bo też same w sobie działają na układ noradrenergiczny i często jest wtedy jej za dużo co objawia się stanami lękowymi czy też drażliwością nastroju i jego agresją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem, z miansa straszna zamula, ale krotko bralem, natomiast z mirta nasilenie natrectw, potliwosci, silny niepokoj ok 17 godziny, ogolnie nieciekawe samopoczucie. A z trazodonem faktycznie ma sie kontrole nad emocjami.

 

-- 19 mar 2018, 16:08 --

 

A ja oczywiscie nie wytrzymalem i juz 4 dni na 225 mg. Balem sie ze natrectwa i leki sie nasila, a poki co wrecz przeciwnie i czuje sie teraz jak na wenli 300 mg, tylko bez natrectw. Trazodon tez poszedl w gore, bo łudze sie, ze libido podniesie, bo cos szwankuje, zona zaczyna marudzic ze juz mi sie nie podoba i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to ja 4 razy atakowalem 225, i pokornie wracalem na 150, niestety za mocno kopie w norkę, potliwosc, rozdrażnienia i ciągły wk.. zresztą znasz to uczucie

 

a trazodon to świetny stabilizator nastroju do klomi, samo klomi jak brałem to tłumiło chorobe ale mocne wahania nastroju były, rano zaciesz, potem po 11 zamuła i totalna anhedonia w stylu "po co ja w ogole zyje" , potem od 5 znow chodze wesoły.

natomiast bardzo xle na mnie wpłynęła prega do klomi, depresja byla tak silna po tym ze były mysli samobójcze.

Niestety na każdego leki działają inaczej, ja sie trzymam zasady , że jak szkodzi zamiast pomagac to próbować czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś komu pomogła klomipramina, pomagała też duloksetyna ?

bo u mnie klomi się trochę wypaliło po 4 miesiącach i szukam czegoś podobnego.

 

albo co by było jakbym przeszedł z dawki SR na dawkę 100mg z 4 tabletek 25mg ale o natychmiastowym uwalnianiem ?

odczułbym różnicę między 150SR a 100nieSR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi ladnie wchodzi 225. Moze dlatego, ze zaczalem podejscie do klomi od razu z trazodonem.

 

ale jaką różnice czujesz? coś to dało? u mnie pobudzało niezdrowo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czuję 100 % lepsze działanie antydepresyjne łącząc klomipramine w dawce 225 mg z amitryptyliną w dawce 75 mg na noc przed snem, o wiele lepiej działa niż 300 mg samej klomipraminy na której dawce zresztą byłem rok czasu

 

-- 20 mar 2018, 18:43 --

 

i bardzo polecam piracetam świetnie komponuje się z tlpd ,dając subtelne lecz wyraźne działanie stymulujące w tle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam natrętnik na wyzszej dawce? ja chyba zwieksze trazodon bo anhedonia za mocna sie wkrada

 

 

picziklaki ampitryptylina na zamulenia czy na depresje do klomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post z poprzedniej strony :

Polecam dodać do 225 mg klomipraminy z 75 mg amitryptyliny na noc przed snem, z rana działa jej czynny metabolit nortryptylina ,który jest silnym inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrelaniny przez co odczuwa się po wstaniu energetycznego kopa na resztę dnia , poza tym amitryptylina jest silnym antagonistom receptora serotoninergicznego 5-HT2C ki(nM) - 4.0 -Human gdzie taka fluoksetyna ma 5-HT2c -72.6 ,a już jest nazywana ,,dysinhibitor noradrenaliny i dopaminy'',a jak wiadomo antagonizm wobec tych receptorów prowadzi do nasilenia przekaźnictwa noradrenergicznego i dopaminergicznego , z rana wtedy ma się naprawdę energetycznego kopa co uwielbiam w amitryptyline , na noc usypia , zwiększa długość snu, redukuje ilość przebudzeń w ciągu nocy, nie mam po niej męczących snów w tym koszmarów sennych ,a co najważniejsze wstaje z rana wyspany i mam energię na początek dnia :D

 

Ogólnie amitryptylina jest bardzo dobra na depresje, lub w celu potencjalizacji działania innych leków antydepresyjnych,

można ją łączyć z wenlafaksyną , kiedyś brałem 300 mg wenlafaksyny + 200 mg amitryptyliny i było wybornie

Tyle mam leków w apteczce w domu ,że ciągle sobie je zmieniam i wracam do poprzednich miksów ale to urok ,,lekomana'' czyli mnie

Miałem je wszystkie oddać w worku psychiatrze bo mu o tym powiedziałem ,że ciągle jak mam tyle leków to sobie je zmieniam i jak by były w terminie do dawałby biedniejszym pacjentom ,

Ale no bidak + 80 lat poślizgnął się na lodzie z 1-2 miesiące temu i uderzył głową w beton , potem był w szpitalu i teraz już nie przyjmuje , jest na jego miejsce jakiś konował u którego byłem raz i się tylko z nim pokłóciłem ,że więcej od niego nigdy nie pójdę co z resztą mu powiedziałem ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co i na co lekarze przepisuja Anafranil w dawce 37,5 mg w wersji SR. Szkoda czasu i zycia na bawienie sie w dzielenie tabletek.

 

-- 21 mar 2018, 21:51 --

 

Seba, jest ok, zero lęku, przygnebienia, zero przesadnego pobudzenia, wiecej energii na caly dzien, a nawet obsesyjne mysli wyraznie oslably po tak krotkim czasie na 225 mg. Na mnie klomi przy obecnym podejsciu dziala wysmienicie i szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post z poprzedniej strony :

Polecam dodać do 225 mg klomipraminy z 75 mg amitryptyliny na noc przed snem, z rana działa jej czynny metabolit nortryptylina ,który jest silnym inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrelaniny przez co odczuwa się po wstaniu energetycznego kopa na resztę dnia , poza tym amitryptylina jest silnym antagonistom receptora serotoninergicznego 5-HT2C ki(nM) - 4.0 -Human gdzie taka fluoksetyna ma 5-HT2c -72.6 ,a już jest nazywana ,,dysinhibitor noradrenaliny i dopaminy'',a jak wiadomo antagonizm wobec tych receptorów prowadzi do nasilenia przekaźnictwa noradrenergicznego i dopaminergicznego , z rana wtedy ma się naprawdę energetycznego kopa co uwielbiam w amitryptyline , na noc usypia , zwiększa długość snu, redukuje ilość przebudzeń w ciągu nocy, nie mam po niej męczących snów w tym koszmarów sennych ,a co najważniejsze wstaje z rana wyspany i mam energię na początek dnia :D

 

Ogólnie amitryptylina jest bardzo dobra na depresje, lub w celu potencjalizacji działania innych leków antydepresyjnych,

można ją łączyć z wenlafaksyną , kiedyś brałem 300 mg wenlafaksyny + 200 mg amitryptyliny i było wybornie

Tyle mam leków w apteczce w domu ,że ciągle sobie je zmieniam i wracam do poprzednich miksów ale to urok ,,lekomana'' czyli mnie

Miałem je wszystkie oddać w worku psychiatrze bo mu o tym powiedziałem ,że ciągle jak mam tyle leków to sobie je zmieniam i jak by były w terminie do dawałby biedniejszym pacjentom ,

Ale no bidak + 80 lat poślizgnął się na lodzie z 1-2 miesiące temu i uderzył głową w beton , potem był w szpitalu i teraz już nie przyjmuje , jest na jego miejsce jakiś konował u którego byłem raz i się tylko z nim pokłóciłem ,że więcej od niego nigdy nie pójdę co z resztą mu powiedziałem ,

 

a masz jakis zapas duzy?:)

ja nawet nie wiem jak swojego lekarza już przekonywac, bo co chwila cos zmieniam :D a to solian a to prega ,

 

-- 21 mar 2018, 22:08 --

 

Nie rozumiem po co i na co lekarze przepisuja Anafranil w dawce 37,5 mg w wersji SR. Szkoda czasu i zycia na bawienie sie w dzielenie tabletek.

 

-- 21 mar 2018, 21:51 --

 

Seba, jest ok, zero lęku, przygnebienia, zero przesadnego pobudzenia, wiecej energii na caly dzien, a nawet obsesyjne mysli wyraznie oslably po tak krotkim czasie na 225 mg. Na mnie klomi przy obecnym podejsciu dziala wysmienicie i szybko.

u mnie przygnebienie męczy wlasnie , nie wiem czy zwiekszac triticco czy anafranil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joker, nie ma to znaczenia, bo pewnie masz wersje SR sadzac po dawce. Ale standardowo godzine, dwie przed snem. Ja biore o 21.

 

-- 22 mar 2018, 05:54 --

 

Swoja droga, nigdy w swoim zyciu nie wstawalem o 4 rano wyspany :D a mowia ze trazodon zamula z rana. W zasadzie jest to prawda, ale jak sie spi do oporu np do 9 albo 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wale fevarin selegiline pirebydyl i mi pomagaja neuroleptyki odrazu na te mysli

Ja aż funkcjonować nie mogę, prawie nic robić... Pierwszy to antydepresant ten twój, drugi to chyba w Polsce nie dostępny za bardzo? A trzeci to nie wiem nawet co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×