Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

no bo Natrętnik... ja też doszedłem do tego wniosku,że jak bierzesz jeden lek antydepresyjny ,który już działa i z dnia na dzień przejdziesz na inny lek antydepresyjny od razu na docelową dawkę to ten drugi przejmuje działanie poprzedniego jakoś tak w około 50 % dodatkowo występują ewentualne skutki uboczne ,które zmaleją do dwóch tygodni czasu,ja zawsze decyduje się na przejście jak sobie zresetuje terapeutyczne działanie leków i z działania poprzednich będąc na nich z miesiąc czasu nie jestem do końca zadowolony ,myślałem nad wenlafaksyną 300 mg ale zdecydowałem się na klomipramine bo w sumie wenlafaksyna to taka paroksetyna też mnie zwarzywia w dawce 300 mg ,a w wyższych to w ogóle , a klomipramina mnie pobudza i to na niej właśnie byłem najdłuższej ze wszystkich leków,a mało tego też najdłużej w trzeźwości ,a na innych to tak nie mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze przejmuje to pewne, jesli chodzi o inhibicje wychwytu serotoniny, ktora nie spada podczas takiej zmiany od razu na dawki docelowe. Ale czuc tez od razu pozytywy klomipraminy np. dzialanie na noradrenaline, bez nasilenia lękow. Ja czuje to wyraznie tym bardziej, ze przeskoczylem z jednego z najwiekszych zamulaczy w wysokiej dawce. Mowili ze na fevarinie kawa lepiej kopie. Nic z tych rzeczy, teraz od paru dni kawa zaczela mi znowu smakowac i swietnie kopie i poprawia koncentracje, a na fluwoksaminie moglem wypic dwie mocne kawy pod rzad i nawet ich nie czulem. Tylko szkoda ze te obsesje troche sie nasilaja, mam nadzieje ze to tylko na czas wkrecania sie klomi.

 

-- 28 lut 2018, 11:22 --

 

No i moj kochany fluanxol w koncu dziala, przy fluwo zwarzywial jak haloperidol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to mnie nosi jak po 300 wenli, ale to pewnie fluanxol + dwie mocne kawy robia swoje. Obsesje mniejsze jak wczoraj. Mysle ze gdyby nie trazodon, bylo by gorzej. Ogolnie teraz juz wiem, ze to dla mnie najlepszy tzw. "upie...lacz" z dostepnych. Lepszy od chlora, miansy, mirty itd. Wycisza, usypia, ale w dzien mnie nie zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to mnie nosi jak po 300 wenli, ale to pewnie fluanxol + dwie mocne kawy robia swoje. Obsesje mniejsze jak wczoraj. Mysle ze gdyby nie trazodon, bylo by gorzej. Ogolnie teraz juz wiem, ze to dla mnie najlepszy tzw. "upie...lacz" z dostepnych. Lepszy od chlora, miansy, mirty itd. Wycisza, usypia, ale w dzien mnie nie zamula.

 

mi nakręca nawet leki klomi i natrectwa właśnie przez tą nordrenalinę, dziwie się, że jeszcze potrzebujesz fluanxol::)

 

natomiast prega włącza u mnie tryb PRZYGŁUPA niestety,

 

w Poniedziałek mam juz wizyte i spróbuje wenle > 300mg, od razu na max dawke, musze to spróbować i koniec, zawsze przecież moge wrócic do klomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz chcesz extra super power, w nocy dobrze spac, a w dzien latac, to popros o wenla + mirta ;)

 

-- 01 mar 2018, 10:08 --

 

Seba, 2 razy sie zastanow zanim zmienisz klomi na wenle przy NN. Bo jak zrobilem dokladnie to samo i potem szybciutko wrocilem do silnych serotoninowcow i wlasciwie do dzisiaj nie moge uzyskac efektu ktory mialem wlasnie przy mixie do ktorego ponownie wrocilem. A tez marzylem o aktywizacjach, super energii itd. Cos za cos.

 

-- 01 mar 2018, 11:52 --

 

A pamietaj ze wenla serotoninowo jest slabiutka.

 

-- 01 mar 2018, 14:39 --

 

Ja planuje trzymac sie dawki 150 mg przez 2 miesiace, bo chce sprawdzic doniesienia m.in. mojego lekarza, ze dawki pow. 150 mg nie sa odczuwalne jesli chodzi o efekt terapeutyczny i daja taki sam efekt jak 150 mg, a jest o niebo wiecej ubokow. W sumie fajnie by bylo, bo na 225 mg mam juz problem z ostroscia widzenia i jakis taki odrealniony sie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirtra to mianseryna? w jakich dawkach polecasz do 300 wenli?

Jak nie mam problemów ze spaniem to mi potrzebna?

ale wiesz klomi mi napedza leki przy 150 już tylko ze w mixie z pregabelina jakbym zapomniał o tych NN'

Zawsze przeciez moge wrócić do klomi...

Napaliłem sie na ta wenle :D

 

-- 01 mar 2018, 21:18 --

 

Natrętnik ale na wenli czules wiecej energii i pobudzenia czy teraz na tym mixie? i jak z lekami na wenli?

 

-- 01 mar 2018, 21:28 --

 

Ktos tu łączył z tego co pamiętam klomi i wenle . Może taki mix coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wenli wiecej energii, to troche inny swiat. Tam dopiero nora kopie. Lęki mialem wieksze niz teraz, zwlaszcza w stresowych sytuacjach. Z mirtazapina jeszcze mocniej kopie. Znajdz sobie na forum wątek o nazwie California Rocket Fuel. Mirtazapina to nie to samo co mianseryna, ale podobny lek z tej samej grupy, ktorych dzialanie nie polega na wychwycie zwrotnym neuroprzekaznika, tylko zwiekszeniu jego przewodnictwa. Czyli nie nakladaja sie na siebie dwa mechanizmy, tylko jest ostrzal z dwoch stron. Tyle ze mi to porzadnie zaostrzylo obsesje. Moze sama wenla by tego nie zrobila, nie wiem. Nie bralem samej wenli, bo jestem pewien ze mial bym na niej niedobor serotoniny w monoterapii.

 

-- 01 mar 2018, 21:50 --

 

A ja chyba z klomi zaprzyjaznie sie na dluzej, zreszta nawet juz nie ma na co zamienic, chyba ze zalatwie sobie kiedys imipramine jak klomi sie wypali, ale ten lek chyba szybko nie przestaje dzialac. Paro raczej nigdy nie wezme, esci tez strata czasu i kasy. Wortio - nawet nie chce o tym slyszec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paro nie bierz, to nie było zycie, tylko jedna wielka zamuła

Boje sie tych obsesji więc na poczatek chyba polece z wenlą 300,

co do leków , to mi klomi 150mg je napedza więc może na wenli będzie choćby podobnie ,

Jeszcze cos próbuje same klomi, odłozylem triticco i pregabelinę, zobacze na koniec czy same klomi da radę solo:)

Dzis pierwszy dzień i zamuła gorszcza niz z pregą :D ale może to wina nagłego odstawienia pregi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paro nie bierz, to nie było zycie, tylko jedna wielka zamuła

Boje sie tych obsesji więc na poczatek chyba polece z wenlą 300,

co do leków , to mi klomi 150mg je napedza więc może na wenli będzie choćby podobnie ,

Jeszcze cos próbuje same klomi, odłozylem triticco i pregabelinę, zobacze na koniec czy same klomi da radę solo:)

Dzis pierwszy dzień i zamuła gorszcza niz z pregą :D ale może to wina nagłego odstawienia pregi?

 

Ja z autopsji wiem, ze anafranil brany solo nie przynosi dobrego samopoczucia. Czlowiek chodzi jakis taki zeschizowany, nie to ze pobudzony, tylko nabuzowany nieprzyjemna energia. Dlatego teraz od razu wystartowalem z mixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie to czuje..choc po odstawienu pregabeliny energia od razu wraca.. tylko jakby depresja się nasila , nic się nie chce, wszystko z przymusu.

 

-- 04 mar 2018, 17:14 --

 

Nie można odradzac, tak jak powyżej paro, dla ciebie lipa, na mnie działało dobrze.. Tak jak prega piszesz zamula, a mnie ledwo co uspokajala a później już lipa

 

na mnie tez dzia lało dobrze ale sie wypaliło i potem tylko zamulało i nic więcej

Na predze przeszkadzał mi tryb "przygłupa":-./

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to uboki dopiero dają sie znac? wkońcu zrobiłes od razu taki przeskok z fluwo, na pewni nie obedzie sie bez uboków, Trzeba czekać:)

Ja też mam uboki straszne po odstawieniu pregi, nasilone leki i od razu za tym natręctwa :-/

Juto lekarz i musze zdecydowac czy chce to wenle 300mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrętnik kur** ,a czego ty się spodziewałeś po paru dniach czy tam tygodniu stosowania ? u mnie też chuja działają te leki i jak wychodzę na wykłady w weekendy to muszę zażyć 10-15 mg klorazepanu + 450-600 mg pregabaliny + 10 mg oksazepamu i idzie ,,w miarę'' normalnie fukncjonować wśród społeczeństwa ale to jeszcze nie do końca to , boże co to by było bez leków ? nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prege odstawiłem w piątek a do teraz mnie trzymają zjazdy, mysli samobójcze anhedonia jesuuu masakryczny lek..

 

Teraz klomi solo ale anhedonia się trzyma..:-/ leki i ocd bez zmian.

Tak pierdze jak nawiedzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po poltora tygodnia pojawily sie typowe uboki klomi, pewnie jeszcze fevarin je maskowal. Sucho w mordzie, trzesace sie lapy i ogolne lekkie roztrzesienie, lekki chaos w glowie, natrectwa znosne.. Na szczescie zero lęku. Rano tylko jak wstaje to czuje rozdraznienie i gonitwe mysli, ale lepsze to jak fevarinowa zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam juz wenle, ale jeszcze czeka.. pierdziele wskakuje na 300mg klomi najpierw,

dziś pierwszy dzień mało z kapci nie wyskoczyłem :D tak dowaliło po nordrealinie, pobudzenie duże ale niestety takie jakby nabuzowanie, nerwowosc,

jestem wkurzony na wszystko i wszystkich , dam szanse max dawce tydzień/ dwa, chce wykorzystac max potencjał leku zanim go zmienie.

To samo robiłem z paroksetyną 60mg dopiero zaczęło na mnie działać.

 

O dziwo netręctwa i lęki osłabły a przeciez 3 razy schodziłem z 225 na 150 z powrotem własnie przez nasilone leki i natręctwa, może dopiero max dawka to maskuje..pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy taz bralem klomi, to wrzucalem 2 tabsy rano i mialem lekkie stany euforii, jak sie to skonczylo i zaczela dzialac bardziej sedatywnie, to zaczalem brac przed snem i pomoglo dosc wyraznie, bylo w miare ok, ale ciezko powiedziec bo wtedy wypijalem codziennie pare browarow i dlatego mysle zaczela mulic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×