Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś od lekarza anafranil, mam brać wieczorem najpierw 37,5.

Na ile przed snem najlepiej brać?

 

łooooo to jak Ci lekarz taka dawke zalecił to nie dziw sie , że dalej się będziesz czuć bez zmian.. tym bardziej na takie natręctwa i stany jakie masz

150mg minimum i ewnetualnie idz do 225mg

a z czym bierzesz? solo tego nie bierz bo sie przejedziesz...klomi solo ma za mocne uboki, pocenie, pobudzenie, wk... wienie itp

dołóż coś np trazodon 100mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś od lekarza anafranil, mam brać wieczorem najpierw 37,5.

Na ile przed snem najlepiej brać?

 

łooooo to jak Ci lekarz taka dawke zalecił to nie dziw sie , że dalej się będziesz czuć bez zmian.. tym bardziej na takie natręctwa i stany jakie masz

150mg minimum i ewnetualnie idz do 225mg

a z czym bierzesz? solo tego nie bierz bo sie przejedziesz...klomi solo ma za mocne uboki, pocenie, pobudzenie, wk... wienie itp

dołóż coś np trazodon 100mg

olanzapina i spamilan.

Po tygodniu będę brak 75 a na wizycie zobaczymy co powie, dlatego właśnie ze taki uboki, to nie zalecił przywalic od razu 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszylem sobie trazodon w jednej dawce wieczornej do 300 mg, zeby sprawdzic czy cos pomoze z libido :P spodziewalem sie mega zamuly z rana, a tu nakrecenie jakby na noradrenaline dzialal.

mi lekarz mówił że ten trazodon do dawki 150 pobudza a powyżej to juz typowo serotoninowa zamuła..

a jak klomi na 225 bierzesz? jaka róznia wzgledem dawki 150mg? ja bezskutecznie próbuje wejsc na 225..zawsze kończy sie tak samo, za duże rozdrazniennie, nerwowość, wk... niepokój i co za tym idzie leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby bral trazodon z rana, albo wersje XR to moze zamulac. Ale jak sie wezmie odpowiednio wczesnie ok 21 na noc, to rano po ok 12 h stezenie mocno spada i tak nie zamula. Zreszta trzeba sie troche ta serotonina zalac, zeby miec wzgledny spokoj z natrectwami.

 

trittico_xr-a_cr.png

 

-- 24 mar 2018, 19:24 --

 

Mnie 225 mg klomi jeszcze bardziej zrownowazyla emocjonalnie, mniej hustawek nastroju. Choc jestem jakby bardziej zakrecony, rozkojarzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby bral trazodon z rana, albo wersje XR to moze zamulac. Ale jak sie wezmie odpowiednio wczesnie ok 21 na noc, to rano po ok 12 h stezenie mocno spada i tak nie zamula. Zreszta trzeba sie troche ta serotonina zalac, zeby miec wzgledny spokoj z natrectwami.

 

trittico_xr-a_cr.png

 

-- 24 mar 2018, 19:24 --

 

Mnie 225 mg klomi jeszcze bardziej zrownowazyla emocjonalnie, mniej hustawek nastroju. Choc jestem jakby bardziej zakrecony, rozkojarzony.

 

 

zakręcony i rozkojarzony o to to też miałem :)

serotoniny masz przecież w klomi odpowiednią dawkę , jak zalejesz jeszcze trazdodonem mocno to poczujesz się jak na typowym ssri jak ja na paro 60mg, nie polecam":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co juz drugi dzien i jest ok :) zadnej zamuly, rano wrecz za bardzo mnie nosi, a po kawie to juz w ogole. A jeszcze fluanxol po sniadaniu :P Na fevarinie moglem wypic 3 kawy rano i isc dalej spac.

 

-- 25 mar 2018, 20:01 --

 

Wywalam fluanxol, zeby sie neuroleptykiem nie truc, ktory i tak juz przestaje dzialac a tylko prolaktyne podnosi i dodatkowo kastruje. Jutro chce uderzyc do znajomego rodzinnego i poprosic o Pronoran na libido, chce brac mala dawke, nie chodzi mi o stymulacje, co najwyzej wieksza motywacje. Nie chce natrectw rozbudzic wiekszymi dawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy lekarz przypisując anafranil powinien zastrzec , że alkohol jest zakazany przy tym leku . Ja zdmuchnałem swój domek z kart i od tygodnia układam go na nowo. Ostatnio po 6 (!!) tygodniach wrócił stan przed wypiciem alkoholu i lek wskoczył na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2 miesiace na trzezwo, ten baklofen chyba pomaga, w ogole nie mysle o chlaniu.

 

-- 26 mar 2018, 07:46 --

 

Bralem przez 3 dni trazodon w dawce 300 mg. Rano jeszcze ujdzie, ale poznoej w ciagu dnia sennosc, a libido mam wrazenie jeszcze bardziej spadalo. Sszedlem do 100 mg, czyli dawka stabilizujaca i poprawiajaca samopoczucie. A w kwestii libido - za 3 h bede mial Pronoran, zobaczymy czy to takie dobre jak pisza :P

 

-- 26 mar 2018, 11:46 --

 

No i podmienilem kastrujacy flupentiksol na prolibidowy pirybedyl. Zobaczymy czy cos pomoze. Samopoczucie narazie jak na poczatku zazywania flupentiksolu, fajnie odswieza, tak lekko pobudza. Ale ciezko cokolwiek stwierdzic bo gorzej sie czuje po odstawieniu fluanxolu i skakaniu z dawkami trazodonu, z 300 na 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odstawiam w parę dni 100 mg baklofenu branego przez 2-3 miesiące , gówno mi pomagał w kwestii chlania

 

-- 27 mar 2018, 13:05 --

 

pirybedyl wiesz o tym ,że może ci zwiększyć ocd ? lub inne zachowania kompulsywne , i będziesz miał chęci na alkohol i oczywiście seks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co to gowno czuje na tym piribedylu. Zero poprawy w libido, no chyba ze sie rozkreci jeszcze. Poza tym od dzis biore nadal fluanxol, bo zniknela motywacja i dynamika zycia, a pirybedyl poki co godnie nie zastepuje flupentiksolu. Nie wiem, moze zwiekszyc ten Pronoran do 2 tabletek ? Natrectwa to wlasnie od dobrych kilku dni mi sie zmniejszyly poki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. A ja myslalem ze to doraznie od razu dziala.

 

-- 28 mar 2018, 22:57 --

 

Wszedzie pisza, ze libido powinno wzrosnac od pierwszej tabletki i ze na poczatku jest najwieksze. To sie wku..lem i zarzucilem dzis dwa tabsy. I co ? Od razu mi tak podskoczylo, ze zaliczylem zone po miesiacu przerwy. To nie zbieg okolicznosci. Widac to kolejny lek ktorego musze brac podwojna standardowa dawke, zeby zadzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. A ja myslalem ze to doraznie od razu dziala.

 

-- 28 mar 2018, 22:57 --

 

Wszedzie pisza, ze libido powinno wzrosnac od pierwszej tabletki i ze na poczatku jest najwieksze. To sie wku..lem i zarzucilem dzis dwa tabsy. I co ? Od razu mi tak podskoczylo, ze zaliczylem zone po miesiacu przerwy. To nie zbieg okolicznosci. Widac to kolejny lek ktorego musze brac podwojna standardowa dawke, zeby zadzialal.

 

 

a czy ten lek też motywuje jak fluanxol?

nie wiem co mam dołozyc do klomi z trazodonem,

ok wszystko działa ale ten cholerny brak motywacji i energii .. niby człowiek pobudzony po kawie, ale nic sie nie chce robić ,

czyli ten uboczny efekt co miałem na paro 60mg, w weekend nie miałem sił posprzątac mieszkania tylko bym leżał i nic nie robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego lenia to chyba niczym nie da sie przebic. Aczkolwiek fluanxol+pronoran daja wyraznie wiecej motywacji. Nie wiem jak dziala sam pronoran. Tylko jak sie bierze wiecej niz 50 mg to musi byc dluga przerwa miedzy dawkami, bo dzisiaj wzialem 50 mg o 9 i 50 mg o 14 i mnie to uspilo, az musialem polezec. Za to wczoraj wzialem po 18 i libido na wieczor na maksa i zero problemow ze snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierd*ole te wynalazki jak agoniści dopaminy, brałem parę miesięcy baklofen pod koniec ostatnie pare tygodni 75-100 mg i nic mi nie pomógł ,a teraz jak w 4 dni go odstawiłem dzięki benzodiazepinom i pregabalinie to czuje się taki czysty , trzeźwy nie wiem jak to opisać :D zostaje tylko przy pregabalinie i benzo doraźnie nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 4 dni nie biorę klomipraminy bo po ostatniej dawce 112mg tak mnie zwarzywiła, że teraz nie wiem jak ją na nowo brać.

 

na takiej dawce? dziwne, bo ten lek działa na kilka receptorów na raz, to nie typowy serotoninowy zamulacz,

mnie zwarzywiły tylko dodatki do niego typu pregabelina czy solian,

 

-- 29 mar 2018, 21:29 --

 

Tego lenia to chyba niczym nie da sie przebic. Aczkolwiek fluanxol+pronoran daja wyraznie wiecej motywacji. Nie wiem jak dziala sam pronoran. Tylko jak sie bierze wiecej niz 50 mg to musi byc dluga przerwa miedzy dawkami, bo dzisiaj wzialem 50 mg o 9 i 50 mg o 14 i mnie to uspilo, az musialem polezec. Za to wczoraj wzialem po 18 i libido na wieczor na maksa i zero problemow ze snem.

 

 

to spróbuj typowego ssri seroteninowego w dawce maksymalnej to zobaczysz że klomi przy tym to aktywizator i motywator :D:D :D

tam to tylko myslalem zeby lezec , zrobic co musze i LEZEĆ , 0 energi 0 motywacji , no ale na lęki pomagał ,

 

-- 30 mar 2018, 12:43 --

 

co bierzecie na energie i motywacje do klomi? trazodon daje troche pobudzenie ale nie energi motywacji.

Czy ten fluoxinol to tylko pobudza, czy też motywuje do działania? bo to sa dwie rózne sprawy

Mnie po kawie pobudza ale co z tego jak nie mam sil ani motywazji na nic, moge se tak pobudzony lezec i patrzec w sufit,

Przypomina mi sie ta wstrętna serotoninowa zamuła na paroksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi powiedziec, bo jestem jeszcze na etapie ze sama klomi motywuje. Ale fluanxol i pronoran wyraznie ten efekt wzmacnia. Pierwsze dwa dni na pronoranie nasilily mi sie natrectwa, chociaz nie wiem czy sobie tego nie wkrecilem, bo picziklaki mnie straszyl :D Teraz jest juz ok, natrectwa na akceptowalnym poziomie opanowania.

 

-- 31 mar 2018, 10:57 --

 

I ogolnie to dziwnie pirybedyl dziala. Godzine po wzieciu ziewa sie niemilosiernie, a po dwoch godzinach zaczyna dzialac motywujaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, dziewiąty dzień klomi, pierwsze 6 dni 37.5 ostatnie 3 dni 75 od dwóch dni czuję się jeszxze gorzej aż dziwne że się da w ogóle... Kumpel dzwonił i chce żebym wyszedł na piwo z nim i naszym wspólnym kumplem który przyjechał z Gdańska, pójdę i będę stał jak kolek słuchając jak gadają, a ja w swojej głowie, co się stanie jak wypije piwo lub dwa? Albo piwo i dwa kieliszki? Wiem że lepiej wcale nie pić ale ciężko, nie dam rady tak siedzieć nic nie robiąc, nie mówiąc :( skasuje mi to działanie klomi? Którego w sumie nie czuję pomijając gorsze samopoczucie i lęk i napięcie (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasowac nie skasuje, ale oslabi dzialanie anafranilu. Przerabialem to, dlatego przy trzecim podejsciu nie pije nic. Tyle ze jak po 8 browarow kilka razy w tygodniu pilem na klomi. Co do damopoczucia, skoro teraz ch..owo sie czujesz, to znaczy ze klomi dziala dobrze. Wytrzymaj 1,5 miesiaca, a nie pozalujesz. Dobrze by bylo jakis "ujarzmiacz" dorzucic, zeby zablokowac uboki klomi. Trazodon albo chlorprothixen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasowac nie skasuje, ale oslabi dzialanie anafranilu. Przerabialem to, dlatego przy drugim podejsciu nie pije nic. Tyle ze jak po 8 browarow kilka razy w tygodniu pilem na klomi. Co do damopoczucia, skoro teraz ch..owo sie czujesz, to znaczy ze klomi dziala dobrze. Wytrzymaj 1,5 miesiaca, a nie pozalujesz. Dobrze by bylo jakis "ujarzmiacz" dorzucic, zeby zablokowac uboki klomi. Trazodon albo chlorprothixen.

Pieprze nie idę nigdzie, nie mam trazodonu, spamilan mam, lekarz za ponad półtora tygodnia... Jak mi klomipramina nie pomoże to już tylko krok ostateczny, to jak ja się czuję od pięciu miesięcy to się w głowie nie mieści, mam dość kurwa tego życia, nie zasłużyłem na coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze przy wizycie zwiekszy ci do 150, a nie edzie kazal jechac kolejny miesiac na 75.
ten raczej zwiększy, tak myślę, po wizycie i krótką rozmową z nim

to jak się czujesz to norma zobacz moje posty ja sie mordowałem 2 miesiące zanim poczułem pierwszy pozytywny efekt, a po 3 miesiacach dopiero efekt był pełny

75mg szybko zamien na 150 mgi trwaj zaciśnij żeby i trwa, efekty przyjdą,

Dorzuć trazodon bo to dobry stabilizator i będzie Ci duzo łatwiej znosic uboki

 

Co do picia , to na paroksetynie na tydzień osłabiał działanie leku ale na klomi to miesiąc (!!) trwa zanim ponownie klomi zacznie działać jak wcześniej.

Dlatego nie polecam, zwłaszcza, że dopiero zaczynasz

 

Ja wciaz szukam czegos do motywacji, energii, ten lek to dla mnie zagadka.. w piątek wróciłem z pracy i spałem az do niedzieli!!! kompletna apatia, mgła mózgowa, ospałość

a dziś sie obudziłęm jak na haju, oczy jak u sowy, ogromna motywacja i chęć działania.

 

Bardzo niestabilnie to wyglada , bo dni sa takie własnie przeplatane, próbuje zwiekszac trazodon w te złe dni i pić więcej kawy, ale wtedy to ja moge wypić 3 siekiery i iść spać :-/

 

Dziwne bo powinno cały czas dawać w nordrenaline a nie tylko w wybrane dni,

 

 

Natrętnik dalej ładujesz 225mg? czy dalej czujesz to rozdraznienie i nerwowość? zastanawiam sie czy nie podjac kolejnej próby , ale zawsze konczyło się to fiaskiem, taka nerwowość i rozdraznienie że nie dało się funkcjonowac

-- 01 kwi 2018, 10:30 --

 

ja od 4 dni nie biorę klomipraminy bo po ostatniej dawce 112mg tak mnie zwarzywiła, że teraz nie wiem jak ją na nowo brać.

 

 

w jaki sposób Cie zwarzywiła? ja mam przeplatane dni, że jestm otumaniony ospały jak bym klej wąchał, a inne dni jestem pobudzony i zmorywowany, strasznie to niestabilne i podchodzi wręcz pod psychoze maniakalno depresyjna:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×