Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wczoraj przenieśli spowrotem na ogólny z nerwic przez mój stan, myśli samobójcze itp, silny niepokój lęk napięcie, natręty że tak mi zostanie... Na rozmowie z lekarzem jakiegoś ataku dostałem, ciśnienie 80na 75, zaraz kroplowka, dzisiaj druga, na stałe do karty wpisane lorafen i Hydro, zmniejszy mi risperidon. Klomi biorę chyba 5 dzień 150 mg, każde zwiększenie to jazda ostra, boję się że mi tak zostanie nawet jak odstawię klomi, ale lekarz mówi dalej brać bo to przejdzie, jak się organizm wysyci.... Jeszcze akatyzje miałem..

 

-- 28 kwi 2018, 12:57 --

 

Od chyba 5 dni jestem na docelowej dawce 150 mg, czy stan dużego niepokoju, napięcia i lęku przejdzie? Nie spodziewałem się że tak mój łeb zareaguje na klomi, ale podobno warto poczekać jeszcze, mój lekarz w szpitalu wydaje się kumaty, młody... Ale nie wiem, boję się tego czy stany w jaki wjebalo mnie klomi zawiesza się mi, i będzie jeszcze gorzej niż bylo przed nim :roll:

 

-- 28 kwi 2018, 18:56 --

 

Po jakim czasie klomi przestaje tak pobudzać? To przez działanie na noradrenalinie czuję takie napięcie lęk i niepokój i więcej myśli, minie to? Już 5 tygodni klomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27, Dopiero 5 tygodni. Pamiętaj, że ja na działanie wenlafaksyny czekałem kiedyś aż 6 miesięcy. Wiem, że to bardzo długo, ale gdybym odstawił wcześniej to dzisiaj psioczyłbym, że nie zadziałała na mnie. Już Ci pisałem, że tym lekom trzeba dać naprawdę sporo czasu żeby móc 100-procentowo stwierdzić czy na nas działa czy nie. 5 tygodni to jeszcze krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po jakim czasie klomi przestaje tak pobudzać? To przez działanie na noradrenalinie czuję takie napięcie lęk i niepokój i więcej myśli, minie to? Już 5 tygodni klomi

 

-- 29 kwi 2018, 08:03 --

 

Dzięki, a odpowie ktoś na ostatni akapit wcześniejszego posta?

Czemu rano czuję się najgorzej, wszystko od nowa rano

 

być może sprawa kortyzolu.

zapewne też ma na to wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożeganałem się od wczoraj z klomipramina..po 7 miesiacach zażywania

Główny powód? na choroby dalej działała ale zaczęła nasilać i to coraz mocniej stany depresyjne, dodatkowe skończyła pobudzać (nordrenalina) a zaczęła konkretnie zwarzywiać.. nie ma sensu na siłę czekac na cud i sie meczyć .

Takze po paroksetynie 60mg 15 lat, klomipramina 7 miesięcy,

teraz lekarz zdecydował jednak Sertralinę, ze względu na to, że podobnie jak klomi działa na nordrenaline a nawet trochę na dopaminę.

 

Oczywiście tak jak skoczyłem od razu z 60mg paro bez schodzenia na klomi tak i teraz od razy skoczyłem bez zabawy na 100mg sertaline

Pierwsze dwa dni to wreszcie wieksza energie, brak zamulenia, po miesiącu bedę wiedział więcej.

 

-- 30 kwi 2018, 17:46 --

 

edit

ciekawostka jest to że sertralina nie ma interakcji z alkoholem czyli resetuje działanie jak przy paroksetynie na góra 2-3 dni a nie jak klomi 20 dni ( na swoim przykladzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dopamine bardzo delikatnie działa, na noradrenaline nie.

 

Dokładnie, można powiedzieć, że sertralina na noradrenaline nie działa (jej działanie jest pomijalne klinicznie)

 

Ki serotonina = 0.29 nM

Ki dopamina = 25 nM

Ki noradrenalina = 420 nM

 

Im niżej tym mocniej oddziałuje. Sertralina ze wszystkich SSRI / SNRI nie powodowała u mnie dysfunkcji seksualnych, więc pewnie działanie na dopaminę jest w jakimś sensie istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SebaNN
na dopamine bardzo delikatnie działa, na noradrenaline nie.

 

Dokładnie, można powiedzieć, że sertralina na noradrenaline nie działa (jej działanie jest pomijalne klinicznie)

 

Ki serotonina = 0.29 nM

Ki dopamina = 25 nM

Ki noradrenalina = 420 nM

 

Im niżej tym mocniej oddziałuje. Sertralina ze wszystkich SSRI / SNRI nie powodowała u mnie dysfunkcji seksualnych, więc pewnie działanie na dopaminę jest w jakimś sensie istotne.

 

No właśnie zauważyłem naturalne pobudzenie , a nie jak klomi na nordrenalinie takie nerwowe , chodziłem podenerwowany, wk..wiony na wszystko takie niefajne uczucie.

Na sertralinie pobudzenie jest takie własnie ...dopaminowe fajne,

Tylko czy jak przy fluanxolu nie bedzie z czasem downregulacji? i po miesiacu to zanika?

no i libido wyskoczyło masakrycznie , nie wiem czy to chwilowe.. na klomi kastracja totalna...

 

Teraz dopiero jak przerobiłem klomi i terz serte, widze jakim zamulaczem jest paroksetyna.. i jak spłycała kompletnie emocje, czysta serotoninowa zamuła totalna to była..

Jestem wściekły na lekarzy swoich, że nie chcieli bym próbował czegoś innego tylko w mysl zasady: skoro tłumi chorobe to sie nie zmienia leku :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27, Napiszę Ci kolejny raz. Na działanie leków przeciwdepresyjnych trzeba poczekać trochę czasu. Na mnie wenlafaksyna zaczęła działać po 6 miesiącach. 6 tygodni to jest bardzo krótko. Jeśli nie poczekasz przynajmniej kilku miesięcy to nie przekonasz się czy lek by ci pomógł czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
joker27, Napiszę Ci kolejny raz. Na działanie leków przeciwdepresyjnych trzeba poczekać trochę czasu. Na mnie wenlafaksyna zaczęła działać po 6 miesiącach. 6 tygodni to jest bardzo krótko. Jeśli nie poczekasz przynajmniej kilku miesięcy to nie przekonasz się czy lek by ci pomógł czy nie.

 

wątpię żeby po 6 miesiącach lek zadziałał, ja sam brałem po 4 miesiące paro i setre i nic mi się nie polepszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tianeptyny nie rozważałeś? może to by była jakaś alternatywa dla pobudzaczy.

Ja już nie wiem co mam lekarzowi dziś mówić, on był pewny cały czas ze mi klomipramina coś pomoże...

 

-- 02 maja 2018, 07:58 --

 

joker27, Napiszę Ci kolejny raz. Na działanie leków przeciwdepresyjnych trzeba poczekać trochę czasu. Na mnie wenlafaksyna zaczęła działać po 6 miesiącach. 6 tygodni to jest bardzo krótko. Jeśli nie poczekasz przynajmniej kilku miesięcy to nie przekonasz się czy lek by ci pomógł czy nie.
tyle nie wytrzymam nawet, jak ja się czuję w ogóle, jakiś dziwny stan, boję się, boję się już sam siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27, Napiszę Ci kolejny raz. Na działanie leków przeciwdepresyjnych trzeba poczekać trochę czasu. Na mnie wenlafaksyna zaczęła działać po 6 miesiącach. 6 tygodni to jest bardzo krótko. Jeśli nie poczekasz przynajmniej kilku miesięcy to nie przekonasz się czy lek by ci pomógł czy nie.

 

gdyby musiało to trwać tak długo, to żaden chory nie byłby w stanie tyle wyczekać, stąd zmieniłby prędzej na inny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro szybciej na mnie działało, nawet nie wiem kiedy, a tlpd podobno szybciej działają... Niestety nie u mnie chyba

Dla mnie to chyba jakieś neuroleptyki jak na schizo bo to co ja mam za myśli w głowie to jest jakiś chory, dziwny stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×