Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

mi w dawce 300 mg daje spanie i wystarczy wtedy tylko 75 mg pregabaliny i ~25 mg chlorprotiksenu i śpię tylko z paroma przebudzeniami , tylko mam męczące sny w tym koszmary senne , normalnie w snach prowadzę drugie alternatywne życie :? zaczyna mnie to męczyć

 

-- 05 kwi 2018, 09:10 --

 

,a i co najważniejsze trazodon w takiej dawce zaczął działać nasennie po 3-4 tygodniach stosowania ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie dziala nasennie juz przy 100 mg, tak ze jestem w stanie zasnac w niecala minute. I mimo ze biore Pronoran o 19 godz. to nie zakloca snu. Druga sprawa, dziala uspokajajaco na cialo i umysl. Nie trzesa sie tak lapy i inne uboki klomi sa mniej nasilone. Budze sie wyciszony, a nie caly roztrzesiony jak na samej klomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzesa sie tak lapy i inne uboki klomi sa mniej nasilone. Budze sie wyciszony, a nie caly roztrzesiony jak na samej klomi.

 

Od tego są stabilizatory nastroju dobrze nadaje się sama pregabalina z tym ,że lekko/średnio stabilizuje nastrój, ja jeszcze biorę przewlekle 10 mg klorazepanu to też nie jestem tak roztrzęsiony, ja chyba jestem jedyną osobą na tym forum co stosuje 300 mg klomipraminy , inni zawodnicy wypalili się po paru dniach/tygodniach ,a ja tak potrafiłem rok :lol: jestem świadomy zagrożenia dla zdrowia ale wolę mieć mniej natręctw w młodości płacąc tym kosztem co też pewnie odbije się na zdrowiu na stare lata ,ale kto wie czy ja dożyje starych lat :P

 

-- 05 kwi 2018, 09:38 --

 

aczkolwiek trazodon może robić jako stabilizator nastroju, działając anksjolityczno-sedatywnie, antydepresyjnie , uspokajająco , wyciszająco ale brany w dzień czy takie 100 mg na noc przed snem oprócz działania nasennego pełni tą rolę ? wątpie...

 

-- 05 kwi 2018, 09:41 --

 

,a gdy 300 mg robić na dawki podzielone w ciągu dnia oczywiście mówię o trazodonie to traci właściwości regulujące rytm okołodobowy , nasenne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialbym ze zanika. Raczej zaczyna dzialac bardziej w tle, niz wyraznie pobudzac jak na poczatku. Mozna sie o tym przekonac odstawiajac nagle fluanxol. Ja na 1 dzien zrobilem przerwe i bylem nieobecny, roztargniony.

 

no i poszłoo , ten fulanxol to lepszy od trazodonu usypia momentalnie i dał mocny dobry sen:) chyba go bede brac przed spaniem :D

ale ja nie po to go wydusiłem nie mal siłą żeby dawał mi lepsze spanie tylko żeby pobudział i motywował :D

Uznam to za skutki uboczne i czekam aż sie rozkręci .. :hide: i nagle wyrwie mnie z kapci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, ze jestem jednym ze szczesliwcow, na ktorych to dziala jak trzeba. Bo w temacie o flupentiksolu roznie pisza. Seba poczekaj jeszcze ze 3 dni. A jak to nie pomoze, to agonisci dopaminy. Ja kupilem Pronoran na libido, nieznacznie pomoglo, ale troche lepiej. Kiedy trzeba staje hehe. Ale przy okazji fajnie pobudza, tylko lapy sie trzesa bardziej, caly organizm wlasciwie troche drzy. Najlepsze jest to, ze natrectwa poszly na trzeci plan. Poprostu zostaly wyparte przez pozytywne emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba zmniejsz dawkę flupentiksolu z 1 mg na 0,5 mg branego z rana i pobierz tak 7 dni bo na początku 1 mg u mnie działał silnie uspokajająco , otępiająco ,a w wyższych dawkach to już powodował akatyzje , zaczyna się najpierw od 0,5 mg ,a poza tym mogłeś załatwić sobie sulpiryd... jest o niebo lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba zmniejsz dawkę flupentiksolu z 1 mg na 0,5 mg branego z rana i pobierz tak 7 dni bo na początku 1 mg u mnie działał silnie uspokajająco , otępiająco ,a w wyższych dawkach to już powodował akatyzje , zaczyna się najpierw od 0,5 mg ,a poza tym mogłeś załatwić sobie sulpiryd... jest o niebo lepszy

 

browar dla Ciebie bro, :) wziałem dzis 0,5 tylko i wyje.bało mnie z kapci :D

czy to moz,liwe, że te 0,5mg robia taka kolosalną różnice? w sensie 0,5 aktywizuje a juz 1mg na raz usypia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewiera aż za mocno , za mocne pobudzenie, a jak do tego kawa to jest splątanie i dezorientacja,

 

Natrętnik te pobudzenie nie pociaga za soba nasilenia natręctw? u mnie mocno pobudziło ale i nasiliło natręctwa.

Cięzko jednocześnie sie pobudzić jednocześnie nie nasilając natręctw :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesz się tym efektem bo długo nie potrwa... receptory dopaminergiczne downregulują i zacznie się typowe działanie dla leków neuroleptycznych w kwestii uspokojenia i innych skutków ubocznych przyjmowania neuroleptyków jak objawy pozapiramidowe czy przyrost masy ciała, aczkolwiek muszę przyznać że chociaż działanie pobudzające się wypala do 1 miesiąca czasu to przeciwlękowe działa i to dobrze...

Gdybym nie tył na tym leku 2 kg na tydzień to bym go chociaż w tym celu przeciwlękowym brał.

 

-- 06 kwi 2018, 20:43 --

 

,a sulpiryd lepszy w tej kwestii ,że też działa na występujące wówczas natręctwa myślowe i zmniejsza obsesje ,a jednocześnie pobudza , flupentiksol tylko pobudza i to słabiej w mojej subiektywnej opinii ,a natręctwa myślowe to może pogarszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem i juz sie nastawiłem, że to potrwa miesiąc maximum

leki mam troche nasilone przez kopa w nordrenaline od Anafranilu, więc jesli zostanie tylko to działanie przeciwlękowe to będzie dobry dodatek do klomipraminy i będe zadowolony.

Triticco niestety przestało pobudzać, przestało działac na libido i przestało działac przeciwlekowo więc odstawiam. Sen nieznacznie sie tylko pogorszył

 

Co do tycia to dziwne bo działanie na dopamine to wręcz odwrotnie, powinno sie chudnąć? Poczytałem forum i połowa tyła a połowa chudła..dziwne,

Po Slupirydzie nie tyłeś?

 

 

Natrętnik próbowałęs tego sulpirydu do Anafranilu? bo widze, że na nas podobnie działają te leki :) nie nasila Ci natręctw fluanxol ani trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego działanie przeciwpsychotyczne jest prawdopodobnie spowodowane przez antagonizm D2 i / lub 5-HT2A, podczas gdy jego działanie przeciwdepresyjne w niższych dawkach może być mediowane przez preferencyjną blokadę autoreceptora D2 / D3, co powoduje zwiększoną aktywację postsynaptyczną. Poza tym w kwestii tycia ten lek działa na receptory histaminowe :D ,a sam antagonizm receptorów serotoninergicznych 5-HT2A też powoduje tycie.

 

-- 06 kwi 2018, 21:26 --

 

piszę oczywiście o flupentiksolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki to powiedz Ty mi jeszcze czy ten lek mozna brac doraźnie? może wtedy będzie trzymał cały czas działanie dopaminowe? pisano tu że po miesiącu robiono tydziń-dwa przerwy i potem znów pojawiało sie działanie stricte dopaminowe aktywizujące.

Coś w tym jest prawdy czy nie zachwieje to równowagi psychocznej takie branie z przerwami lub branie doraźne co jakis czas? jak np zbliza sie wieksza zamuła?

 

Mówiłeś, że z dopamina jest tzw downregulacja ale przy nordrenalinie jest podobnie? Pół roku mineło a anafranil solo dalej mocno kopie po nordrenalinie, co pociaga za sobą niestety wzmożony czasem lek i NN. Jest to irytujące bo nie ma motywacji ani energi a jednoczesnie jest sie podenerwowanym, rozdrazionym i na wszystko wk...

 

-- 06 kwi 2018, 21:43 --

 

Ja w tygodniu zawalony jestem tak praca , że nie mimo braku energi i motywacje robie..nie mysle tylko robie, jestem cały czas czymś zajęty, ale przychodzi WEEKEND i zamulenie 100% potrafie przespać sobote z niedzielą, z przerwą na posiłki i siku :)

może jak skończy sie dopaminowe działanie fluanxolu to mozna go brac doraźnie np w weekendy i efekt sie utrzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W malych dawkach ponizej 3 mg flupentiksol w ogole dziala przeciwpsychotycznie ? Przeciez agonizuje dopamine. A jak sie "wypala" jego dzialanie to co, zaczyna dzialac na odwrot ?

 

dobre pytanie, bo wtedy zanika sens brania tego leku po miesiącu jak sie wypala na dopaminke:) ale działanie przeciwlekowe i antydepresyjne dalej sie utrzymuje

 

medycyna idzie do przodu..dlaczego jeszcze nie wynalezli leku ktory działa cały czas na dopamine :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki to powiedz Ty mi jeszcze czy ten lek mozna brac doraźnie? może wtedy będzie trzymał cały czas działanie dopaminowe? pisano tu że po miesiącu robiono tydziń-dwa przerwy i potem znów pojawiało sie działanie stricte dopaminowe aktywizujące.

Coś w tym jest prawdy czy nie zachwieje to równowagi psychocznej takie branie z przerwami lub branie doraźne co jakis czas? jak np zbliza sie wieksza zamuła?

 

Da się tak robić ale przerwa najlepiej jak wynosi niestety z 3 miesiące zresztą... potem i tak działa aktywizująco ,że jak to ująłeś wypieprza cię z kapci ale już nie z miesiąc tylko z 2 tygodnie średnio :(

 

 

Mówiłeś, że z dopamina jest tzw downregulacja ale przy nordrenalinie jest podobnie? Pół roku mineło a anafranil solo dalej mocno kopie po nordrenalinie, co pociaga za sobą niestety wzmożony czasem lek i NN. Jest to irytujące bo nie ma motywacji ani energi a jednoczesnie jest sie podenerwowanym, rozdrazionym i na wszystko wk...

 

Niestety przy nordrenalinie to nie występuje ale lepiej być pobudzonym niż zwarzywionym jak po paroksetynie

 

 

 

 

Ja w tygodniu zawalony jestem tak praca , że nie mimo braku energi i motywacje robie..nie mysle tylko robie, jestem cały czas czymś zajęty, ale przychodzi WEEKEND i zamulenie 100% potrafie przespać sobote z niedzielą, z przerwą na posiłki i siku :)

może jak skończy sie dopaminowe działanie fluanxolu to mozna go brac doraźnie np w weekendy i efekt sie utrzyma?

 

Tak nie próbowałem :P przecież do tygodnia czasu ten lek się rozkręca, prędzej sulpiryd 100 mg brałem doraźnie i działał wyraźnie otrzeźwiająco na umysł i powodował taką nadtrzeźwość ciężko to wytłumaczyć ,ale ogólnie zwiększał sprawność psycho-fizyczną , natomiast z flupentiksolem nigdy tak nie robiłem

 

 

W malych dawkach ponizej 3 mg flupentiksol w ogole dziala przeciwpsychotycznie ? Przeciez agonizuje dopamine. A jak sie "wypala" jego dzialanie to co, zaczyna dzialac na odwrot ?

 

Poprawka on nie agonizuje dopaminy tylko antagonizuje , zaczyna po prostu działać jak zwykły neuroleptyk w małej dawce, utrzymuje się działanie przeciwlękowe i uspokajające

 

-- 07 kwi 2018, 19:44 --

 

tam z wikipedii nie czytajcie wszystkiego co piszą bo czasami są bzdury więc tym bym się nie sugerował , no chociaż grabarza666 nie lubiłem to on by to wszystko nam ładnie wytłumaczył bo dobrze znał się na farmakologii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo po wielu pobytach w szpitalach psychiatrycznych ,a się tym zainteresowałem kto by brał dawkę flupentiksolu powyżej 10 mg w tabletkach ze schizofrenią , jeden jakiś zastrzyk miał domięśniowy z 20 mg ale to się uwalnia stopniowo przez jakiś tam okres czasu chyba miesiąc ale ze względu na skutki uboczne takie jak akatyzja i objawy pozapiramidowe normalnie ręce mu latały same jak przy chorobie parkinsona zmienili mu ten lek na inny juz nie pamiętam jaki ...

 

-- 07 kwi 2018, 21:23 --

 

Fluanxol Depot, 20 mg /ml; 1 ml, roztwór do wstrzyknięć, 1 ampułka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ten fulanxol to morderca dla lekowców

co z tego że mnie wyrwał z kapci jak nasił mocno NN i leki, dostałem takich napadów paniki, że nie pokazywałem sie w pracy dwa dni,

to sto razy bardziej wolałem moje zamulenie i spokój niż takie wzmozone leki, do znajomych nie umiałem nic powiedziec pytali co sie ze mna dzieje..uff nigdy więcej:-/

Wracam do ypróbowanego mixy anafranil+triticoo... nie ma co widze kombinowac :(

Triticco zmniejsze do 50mg może to mnie ożywi , bo anafranil solo za mocno nakręca a z triticco 150/100 za mocno zamula

Trzeba szukac złotego środka

 

-- 11 kwi 2018, 14:49 --

 

a dzisiaj kompletnie zwarzywiony , fajne wahania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dzień klomipraminy, wczoraj wieczorem pierwsza dawka 112,5 ogólnie coraz gorzej ze mną, dziś już moje myśli są na takim stadium że w ogóle wielki dół napięcie lęk, z tego że ja w ogóle myślę chyba, że w ogóle mam myśli, jak można się tak czuć, myślę że już tylko śmierć mnie uwolni, nie widzę żadnej nadzieji... Czuję się najgorzej na świecie :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wytrwac teraz uboki beda najgorsze..

Ja po pół roku brania klomipraminy zaczynam ją odstawiac. Na chwile obecna sprawia mi już więcej szkód niż pożytku.

Co ciekawe nigdy nie miała mocnych stanów depresyjnych , głównie leki i nerwica natręctw tak po Anafranilu dostałem depresje w gratisie :)

Kązdy dzień to męczarnia i brak motywacji i energii.

Przerzucam się na Escitalopram, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochote dokupic klomi 25 mg o natychmiastowym uwalnianiu i dobic do maksymalnych 250 mg i brac tabletke z rana. Picziklaki to Ty pisales ze ta szybka klomi daje kopa z rana ? Bo nie chce zwiekszac pronoranu, 100-150 mg prono juz dziala lękotworczo, a 50 troche za slabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×