Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jeszcze raz co u Was daje to Trittico przy Anafaranilu ?

Bo pisaliście że 75mg pomaga z libido itp, co jeszcze, zamula dodatkowo czy pobudza ?

W sumie trittico ma profil osłabiający i uspokajający więc chyba tak jest ?

 

z góry dzieki za ponowne wytlumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NIE POLECAM chocby 1 piwa przy tym leku. RESETUJE działanie Klomipraminy na około 7 dni (!!)

Sprawdzone 3krotnie, wszystkie wasze choróbska nasilają się 100% bardziej.

Po 7 dniach dopiero wraca stan terapeutyczny .. brrr nigdy więcej grama alkoholu do tego leku..

 

SEBA a czy przy pregabalinie też tak może być? ?? Kurde wypiłem sporo w sylwestra i wróciły niektóre objawy nerwicy. ..i już tąk tydzień. ..

 

A może Ty też brałeś prege?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NIE POLECAM chocby 1 piwa przy tym leku. RESETUJE działanie Klomipraminy na około 7 dni (!!)

Sprawdzone 3krotnie, wszystkie wasze choróbska nasilają się 100% bardziej.

Po 7 dniach dopiero wraca stan terapeutyczny .. brrr nigdy więcej grama alkoholu do tego leku..

 

SEBA a czy przy pregabalinie też tak może być? ?? Kurde wypiłem sporo w sylwestra i wróciły niektóre objawy nerwicy. ..i już tąk tydzień. ..

 

A może Ty też brałeś prege?

Oczywiście , że też,

Ja dałem w palnik też w sylwestra i do tej pory mnie trzymają jeszcze objawy nerwicy , lęki..

 

-- 07 sty 2018, 14:37 --

 

Powiedzcie mi jeszcze raz co u Was daje to Trittico przy Anafaranilu ?

Bo pisaliście że 75mg pomaga z libido itp, co jeszcze, zamula dodatkowo czy pobudza ?

W sumie trittico ma profil osłabiający i uspokajający więc chyba tak jest ?

 

z góry dzieki za ponowne wytlumaczenie.

 

To zalezy jak się czujesz po samym Anafranilu, Tritticco stabilizuje jakby działanie Anafranilu

NA poczatku zamula, ale jak organizm sie przyzwyczai to powoduje wzrost libido , u mnie tak było

No i stabilizuje sen, śpię bez problemów, a na samym Anafranilu miałem co chwile wybudzenia i problemy ze snem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrętnik jak wchodziles na klomi z 150 na 225,

To od razu załapało? czy od nowa się męczyłeś? u mnie wygląda to jakbym był w ogóle nie brał, wracają lęki, podenerwowanie, fobie..

Czy tez tak miałes? bo nie wiem czy wracać do mixa 150mg+ 75 mg tritico, ten mix działał świetnie, a myslałem, że jak zwieksze dawkę to będzie lepiej a tu d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie 225 gorzej dzialalo niz 150, tak jak mowisz, najlepsze samopoczucie mialem na 150 mg + 50-100 trittico. Zawsze jak probowalem wchodzic na 225 jak gorzej sie poczulem, to konczylo sie jeszcze gorszym samopoczuciem i wracalem do 150. Na 225 dziwne jazdy sie wkrecaja, takie napiecie emocjonalne z otumanieniem. Na 150 czlowiek bardziej rzeski, lepsza percepcja. Kombinowalem tez 187,5, ale nie bylo roznicy niz na 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie 225 gorzej dzialalo niz 150, tak jak mowisz, najlepsze samopoczucie mialem na 150 mg + 50-100 trittico. Zawsze jak probowalem wchodzic na 225 jak gorzej sie poczulem, to konczylo sie jeszcze gorszym samopoczuciem i wracalem do 150. Na 225 dziwne jazdy sie wkrecaja, takie napiecie emocjonalne z otumanieniem. Na 150 czlowiek bardziej rzeski, lepsza percepcja. Kombinowalem tez 187,5, ale nie bylo roznicy niz na 150.

 

Dzieki za info!

Mam to samo to już druga próba z 225, i wkręcają się jazdy, netręctwa, podenerwowanie, napięcie , masakra

jak też i mocne wahania nastroju, w godz 12-15 nie chce się życ, a po 16 śpiewałem do siebie :D

 

a 150mg +75mg triticco wydaje się byc optymalną idealną dawką, zostaje przy tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Powiedzcie mi jeszcze raz co u Was daje to Trittico przy Anafaranilu ?

Bo pisaliście że 75mg pomaga z libido itp, co jeszcze, zamula dodatkowo czy pobudza ?

W sumie trittico ma profil osłabiający i uspokajający więc chyba tak jest ?

 

z góry dzieki za ponowne wytlumaczenie.

 

ani nie pobudza ani nie zamula

mi poprawiła sen po klomo bo ciężko miałem zasnąć i się budziłem w nocy

na libido nic nie pomogło biorę klomo i pregę wiec to zajebiste combo na impotencję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobić jak klomipramina przestała mnie pobudzać, może jakaś mała korekta ?

Bo dawki 150mg nie ma sensu zmieniać, bo wyższa jedynie bardziej zamula.

Ale może spróbować zamiast 150mg na noc, walić 75mg na noc i 75mg za dnia, może wtedy

działanie będzie lepsze ? ktoś próbował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bralem z rana 150 mg i pobudzala, a po jakims czasie zamulala. Anafranil chyba przez pierwsze 3-4 miesiace pobudza, potem juz nie. Przynajmniej u mnie tak bylo.

 

no to u mnie tylko przez pierwszy miesiąc, a dokładnie przez jakieś 2-3 tygodnie, teraz już jest licho, nic tylko warzywić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą dawką podtrzymującą? Niby w ulotce jest napisane, że po osiągnięciu znaczącej poprawy zmniejszyć do wysokości dawki podtrzymującej. Ja jak to brałam to nie miałam problemu z odstawieniem, nie czułam większej różnicy jaką dawkę biorę więc może rzeczywiście można by było po np. 2 miesiącach brania zmniejszyć do np. 75 mg? Czy ktoś próbował zmniejszyć dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze jak drugi raz podchodzilem do anafranilu to od poczatku zamulal, wywolywal ziewanie od rana do wieczora. Nie lubie tego leku, ssraje/snri jakos wyrazniej czuje. To lek dobry tylko na natrectwa jak u kogos dziala i ciezkie depresje, gdzie ktos cieszy sie ze wyjdzie ze stanu ciezkiego, bo zamulka bez depresji, to dla niego zbawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam na Anafranilu oprócz kilku skutków ubocznych czułam się dobrze ;) a przez kilka tygodni to nawet tak super jak na haju ;)

Wiem, że działanie klomipraminy nie jest do końca znane, ale czy ktoś mądrzejszy ;) mógłby napisać jak może zmieniać się działanie na neuroprzekaźniki w miarę zwiększania dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Kiedys bralem z rana 150 mg i pobudzala, a po jakims czasie zamulala. Anafranil chyba przez pierwsze 3-4 miesiace pobudza, potem juz nie. Przynajmniej u mnie tak bylo.

 

no to u mnie tylko przez pierwszy miesiąc, a dokładnie przez jakieś 2-3 tygodnie, teraz już jest licho, nic tylko warzywić.

 

jak macie zamułki w depresji to spróbujcie Fluanxol podobno dobrze pobudza

 

-- 09 sty 2018, 23:46 --

 

Jak tam na Anafranilu oprócz kilku skutków ubocznych czułam się dobrze ;) a przez kilka tygodni to nawet tak super jak na haju ;)

Wiem, że działanie klomipraminy nie jest do końca znane, ale czy ktoś mądrzejszy ;) mógłby napisać jak może zmieniać się działanie na neuroprzekaźniki w miarę zwiększania dawki?

 

koledzy wyżej piszą że niby bardziej działa przeciwlękowo i zamulająco powyżej 150 mg

 

-- 09 sty 2018, 23:56 --

 

Nie wiem co zrobić jak klomipramina przestała mnie pobudzać, może jakaś mała korekta ?

Bo dawki 150mg nie ma sensu zmieniać, bo wyższa jedynie bardziej zamula.

Ale może spróbować zamiast 150mg na noc, walić 75mg na noc i 75mg za dnia, może wtedy

działanie będzie lepsze ? ktoś próbował ?

 

Brałem 150 mg rano i po 2 godzinach zamulony siedziałem a potem spałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem.

Okularnica dobrze napisała " że działanie klomipraminy nie jest do końca znane.

To samo mi mówił mój lekarz. Co to oznacza? Ano to, że na każdego ten lek może zadziałać inaczej.

Jednemu pomoże na natręctwa, drugiemu na lęki i fobie a trzeciemu na wszystkie choroby.

Ale może być też tak, że lek nie zadziała w ogóle, ale spróbować na pewno warto ze względu właśnie na to, że klomipramina działa na wiele neuroprzekaźników.

U mnie po 3,5 miesiącach brania najlepiej sprawdza się mix Anafranil 150mg + tritico 150mg

Próbowałem różnych wariantów, 220mg powoduje napięcie, nerwowość , zwiększa natręctwa a w połączeniu z triticco zamula, ze bez drzemki nie masz szans.

Triticco generalnie nazwałbym u mnie stabilizatorem.. stabilizuje nastrój, nie powoduje wahań nastroju i chęci drzemki o róznych porach dnia. Poprawia libido , ale z czasem, nie od razu.

 

Niestety w żadnej dawce nie pomaga ani trochę na natręctwa.. a jest to lek niby najlepszy na to.. za to lepiej likwiduje lęki i fobie niż 60mg paroksetyny a przy tym tak nie zamula. Paroksetyna to typowy serotoninowy zamulacz był, żałuję , ze przez 15lat nie próbowałem innych leków w myśl zasady " skoro pomaga to po co zmieniac?"

 

Także uważam , że klomipramina jako lek nie do końca zbadany może jednemu pomóc a innemu zaszkodzić.

Jednemu uratować życie a innemu zwiekszyć tylko objawy choroby

Dlatego jest tak dużo różnych opinii na temat tego leku.

 

-- 10 sty 2018, 00:13 --

 

Kiedys bralem z rana 150 mg i pobudzala, a po jakims czasie zamulala. Anafranil chyba przez pierwsze 3-4 miesiace pobudza, potem juz nie. Przynajmniej u mnie tak bylo.

 

 

Ty mnie nie strasz nawet! :silence: ja biorę ponad 3 miesiące i cały czas pobudza i aktywizuje.. nie wyobrażam sobie , ze to zniknie?

Ale chciałbym też , żeby działał w końcu na natręctwa.. może po 4 miesiącach zamuli ale zlikwiduje natręctwa? Coś za coś ...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Mam pytanie czy 225 mg klomo i 75 mg trazdonu mogę brać ?. Chcę zwiększyć dawkę ale chcę zostać też przy trittico bo śpię po nim jak niemowlak :mrgreen: do tego jak ktoś napisał seba że stabilizuje nastrój . Nie dostanę zespołu serotoninowego po takich dawkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

 

w sensie nie że mam nie brać czy że nie dostane zespołu serotoninowego :mrgreen:

 

Nie odstaniesz,: bez obaw

tylko sprawdź czy te 225 mg za bardzo nie nakręca, niepokój, podenerowanie, ja musiałem wrócić do 150mg + 75mg triticco :)

PS a na co cierpisz? i jak Ci pomaga dawka 150mg ?

 

 

-- 10 sty 2018, 23:20 --

 

No dobra, to inaczej, po 3 miesiacach zaczalem za duzo piwkowac i przestal dzialac :P

 

W senie ile tych piw i co jaki czas? przeciez po piwkowaniu wszystko potem wraca do normy i wraca efekt terapeutyczny :)

To że se strzał w kolano zrobił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Nie odstaniesz,: bez obaw

tylko sprawdź czy te 225 mg za bardzo nie nakręca, niepokój, podenerowanie, ja musiałem wrócić do 150mg + 75mg triticco :)

PS a na co cierpisz? i jak Ci pomaga dawka 150mg ?

 

Męczę się z lękiem ogólnym z objawami somatycznymi,lekkimi napadami lęku,problemem ze snem,fobią społeczną,lekką depresją, depersonalizacją i derealizacja i skutki choroby takie jak otępienie przez lęk,problemy z myśleniem i totalną pustką w głowie i miewam myśli samobójcze. Dawka 150 mg brana od 3,5 tygodnia "chyba nic nie daje" ale teraz jak dołożyłem prege 75 mg 3x dziennie i trazdon 75 mg to czuję się nieco lepiej. Ogólnie jak w 2012 roku brałem setaloft do dopiero zaskoczył po 2 miesiącach brania więc pewnie tak samo będę musiał poczekać z klomo. Ogólnie to klomo mnie męczy 3,5 tyg a ja dalej się poce strasznie, nie wypróżniam się już 6 dzień, mam problemy z oddawaniem moczu jest to dość dokuczliwe. Miałem jeszcze drżenie ciała i zamulenie po tym klomo ale już przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odstaniesz,: bez obaw

tylko sprawdź czy te 225 mg za bardzo nie nakręca, niepokój, podenerowanie, ja musiałem wrócić do 150mg + 75mg triticco :)

PS a na co cierpisz? i jak Ci pomaga dawka 150mg ?

 

Męczę się z lękiem ogólnym z objawami somatycznymi,lekkimi napadami lęku,problemem ze snem,fobią społeczną,lekką depresją, depersonalizacją i derealizacja i skutki choroby takie jak otępienie przez lęk,problemy z myśleniem i totalną pustką w głowie i miewam myśli samobójcze. Dawka 150 mg brana od 3,5 tygodnia "chyba nic nie daje" ale teraz jak dołożyłem prege 75 mg 3x dziennie i trazdon 75 mg to czuję się nieco lepiej. Ogólnie jak w 2012 roku brałem setaloft do dopiero zaskoczył po 2 miesiącach brania więc pewnie tak samo będę musiał poczekać z klomo. Ogólnie to klomo mnie męczy 3,5 tyg a ja dalej się poce strasznie, nie wypróżniam się już 6 dzień, mam problemy z oddawaniem moczu jest to dość dokuczliwe. Miałem jeszcze drżenie ciała i zamulenie po tym klomo ale już przeszło.

 

To po tygodniu sprawdz jak na Ciebie działa, u mnie zaczął mocno nakręcać lęki, myslalem ze 225mg+75 mg triticco zrobią ze mnie cyborga, a miałem ważne spotkanie , i dostałem takiego ataku paniki, że prawie szklanke z kawą zbiłem a język sie plątał,

Wróciłem do domu i powiedziałem nigdy więcej takiej dawki.

Ale u Ciebie może pomóc zgoła oddmienna, taka to specyfika tego nie do końca zbadanego leku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×