Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dawka 225mg zadziałała za mocno serotoninowo, totalna zamuła i brak sił, na 150mg czuć było trochę noradrenalinę ale i ona traciła efekt z każdym dniem.

Dlatego pozostanę na 150mg, myślę że ten lek po jakimś czasie zacznie działać tak samo jak SSRI czyli typowa zamułka, jestem przekonany.

Być może trzeba się resetować i odstawiać na parę dni lek, by potem na nowo uzyskać początkowy efekt, pobudzenia i dobrego nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 biorę to na szereg zaburzeń nerwicowych ,których jest cała lista i to jest dawkowanie leków ustawione przeze mnie,a nie przez lekarza, zszedłem z amitryptyliny na rzecz większej dawki doksepiny bo 150 mg 2-2-2 i na razie jest dobrze ale dzisiaj pije dużo i pewnie przez dwa tygodnie będę po tym zdychać zanim leki znów zaczną prawidłowo działać ,tutaj mam alprozolam i klorazepam pomocą :smile:

 

-- 26 gru 2017, 21:52 --

 

myślący91 jeżeli uważasz,że obecna dawka nie redukuje objawów chorobowych to możesz zwiększać ale 12 dni to jest za krótki okres czasu żeby cokolwiek wywnioskować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

picziklaki dzięki, możesz jeszcze powiedzieć czy sporo przytyłeś na tym miksie co teraz stosujesz ?. Lekarz sam ci to polecił czy go poprosiłeś i bez problemowo dał ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę raz dziennie Anafranil w małej dawce o nieprzedłużonym działaniu a wieczorem biorę inny lek o przedłużonym uwalnianiu. Jak sądzicie czy rzeczywiście można go brać wtedy tylko raz dziennie tak jak mówił lekarz? Wpisał na recepcie samo "Anafranil" więc chyba wiedzał, że te dawki nie są SR 8)

Nikt nie odpowie? Wieczorem biorę Wenlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka dawke bierzesz jednego i drugiego ?

 

-- 28 gru 2017, 01:22 --

 

Takich zjazdów będziesz mieć więcej, pisałem już anafranilu mózg uczy sie na nowo bo on działa na wiele receptorów..CIERPLIWOŚCI!

Ja miałem takie zjazdy że czołgałem sie siku zrobić.. wszystko się z czasem wyrówna . TLPD rozkręca się baaaaardzo powoli, wolniej niz SSRI,

owszem najszyciej zaczyna pokazywac pazurki, ale pełny efekt terapeutyczny to 3 miesiące..u mnie zaraz stuknie 3 miesiące..a lek dalej się rozkręca i jest tylko coraz lepiej!

 

No spoko, tylko jaki ten efekt terapeutyczny będzie na końcu, to jest pytanie ?

Czy efektem będzie klasyczne zamulenie jak na SSRI, czy może równowaga, a może pobudzenie ?

Bo nie wiem jaki jest efekt finalny tego leku, na czym się jego efekt kończy/równuje ?

 

 

Powiem na swoim przykładzie, brałem 15 lat SSRI, i jaki efekt ma chyba wiesz czyli taki zamulający troche , usypiający kokon..wkurzało mnie to, że do wszystkiego trzeba się było zmuszać ... nawet posprzatanie chałupy czy robienie zakupów..najlepiej po tym było błogi spokój lezęc do górych brzuchem i nic nie robić

 

Anafranil w połączniu z Triticco, ma efekt taki że jest energia, wszystko Ci się chce, masz chęci ,masz LIBIDO!!!! a jednocześnie kasuje Ci choróbska.

Lepszego i skuteczniejszego leku nie ma i nie będzie. Rzadko stosowany tylko i wyłącznie na silne i wielorakie uboki..Lekarze decyduje się na bezpieczne SSRI, czyli bezpieczne ciepłe zamulacze

 

U mnie jest tylko jedno ALE - natręctwa są i mają sie dobrze, ale jeżeli taki jest koszt tych wszystkich pozytywnych stron to ja z tego pociągu nie wysiąde już nigdy..

 

Otepienie , uczucie niskiego IQ na poczatku brania ( głównie pierwszy miesiąc) było ogromne czułem się jak małpka w zoo, naprawdę nikomu nie życze takich uboków..:)

 

NAtrętnik, jak z natręctwami teraz stoisz na faverinie? jaka dawka?

Zastanawiam się czy nie dodać np 50mg do mojego komba anafrnial 150mg+ trittico 75mg

Myslisz, że pomoże na natręctwa?

 

Seba, nie kombinuj, bo przekombinujesz. Natrectwa moga faktycznie zniknac po dodaniu 50 mg fevarinu, ale cale dobre samopoczucie ktorym tak sie cieszysz pojdzie w pizdu. Ja dlatego odstawilem jeden z tych lekow, bo razem to tragedia jest, ciezki umysl, spanie caly dzien. Poszedlem droga dedukcji, ze skoro po dodaniu fevarinu do klomi natrectwa znacznie oslably, a wiekszosc dziwnych zachowan zniknela, wiec postawilem na sam fevarin i czuje sie z tygodnia na tydzien coraz lepiej. Tak normalnie, jak nigdy. Ale poczatek masakra, tylko na fluoksetynie gorzej sie czulem w pierwszych tygodniach.

 

-- 28 gru 2017, 01:24 --

 

Jedyne natrectwa jakie mialem w ostatnim czasie dotyczyly czy swieta beda wesole i czy jak sie napije wodki to nie przestanie dzialac. Nie przestalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka dawke bierzesz jednego i drugiego ?

 

Nieduże dawki mam póki co, na wenlę 75 wchodzę i biorę Anafranil 10 mg, który mam brać w celu spotęgowania działania wenli, chodzi mi o to, że on nie jest o przedłużonym działaniu i zazwyczaj się powinno go brać 3 razy dziennie. Chociaż w ulotce jest napisane np. że osoby starsze mają zacząć od dawki 10 mg raz dziennie więc chyba branie leku o nieprzedłużonym działaniu raz dziennie nie zaszkodzi?

 

-- 28 gru 2017, 11:28 --

 

Jeszcze jak myślicie przy jakiej dawce Wenlafaksyny i Anafranilu proporcjonalnie działanie na serotoninę będzie największe w stosunku do innych neuroprzekaźników? Ja myślę, że na mnie najlepiej działają leki, które działają głównie na ten przekaźnik.

Jakbyście np. się odnieśli do dawek Anafranilu 112,5 a potem 150 które mi pomagały- czy przy tych dawkach działanie na serotoninę było sporo większe niż na inne neuroprzekaźniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, nie kombinuj, bo przekombinujesz. Natrectwa moga faktycznie zniknac po dodaniu 50 mg fevarinu, ale cale dobre samopoczucie ktorym tak sie cieszysz pojdzie w pizdu. Ja dlatego odstawilem jeden z tych lekow, bo razem to tragedia jest, ciezki umysl, spanie caly dzien. Poszedlem droga dedukcji, ze skoro po dodaniu fevarinu do klomi natrectwa znacznie oslably, a wiekszosc dziwnych zachowan zniknela, wiec postawilem na sam fevarin i czuje sie z tygodnia na tydzien coraz lepiej. Tak normalnie, jak nigdy. Ale poczatek masakra, tylko na fluoksetynie gorzej sie czulem w pierwszych tygodniach.

 

-- 28 gru 2017, 01:24 --

 

Jedyne natrectwa jakie mialem w ostatnim czasie dotyczyly czy swieta beda wesole i czy jak sie napije wodki to nie przestanie dzialac. Nie przestalo :)

 

No właśnie tego zazdroszcze, co z tego, że mam humor , dopaminka i te sprawy jak natręctwa mnie męczą? jestem wesoły i gadam do ściany :)

Dlatego szukam rozwiązania.. na razie znów wskakuje na 225mg , drugie podejście...pierwsze wzmocniło lęki , niepokój i natręctwa..

 

-- 28 gru 2017, 23:22 --

 

picziklaki po jakim czasie powinienem się spodziewać działania leku ?.

 

Pełny efekt u mnie po 3 miesiącach , pierwsze efekty pozytywne po miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrętnik, wenlafaksyna może zwiększać stężenie klomipraminy we krwi? Poważnie zastanawiam się, czy jest sens brać Anafranil z wenlą. Lekarka kazała mi brać tylko 37,5 mg wenlafaksyny, wątpię aby to nawet w połączeniu z klomi pomogło. Jeślibym uwolnił się od klomipraminy, to mógłby na wyższe dawki wenli szybko wskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrętnik, wenlafaksyna może zwiększać stężenie klomipraminy we krwi? Poważnie zastanawiam się, czy jest sens brać Anafranil z wenlą. Lekarka kazała mi brać tylko 37,5 mg wenlafaksyny, wątpię aby to nawet w połączeniu z klomi pomogło. Jeślibym uwolnił się od klomipraminy, to mógłby na wyższe dawki wenli szybko wskoczyć.

Ja bym zaczęła od 37,5 a nie od 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrętnik, wenlafaksyna może zwiększać stężenie klomipraminy we krwi? Poważnie zastanawiam się, czy jest sens brać Anafranil z wenlą. Lekarka kazała mi brać tylko 37,5 mg wenlafaksyny, wątpię aby to nawet w połączeniu z klomi pomogło. Jeślibym uwolnił się od klomipraminy, to mógłby na wyższe dawki wenli szybko wskoczyć.

Ja bym zaczęła od 37,5 a nie od 75.

Chyba tak zrobię, wezmę jutro 37,5 wenli i zobaczymy, jak będzie z zawrotami głowy. Jeśli się powiększą, to chyba zrezygnuję z klomipraminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio na Was takie mikroskopijne dawki działają?

 

ja też nie mogę w to uwierzyć, jak widzę że ktoś się babra z dawkami dla niemowlaka albo szczura to przestaje takie osoby traktować poważnie,

więcej jest paranoi w ich myśleniu niż rzeczywistego działania leków i ewentualnych skutków ubocznych, no ale chvj trzeba nawet i takich akcetpować, amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr. Psycho Trepens racja

Dawki terapeutyczne to 150mg, a ludzie biorę 10mg i pytają kiedy zacznie działac i jakie to okropne skutki uboczne.,

Przecież taka dawka to jak placebo, nie wiem tylko dlaczego lekarze to tak przypisują..

Mój kazał zacząć od 75 i po tygodniu juz skoczyć na 150mg, sam mówił , że szkoda czasu na zabawy w podwyzszanie po 10mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście mieli tak duże zawroty głowy na dawce 25 mg, to byście inaczej pisali. Inne efekty uboczne to mały pikuś w porównaniu z tym.

 

ale taki sam efekt uboczny moze byc na dawce 75mg, nie musi progresywnie rosnąć czyli być analogicznie mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, minął miesiąc zażywania Klomipraminy, niby efekt powinien się u mnie zacząć, a ja mam wrażenie że się kończy.

Zanikło już prawie to całe pobudzenie, zaś uspokojenie jest takie liche i nic z niego nie wynika, żadne żonglowanie dawkami nic już nie da.

Potrzebuję silnego kopa, ten lek dał go na początku, miało to sens, teraz sobie grzecznie poczekam na rozwój sytuacji.

W środę mam lekarza, nie wiem co mu powiedzieć, mogę jedynie zaproponować by spróbować to czego jeszcze nie brałem,

czyli duloksetynę albo wortioksetynę, mimo to nie wierzę w te leki, sam już w nic nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 225mg teraz i też działanie dosyć subtelne. Na początku czułem całe spektrum objawów - uspokojenie, pobudzenie i skutki uboczne w postaci suchości w ustach itp., teraz przeszły zarówno skutki uboczne, jak i działanie subiektywnie osłabło. Biorę już 1,5 miesiąca, od 2 tyg 225 wcześniej 150 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×