Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

a to co piszesz że takie dawki 400 mg to jestem skłonny w to uwierzyć, kiedyś czytałem że taka dawka jest dopuszczalna, skonsultowalbym to z lekarzem i być może brał tyle, jeśli przy 300 nie dokuczają Ci jakieś uboki to czemu nie spróbować, szkoda życia na te natręctwa

 

-- 02 sty 2018, 23:09 --

 

Ja próbowałem już tego Solianu jak jeszcze brałem fevarin i było ok ale robiłem to na własną rękę - bez konsultacji z lekarzem i po tygodniu się wycofał em ale chyba niesłusznie bo to się sprawdzało. Wcześniej bralem arypiprazol chyba 30 mg i też było dobrze. Może faktycznie ta mirtazapina do tego Ci szkodzila, ja ja brałem kiedyś ale jakoś tak się składa że nikt tego leku nie poleca na natręctwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusi arypiprazol , jestem ciekawy jego działania na natręctwa myślowe i podobno także on aktywizuje ,tak apropo mojego miksu i zejścia z 300 mg klomipraminy na 75 mg nie czuje pogorszenia objawów chorobowych nerwicy natręctw dalej sobie są tam na jakimś tam poziomie, może dlatego że biorę go jeszcze z amitryptyliną 75 mg i doksepiną 75 mg ...generalnie rzecz biorąc jestem zadowolony z działania przeciwlękowego tych leków w szczególności doksepiny o której tak bałem się przytycia ale stosując dietę i licząc kalorie stoję w miejscu ,a nawet chudnę :mrgreen:

 

-- 02 sty 2018, 23:26 --

 

Natrętnik u mnie też tym większe pobudzenie tym pojawia się co raz więcej natręctw myślowych dokładnie jak jest u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Solian zawsze z przerwami, bo brany codziennie traci swoją pobudzającą moc, brany z przerwami działa w pełni dobrze, u mnie najlepiej brać go co 2-3 dzień, od 7 lat go stosuje w taki sposób, dodatkowo im mniejsza dawka tym lepiej, u mnie im mniejsza dawka tym bardziej pobudza, np. 50mg już zaczyna lekko uspokajać, a 100mg daje już lekkie zamulenie, stąd biorę 25mg które działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja go brałem parę miesięcy najpierw w małych dawkach to nic nie czułem potem doszedłem do 15 mg ( nie 30 jak mi się wcześniej wydawało)to już taka typowa dawka przeciwpsychotyczna. Na natręctwa to pomagało a co do aktywizacji to nie bardzo, tzn było takie nieprzyjemne uczucie że muszę coś robić bo jest mi tak nudno że nie wytrzymam, poza tym typowa dla dużych dawek neuroleptykow anhedonia. Nie wiem jak by było na niższej dawce przez dłuższy czas.

 

-- 02 sty 2018, 23:33 --

 

 

 

-- 02 sty 2018, 23:40 --

 

Także średnio oceniam ten arypiprazol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopie karty historii choroby weź z ostatniej wizyty u psychiatry , jak dobrze strzelisz gadkę to ci bez tego przepisze , powiedź że to bierzesz ale na wizytę u psychiatry nie przyszedłeś z powodu choroby/wyjazdu czy tam czegokolwiek i ci się za pare dni ten lek skończy,a następną wizytę masz za 2-3 miesiące bo nie ma innych szybszych terminów i ci powinien przepisać u mnie zawsze to działało na benzodiazepiny czy leki nasenne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w tym temacie. Co mozna dodac do fevarinu, zeby do polowy dnia nie chodzic polprzytomny, ale i zeby znowu natrectw nie przywrocic ? Moze faktycznie z 50 mg amisulprydu z rana ? U mnie jest taka sytuacja, ze neuroleptyki przy kazdym antydepresancie dzialaja inaczej, wiec cholera wie czy mnie obudzi ten solian przy fevarinie, czy tak jak fluanxol kompletnie odetnie od rzeczywistosci. Przy anafranilu fluanxol byl swietny, solian zamulal. Przy fevarinie fluanxol zamula, to moze solian pobudzi ? Przy wenli z mirta solian nasilil natrectwa, ale wydaje mi sie ze to jednak wenla i mirta, nie solian. No nic, nie sprawsze to sie nie dowiem. Innych stymulantow sie boje. No chyba ze cos znacie jeszcze. Wszelkie wellbutriny, reboksetyny, metylofenidaty nie wchodza w gre, bo jestem pewien ze przywroca natrectwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyskasz efektu pobudzającego od leków bez jednoczesnego pogorszenia występowania natręctw myślowych u mnie tak samo to działa jak u ciebie dlatego skupiam się na uspokajaczach .

Jedyną alternatywą to jest zmniejszenie dawki fluwoksaminy z 300 mg na 150-200 z czego 100 mg branych na noc przed snem,a 50 mg z rana i dodanie amisulpirydu/sulpirydu w dawkach wykazujących działanie aktywizujące.Polecam też leki nootropowe ,które wykazują lekkie działanie stymulujące w większych dawkach bez pogarszania OCD przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie solian w dawce100 przy fevarinie 300 mg pobudzal fajnie. Na Twoim miejscu spróbował bym jeszcze tego Solianu raz bez mirty, jeśli faktycznie pobudzenie oznacza u Ciebie nasilenie natręctw to możesz spróbować pernazyny w 100 mg - łagodzi natręctwa, rozluźnia fajnie i nie zamula za bardzo w tej dawce. Zresztą wolałbym być zamulony niż męczyć się z natręctwa mi.fevarinu bym nie zmniejszal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz pomysłów na swój stan.

Przedwczoraj i wczoraj dorzucałem 25mg Amisulprydu, pierwszego dnia zadziałało super, wyszedłem porobić fotki na mieście, potem spotkałem się z dziewczyną i było ok.

Ale wczoraj po Amisulprydzie już było gorzej, czułem się bardziej spięty i znacznie pogorszył się nastrój aż do dziś, mimo że dziś już nie wziąłem Amisulprydu.

Czuję, że mam bardziej labilny nastrój, czuje się jak taki bufon w którym piętrzą się złe emocje i nie potrafię tego rozładować, czuję to działanie dopaminy do teraz,

ma to swoje plusy, poprzez wzmożenie czujności, lepsze funkcje poznawcze itp, ale nastrój siada i wzmożona jest lękliwość, czuję się jakoś tak wrogo nastawiony do każdego.

Oczywiście to samopoczucie się uklaruje i wyrówna, ale ciągle nie jest tak bym mógł normalnie żyć i podejmować się działań, jestem psychicznie zblokowany.

Mam ochotę na samobója, bo wiem, że moich zaburzeń nie na się w pełni wyleczyć, do dupy takie życie, skoro nigdy nie będzie dostatecznie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ta pernazyna to nie na pobudzenie, chyba nie ma już nic innego niż te leki co wymieniłeś. Kawę pijesz? Ja piję bardzo dużo mimo że moje lęki są niby stymulujące. Amfa dobrze pobudza ale nie polecam;)

 

-- 04 sty 2018, 21:38 --

 

Nie mam juz pomysłów na swój stan.

Przedwczoraj i wczoraj dorzucałem 25mg Amisulprydu, pierwszego dnia zadziałało super, wyszedłem porobić fotki na mieście, potem spotkałem się z dziewczyną i było ok.

Ale wczoraj po Amisulprydzie już było gorzej, czułem się bardziej spięty i znacznie pogorszył się nastrój aż do dziś, mimo że dziś już nie wziąłem Amisulprydu.

Czuję, że mam bardziej labilny nastrój, czuje się jak taki bufon w którym piętrzą się złe emocje i nie potrafię tego rozładować, czuję to działanie dopaminy do teraz,

ma to swoje plusy, poprzez wzmożenie czujności, lepsze funkcje poznawcze itp, ale nastrój siada i wzmożona jest lękliwość, czuję się jakoś tak wrogo nastawiony do każdego.

Oczywiście to samopoczucie się uklaruje i wyrówna, ale ciągle nie jest tak bym mógł normalnie żyć i podejmować się działań, jestem psychicznie zblokowany.

Mam ochotę na samobója, bo wiem, że moich zaburzeń nie na się w pełni wyleczyć, do dupy takie życie, skoro nigdy nie będzie dostatecznie dobrze.

A co ty masz za zaburzenia? Moim zdaniem to nie jest leczenie takie branie leków na pobudzenie tylko narkotyzowanie się lekami, bierzesz amisulpryd nieregularnie bo tak Cię lepiej pobudza ale ciekaw jestem czy Ci tak lekarz zalecił - wątpię. Trzeba się stosować do zaleceń lekarza, bo jak się eksperymentuje to potem jest taki niestabilny stan. Większość leków zamula usypia itd. Coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień na 225mg Klomipraminy, jak na razie nie widać różnicy między 150 a 225mg

No może tak że odstawiłem trittico bo przy takiej dawce zaczął działac mocno zamulająco.

Co ciekawe Klomipramina działa aktywująco ale jest taki okres czasu , od 12 do 15 , że przychodzi OGROMNA ochota na spanie, potem to mija i znów aktywizuje..dziwne

 

NIE POLECAM chocby 1 piwa przy tym leku. RESETUJE działanie Klomipraminy na około 7 dni (!!)

Sprawdzone 3krotnie, wszystkie wasze choróbska nasilają się 100% bardziej.

Po 7 dniach dopiero wraca stan terapeutyczny .. brrr nigdy więcej grama alkoholu do tego leku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja odpuszczam solian, plan jest taki ze zaczynam aktywny tryb zycia, zeby naturalnie pobudzic zmysly, a kondycja ogolna kiepska.

I masz rację nie warto ryzykować pogorszenia jak jest dobrze, jak fevarin działa trochę sedatywnie to trzeba się przyzwyczaić. Co do aktywności fizycznej to uważam że dużo to daje, ja bo biegam ...Jak jest pogoda sprzyjająca;) uważam że lęki serotoninowcow to podstawa w leczeniu ocd, mam zamiar spytać lekarza czy muszę nadal brać solian czy może po roku czasu sam bioxetin wystarczy. Czy pijesz alkohol przy fevarinie, jeśli tak to czy wpływa jakoś na działanie? Miało być tam powyżej że leki serotoninowe są podstawą - telefon mi zmienia wyrazy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE POLECAM chocby 1 piwa przy tym leku. RESETUJE działanie Klomipraminy na około 7 dni (!!)

Sprawdzone 3krotnie, wszystkie wasze choróbska nasilają się 100% bardziej.

Po 7 dniach dopiero wraca stan terapeutyczny .. brrr nigdy więcej grama alkoholu do tego leku..

 

ja wypiłem 2 piwa i nic się nie stało, więc na razie remis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Miałby tu ktoś pomysł co ja mam dalej z sobą robić ?. Od 2016 roku przerobiłem takie leki jak spamilan,setaloft,bioxetin,faxigen xl,symestical,parogen,mobemid i żaden z tych leków mi nie pomógł na moje leki połączone z zaburzeniami somatycznymi,problemami ze snem przez lęk,ogólny lek na świat i otoczenie . Aktualnie jadę na klomo 150 mg 3 tydzień jak na razie bez jakiegokolwiek pozytywnego skutku. Dołączyłem teraz do tego klomo pregabaline 150 mg i trittico 50 mg, jak teraz ten zestaw nie wypalił to co robić ?. Myślałem nad kolejnymi lekami takimi jak lerivon,opipramol,doksepina,imipramina,coaxil,mirtagen,trazdon w wysokich dawkach i nad lekami przeciwpadaczkowymi czy tymi na serce bo też wiem że maja działanie na lęki. Myślałem również nad neuroleptykami już w dawkach przeciwpsychotycznych. Już nie mam siły miewam myśli samobójcze cały czas tylko lęk i lęk. Pomożecie mi ułożyć jakiś zestaw żeby mi pomógł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Poczekaj na tym klomi z trittico. Ja bym po jakims czasie zwiekszyl trittico do 100-150 mg.

 

Też myślałem żeby właśnie te trittco dać koło 150 mg po jakimś czasie nie wiem może w 6 tygodniu brania leku. Kurde w 2012 roku brałem setaloft na moją "nerwicę" i to był jeden z lepszych okresów w moim życiu czułem się tak dobrze. Po 4 latach chciałem wrócić do ssri i nic absolutnie nic mi nie pomaga.

 

-- 06 sty 2018, 19:27 --

 

Poczekaj na tym klomi z trittico. Ja bym po jakims czasie zwiekszyl trittico do 100-150 mg.

 

Też myślałem żeby właśnie te trittco dać koło 150 mg po jakimś czasie nie wiem może w 6 tygodniu brania leku. Kurde w 2012 roku brałem setaloft na moją "nerwicę" i to był jeden z lepszych okresów w moim życiu czułem się tak dobrze. Po 4 latach chciałem wrócić do ssri i nic absolutnie nic mi nie pomaga.

 

Zwiększę pregabalinę do 450 mg a trittico do 75 mg. W przyszły piątek idę na badania krwi i moczu czy te leki co biorę klomo,pregla,trazdon wpływają na wyniki tarczycy tsh i testosteronu całkowitego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×