Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.


Gość -Zalamany-

Rekomendowane odpowiedzi

czy macie takie napady strachu/paniki kiedy trzęsie się wam głowa? ja przechodzę rozstanie z żoną i dzieckiem i miałem do czasu leczenia takie napady jakieś dziwne - pot mnie zalewa, trzęsie mi się łeb, do tego dochodzą problemy z sercem (mam arytmię, podobno niegroźną i tego się nie leczy, ale wiecie jak to jest w nerwicy... ciągle myślisz, że jak coś się tam dzieje, to zawał itp)

 

strasznie mnie wkurzają takie napady, kiedy nie mogę kontrolować tego, co się dzieje z moim ciałem (zwłaszcza z głową); teraz w trakcie leczenia nie miałem już takich napadów, ale miałem ich 'zwiastuny' typu potliwość, brak oddechu, arytmia, 'zaraz zemdleję' itp

to okropne odczucia, rozumiem was, też mam podobnie, ta nerwica to najgłupsza choroba jaką znam - jesteś zdrowy ogólnie a działać nie możesz, na logikę to totalna głupota, ale żeby tu logika działała....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BlueOrange spróbuj się w przypadku takich drgawek położyć aż do ich ustania. Czasem pomaga (jeśli masz to samo co ja kiedyś - zdarzało mi się, że cały byłem roztrzęsiony - szczególnie, gdy nałożyło się naraz zmęczenie fizyczne i nerwy). Moim zdaniem trzeba się rozluźnić, więc połóż się jak kłoda , luźno i nie ruszaj jakiś czas - i nie napinaj żadnych mięśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od dwóch tygodni drgają mi żyłki w górnej i dolnej powiece myślałam że to z braku magnezu ale łykam 2 tabletki magnezu dziennie,ograniczyłam kawę do 1 filizanki i jak na razie nie widze żadnej poprawy. Może to wcale nie chodzi o braki magnezu czy moga być też inne przyczyny takich drgań?Biorę wieczorem Pernazinum 50mg i 1mg Rispoleptu ,chociaż powinnam brać tych leków więców to odstawiłam je w dzień dawkę ranną i popołudniowa na własna rękę a może to jeszcze za wcześnie na odstaiwenie leków Leki biorę od 4 lat czy to wystarczający okres na podleczenie nerwicy czy lepiej słuchać lekarza i nie kombinować samemu z lekami jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy... :)

 

Pomóżcie, niewiem jak mam sobie z tym poradzić. Ciągle mam napięty kark i w sytuacjach stresujących np. jak czuję, zektoś na mnie patrzy drży mi głowa. Od niedawna nawet bez powodu np. gdy patrzę w jedno miejsce to po chwili mi się chwilowo trzęsie głowa. Próbuje się rozluźnić, czasem nawet wychodzi ale ten lęk przed zadrżeniem trzyma mnie w napięciu, bo nawet jak się rozluźnie to czasem też często mi się zaczyna trząść głowa jak ktoś się na mnie popatrzy, wtedy drapie się po głowie albo jak siedzę to opieram się na ręce by jakoś to drżenie uspokoić. Często jak już czuje takie napięcie jak z kimś gadam to drapie się po karku, napręzając mięśnie ręki.

 

Czuje, ze moje objawy sie nasilają, np. gdy siedze sam w domu przy komputerze tez co jakis czas mam takie "wyładowanie" (napina mi się kark i nastepuje drgniecie) i mi drgnie glowa w lewo. Jak siedze jest najgorzej- najwieksze ryzyko wystąpienia tego drgania, jak stoje jest minimalnie lepiej, a jak ide to zadko co mi zadrga glowa np. przy jakis naglych albo niepewnych ruchach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do mojego "przedmówcy" - to koniecznie powinien zmienić swój nick i wyjść z "krainy ofiar"...

Mówiąc o napięciach mięśniowych to czasami miewam takie po silnych atakach nerwicy lękowej (najczęściej wywołanej jakimś impulsem np: falą złych wspomnień), wtedy przepełnia mnie agresja i najchętniej bym się na kimś lub na czymś wyżył...

Po takiej "akcji" przez kilka dni odczuwam bóle karku i obręczy barkowej - mam problemy z poruszaniem głową ;)

Oprócz tego co jakiś czas miewam tiki nerwowe (drży mi powieka), do tego dochodzą skurcze mięśni (najczęściej nóg). W takich przypadkach biorę tabletki magnezowe i po jakimś czasie wszystko się uspokaja.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Zacznijmy od tego ze mam 22 lata , niezle zycie , ale niestety mialem wczesniej objawy nerwicy ... poszedlem do lekarza przypisal mi hydroxizinum + maglek , magnez jadlem zgodnie z zaleceniem ale z hydroksizina nie przesadzlem (lekarz kazal mi jesc 2 tabletki dziennie , rano i wieczorem) i jadlem na 'wszelki wypadek' gdy sie zle poczulem.Po jakims czasie wszystko minelo , zadnych obaw bo przeciez gdyby cos sie dzialo caly czas mialem hydroksyzyne po ktorej czulem sie swietnie (o ile mozna to tak nazwac :P).Ogolnie byly dni ze czulem sie gorzej , ale nie bylo zle.Jestem przekonany ze byly to poczatki nerwicy , wtedy na moj stan nalozyly sie problemy z szkola , praca no i dziewczyna mnie rzucila .. strasznie to przezylem.No ale na szczescie pozniej bylo lepiej , wszystko zaczelo sie ukladac.

Lekarz powiedzial mi ze gdyby nawroty powrocily powinienem isc do lekarza specjalisty psycholog/psychiatra.Wiecie jak to jest , ktos sie dobrze czuje to co bedzie z siebie na sile robil 'glupiego' chodzac do takiego lekarza , wiec sobie to olalem.

Ostatnio siedzac na labolatorium z analizy lekow zaczely mi sie jakies ciarki przechodzic przez plecy , pozniej jak wrocilem do domu to dziwnie sie czulem jakby nogi , rece byly oslabione , czasami ciarki .. dziwne uczucie.Myslalem ze na drugi dzien bedzie lepiej i wszystko mi przejdzie.Niestey w srodku dnia to uczucie znowu powrocilo ... Cala ta akcja zdarzyla sie przed wczoraj .. dzisiaj czuje sie jakby juz lepiej , ale jeszcze w srodku to przezywam.Moje nogi (bo rece juz nie) wciaz sa jakies 'dziwne' .. ale jakby to ustawalo .

Niewiem za bardzo co mam ze soba zrobic , ale wiem jedno : chce byc zdrowy.

/z gory dzieki za jakas pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to się okazała neuroborelioza :((( a już myślałam że mam migrenę... przy migrenie jest podobnie ale jednak inaczej... wyniki badań na boreliozę mam dodatnie i na to się będę teraz leczyć, nerwicę lękową przy tym też mam, ale ostatnio jestem w stanie nad nią zapanować :) dobre i to...

 

życzę wszystkim dużo zdrowia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czym, ale mam podobnie, w silnym stresie (oczywiście subiektywnym - silnym dla mnie) też zaczyna 'trząść mi się głowa'... wolałbym, żeby wszystko inne mi się trzęsło np ręce

być może jest to jakaś wada systemu nerwowego czy kręgosłupa, jeśli się dowiesz co to jest np u neurologa - daj znać na priv, albo na forum (tylko na forum ja nie jestem stałym bywalcem), będę wdzięczny

 

w przypadku niektórych leków takie reakcje mogą występować z tego, co wiem, różne drżenia powiedzmy napadowe, jeśli np bierzesz neuroleptyki jakieś, a jak nie bierzesz - to ja sie też z chęcią dowiem skąd ten szajs się bierze :lol:

 

aha - to drżenie powieki to jest brak jakiejś witaminy i często się zdaża jak się jest bardzo niewyspanym czy zmęczonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moniczko tomoja historia. W wieku 17 lat miałem to samo. Drętwiała mi twarz z jednej strony a reszta ciała z drugiej kłopoty z polem widzenia. Po takim ataku bolała mnie głowa i dochodziły do tego wymioty. Byłem u różnych lekarzy tzn. neurolog itd. mówią że może to być przez nerwicę lub niedotlenienie z racji wzrostu(198 cm). Nerwicę mam i to chyba taką jak Ty hipochondryczną. Teraz mam 27 lat drętwienia ustały. Obecnie mam nadciśnienie, szum w uszach i codziennie wynajduję coś nowego tzn. jakiegoś raka czy inne takie. Słuchaj mamy nerwicę i tyle. Mam dni lepsze i gorsze. Badania krwi też robiłem kilka razy i i tak myślę, że są dobre przez pomyłkę. Trzymaj się i napisz co tam u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarza wam się drętwienie kończyn i twarzy,bo mi od tygodnia drętwieje lewa strona twarzy.Mam przypuszczenia,ze dostalam jakiegoś udaru,wylewu.......A na nerwicę się oczywiście leczę...

Pomocy!

 

Co do drętwień... w sytuacjach streswych mam drętwienie obu dłoni czasem jednej, mimo iż nie czuje świadomie zdenerwowania to mam je na ciele. Nogi to czasem tylko jakiś dziwny dyskomfort. Twarz... pośrednio dyskonfortowo lekkie mrownienie pod jakieś 1,5 cm pod oczami z obu stron. Różnie to bywa. Z objawami nerwicowymi mam tak, że np. niektórych się pozbywam, a dochodzą nagle inne. Czasem sobie myśle czy na tym świecie innych ludzi jest mało że akurat to mnie spotkało. Wiem że to trudne ale trzeba olewać takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem i nie umiem sobie sobie z tym poradzic gdzie kolwiek wycghodze bardzo trzesa mi sie nogi czy do sklepu lekarza a o Kosciele juz nie wspomne nie wiem moze dlatego ze mams labe sciegna kolanowe bardzo mnie juz to meczy prosze pomzcie!!!! :(

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:40 pm ]

W Tym rzecz że neurolog nic nie steiwrdzil mialam robione wszystkie badania Rezonans EEG nie wiem co mam robic :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Błagam o pomoc!

 

Mam chyba nerwicę lękową. W sytuacjach stresowych trzęsą mi się ręce bardzo mocno, cała się trzęsę, nie jestem w stanie przeprowadzić prezentacji bo także blokuje mi oddech, także mnie potrafię wyjkrztusić słowa :(. Nie potrafię podnieść rzeczy do góry bo tak strasznie trzęsą mi się ręce.

 

Strasznie mi wstyd bo taki sytuacje występują TYLKO wśród innych ludzi gdy uwaga jest skupiona na mnie, cała się trzęsę i to strasznie widać. :oops:

 

Poza tym jak jestem w domu cały czas się czymś stresuję, czegoś boję, wymyślam różne sytuacj które mogą się wydarzyć i się nimi przejmuję.

 

Co robić? Iść do lekarza, czy można kupić leki na własną rękę? Jakie leki na takie coś polecacie? Na razie boirę Zomiren i trochę pomaga ale tylko trochę.

 

Co robić? Błagam o pomoc bo mi tak strasznie wstyd :( , pisząc ten post płaczę bo nie mogę tak dłużej żyć :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytskie obajwy o ktorych tu mowicie nazywamy w nomenklaturze medycznej parestezją-jest to "porażenie" końcówek nerwowych spowodowanchy napieciem stresem itp.są to własnie odrętwienia twarzy i konczyn.nie zagrazaja one jednak w zadnym stopniu życiu! objawy nie należą do miłych ale tak jak wspomnialem stan zycia nie jest w czasie tych objawów zagrozony.są to zwykłe napiecia wewnatrz nerwowe ktorymi nie nalezy sie zupelnie przejmować..

Nalezy rowniez odrznić parestezje od ataku tężyczkowego-przy atakau tezyczkowym nastepuje zaburzenie tzw elektrolitów juz niestety bradziej nie przyjemnego-obajwy sa silniejsze ale ustepuja po krotkim czasie-stan TEN ROWNIEZ NIE ZAGRAZ ZYICU W ZADNYM WYPADKU.sam przechodzilem przez to wszytsko .do dziś miewam wyzej opisana parestezję.tak wiec glowa do gory i nie przejmujcie sie.wszytsko to bierzez sie ze stresu!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:30 pm ]

jeszcze jedna dobra rada-bierzcie regularnie magnez-spytajcie w aptece o ten najbardziej przyswajalny ,z potasem bez uzgodnienia z lekarzem bym nie przesadzał poniewaz na dluzsza mete moze obciazac serce ale przedewszytskim magnez,jakis zestaw mienrałow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pije herbatke ojca grzegorza- nerwobonisan, troche uspokaja... z moich obserwacji takie trzęsiawki występują najczęściej gdy sie o tym myśli tak samo jest z zaczerwienieniem, np. gdy myśle zeby czasem sie niezaczerwienic to sie czesto robie czerwony... ale np. jak jestem w domu i nawet jak niema żadnych stresorów to czesto zadrży mi głowa, przedtem tylko gdy sie zestresowałem a teraz nawet bez powodu... i mam przed tym lęk by ktoś niezauważył a gdy jestem sam poprostu mam dyskomfort nerwowy. Doszedłem do wniosku że te objawy nerwicy to tak zwane "odruchy" których wyuczyliśmy się, wiemy ze w takiej sytuacji jest ryzyko zaczerwienienia, zadrżenia itp. ja teraz niestety niechcący wyuczyłem sie ze czasem moze mi zadrżeć głowa bez powodu, mam taką świadomość, jeszcze niedawno niemiałem tej świadomości i bez powodu nigdy mi sie niezatrzęsła głowa, no niewiem jak teraz sie pozbyć tego... trzeba nabrać tej pewności siebie i zapomnieć o tym wszystkim ale jak gdy ciągle mi te drgawki przypominają o tej nerwicy... takie są moje przemyślenia...

 

pozdrawiam i również błagam o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madzia669 słabe ścięgna to nie problem związany z jakimś wydarzeniem.Nie przejmuj sie tym.

Najlepiej w trudnych chwilach pomyśleć sobie o czymś pozytywnym, wtedy jest troche lepiej.Jak mi sie coś złego przytrafi, denerwuje sie na wszystkich ale nie załamuje sie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e398mati ja mialam 5 razy zlamane prawe kolano do tego byla operacjia antroskopija wyskakuje mi rzepka cieli mnie laserem mialam shaving czyli mycie klykcia udowego lewe tez mi wyskakuje ale jakos naarzie zlewym mam spokoj to powtarzalo sie nawet z roku na rok te zlamania wystraczyz e krzywo stane :cry: jestem do niczego nikogo nie mam bliskiego kto by moglby mnie wesprzec :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mnie szlag trafia, poszedłem do domu 2 godziny wczesniej, juz niemoglem wytrzymac w tej szkole, co chwile trzesie mi sie glowa jak stoje lub siedze takie pojedyncze drgawki, siedze na lekcji nawet opieram juz glowe na ręce a tu mi ta głowa itak co chwile drga, juz niewiem co mam robic, kiedys mi sie trzęsły nogi jak sie zestresowałem potem jak byl mocny stres to mialem sztywny kark, potem mi głowa sie trzęsła w stresie a teraz nawet bez stresu co chwile mam takie drgawki a najgorzej jak o tym myśle, boje sie ze inni u mnie widza te drgawki, juz sie calkowicie zamknalem w sobie, niedawno próbowałem sie do kogos jeszcze w szkole odzywać a teraz juz mam to gdzies. Pomóżcie, moze ktos z was ma podobny problem i wie na czym on polega, juz mi chodzą po głowie mysli ze to moze choroba parkinsona... pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×