Skocz do zawartości
Nerwica.com

SAMODIAGNOZA JEST W BPD BEZWARTOŚCIOWA


Rekomendowane odpowiedzi

Do cholery, nie piszę przecież konkretnie o Tobie. Masz jeszcze problem z czytaniem ze zrozumienie.

 

"kilkanaście lat"- wyobraź sobie, że to jest od dzieciństwa, więc u mnie też nie zaczęło się wraz z przeczytaniem artykułu o bpd.

 

-- 19 cze 2011, 22:46 --

 

Czytałeś, co pisze na tej stronie? Zresztą jeszcze jak nie wiedziałam, co to bpd, to psycholog powiedział, że mogę mieć zaburzenie osobowości i odesłał do psychiatry, więc w moim wypadku to nie do końca samo-diagnoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp. do poprzedniego tematu, który został "uprzejmie" zamknięty:

nie pasuje mi tylko jedna cech, bo w sumie to, że się nie okaleczam nie wyklucza bpd, jeśli jestem acting-out, więc podejrzenia są chyba uzasadnione, a raczej na pewno.

 

Nie napisałam, że wszyscy sobie wmawiacie, tylko, że wiele osób sobie wmawia. Może czas i pora uświadomić sobie, że nie wszystko, co pisze, skierowane jest konkretnie do Ciebie (korba, monika itd.)

 

 

A co do ost., postu Moniki w tamtym temacie, to jak ktoś pisze, że jest sangwinikiem

 

(porównanie:)

sangwinik border

 

stabilność emocjonalna niestabilność

optymizm pesymizm

beztroska zmartwienia

lubi komplementy nie wierzy w komplementy

 

to raczej jest hipochondrykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej Tobie logiczne myślenie przychodzi z trudem skoro już po raz trzeci piszę, że podział na melancholika, flegmatyka, sangwinika i choleryka przestał już obowiązywać. A hipochondria jest zaburzeniem somatoformicznym i zazwyczaj dotyczy przeświadczenia o rozwoju poważnych chorób somatycznych w organizmie (soma - ciało). Czwarty raz tego nie napiszę, bo to właściwie nie różni się niczym od mówienia do ściany. Jeżeli tak strasznie absorbuje Twoją uwagę co ktoś na jakimś forum napisał o czymś, że aż nie możesz spać po nocach to faktycznie udaj się do psychiatry - bo masz problem ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to idź na to forum o BPD i ich uświadom, że się mylą i tkwią w błędnym przeświadczeniu. Idź, głoś dobrą nowinę i naprawiaj skrzywione umysły. Tylko po co nam zawracasz gitarę? Co to ma na celu?

 

A w życiu mi się powodzi. Dziękuję za troskę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcecie pomóc, cały czas upieracie się przy swoim i filozofujecie za bardzo.

 

ale pomóc wg Ciebie to będzie co??

"tak masz BPD, biedactwo, los Cię pokarał, tak inni sobie wmawiają, ty jedna tak cierpisz" - może być czy znowu coś źle??

 

czemu w ogóle ma służyć to udowadnianie że ludzie sobie wkręcają bordera?? zwłaszcza że sama jesteś jedną z tych osób :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz jaki CEL ma ten wątek? Jakie znaczenie ma, że jacyś obcy ludzie na forum wmawiają sobie borderline albo nie? Jakie to ma dla Ciebie znaczenie, że piana Ci bije z ust po nocy? Chcesz ich sprostować? Naprawić ich tok myślenia? Szukasz prawdy? Czego od nas oczekujesz? Potwierdzenia - "Tak, ludzie wkręcają sobie bordera"? Zaprzeczenia - "Nie, ludzie nie wkręcają sobie bordera"? Co Cię usatysfakcjonuje? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dział jest poświęcony zaburzeniom osobowości.

 

 

Ale ja odniosłam wrażenie ,ze Ty się właśnie do całego forum zwracasz. A tu raptem jest 5 osób na krzyż z borderem , uważasz ,że to statystycznie za dużo na takie forum i dlatego twierdzisz ,że sobie wkręcają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lady_B

 

Współczuję Ci dość ograniczonego myślenia.

 

(Swoją drogą, wiele osób się wkurzyło jak ktoś wspomina o wmawianiu sobie, cóż...)

 

"czemu w ogóle ma służyć to udowadnianie że ludzie sobie wkręcają bordera?? zwłaszcza że sama jesteś jedną z tych osób :roll:"

 

Jakbyś nie zauważyła, ten wątek powstał po to, aby ktoś, kto może się zna, napisał, czy można mieć bpd, dosłownie bez jednej cechy (wodzenie na czarno-biało). Nie napisałam NIGDZIE, że mam bpd, tylko że mam cechy bpd.

Robisz ze mnie idiotkę, ale to Ty wystawiasz krzywdzące opinie, bo nie potrafisz czytać (a borderzy podobno rozumne stworzenia...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakby założył na forum temat o Jarosławie Kaczyńskim, bo jasiu smietana i piec osob na krzyz napisalo gdzies w komentarzach na onecie, ze jest on homoseksualista, bo jest mamisynkiem, nie ma zony i ma tylko kota. Ale oni to tylko sobie wkrecaja, bo przeciez Jarek spotykal sie z ciziami. Moge wymienic nazwiska. Mam zdjecia. Mam dowody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci nie pasuje? To, że mam cechy bpd (nie piszę jeszcze, że bpd)? Czy to, że zwróciłam uwagę na fakt, który rzeczywiście ma miejsce?

 

 

PS Siedzę tutaj, bo mam problemy z zasypianiem.

 

-- 20 cze 2011, 01:15 --

 

A ty, szalony naukowcu, masz stwierdzone bpd? W jakim charakterze jesteś na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looney_tunes, ale osoby które mają BPD się wypowiedziały i je olałaś... to raz, a dwa że brakuje Ci w takim razie dwóch cech bordera (okaleczanie się i widzenie na czarno-biało), trzy to nie nazwałam Cię idiotką i nie miała na celu żebyś się tak poczuła tylko żebyś uzmysłowiła sobie że te dywagacje do niczego nie prowadzą... cztery ja nie mam zdiagnozowanego BPD , choć mam te cechy... ale póki nie mam diagnozy nie zajmuję się tym, nie doszukuję się bo to dla mnie nie ma sensu... czytać potrafię i pisać też jak widać... nie musisz strzelać jadem tylko dlatego że się z Tobą nie zgadzamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×