Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, depresja a marihuana


Vendetta

Rekomendowane odpowiedzi

marihuana raczej nie pomoże w walce z nerwicą... ma działanie pobudzające receptory GABA więc generuje lęki a nie wycisza...

 

Marihuana zawiera substancje oddziaływające na receptory kannabinoidowe CB1 i CB2. A czy pomoże czy zaszkodzi to już indywidualna sprawa. Dużo zależy też od samej odmiany roślinki, polecam obejrzeć ten filmik z eksperymentem na ten temat, specjalnie go wkleiłem na poprzedniej stronie.

Oczywiście, jeżeli ktoś choruje na schizofrenie, gdzie produkcja GABA jest zmniejszona to tego typu używka nie jest wskazana, ale nie każda nerwica się z tym wiąże. Chociaż na receptory GABA z popularnych używek oddziałuje głównie alkohol, dlatego on może pogarszać te złe stany, a marihuana, w odpowiednich dawkach i odmianie, bardziej uspokajać. Ale jeszcze raz - wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Propranolol małą dawkę 10mg 3 razy dziennie. Bardzo tani, obniża ciśnienie, uspokaja polecany w dławicy piersiowej, kołataniu serca itd. oraz hydroksyzynę może być w syropie, syrop - szybciej działa ja stosuję ją doraźnie jednorazowo ok 30-50mg bardzo uspokaja i wycisza skutki uboczne to chwilowa suchość w ustach (szczególnie na początku zażywania) oraz senność, przy regularnym stosowaniu nie odczuwa się tych objawów. I jeszcze jedno te leki są na receptę, wystarczy iść do lekarza pierwszego kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marihuana raczej nie pomoże w walce z nerwicą... ma działanie pobudzające receptory GABA więc generuje lęki a nie wycisza...

po pierwsze GABA ma działanie hamujące na organizm. leki przeciwpadaczkowe, np. gabapentyna zwiększają poziom GABA, działają normotymicznie, regulują bioelektrykę mózgu, więc mogą działać przeciwlękowo. marihuana hamuje uwalnianie GABA, czyli zmniejsza jej zewnątrzkomórkowe stężenie. mniej GABA - większa schiza. proste jak drut kolczasty :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wpieprzyłem w nerwice lękową i to głownie podejrzewam ,że przez palenie .. 3 lata bez przerwy żałuje teraz bo mogłem to robić z głową i raz na jakiś czas a nie jak idiota dzień w dzień w nie małych ilościach ... wmawiałem sobie, że nic mi po tym nie będzie i że nic nie ma prawa mi się stać ... to teraz becze za głupotę .Teraz trzeźwą głową innym mogę powiedzieć ,że czuje się teraz jakby ktoś wyciął mi kawałek życia ...

 

-- 17 maja 2013, 21:16 --

 

Rozmawiałem ostatnio z psychiatrą i jego zdaniem z trzech używek - alkoholu , papierosów , marihuany - ta ostatnia najmniej szkodzi ludziom mającym problemy z psychiką . Co Wy na to?

 

 

To ja Ci powiem ,że to jakiś debil był bo u mnie po zajaraniu nerwica się tylko nasilała po fajkach nie ma nic takiego a po alkoholu to na drugi dzień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu zmagałam się z bezsennością spowodowane to było silnymi przeżyciami życiowymi jak zawsze.Wszystko zwaliło się na raz.

W zeszłym tygodniu przeczytałam w necie o suplemencie diety z nasion siewnych konopi,poszłam więc do apteki Pani magister mi sprowadziła suplement i powiem tak, Dawno tak nie wypoczęłam dawno nie byłam tak wyspana.Sen jest spokojny a ja rano wyspana.Miałam bardzo mieszane uczucia co tego suplementu ale dziś mogę go polecić każdemu z problemem ze snem,ponoć działa też przeciwbólowo.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×