Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że nie, ale znajomi po prostu nie wystarczą. Bliższe relacje są potrzebne. Ja tego nie traktuję jako obowiązek, tylko potrzebę.

Jeśli uważasz, że są Ci potrzebne to już jedną rzecz masz z głowy - motywację (przynajmniej nie musisz jej szukać). Teraz wystarczy zrobić pierwszy krok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale znajomi po prostu nie wystarczą.

Mnie wystarczaja ... mam bardzo bliskich znajomych z ktorymi dobrze sie czuje i jestesmy ze soba blisko. Przyjaciolke taka z ktora zjadlam beczke soli i znalysmy sie na wylot mialam jedna...juz nie zyje niestety.

 

Candy, nie do końca dobrze przedstawiłam to o co mi chodziło - ja od tych 12 lat nie miałam w ogóle nikogo bliskiego poza rodziną, dla kogo byłabym ważna. Wszyscy byli tacy do pogadania tak sobie, ale nikt do mnie nie wychodził z inicjatywą i nie pokazywał, że mu na mnie zależy - zawsze to ja. Przepraszam, był i jest jeden wyjątek. Osoba, która mi powtarza na każdym naszym spotkaniu, że jestem jej najlepszą przyjaciółką. Ale tego jest za dużo i wygląda na podlizywanie się. W każdym razie siedzenie w szkole na korytarzach samotnie wśród ludzi i myślenie co ze sobą w tym tłumie zrobić było koszmarne. I spotykanie ludzi, którzy nieraz się śmiali po prostu na mój widok. Teraz mam trochę bliższe osoby, aczkolwiek one często pokazują (chociaż może niespecjalnie) że między nami jest dystans, np. uświadamiając mi, że mają przede mną swoje tajemnice. Jasne, każdy je ma, ale jak się komuś nie chce czegoś powiedzieć, to nie porusza się tego tematu przy tej osobie używająć słów typu "idziemy wiesz gdzie". To boli tymbrdziej, że mieszkamy ze sobą w 3 i ja jestem tą jedyną wykluczoną. A po drugie przez pewien czas to ja byłam powierniczką jednej z nich i osobą, która jej pomagała w problemach osobistych, poświęcając na to niemało czasu. No i wyszłam na tym jako osoba na doczepkę, po raz kolejny. I jak tu w ogóle dawać ludziom coś z siebie?

 

A co się stało, że nie żyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, ale jak się komuś nie chce czegoś powiedzieć, to nie porusza się tego tematu przy tej osobie używająć słów typu "idziemy wiesz gdzie". To boli tymbrdziej, że mieszkamy ze sobą w 3 i ja jestem tą jedyną wykluczoną. A po drugie przez pewien czas to ja byłam powierniczką jednej z nich i osobą, która jej pomagała w problemach osobistych, poświęcając na to niemało czasu. No i wyszłam na tym jako osoba na doczepkę, po raz kolejny. I jak tu w ogóle dawać ludziom coś z siebie?

To jest chamstwo. Nie dziwie sie ze kiepsko sie z nimi czujesz

 

Moja przyjaciolka zmarla na raka dwa lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czuję się samotny. Praktycznie nie mam znajomych bo z kilkoma kontakt jest tylko sporadycznie a o przyjaciołach już nawet nie wspomnę. Miałem jednego przyjaciela ale okazał się "pseudoprzyjacielem" po wielu latach i teraz moje postępowanie skupia się na tym aby mu jakoś dokopać psychicznie! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszłam na tym jako osoba na doczepkę, po raz kolejny. I jak tu w ogóle dawać ludziom coś z siebie?

Trafiałaś po prostu na wyrachowane i nie warte zaufania osoby. Kolejna rzecz, której musisz się nauczyć.

 

Ale za każdym razem na takie trafiałam. Inna mi się nie zdarzyłą. Serio!

 

Co do tych moich współlokatorek dodam jeszcze, że jedna z nich mieszkała ze mną w akademiku, zanim jeszcze w ogóle tą drugą poznałam. No i miała pewne problemy o których nie zwsze się mówi nawet rodzinie, i ja byłam jej powierniczką. Dla mnie wtedy nie było wątpliwości, że będziemy razem mieszkały w następnym roku. Ale się wyprowadziła własnie do tej drugiej dziewczyny, bo ją poznała w międzyczasie. Ok, miała prawo. Tylko że właśnie w ten sposób ja miałam ograniczoną możliwość rozwoju relacji, chociaż się starałam na tyle na ile mogłam. Dalszy ciąg znacie. Wniosek z moich doświadczeń jest taki, że chyba wszyscy są wyrachowani i nie warto dawać ludziom zbyt wiele od siebie. mój rozum wie, że to generalizacja, ale mi doświadczenia nie dały podstaw do myślenia inaczej.

 

-- 15 mar 2014, 00:44 --

 

Moja przyjaciolka zmarla na raka dwa lata temu

 

Udało Ci się z tym jakoś pogodzić?

 

-- 15 mar 2014, 00:46 --

 

Miałem jednego przyjaciela ale okazał się "pseudoprzyjacielem" [...]

 

A co to dokładnie znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się z tym jakoś pogodzić?

Tesknie za nia . Mieszkala we Francji. Caly rok jej choroby przemailowalysmy wydawalo sie ze operacja rozwiaze problem. Zmarla niespodziewanie na pooperacyjne zapalenie pluc :?

 

-- 15 mar 2014, 01:00 --

 

Ale za każdym razem na takie trafiałam. Inna mi się nie zdarzyłą. Serio!

Moze wybierasz okreslony typ ludzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, wiem że tak byłoby lepiej ale chwilami złość jest silniejsza i ciężko mi się powstrzymać przed takim atakiem. Boli jak cholera :( i smutek zamienia się chwilami w agresję.

 

 

A co to dokładnie znaczy?

 

Tak sobie określiłem tego byłego przyjaciela. Często nawet zwracał uwagę na to jakimi jesteśmy dobrymi przyjaciółmi a teraz...szkoda gadać. Zawiódł w najmniej spodziewanym momencie. Z resztą nieważne było, minęło. Teraz szukam sobie tylko więcej zajęć, w tym nowej pracy aby jakoś mniej się smucić. Życie potrafi zaskoczyć, wywrócić się z dnia na dzień w najmniej spodziewanym momencie. Teraz to już wiem dokładnie i wszystkiego mogę się spodziewać. Chyba nic już mnie nie zaskoczy. :roll:

 

 

Tesknie za nia . Mieszkala we Francji. Caly rok jej choroby przemailowalysmy wydawalo sie ze operacja rozwiaze problem. Zmarla niespodziewanie na pooperacyjne zapalenie pluc :?

 

Przykre :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczyłem boleśnie tego jak bardzo się oszukiwałem licząc że jeśli po porstu wyjde do ludzi to oni mnie polubią,znajdę sobie przyjaciół,jakąś dziewczynę.

 

To kompletnie nierealne,moja psychika to szambo i ludzię szybciutko to zauważają i uciekają jak najdalej...jestem emocjonalnym niedorozwojem,nie wykorzystałem czasu który miałem kiedyś na naukę emocji..dziś już jest za późno po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech nie chcę już zaśmiecać kolejnymi egocentrycznymi wypocinami tego forum,więc powiem najkrócej jak się da...próbowałem się zmienić,rozwinąć,uratować się,ale wczoraj poraz kolejny miałem bolesne zderzenie z rzeczywistością które uświadomiło mi że nie mam szans,psuje wszystko i jestem tak głeboko zaburzony że nigdy nie tylko że nikt mnie nie pokocha co nawet nie polubi szczególnie.

 

Staram się aklimatyzować do tej sytuacji ale na razie jest ciężko.Na prawde nie wiedziałem że jestem aż tak chory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczyłem boleśnie tego jak bardzo się oszukiwałem licząc że jeśli po porstu wyjde do ludzi to oni mnie polubią,znajdę sobie przyjaciół,jakąś dziewczynę.

 

To kompletnie nierealne,moja psychika to szambo i ludzię szybciutko to zauważają i uciekają jak najdalej...jestem emocjonalnym niedorozwojem,nie wykorzystałem czasu który miałem kiedyś na naukę emocji..dziś już jest za późno po prostu.

oj pieprzysz, pieprzysz, ja tu przyszłam napisać, że jest mi samotnie i chcę ludzi itd ale ich do siebie nie dopuszczam, nie pozwalam, wiem, że tak jest, taki mechanizm z dzieciństwa, ego się szamocze, no wiem... jak na razie trwam w tym, ale powoli myślę, że może uda mi się coś zmienić, pracuję nad tym i naprawdę tego chcę, więc powoli po przerzucaniu 400 ton gnoju odrobinę coś drgnie, wiem o tym, tylko muszę być konsekwentna

drogi Dean^2 wszystko się bierze z Ciebie...

no i co z tego, że jesteś emocjonalnym niedorozwojem? ja też jestem upośledzona emocjonalnie i taka już pozostanę, i co z tego? są ludzie którzy chcą kochać i pokochaliby takiego emocjonalnego niedorozwoja, ale ja na to nie pozwalam, jestem przekonana że tak samo jest i z Tobą

na naukę emocji jest za późno, owszem, ale na świecie jest też miejsce dla upośledzonych emocjonalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się aklimatyzować do tej sytuacji ale na razie jest ciężko.Na prawde nie wiedziałem że jestem aż tak chory.

 

Ja bym nawet powiedziała, że nie jest to możliwe. Jesteśmy istotami społecznymi. Jeżeli uważasz, że zaśmiecasz forum i nie chcesz tego robić, to "pozaśmiecaj" moją skrzynkę osobistą bo ja na prawdę jestem ciekawa, jaki masz problem. Ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pogodziłam się z samotnością. Samotność to jest dla mnie brak bliskiej osoby, ale takiej naprawdę bliskiej.

Może stwierdzicie, że jestem staroświecka, ale uważam, że to mężczyzna powinien zabiegać o kobietę, ja żadnym wypadku nie widzę się w roli podrywającej chłopaków. Poza tym powoli godzę się z myślą, że czeka mnie żywot starej panny, bo ja zabiegać o chłopaka nie zamierzam a jestem zbyt mało atrakcyjna, żeby ktoś się we mnie zakochał. Taki los. Życie pokazało, że jestem twarda i silna. Nauczona błędami uważam, że to nie kobieta powinna zdobywać mężczyznę... kobieta powinna dać się zdobyć a przede wszystkim być sobą. Jeśli mężczyźnie nie zaimponuje jej charakter i osobowość, jeśli sam nie podejmie wyzwania, na nic wszelkie sztuczki i manipulacje. Nawet jeśli tak wywalczony facet zgodzi się być z kobietą, po jakimś czasie zostawi ją dla innej. W takim wypadku walka nie ma żadnego sensu. Ja akurat mam swoją godność i dumę i nie zamierzam płaszczyć się przed mężczyzną, któremu na mnie nie zależy, palcem nie kiwnę. Wolałabym żyć w samotności i płakać do końca życia niż żyć z kimś komu na mnie nie zależy. Kobiety, które narzucają się mężczyznom są żałosne i pozbawione honoru.

Poza tym lubię patrzeć na zakochane pary, jak chodzą razem do kina, do teatru, do restauracji, na spacer, dają sobie prezenty itd. :D jestem skrytym romantykiem :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×