Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też wykańczają te schizy. Przecież ja, będąc w pełni zdrowy co potwierdzają badania, wkręciłem sobie, że mam ukrytą wadę serca. Przecież to nie jest normalne. Właśnie wróciła moja mama do domu, spytała się jak się dziś czuję, a ja wpadłem w płacz. Jestem tak bardzo zmęczony. Proszę, niech mnie któreś z was utwierdzi w tym, że nie mam chorego serca. ECHO z początku grudnia - wynik idealny, EKG - dwa razy robione, wszystko w porządku, morfologia zajebista. Czy ja mogę być chory fizycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy dlatego że najbardziej uciążliwy, ponieważ tak jak z zawrotem głowy, bólem ręki czy niespokojną nogą sobie poradzisz sama, ale tachykardia już wymaga albo interwencji lekarza albo samokontroli na takim poziomie, którego długo długo jeszcze nie osiągnę.

 

Najgorszy możemy zastąpić słowem "najbardzej odczuwalnym".

 

 

najbardziej odczuwalnym dla Ciebie Teasy - to trzeba ująć, żeby blue valentine dobrze ciebie zrozumiała, bo dla każdego jest cos innego co mu bardziej lub mniej sprawia cierpienie, dla mnie np. najbardziej uciążliwy jest skok ciśnienia, połączony z drganiami mięśni koło serca, co następnie przechodzi w silny ścisk głowy, klatki piersiowej i zawroty głowy....

 

tak więc blue valentine - chyba teraz już wiesz o co chodzi ;) ?

 

Prawda, zgadza się. Dla mnie akurat to było najgorsze z możliwych przeżyć, wszystko inne w porównaniu z tym, to tak na prawdę pikuś.

 

I Tukaszwili, nie masz wady serca. :) Nic Ci nie będzie. Nikomu z nas nic nie będzie, tak długo jak będziemy to sobie powtarzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teasy mam tak samo, czasami mam wrazenie ze serce przestalo mi bic na doslownie 3 sekundy brak oddechu a pozniej wszystko wraca do normy.... nie wiem czemu tak sie dzieje...

 

ale ja juz serio trace nadzieje ze jest to nerwica... 2 dnii byly spokojnie dzisiaj w sumie tak samo do wieczora gdy zaczelam malowac moja siostre na 100dniowke myslalam ze zemdleje bo jakos mi sie slabo robilo i mialam wrazenie ze zemdleje albo ze mi cos w glowie peknie bo tak jaks mnie sciskalo co jakis czas, pozniej mialam to przez jakis czas gdy jechaliśmy siostre odwiesc na impreze a pozniej gdy ogladalam jak tancza poloneza to czulam sie swietnie choc na poczatku myslalam ze zemdleje tam i tak jakby dwoiły mi się osoby ale to bylo przez chwilke, teraz siedzac przed komputerem wydaje mi sie ze zemdleje czasami trzesa mi sie rece i teraz czuje jakis dziwny niepokój ale moze to dlatego ze juz jest noc i boje sie jak bedzie z moim snem... przysieglam sobie ze jak tylko ten cholerny snieg zniknie robie dokladne badania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie wkręcam choroby psychiczne i wynajduję w necie. Prawie każda do mnie pasuję, więc nie przejmujcie się. Nie jesteście sami.

 

-- 21 sty 2012, 09:47 --

 

ach, a kiedyś ze względu na pogarszającą się koncentracją, bóle głowy i problemy z pamięcią pomyślalam, że może mam jakiegoś guza w mózgu i przez długi czas mnie to męczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echo kosztuje około 100-150 zł + wizyta prywatnie z 50-100zł tzw. konsultacja :)

Ja też mam jaja z sercem najczęściej jak się denerwuje i śpieszę gdzieś to idąc marszem mam uczucie jakby mi się z pół szklanki wody do serca od góry wlewało i takie jedno mocne zabicie, ale wtedy zaczynam wolniutko iść mówię psychika dzisiaj nie mam czasu dla Ciebie zabardzo, dasz mi spokój to się odwdzięcze potem jakąś relaksacja i pomaga czasami :yeah:

Potas można brać jako suplement diety bez konsultacji z lekarzem, ale warto zbadać sobie jego poziom, koszt badania prywatnie max. 10zł wynik po 1 dniu, chociaż rzadko brak potasu wpływa na drganie mięśniowe, brak potasu powoduje bardzooo często kołatanie serca. Mi na drganie mięśni ud bo tylko te mi drgały w sumie pomógł magnez + aspargin chociaż o wpływie asparginu są bardzoo różne opinie :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echo kosztuje około 100-150 zł + wizyta prywatnie z 50-100zł tzw. konsultacja :)

Ja też mam jaja z sercem najczęściej jak się denerwuje i śpieszę gdzieś to idąc marszem mam uczucie jakby mi się z pół szklanki wody do serca od góry wlewało i takie jedno mocne zabicie, ale wtedy zaczynam wolniutko iść mówię psychika dzisiaj nie mam czasu dla Ciebie zabardzo, dasz mi spokój to się odwdzięcze potem jakąś relaksacja i pomaga czasami :yeah:

Potas można brać jako suplement diety bez konsultacji z lekarzem, ale warto zbadać sobie jego poziom, koszt badania prywatnie max. 10zł wynik po 1 dniu, chociaż rzadko brak potasu wpływa na drganie mięśniowe, brak potasu powoduje bardzooo często kołatanie serca. Mi na drganie mięśni ud bo tylko te mi drgały w sumie pomógł magnez + aspargin chociaż o wpływie asparginu są bardzoo różne opinie :zonk:

 

ja biorę cały czas magnez i potas, także radzę każdemu nerwicowcowi, mimo tego że badania i poziom potasu i magnezu mamy dobry warto brać bo się szybciej nam ze stresu wypłukuje :D

a co do badań,to nie wiem gdzie tyle płacicie, bo ja płaciłam za Echo serca z konsultacją razem 100zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłam magnez z potasem, ale chciałabym zbadać poziom potasu. wizytę u kardiologa mam za dwa tygodnie i sam koszt takiej konsultacji to 100zł. to będą bardzo długie dwa tygodnie. ja nie mam akurat wrażenia , że coś się do serca wlewa, tylko takie szarpnięcie, a potem bije szybciej. mija miesiąc jak się z tym męczę. strach pomyśleć co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue valentine, Będzie dobrze zobaczysz, ja też przed wizytą u kardiologa bałem się piekielnie ale też miałem taki relaks wewnętrzny że jednak serce zdrowe. Potem przez dwa tygodnie byłem mega odprężony bez żadnych ekscesów z sercem :)

jakubowa, w Krakowie standardowa cena niestety, jeszcze dla studenta :( I co do potasu jednak trzeba uważać z nim ponieważ przedawkowanie magnezu to tylko ewentualnie lekka biegunka, natomiast z potasem już tak wesoło nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ! :) Postanowiłam tutaj napisać, bo jest to właśnie jeden z moich sposobów radzenia sobie z tym dziadostwem. Moje ataki wyglądały bardzo rożnie. W ogóle moje nerwica kiedyś wyglądała 'normlanie'. Jak zwykły stres - bezssoność, skok adrenaliny, dreszcze , .. Od jakiegoś czasu (mnije więcej 2 lata) pojawiło się uporczywe myślenie o głowie. Wynikało ono stąd, że pojawiały się okropne stany - zawroty głowy, ciepnięcie głowy i kończyn, poczucie, że stracę przytomność, uczucie , że coś rozlewa się po mojej głowie, jakbym miała wylew! do tego ataki uczucie gorąca. Najczęściej zdarzało się to w autobusach/tramwajcach/ w kościele (do którego już przestałam chodzić), w sali zajęciowej - koszmar! Nie potrafiłam sobie z tym poradzić i wpadałam w panikę. Razu pewnego dopadło mnie w kinie. Skończyłam na Oddziale Ratunkowy, ledwo stojąc na nogach, czująć, że cierpnie mi ciało i że najprawdopodobniej umrę (tak - optymistyczne myślenie 8) ). OCzywiście zostawili mnie n aobserwacje - EKG, konsultacja z neurologiem, ciśnienie (ogólnie mam niskie - np 95/65 , a podczas ataku skoczyło mi na 130 / 95!!) i badania krwi - wszystko ok!. Po tym powiedziałam "dość" - skoro lekarze nie widzę przyczyn , to sama poszperam w necie. Dowiedziałam się, że to objawy nerwicy. Poszłam do psychiatry (niestety była to Pani , jak to mówią "psychodynamiczna", której metody niekoniecznie od mnie trafiły...) i potwierdziła, że najprawodopodobije to objawy nerwicy.

Co mi pomagało - otóż radziłam sobie z tym zwykłym "tłumaczeniemm sobie", że nic mi nie jest i że zaraz przejdzie. To naprawdę pomagało. Dodtakowo głębokie oddechy. Napady się nie potęgowały a w miarę wyciszały. TAk, że mogłam przeżyć dzień jako tako...

Teraz próbuję sobie pomóc inaczej - otóż te objawy które miałam, mam już jak wspomniałam od około 2 lat. Od kilku dni zaczęło mi się coś innego i jestem ciekawa czy ktoś z Was miał takie objawy, bo kiedy dowiaduje się, że tak, to działa uspokająco - wiem, że to kolejna odsłona tego dziadostwa. Otóż dopadło mnei znnane wcześniej uczucie słabości. Stwierdziłąm , że czym prędzej wracam do domu. Ledwo kontaktowałam co się dzieje. Dodatkowo pojawiły się jakby bóle mięśni. Torebka którą niosłam wydawała się okropnie ciężka. Wsiadłam do autobusu - kilka oddechów, spokó i trochę lepiej. Już od końća dnia czułam się jednak źle. Wczoraj od ran a miałam usick w głowie i w skroniach. W ogóle czuję jakby całą głowę mi coś stale ściskało. i ten brak czucia w rękach i nogach + ich cierpnięcie - brrrr. Ponadto nie czułam połowy twarzy. Oczywiście poleciałam do łażienki sprawdzić czy mnie nie sparaliżowało na twarzy , ale wszystko ok. Później ścierpła mi druga część i również nie miałam w niej czucia. Dodtakowo mam ból w okolicy szyjnej kręgosłupa i potylicy. Wymyśliłam sobie, że pewnie przestawił mi się krąg w kręgosłupie i naciska na coś, co powoduje cierpnięcie ciałą :] Chociaż zapewne to znowu nerwica. Teraz staram się zrelaksować i o tym nie myśleć ,, chociaż miałam dzisiaj już 3 ataki strasznej paniki, że zaraz stracę władzę nad ciałem.

 

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj fiksja :)

większość objawów jakie wymieniłaś przeszłam, min. bóle ściskające głowę, uczucie rozlewania wiem o czym mówisz, drętwienie twarzy, języka, uczucie omdlewania, drętwienia różnych części ciała, zawroty głowy, również kiedyś to wszystko przydarzało mi się w kościele, w markecie, wszędzie tam gdzie są tłumy, również boli mnie kręgosłup od karku, szyja w dół do piersiowego kręgosłupa, takie dziwne ja to nazywam strzały impulsy sekundowe bólu, jakby ktoś szpile wbijał, także dobrze cię rozumiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj fiksja :)

większość objawów jakie wymieniłaś przeszłam, min. bóle ściskające głowę, uczucie rozlewania wiem o czym mówisz, drętwienie twarzy, języka, uczucie omdlewania, drętwienia różnych części ciała, zawroty głowy, również kiedyś to wszystko przydarzało mi się w kościele, w markecie, wszędzie tam gdzie są tłumy, również boli mnie kręgosłup od karku, szyja w dół do piersiowego kręgosłupa, takie dziwne ja to nazywam strzały impulsy sekundowe bólu, jakby ktoś szpile wbijał, także dobrze cię rozumiem :(

 

Wczoraj miałam koszmarny dzień do końca... To co mi pomogło to zajęcie się czymś - podczas robienia obiadu czułam sie ok, podczas rozmowy z koleżanką nad Sype i robienia wspólnego projektu też :) Najgorsze, że dzisiaj pierwsza myślą raną było "co dzisiaj? Cz znowu będe się tak paskudnie czuć?". Ale dzisiaj jest nawet nawet... PRzez cały czas czuje leeki niepokój i zdenerwowanie (plus lekkie drętwienie rąk i nóg) , ale nie miałam napadu paniki :) Idę na razie poćwiczyć jogę - ona tez pomaga :)

 

pozdrawiam i życzę spokoju na dzisiaj! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, to znowu ja ojej pewnie myślicie znowu ta nudziara w kółko to samo bla bla bla

Powiem Wam że zaczynam coraz bardziej się martwić czy oby na pewno u mnie to jeszcze nerwica:( Wy wszyscy macie jakieś leki typu zdrowotnego a ja jedna dzień w dzień takie czarne myśli;/ może po prostu moja nerwica się już przerodziła w jakąś poważniejszą chorobę psychiczna? Bo czy ktoś z was czuje taki ciągły bezsens życia? czy ktoś boi się że straci kontrole nad sobą i z sobą skończy? ja ciągle przed snem boje się że w nocy zrobię coś strasznego... no może nie każdej nocy ale często takie myśli mnie nachodzą... sama już nie wiem co mi jest:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×