Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to nerwica prosze o pomoc

Witam mam 13 lat Wszystko zaczelo się od tego gdy siedzialem sobie spokojnie na fotelu oglądałem film.Nagle poczulem przy gardle takie 3 mocne uderzenia serca szybko wstalem myslalem ze umre i od tamtego czasu się zaczeło nie moglem zlapac pelnego oddechu dopiero za 1 czy tam za 2 razem udalo sie naczytalem się w internecie o różnych chorobach naczytalem się o chorobach serca itp teraz kluje mnie serce chwilowo boję się chodzic do szkoly nie chce mi się cwiczyc na wf bardzo szybko się męcze ale to dlatego ze mam slaba kondycje wczesniej między październikiem/listopadem bylem pelen energii grałem w piłke chętnie chodzilem do szkoły biegałem smialem się a teraz ?

kompletnie nic mi sie nie chcę boje się ze za chwile dostane zawalu każde klucie w sercu mostku doprowadza mnie do paniki. Proszę o pomoc czy to mogą byc objawy nerwicy ???

To mogą być ataki paniki.

Powiedz rodzicom o swoich objawach, powinni zareagować, wybierając się z Tobą do psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek4397, znam to uczucie trzęsących się rąk. Mnie drżą w sytuacjach szczególnie dla mnie stresujących. Jest to bardzo niekomfortowe w codziennym życiu. Od 3 dni biorę parogen, wcześniejszy lek nie poradził sobie z lękami, ale i mam ustaloną wizytę u psychologa. Trzęsące sie ręce to może być objaw nerwicowy. Myślę, ze warto byłoby udać się by porozmawiać o tym co w środku CIę trapi.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisanka, ja tak mam często nawet jak nie jest zimno, to ręcę mam zamarznięte dosłowinie, leżę pod kocem nawet jak idę się ogrzać do kominka to się trzęsę... i najgorsze, że nie umię opanować mięści żeby się wyluzować tyko je strasznie napinam

 

angel_of_sorrow

wczoraj pierwszy raz wzięłam na noc leki i wyspałam się jak nigdy, tzn dalej jestem strasznie ospała, mam takie płynne ruchy i jestem trochę otępiała, zobaczymy jak w ciągu dnia czy lęki powoli będę mijać, do walentynek chciałabym przynajmniej wyjść z domu bez większego stresu i iść na jakąś kolacje z mężem to mój cel!

Ile to przymulenie może potrwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel86, i jak próbujesz zwalczyć problem z drżeniem?

 

Szczerze? Nie próbuje, nie przeszkadza mi to prawie w ogóle. Najbardziej mnie martwią te nagłe osłabienia, bo pojawia się to nagle z nikąd i gdzie nie jestem czy to w pracy, sklepie, aucie, u dentysty itp.. to ciągle myślę żeby tylko teraz to mnie nie dopadło.

Najgorsze jest to, że niby nic mi nie jest bo wszystkie badania jakie miałem kiedyś robione wychodziły OK. W poniedziałek idę jeszcze raz do neurologa dla pewności ale pewnie i tak stwierdzi, że to nerwy. I tak się błędne koło zamyka bo denerwuje się cały czas czymś co mam z powodu denerwowania się, paranoja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff to przynajmniej nie jestem sama :) a nie jest to kwestia słabego krążenia czy coś? czy to "moje takie"? :D

Majkel, też mam taką paranoję :P teraz trochę to się uspokoiło, ale jeszcze do nie dawna miałam tak, że bałam się, że będę się bała. i reakcje się pojawiały i pogłębiały ;)

chociaż teraz już nie boję się tak bardzo wymiotowania w miejscu publicznym i przyzwyczaiłam się do leków, więc nie boję się, że mi zaszkodzą w centrum handlowym, czy w autobusie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem ja tak mam od dobrych kilku lat, zanim jeszcze dopadła mnie nerwica, najpierw mi się słabo robiło po wysiłku np. grając w piłkę ale potem stopniowo pojawiało się to nawet bez przyczyny. Dziwne jest tylko, że jak jestem chory np. grypa, angina to wtedy mi się nasila i nawet kilka razy dziennie dopadało, bo tak normalnie to nawet z przerwami 5 miesięcznymi.

W 2005r jak zaczęły się lęki itp to u neurologa miałem robione wszystkie badania i wyszło ok. Niedawno byłem u rodzinnego i stwierdził, że serce ok bo ciśnienie mam dobre, w badaniach krwi też nic nie wyszło, jakieś neurologiczne czy pourazowe objawy to też nie bo by się pojawiały bóle głowy, ogólnie stwierdził, że jakieś nerwicowe to mogą być, mimo że nie wie o mojej nerwicy bo się nie pochwaliłem :)

Psycholog też po zrobieniu testów twierdzi, że wszystko ok ze mną i mogą to być objawy psychogenne.

Jeszcze w poniedziałek do tego neurologa pójdę bo kilka lat minęło od ostatniej wizyty, pokaże jej te wszystkie badania z przed lat i powiem co się dzieje, zobaczymy co ona na to.

 

psianka no właśnie chodzi o to by nad tym zapanować, bo kiedyś mi się też słabo robiło ale nie myślałem o tym tak i się nie nakręcałem tak jak teraz, normalnie funkcjonowałem, pracuję nad tym by wrócić do tego stanu, staram sobie wmówić, że jeśli coś ma się stać to się stanie, cały czas o tym myśląc i się nakręcając na pewno sobie nie pomagam :) a lęk przed lękiem też mam ale nad tym jest łatwiej zapanować bo wiem, że to ja mam kontrolę, trochę mi też pomaga terapia Dr. Richardsa którą przerabiam od 2 miesięcy, dużo tam można zrozumieć, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę poczytać o tej terapii dr Richardsa, bo kolejny raz o niej piszesz i w sumie zainteresował mnie ten temat :)

ja się nie dawno dowiedziałam o mojej nerwicy, a dolegliwości mam od kilku lat. myślałam, że mam problemy z sercem czy inne choroby... teraz jak wiem co mi jest, i stres związany z wymiotowaniem publicznym jest tylko w mojej głowie to łatwiej mi funkcjonować :) mniej mam lęków i w ogóle. w poniedziałek pójdę zapisać się do mojego lekarza na kontrolę, i w końcu muszę zapisać się do psychiatry gdzieś. bo zwlekam i zwlekam a już minęło kilka kolejnych tygodni :) biorę blokery na tachykardię i czuję się naprawdę dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No polecam tą terapię, napisał ją lekarz który sam miał kiedyś nerwicę więc wie jak z niej wyjść :) podeślij maila to Ci ją prześle w pliku .pdf (Adobe Reader 9)

A zdarzało Ci się wymiotować w miejscach publicznych czy tylko taka wkrętka?

Heh też sobie wkręcałem na początku jakieś guzy mózgu haha bo nie zdawałem sobie sprawy, że z nerwów można mieć takie objawy, jakieś uczucia zapadania, ściągania itd...

Ja do psychiatry nie chodzę od kilku lat i mam nadzieję, że nie będę musiał tam wrócić, nie chce znowu się czymś faszerować, wierzę w terapię, że pomoże, a wspomóc się można jakimiś ziołami :)

 

Uciekam do pracy, ostatnie 8 godzin i weekend, miejmy nadzieję, że minie bezstresowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdarzyło mi się jeszcze wymiotować w miejscu publicznym, ale jak za pierwszym razem brałam afobam, to tak się bałam (bo na ulotce w skutkach ubocznych było, że możliwe wymioty i mdłości :P) i tak mnie mdliło, spędziłam w łazience ze 2 godziny męcząc się, telepiąc, wyjąc z bólu, aż w końcu zwymiotowałam. potem okazało się, że sama do tego doprowadziłam bo tak się tego bałam, że uspokoiłam się dopiero jak wymiotowałam :P

potem jak się dowiedziałam, że to autowkręta to już nie wymiotowałam ;)

powodzenia w pracy i oby bez nerwowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się naprawdę źle, te wizyty u psychiatrów powinny mieć miejsce wcześniej a nie po miesiącu. Nie rozumiem z jakiej racji człowiek ma czekać aż tyle czasu, znowu się czuję, jakbym miał zaraz zwariować, czuję się zupełnie kimś innym niż byłem a do wizyty jeszcze dwa tygodnie... Wcinam tabletki na bazie waleriany, popijając melisą, ale w tym stanie niewiele to daje. Nic nie robię a czuję się taki zmęczony, to paradoksalne. I z jednej strony siedzę nie mając sił, z drugiej strony czuję, jakby mózg mi wirował niczym turbina, ciągle coś analizując po swojemu, bezustannie i z ogromnym tempem, niezależnie ode mnie. Strasznie to wycieńczające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drganie

W stresowych sytuacjach czesto dosc mocno drgam. Czasami tez w sytuacjach ktore z reguly nie sa dla mnie stresowe mam momenty... niewiem, miewam jakies napadu paniki ze takze zaczynam drgac dosc mocno. A nawet jak nie drgam to jestem z reguly dosc spiety. Mowa tu oczywiscie o sytuacja w ktorych "nie jestem sam".

 

Czy to oznacza fobie spoleczna? I co mozna z tym zrobic?

 

Dzieki za rady!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony, to na bank od pogody, mnie od kiedy zaczęło być tak przeraźliwie zimno - łeb rypie często także. nawet w jednej z rozgłośni radiowych ostrzegali, że ludzie wrażliwi na zmiany meteorologiczne mogą mieć migreny.

 

Introvertic, leki ziołowe rzadko pomagają acz mogę Ci polecić NeoPersen Forte, kiedy łyknę dwie takie to czuję ulgę, wprawdzie nie taką jak po Lorafenie acz i tak jest nieźle, spać mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa Majkel nie musisz mi wysyłać, bo już sobie ściągnęłam, dzięki ;)

 

Introvertic takie długie masz kolejki na wizytę czy tak lekarz stwierdził, że powinno być? może od razu zapisuj się na cały miesiąc raz w tygodniu?

 

Sony to pewnie przez pogodę, ja też narzekam dzisiaj, spałam pół dnia, i ciśnienie miałam kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introvertic, leki ziołowe rzadko pomagają acz mogę Ci polecić NeoPersen Forte, kiedy łyknę dwie takie to czuję ulgę, wprawdzie nie taką jak po Lorafenie acz i tak jest nieźle, spać mogę.

 

NeoPersen Forte tylko brzmi tak profesjonalnie. W rzeczywistości większość tego Neo i Forte, to po prostu ogromna dawka melisy. Zdecydowanie lepiej działają na mnie tabletki labofarmu, które mają w składzie też walerianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×