Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KIELCE]


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chodzę do psychologa jakoś od stycznia. I mam zamiar zacząć u niego psychoterapie jednak nie specjalnie jestem zadowolony z Pani psycholog. Chodzę z NFZ. Jak by ktoś miał jakieś namiary na dobrego psychoterapeutę czy coś to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chodzisz od stycznia do psychologa to chyba już trwa psychoterapia? Czy na jakiś konkretny "nurt", że tak ujmę masz się przestawić? Ja chodziłam do ŚCPiE i zrezygnowałam bo źle trafiłam na osobę prowadzącą. Teraz mam zamiar znowu spróbować i właśnie szukam odpowiednio kompetentnej osoby, która ma konkretne ukierunkowanie w psychoterapii, ale coś mi się wydaje, że u nas w Kielcach na NFZ takich osób jest bardzo mało. A Ty gdzie chodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kielc uczęszczał na psychoterapię do Pani Bogumiły Witkowskiej? Jeśli tak to czy widzi u siebie jakieś postępy? Ja chodzę do niej prawie rok i niby widzę mały progres, ale nie jestem pewien czy to nie powinno iść szybciej do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIELCE. MUZYKOTERAPIA GRUPOWA z elementami psychodramy Moreno.

 

UWAGA!

 

TRWA NABÓR

DO NOWEJ GRUPY TERAPEUTYCZNEJ.

 

ŚWIĘTOKRZYSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII I TERAPII PRZEZ SZTUKĘ organizuje zajęcia z muzykoterapii grupowej z el. psychodramy Moreno.

 

Muzykoterapia grupowa to forma psychoterapii łącząca werbalną i niewerbalną – muzyczną – komunikację społeczną. Skierowana do wszystkich tych, którzy pragną poprawić swoje samopoczucie, pogłębić samoświadomość, lepiej zrozumieć istotę swoich trudności życiowych, udoskonalić własne kompetencje społeczne, rozwinąć potencjał kreatywności, a także zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu radzenia sobie ze stresem.

 

Spotkania odbywać się będą w II etapach. I etap (ok.3, 4 miesiące) uwzględniać będzie m.in. następującą tematykę: autoprezentacja, praca z emocjami i praca z ciałem, komunikacja interpersonalna, moje granice, ja i moi bliscy, ja i grupa, cele życiowe, zależność i niezależność.

W II etapie przewiduje się pracę z pojedynczą osobą na tle grupy. Uczestnicy zdobywają pogłębioną wiedzę na temat własnego „ja”, docierają do głównych źródeł dotychczasowych i aktualnych problemów życiowych.

 

 

Zajęcia odbywać się będą 3 razy w miesiącu w piątki (I, II, III tydzień) w grupach 8 – 15 – osobowych w godzinach 17.00 – 20. 15

 

Cykl sesji muzykoterapeutycznych poprzedzają 1 lub 3 konsultacje.

 

Prowadząca:

dr Izabela Dębicka, muzykoterapeuta, psychoterapeuta

 

=====================================

 

TERMIN ROZPOCZĘCIA: Październik/Listopad 2013

 

CENNIK

 

Konsultacja: 50 zł/1,5 godz

 

Muzykoterapia grupowa 70 zł (od 1 osoby)/3 godz.

50 zł (studenci)/3 godz.

 

 

Rejestracja i zapisy

ŚWIĘTOKRZYSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII I TERAPII PRZEZ SZTUKĘ

 

tel. 600 817 525

mail: scpitps@o2.pl

www. psychoterapia-muzykoterapia.com.pl

 

====================================

 

WIĘCEJ NA STRONIE

 

http://www.psychoterapia-muzykoterapia.com.pl/?muzykoterapia-grupowa-nabor%21%2C74

 

===================================

 

Poniżej ulotka z informacją o naborze do grupy muzykoterapeutycznej. Można ją wydrukować i wręczać zainteresowanym osobom, powiesić w miejscu ogólnie dostępnym (przeznaczonym do wieszania własnych ogłoszeń), jak i przekazać mailem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam pilnie gdzie w woj świętokrzyskim można skorzystać z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w ramach NFZ.

Bardzo proszę o pomoc, może ktoś z Was ma takie informacje.

 

Jeśli nie w ramach NFZ to prywatnie coś wiecie gdzie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna MY FUTURE w Kielcach

 

Kielce, ul. Daleka 40 B, 1 piętro

 

Rejestracja telefoniczna: 41 315 66 39; 503 850 001

 

Poradnia czynna:

 

pon-pt 8:00-20:00

 

sob. 9:00-15:00

Oferta poradni:

Terapia

 

pedagogiczna

 

psychologiczna

 

logopedyczna

 

małżeńska i par

 

rodzinna

 

Konsultacje

 

w sprawach wychowawczych

 

psychologiczne

 

prawne

 

logopedyczne

 

doradztwo zawodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał dobrego lekarza specjalisty psychiatry to polecam Lek. med. Jan Latała (wizyty prywatne)

 

Centrum Zdrowia Psychicznego BioMed - Jan Latała

Świętokrzyskie Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci i Choroby Alzeimera

 

Staszica 6/01A (I piętro)

25-008 Kielce

Budynek LUDWIK XXI

 

Telefon:

(41) 241-36-31

883-387-722

 

WIZYTY PRYWATNE w zakresie:

 

- Leczenia Zaburzeń pamięci /w tym choroby Alzheimera/

- Leczenia chorób i zaburzeń psychiatrycznych

- Zaburzeń psychotycznych /schizofrenii i innych/

- Zaburzeń nerwicowych /lękowych/ i adaptacyjnych

- Zaburzeń nastroju, osobowości

- Zaburzeń emocjonalnych

- Zaburzeń snu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Panią Laurę Miklaszewską Franasik , świetny kontakt z pacjentem, bardzo miła i ciepła osoba, która nie odbębnia spotkania z zegarkiem w ręku, tylko naprawdę stara się pomóc, przyjmuje na NFZ przy ulicy Wojska Polskiego 51 oraz prywatnie w swoim gabinecie na ul. Górnej 12A, link do strony : http://psychologhumanus.pl . Naprawdę warto skorzystać, spróbujcie się umówić najpierw na wizytę NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MUZYKOTERAPIA GRUPOWA

W KIELCACH

 

 

Szanowni Państwo!

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować o naborze do nowej grupy terapeutycznej, organizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę.

 

Terapia skierowana do mieszkańców Kielc i okolic w wieku 25 - 55, zainteresowanych rozwojem osobistym i rozwijaniem swoich kompetencji społecznych.

 

Na sesje muzykoterapii grupowej zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną:

 

-dokonać zmian w swoim życiu,

- lepiej siebie poznać,

-zrozumieć własne funkcjonowanie w grupie (rodzinie, pracy, uczelni) i ulepszyć kontakty społeczne,

-zredukować nieprzyjemne objawy (nerwicowe, psychosomatyczne) i nauczyć się asertywności

-prowadzić satysfakcjonujące życie prywatne, jak i zawodowe.

 

============

 

 

Muzykoterapia grupowa to forma psychoterapii łącząca werbalną i niewerbalną – muzyczną – komunikację społeczną. Od tradycyjnej psychoterapii różni się m.in. tym, że oprócz rozmowy, oferuje takie działania, jak improwizacje muzyczne, dialogi na instrumentach, odgrywanie różnych scenek muzycznych, czy wyobrażanie sobie obrazów do słuchanej muzyki. Szczególnie zalecana tym, którzy mają trudnośći w dostrzeganiu, różnicowaniu i nazywaniu własnych i cudzych emocji, jak i pasjonatom sztuki muzycznej, preferującym dźwiękowe formy autoekspresji.

 

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt i to, że od uczestników nie wymaga się umiejętności/zdolności artystycznych, jak i wykształcenia muzycznego. Nie dokonuje się tu również oceny uzdolnień muzycznych. Muzyczna ekspresja jest tu wyłącznie punktem wyjścia do pogłębionych rozmów o charakterze psychoterapeutycznym.

 

 

Muzykoterapia odbywać się będzie w II etapach (eksploracyjnym i reparacyjnym) i trwać od roku do ok. dwóch lat. Jej czas zależeć będzie m.in. od liczebności grupy, tempa jej pracy i innych związanych z nią czynników.

 

 

I etap zwykle obejmuje kilka miesięcy pracy i uwzględnia następującą problematykę:

 

• pierwsze wrażenie, autoprezentacja, integracja z nową grupą,

 

• praca z emocjami i praca z ciałem,

 

• identyfikacja siebie poprzez muzykę,

 

• komunikacja z własnym „ja” i kontakt z drugim człowiekiem,

 

• granice psychologiczne i fizyczne,

 

• ja i moje relacje z grupą (odgrywanie ról),

 

• trudne kontakty,

 

• problematyka seksualna i rodzinna,

 

• realizacja celów krótko i długoterminowych,

 

• zależność i niezależność,

 

• muzyczna relaksacja.

 

W II etapie - fazie reparacyjnej - przewiduje się pracę z pojedynczą osobą na tle grupy. Uczestnicy zdobywają pogłębioną wiedzę na temat własnej osoby, docierają do głównych źródeł dotychczasowych i aktualnych problemów życiowych, a na koniec otrzymują (od terapeuty i grupy) indywidualny „portret muzyczny”, przedstawiający ich całościowe „ja”; z ich zewnętrznymi i wewnętrznymi aspektami funkcjonowania.

 

 

*********

CZAS I MIEJSCE SPOTKAŃ

 

 

Zajęcia odbywać się będą co tydzień, w każdy czwartek, w godzinach od 17.00 – 20.10 na terenie Świętokrzyskiego Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę.

 

MUZYKOTERAPIA%20GRUPOWA.jpg

 

Miejsce spotkań:

 

ŚCPiTpS

Świętokrzyskie Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę

 

KIELCE

ul. Żytnia 14 A, lok.2

 

 

Czas rozpoczęcia:

7 WRZEŚNIA 2017 r

 

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy!

 

Więcej na stronie ==>

http://psychoterapia-muzykoterapia.com.pl/?pl_kielce-muzykoterapia-grupowa,100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIELCE

 

WARSZTATY Z MUZYKOTERAPII I KOMUNIKACJI

INTERPERSONALNEJ

 

UWAGA!

 

Rusza nabór do VII EDYCJI

 

"WARSZTATÓW Z MUZYKOTERAPII I KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ"

 

Szkolenia skierowane do nauczycieli, pedagogów, psychologów, psychoterapeutów, socjoterapeutów i terapeutów zajęciowych, rozpoczynających pracę z nowa grupą szkolną/przedszkolną/terapeutyczną.

 

Program nawiązuje do koncepcji terapii muzyką dr Elżbiety Galińskiej (znanej polskiej muzykoterapeutki i psychoterapeutki z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie) oraz jednej z metod psychoterapii analitycznej - analizy grupowej.

 

Przewiduje się zapoznanie kursantów z następującymi technikami:

 

- diagnostycznymi - opartymi na socjometrii I. L. Moreno; diagnoza struktury i dynamiki nowej grupy

- integracyjnymi - integracja członków społeczności

-z zakresu komunikacji interpersonalnej - na płaszczyźnie niewerbalnej (dialogi muzyczne, mowa ciała) i werbalnej.

 

Warsztaty odbywają się w formie kursu doskonalącego i kończą się zaświadczeniem uprawniającym do stosowania el. muzykoterapii w pracy pedagoga, psychologa i terapeutów różnych specjalności.

 

Łączny czas trwania szkolenia wynosi 60 godzin.

 

Osoba prowadząca:

dr Izabela Dębicka - psychoterapeuta, muzykoterapeuta

 

CENNIK

250,00 zł za I zjazd 2 - dniowy /od osoby/

 

 

MIEJSCE

 

PRACOWNIA MUZYKOTERAPII

Świętokrzyskiego Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę

 

ul. Żytnia 14 A, lok. 2

KIELCE

 

 

ILOŚĆ SPOTKAŃ

IV ZJAZDY w soboty i niedziele

 

CZAS ROZPOCZĘCIA

17 LUTEGO 2018

 

==============================================

 

Wszystkich zainteresowanych szczegółami oferty zapraszamy do kontaktu ze

 

ŚWIĘTOKRZYSKIM CENTRUM PSYCHOTERAPII I TERAPII PRZEZ SZTUKĘ

 

tel. 600 817 525

mail: scpitps@o2.pl

www. psychoterapia-muzykoterapia.com.pl

 

Więcej na stronie ==>

 

http://psychoterapia-muzykoterapia.com.pl/?pl_http-psychoterapia-muzykoterapiacompl-pl_kielce-szkolenia-z-muzykoterapii-98%2C98

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o NFZ to będzie ciężko. Mam za sobą niemałe problemy z którymi sama nie mogłam sobie poradzić. Próbowałam sił z NFZ ale efekty były znikome. Przestałam wierzyć, że cokolwiek mi pomoże ale ciocia namówiła mnie na wizytę u terapeuty pana Michała Matyjaszkiewicza. Przyjmuje w prywatnym gabinecie ale w mojej sytuacji byłam w stanie zapłacić każde pieniądze żeby było lepiej. Po wizytach widzę, że zachodzą we mnie pewne zmiany. Wróciła nadzieja i wiara, że kolejne dni mogą być lepsze i po prostu normalne. Czuje, że wraca mi energia do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×