Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Znów się zalogowałem, żeby Ci odpowiedzieć. U mnie choroba się pogłębia wraz z pogłębieniem się mojego stanu psychicznego, dzięki małym dawkom benzodiazepin nieco reguluję ten stan i nie pogłębiam pierwotnej choroby, która zresztą jest nieuleczalna i jest tylko jeden lek, w fazie badań, także na razie mogę pomarzyć. 

Wnioskując, Twoja teza jest nawet trafna ale działa w odwrotną stronę ;) Life is brutal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 16:35, picziklaki napisał:

chłopie nie zadawaj ciągle tych słabych głupich pytań benzodiazepiny NIE LECZĄ działają objawowo i dzisiaj 10 mg rolek zjadłem doraźnie

A który lek psychotropowy leczy? żaden. Antydepresanty też działają objawowo, jak odstawie to jest gorzej niż przed leczeniem. Kiedyś bralem xanax 0,5 codziennie przez 7 miesięcy i odstawilem z dnia na dzień bez problemu a ssri przez 2 lata i już chyba się od nich nie uwolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeden doktorek powiedział „lepiej być uzależnionym od benzo niż żyć w ciągłym piekle...”

 

Absolutnie nie chce tu nikogo nawoływać do ciągłego brania benzo, ale gdzieś czytałem jakieś wyniki badań odnośnie długofalowego leczenia benzodiazepinami, generalnie chodziło tam o to ze duża cześć pacjentów nie wpadała w uzależnienie, tolerancja nie rosła, przy długotrwałym leczeniu alprazolamem w małych dawkach. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja 2,5 roku ostro jechałem na benzo łącznie z najmocniejszymi znanymi jak flunitrazolam czy klonazolam. A na klonazepam już nie miałem tolerancji, bo potrafiłem zjeść całą paczke 2mg by nic nie poczuć. Teraz jestem od tego czysty i jest o wiele lepiej. Te leki są dobre jak się je bierze z rozwagą. A jak ktoś mi próbuje wmówić, że lepiej brać benzo niż ruszyć dupę i wziąć się za siebie to zaczynam się po prostu śmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez brałem te benzodiazepiny rc różne klonazolam,etizolam,diklazepam i na szczęście zdrowy rozsądek przemówił mi do rozumu w porę i wylałem to do zlewu bo gdybym to zutylizował to pewnie bym był już w ośrodku odwykowym.

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też je przerabiałem. Do tej pory czuję konsekwencje. Tolerancja doszła do kosmicznych wartości. Apteczne benzo już nie działało. Teraz jak więcej wypiję to mam depresję przez większość następnego dnia, tak mi to układ GABA przetyrało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie alkohol też dziwnie działa, bo rzadko rozluźnia, a częściej spina i mini kac nawet po 1 piwie. Dlatego go po prostu nie piję. Z resztą biorę za dużo leków do tego i tak. ;)

A odnośnie benzo to problem jest taki, że my wiemy z czym się to wiąże, a część chyba nie dowierza. I to są potencjalnie uzależnione (w przyszłości) osoby od benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My to akurat ostro przejechaliśmy się na benzo i to bardzo silnych, nie aptecznych. Większość osób bierze benzo za długo, prawda, ale jednak te dawki nie są jakieś kosmiczne jak u nas były. Co nie znaczy że się nie uzależnią, albo nie są już uzależnione. Kiedyś zjadłem 22mg alpry i nic nie poczułem. Wtedy zdałem sobie sprawę w jakie bagno wpadłem.

Edytowane przez Elme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2019 o 11:57, Remusek napisał:

A który lek psychotropowy leczy? żaden. Antydepresanty też działają objawowo, jak odstawie to jest gorzej niż przed leczeniem. Kiedyś bralem xanax 0,5 codziennie przez 7 miesięcy i odstawilem z dnia na dzień bez problemu a ssri przez 2 lata i już chyba się od nich nie uwolnie.

 

To prawda że te leki nie leczą. I w zasadzie to bardzo smutne że w dzisiejszych czasach nie ma dobrego lekarstwa na to :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tylko klony, bo alpra nie rozluźniała tak dobrze.  Z resztą są tylko 0,5 i 2mg, a łatwo te większe dostać. Zjedzenie połowy liścia pod koniec mojej przygody to nie było problemem. 2 lub 3 razy zjadłem całą paczke tj. 60mg I za każdym razem szedłem po prostu tylko spać po jakichś 3 lub 4 godzinach, bo ta faza już nie była taka ciekawa jak kiedyś. Z resztą tak jest w przypadku każdego narkotyku. Zwiększanie dawki nie daje od nowa tej samej jazdy. Jakby tak było to byłoby za pięknie! Hahaha. Łatwo się zasypiało, więc napewno przez tolerancję się już przebijałem, ale raczej nie miało to wiele wspólnego z przyjemnością.

 

5 godzin temu, Lusesita Dolores napisał:

Jak poznać ze się jest już uzależnionym od afobamu??

Jak bierzesz z miesiąc bez przerwy to możesz już brać w ciemno, że jesteś uzależniona fizycznie i nie będzie to miłe doświadczenie.

A jakie to są objawy. Po pominięciu dawki pojawia się silny, paniczny lęk, drżenie rąk, pobudzenie, zaburzenia snu, w ekstremalnych przypadkach drgawki. Oprócz tego mogą wystąpić objawy grypopodobne, dysforia, chwiejność emocjonalna, a w skrajnych przypadkach (raczej rzadko) halucynacje czy psychoza. Odnośnie drgawek to raczej nie dotyczy to zbytnio alprazolamu, bo jest on słabym benzo przeciwpadaczkowym. Ale jakbyś jednak potrzebowała się odtruć to możesz dla własnego bezpieczeństwa zarzucić Depakinę chociażby. Najlepszym sposobem jest redukcja benzo długodziałającym, np diazepamem. Praktycznie bezbolesna metoda tylko musisz trzymać się dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerowa tolerancja na leki pochodzące z grupy benzodiazepinów. 0.5 mg zaaplikowane pod językowo. towarzyszy mi uczucie głębokiego niekończącego się spokoju.umysł mam jasny lecz nieznacznie spowolniony. świat stał się nad wyraz lekki. znikome działanie sedacyjne. po 35 minutach widać ,czuć pierwsze subtelne efekty. godzina po przyjęciu-stoicki spokój. nic nie jest w stanie wywołać u mnie przykrych uczuć takich jak lęk czy obawa przed jakimkolwiek  zjawiskiem. ogarnął mnie niebywały spokój (nie mylić z relaksem). produkt marki pfizer nie jest jednak wolny od wad. doskwiera mi niemożność skupienia się. przy skomplikowanych, zagmatwanych tekstach, gubię, tracę wątek. ciężko jest się zmotywować do jakichkolwiek działa przynoszących wymierne efekty/korzyści (czytanie, nauka). przy sytuacjach społecznych nie pojawia się wewnętrzne uczucie niepokoju. jestem spokojny, wyluzowany, mówiąć kolokwialnie nic nie jest w stanie "wyprowadzić mnie z równowagi". niesamowity lek dla osób zalęknionych bądź nerwicowców, umożliwijacy normalne funkcjonowanie w społecznstwie. alprazolam (xanax) nie działa jednak euforycznie. sprawia ,że mój organizm oraz uczucia towarzyszące mu na codzień są nieaktywne zastępując je bezbrzeżnym spokojem. należy jednak pamietać ze lek należy stosować tylko i wyłącznie przez krotki okres czasu. specyfik silnie uzależniajacy psychicznie jak i fizycznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym proponujecie ten jakto określił jeden użytkownik forum "przetyrany" układ Gaba naprawić? Da się jakoś w ogóle ? 

Ja od kilku lat nie piję, wmiare zdrowo się odżywiam i czuje że samo z siebie to się nigdy nie naprawi. Pozostaje jedynie szara egzystencja z naszymi podziurawionymi mózgami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, raczek8 napisał:

Lekarz przepisał mi Afobam 0.25 mg. W jaki sposób na was działa? Jaka dawka jest ok?

Jak moze ci ktos cos powiedziec jak nie piszesz na co to.dostales, czy pierwsze leki tego typu, czy do tego dostales antydepresanty? Jak ci lekarz kazal brac ile razy na dzien itd. 

Tak czy inaczej od razu mowie, jak dostales afobam i zadnego antydepresnata i nie masz isc na kontrole za 2 tyg to zmieniaj lekarza bo na tym leku mozna byc okolo 2 tyg tylko. (Jesli masz brac codziennie)

Jesli dostales na ataki paniki plus antydepresant, to bierz bo ten lek ci pomoze. 0.25 slaba dawka i bedac szczera to benzo to jedyne co pomaga doraznie na ataki paniki silne lęki i nerwice. Dopoki antydepresnat nie zacznie dzialac a to zajmuje wlasnie okolo 2-3 tyg.

Sluchaj sie lekarza i jak tylko bedziesz czuc sie na silach jak antydepresnat zacznie dzialac to przestan brac afobam bo pozniej jest niewesolo. Niektorzy juz po 2-3 tyg maja problem z odstawieniem. 

Edytowane przez Miss Worldwide
Dopisalam pare slow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×