Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dodatkowe skurcze serca?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

jestem zdrowy w 100 %, (niby)z tym pulsem mam tak samo i wiele innych z sercem zwiazanych to jest tachykardia (nerwica serca) moze uderzyc na wszystko zoladek itd nawet paraliz to jest na podlozu psychicznym jest do leczenia wyleczeniaale moze sie nawrucic po latach moj gg to 9898977 jak chcecie pogadac piszcie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazalo się że mam uginającą się zastawkę serca. To nie jest wada ani choroba, po prostu tak mam, i mam takie właśnie dodatkowe skurcze, to jest tak nieprzyjemne, że za każdym razem boje się tak samo. To takie dziwne uczucie. Chciałam tylko wam cos poradzić, ja po rozmowie z lekarzem biorę zawsze na to magne b6, nie jakieś inne podobne, tylko to, i aspargin, on zawiera min potas, jem po 1 tabletce z każdego 2-3 razy dziennie, poza tym mam kołatania serca, a ostatnio serce mi przyspieszało o byle głupstwo, nawet jak spotałam kogos znajomego na ulicy, ale kogo się nie spodziewałam, robiłam się czerwona i serce mi waliło, teraz jem betalok zok 25 po pół tabletki, lek bardzo skuteczny na przyspieszone bicie serca. W razie pytań piszcie!!!!!!!!

Pozdrawiam. Pati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrodzoną wadę serca nigdy nie zakwalifikowaną do operacji. Nigdy też nie brałem leków na serce. Mam 29 latek i ostatnio, pierwszy raz od 14 lat poszedłem do kardiologa. Na nerwicę lękową cierpię od 10 lat. Miałem i mam te same dolegliwości o których piszecie, arytmie, przyśpieszone bicie serca, uczucie zatrzymania serca, szybki puls itd., itp. Lekarz przypisał mi betaloc i skierował na USG. Nie wziąłem ani jednej tabletki. Poszedłem na USG, ale tak się złożyło, że nie do tego samego kardiologa. USG zrobił mi bardzo dokładnie, trwało to ok. godziny, wyszły niewielkie zmiany, ale niegroźne, związane z wadą serca która sama się "zarosła". Założył mi też na wszelki wypadek holter. Dzisiaj byłem po wyniki. Są ok, jedynie występuje skłonność do tachykardii. Powiedział mi, że rzadnych leków nie muszę brać. Na takie dolegliwości cierpi duża liczba ludzi, większość nie zdaje sobie z tego sprawy. OD TEGO SIĘ NIE UMIERA!! To mi lekarz powiedział i to sobie będę powtarzał.

W sumie większość z Nas na tym forum zalicza się do ludzi młodych, więc skąd zawał, lub inne dolegliwości. Jedynie nerwica serca:) Jak ktoś ma wątpliwości i boi się o serce to niech zrobi sobie USG i holtera i wszystko będzie jasne.

A na zaburzenia rytmu serca polecam magnez. Ja biorę Magnefar 2 lub 3 razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gośka.Witam ja też mam te okropne dolegliwości.Takie sekundowe poruszenie serca,aż przechodzą mnie takie prądy jakby ciśnienie mi rosło.Pare minut i wszystko przechodzi,ale sam atak jest panicznie straszny.Czy wy też tak macie.Proszę odpiszcie czy wy też to macie???.Jak z tym żyć bo już nie daje rady??? :cry::cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem ten problem z tymi dodatkowymi skórczami serca i tym co opisał darekk:

 

ja mam coś takiego że siedze sobie spokojnie a tu nagle jeb...... strasznie mocne uderzenie serca odczuwalne tulko i wyłącznie w gardle.

 

Byłem w szpitali i w papierach wypisu miałem zanotowane z EKG: niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Ta

"odnoga" to rodzaj nerwu sterującego mięśniami serca.Odpowiednia dieta załatwia problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM .pierewsze mocne i szybkie uderzenie serducha miałam rok temu bez zadnych pzryczyn tetno skoczyło mi do 160, niebyłam wstanie mowic ,stac ,miesnie mi skakały ,myslałam ze umieram ,mąż zawiozł mnie na pogotowie dali leki uspokajające ,zrobili badania i wysłali do domu.powtarzało sie 4razy w tygodniu ,wkońcu wybrałam sie do kardiologa przepisał mi betaloc i zomiren ,oczywiscie mowił ze to nerwica leki pomogły ale nie na długo,teraz gdy mnie dopada biore serię głębokich oddechow ,polega to na tym ze wdychając powietzre pzrez nos licze do 10 ,wydycham ustami lczac do 9 ,i tak 8 7.....az dojde do jednego oddechu ,na poczatku było trudno ,ale nauczyłam sie tego i to mi pomaga opanować walące serce ,mam nadzieje ze koms tesz pomoze .

POZDRAWIAM PA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej stronce (link w podpisie) masz wyjaśnione jak brać magnez tak, żeby odnieść maksymalny efekt i nie zrobić sobie przy tym krzywdy.

 

A niejako dodatkowo możesz zbadać tarczycę - przy problemach z nią też wychodzą częstoskurcze. Nie wiem co to za lekarz, który tak oczywisty objaw fizyczny jak zakłócenia rytmu serca podciąga pod nerwicę... dyplom dostał z punktów za pochodzenie społeczne? Możesz spokojnie go podać do sądu i wyciągnąć całkiem niezłe odszkodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam dalsze badania - próbę wysiłkową i wyszła doskonale, echo świetnie! Poza tym byłam u 3 lekarzy i każdy twierdzi to samo po badaniach! Tarczyce i inne rzeczy mam w normie...so....nie będę komentować twojego naskakiwania na każdego możliwego lekarza. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja bym mogła epopeję napisać na temat dodatkowych skurczy serca... Najczęsciej pojawiają się ze zdwojona siła tuz przed miesiączką... W tej chwili mam niedobór magnezu, ale skurcze dodatkowe miałam też gdy magnez był ok i tarczyca też ok, i też wszytscy kardiolodzy twierdzili, że to nadkomorowe, nerwicowe i mam się do nich ptrzyzwyczaić i traktować jakby ich nie było, bo to nic poważnego.. jakiś czas mi się udałó je bagatelizować, ale jak znowu dały mi do wiwatu to znowu zaczęłam się nimi stresować... potwornie nieprzyjemne uczucie takie skurcze:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie badania na poziom potasu. Ja przez długi czas miałem okresowe napadowe częstoskurcze. Okazało się, że to za mały poziom potasu. Weź sobie przez 3 miesiące jakiś suplement z potasem+dużo soku pomidorowego i banany. Ja od roku miałem tylko jeden taki napad, a wcześniej zdarzały się dwa na miesiąc. Oczywiście mogą być i inne przyczyny, ale warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

POtas badam i jest w normie... Lekarze twierdzą, że takie skurcze ma co drugi zdrowy człowiek, tylko problem polega na tym, ze jedni je odczuwają silniej - nerwicowyc, a inni w ogóle nie czują tylko na zapisie EKG czy Holterze wychodzą... ja czasami mam dwa, trzy potęzne "potknięcia", które mnie stresują ogromnie, czasami mam więcej takich mniejszych...są dni, wręcz tygodnie, że nie ma żadnego po czym nagle... bach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że magnez to jon wewnątrzkomórkowy i jego niedobór nie wyjdzie w badaniu, chyba że poziom osiągnie prawdziwe dno. Bez odpowiedniego poziomu magnezu nawet dobry poziom potasu we krwi nie będzie działał tak jak powinien.

 

No ale co ja się mogę znać, jakie znaczenie ma to, że każdy z dodatkowymi skurczami wyleczył się magnezem i potasem (vide polecany przeze mnie wątek), ważne że lekarz mówi że to nerwica i trzeba mu płacić za jej leczenie przez kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Was wszystkich .Jestem tu nowa i bardzo bym prosiła o pomoc ja juz nie daje sobie rady te skórcze mnie wykanczaja nie mam ich cdziennie moze 1 raz w tygodniu ale czuje jak bym miała ich codzien bo ciagle o nich mysle udałam sie juz nawet do psychiatry ale to mi nie pomaga jak jest ten skórcz nie chce mi sie zyc .robiłam holter wykrył796 pobudzen komorowych i 5 nadkomorowych ludzie pomózcie czy to jest cos nie tak par nie było ,lekarz kardiolog juz pół roku nie mówi mi co mi jest a ja warjuje ,prosze powiedzcie co mi dolega,pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×