Skocz do zawartości
Nerwica.com

[dyskusja] Fotografia


Gość k_o82

Rekomendowane odpowiedzi

hej znacie jakis aparat tani ale z dobrym zoomem, glownie o to mi chodzi, o zoom.

 

Canon PowerShot SX130IS.

Dobry model.. rok czasu użytkowania i zero nieprzyjemności.

12x zoom. Max 48x ale jakość.. wiadomo.

 

Nie jest to lustrzanka ale dobry model do 500zł.

 

-- 29 cze 2013, 01:45 --

 

hej znacie jakis aparat tani ale z dobrym zoomem, glownie o to mi chodzi, o zoom.

 

Canon PowerShot SX130IS.

Dobry model.. rok czasu użytkowania i zero nieprzyjemności.

12x zoom. Max 48x ale jakość.. wiadomo.

 

Nie jest to lustrzanka ale dobry model do 500zł.

 

-- 04 lip 2013, 00:02 --

 

Lustrzanka do 1500zł. Co polecacie? głównie chodzi o dobrą.. nawet bardzo dobrą jakość przy nagrywaniu filmów jak i do ogólnego fotografowania..

 

Kupi coś w miarę ? ;>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S_And_S, jeśli wymażesz słowa "bardzo dobrą jakość" to kupisz. Zresztą zależy co to dla Ciebie bardzo dobra jakość. Dla mnie pierwsza lustrzanka to była super jakość zdjęć. Teraz to dinozaur i trzeba w programach wszystko poprawiać, żeby zdjęcie nie odstawało drastycznie od dzisiejszej normy. Jak miałeś kiedyś coś lepszego w rękach i masz porównanie, to za 1500 nie spodziewaj się szału. Porządna lustrzanka zaczyna się od 3 tys. No i jak częściej filmujesz niż robisz zdjęcia to kup zwykły aparat albo kamerę. Lustrzanki do niedawna nie miały funkcji filmowania, bądź co bądź to aparaty fotograficzne troszkę wyższej klasy i filmowanie nie jest ich podstawową funkcją.

Za 1500 masz canonowską najprostszą lustrzankę 1100D z kitowskim obiektywem.

 

na_leśnik, dzięki, no na hali przy słonecznej pogodzie zawsze można coś fajnego ustrzelić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na_leśnik, dinozaurem - canon 350D. Ale mam nadzieję za niedługo zmienić na coś nowszego i może jak się uda, dwucyfrowego, bo na tym już długo nie pociągnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to też fajny, skamielina.

 

No koniki nie kitem, tele najtańszy z możliwych canon 100-300 mm 4.5-5.6, chyba już go nawet nie produkują, bo teraz są same 70-300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o tych 70-300, zwłaszcza produkcji Sigmy to same złe rzeczy słyszałem.

Ja do tego Canona mam zestaw staroci: przejściówkę na m42 i kupe starych szkieł (między innymi Tessara Carla Zeisa). Można takie graty upolować za pół darmo na allegro a zabawa jest przednia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 100-300 też jakiś super nie jest, zresztą co człowiek chce kupić i zaczyna czytać, to wszystko ma jakieś wady i złe opinie.

 

W rodzinnym domu gdzieś w szafie to mam jeszcze Zenita :P Ale tymi starymi nie bawię się, cyfrowe wygodniejsze zwłaszcza że teraz jakoś w kiepskim nastroju rzadko robię zdjęcia tak wyłącznie dla siebie, raczej sobie tym dorabiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na_leśnik

Popiszmy tutaj . Zawsze ktoś może się podłączyć.

Ja mam pentaksa k10D ,Ma już kilka lat ,ale do moich zastosować jest wystarczający. Najważniejsze ,że z każdym obiektywem mam pomiar ekspozycji i ostrości. Nawet z m 42 które lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anna.anakaia, na_leśnik, nie znam dokładnie nazwy miejscowości. Wiem że to spalony klasztor w Bieszczadach.

 

-- 25 lip 2013, 15:32 --

 

To zdjęcie miało być. Przedstawiające klasztor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no to jest Klasztor Karmelitów Bosych właśnie w Zagórzu. A te chłopki roztropki na drabinkach czy co to jest to po drodze jak się tam idzie. Fajne okolice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×