Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Osobowość schizoidalna, psychopatia, osobowość chwiejna emocjonalnie, borderline, osobowość anankastyczna, osobowość zależna, inne

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez lukrowana 08 lut 2018, 11:18
Ambivalentna napisał(a):Lukrowana – czy twój facet zmaga się z jakimiś problemami psychicznymi? To, że border chcę być górą i mieć najczęściej rację jest normą. Nie wiem co by było gdyby zamknąć dwóch borderów w czasie ich „ataku” w jednym pomieszczeniu :D Być może panuje między wami napięta atmosfera albo jest tak wiele niewyjaśnionych spraw, pretensji i dlatego myślisz, że ten związek to pomyłka.

Nie masz tak, że uważasz u siebie agresywne zachowania za pewną siłę i coś co czyni cię właśnie silniejszą i lepszą.? Że zawszę możesz się obronić atakując? Ja np. nie zniosłabym myśli, że jestem słaba, że ktoś mnie lekceważy, i wtedy właśnie wzbiera w środku gniew i uzewnętrznia się. Samookaleczenia świadczą o kolejnej dawce agresji i braku możliwości jej ujścia – jak nie na zewnątrz to do siebie.

Owszem mam. Ta mieszanka złości i smutku wiąże się – jak myślę – z poczuciem krzywdy, którą ktoś nam rzekomo wyrządza. Bądźmy szczerzy, border często wyolbrzymia pewne sprawy. Pragniemy aby bliska osoba nas zrozumiała i zamiast porozmawiać, atakujemy. Bronimy się przed bliskością. Pragniemy ciepła i nie. Pragniemy miłości i nie. Ja tutaj widzę mnóstwo lęków z którymi należałoby walczyć.


Nie, on jest całkowicie normalny. Stąd ja go potrafię łatwo wkurzyć, bo nie do końca czasami rozumie moje zachowania i potrzeby.
Poza tym to nie jest mój pierwszy związek a w poprzednich też potrafiłam prowokować burzliwe sytuacje. Więc to prędzej mój urok niż jego...

Mam coś takiego. Tzn. na co dzień jestem nieśmiałą osobą i nieasertywną często, ale ta agresja dotyczy najbliższych osób. I zauwazyłam, że wobec facetów czuję jakąś siłę, że np mogę w skrajnych sytuacjach kogoś zwyzywać i badam czy ta osoba zwyzywa mnie równie, ale wiem, że tego nie zrobi. Podobnie byłoby z fizyczną siłą...bo raczej nie zadaję się z takimi, co byliby gotowi oddać kobiecie i tu czuję jakąś siłę.

Oj tak wyolbrzymiać sprawy to my potrafimy, a w tym ''nabuzowaniu'' zawsze mam poczucie, że faktycznie jestem tak pokrzywdzona i dzieje się mi tragedia.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
233
Dołączył(a)
04 lut 2014, 22:14

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Ambivalentna 08 lut 2018, 15:14
paramparam – niestety, leki nie zwalczą każdych dolegliwości. Dodatkowo muszą one być dobrze dobrane. Koleżance psychiatra zmieniał kilka razy. Te ostatnie działają znacznie lepiej niż pierwsze, co przejawia się w jej zachowaniu. Jak długo bierzesz kwetiapine?

Hahaha właśnie tak. To ludzie pokroju - „To takie atrakcyjne mieć terapeutę, co x Amerykanin do niego chodzi”. Niestety, głupota w dzisiejszym świecie się rozprzestrzenia.

Mam podobnie. Są dni, gdy wstaję i czuję się na siłach i robię kilka rzeczy, a bywają też takie, kiedy ciężko mi wstać z łóżka. Albo zmiana w połowie dnia, ponieważ spotkałam kogoś znajomego i wiedzie mu się lepiej, wydaję się szczęśliwszy itd., i wnet obrót o 180 stopni. Znika uśmiech, tymczasowa radość, a zastępują je rozczarowanie własną osobą i wściekłość. Ja w dalszym ciągu nie jestem przekonana do postawionej mi diagnozy. W czasie gdy dokonywałam autoanalizy zauważyłam mnóstwo podobieństw w opisywanej w książkach Karen Horney - „Nerwica a rozwój człowieka” i „Neurotyczna osobowość naszych czasów”. Jest pewna ilość podobieństw, jakie pokrywają się z bordeline.

Shira123 – Widzisz różnice po tym, jak uczęszczałaś na terapie? Uważasz, że coś Ci dały?

To pokazuję, że odpowiednio dobrane leki mogą baaardzo pomóc.

Border często czuję się pokrzywdzony, oszukany. Ale trzeba liczyć się z tym ryzykiem w relacjach międzyludzkich. Warto podejmować wyzwanie i poznawać nowych osób. Nie przed każdym od razu musisz się otwierać. Nie pozwól by te lęki Cię ograniczały :-)

Lukrowana – Denerwuję się, bo Cię nie rozumie, bo (to też należy wziąć pod uwagę ) ma czasami dość i nie umie Ci pomóc. Twój facet pewnie czuję się bezsilny i atakowany, raniony.

To chyba wynika z poczucia krzywdy, jaką kiedyś doznałyśmy i nie umiemy o tym zapomnieć, a nigdy nie dokonałyśmy zemsty ani nie otrzymałyśmy zadośćuczynienia za krzywdy i wymierzamy ciosy w znane nam osoby. Czy i Ty tłumiłaś wcześniej np. jako dziecko złość? Mnie uczono, że nie wolno się złościć przy innych, nie okazywać niezadowolenia itp. I tym sposobem tłumiłam wściekłość w sobie, aż wybuchałam.

W książce Karen Horney „Nerwica a rozwój człowieka” do której wracałam jest kilka ciekawych spostrzeżeń i myślę, że być może pokrywają się u niektórych borderów. Jeśli chodzi o związki to np.

„...jeżeli nie kochamy siebie samych, niemożliwe jest, abyśmy wierzyli w cudze uczucia, a zatem musimy odnosić się nieufnie do jakiegokolwiek zapewnienia o żywionych do nas uczuciu” – tak mi się nasunęło w odniesieniu do Twoich rozważań czy chcesz być z facetem

Ostatnio znalazłam w książce fragment idealnie odwzorowujący mnie, gdy facet nie napisał do mnie pierwszy, a ja się wkurzałam i pojawiała się cała paleta emocji

„trzecia cechą charakterystyczną neurotycznych wymagań jest to, że dana osoba spodziewa się uzyskiwania tego wszystkiego na czym jej zależy bez czynienia ze swej strony jakiekolwiek odpowiednich do sytuacji wysiłków. Nie przyjmuję do wiadomości, że kiedy się czuję samotna, mogłaby do kogoś zatelefonować. Uważa, że ktoś inny powinien do niej zadzwonić” – a więc może i u bordera są obecne silnie występujące wymagania do których inny powinni się stosować, wiedzieć jak my się czujemy, kiedy partner ma się zamknąć a kiedy przytulić.

Jeśli mam bordera to jest on bardziej złożony niż sądziłam.


Littleborder – Witaj i rozgość się na forum :-) Jak Ci idzie na obecnej terapii? Jakie problemy przerabiasz na spotkaniach? Rozumiem, że obecnie nie przyjmujesz żadnych leków?
Występujące natłok i intensywność emocji jest u bordera czymś „normalnym” i tym nad czym należy pracować ponieważ tak jak u wielu borderów tak i u Ciebie prowadzą one min., do samookaleczeń. Widać , w ostatnim czasie dużo na Ciebie spadło i to może wywoływać mocniejsze odczuwanie i odreagowanie, gdy wszystkiego jest już za dużo. Sama zmieniłaś pracę czy sytuacja Cię do tego zmusiła? Jak się czujesz w obecnym miejscu pracy? Ja sama straciłam sporo znajomych z powodu moich zachowań. Nie dziwie się im. Jeśli zależy Ci na przyjaciółce warto kontynuować terapie, pracować nad sobą i kiedy zauważysz w sobie pewne zmiany, zaryzykować i wyjaśnić sytuację, zaproponować ponowną znajomość, na początek nie tak zażyłą jak wcześniej. Wyjazd przyjaciela jest przesądzony? Przeprowadzka nie oznacza utraty kontaktu. I choć to nie to samo, co spotkania, rozmowa twarzą w twarz i bliskość należy wziąć pod uwagę iż facet znajdzie sobie partnerkę. Mieć w nim swojego przyjaciela to też dobra opcja :-) Chyba, że traktujesz go więcej niż przyjaciela? Dobrze by było gdybyś zamiast pogrążyć się w smutku i tęsknocie za przyjacielem obrócić to w bodziec, który spowodowałby nawiązanie nowych znajomości. Border często źle odbiera intencję drugiej osoby i interpretuję ich zachowania na swój sposób, wydaję się sobie pokrzywdzony, lekceważony, a w rzeczywistości bywa inaczej. Terapia powinna Ci pozwolić to zrozumieć. I wobec mężczyzn masz błędne wyobrażenie. Czuję i mówię z doświadczenia jako osoba z borderline, że odrzucamy możliwość bliskości emocjonalnej. Bliskość fizyczna zdaję się bezpieczniejsza. Związek wiąże się z ewentualnym porzuceniem, a to oznacza stratę i ból. A tego wolimy unikać. Widzę również, że masz błędne wyobrażenie na swój temat. Piszesz- „Jestem dobra w łóżku i to jedyne co potrafię”, co świadczy o braku akceptacji miłości i akceptacji siebie. Uważasz, że poza ciałem i seksem nie masz nic innego do zaoferowania. Że facet nie ma Cię za co pokochać, bo nie posiadasz cech wartych zainteresowania, pokochania. A to nieprawda! W ten sposób bronisz się przed czymś poważnym. Lepiej zostawić kwestię czy to kara czy karma. Podobne rozważania do niczego nie zaprowadzą. Przeżyłaś swoje, doświadczyłaś bólu i pewnych sytuacji, ale należy skupić się na tym, co jest tu i teraz. Może jednak warto byłoby choćby na jakiś czas, wrócić do leków.

Tombstone – Cześć. Jakie leki przyjmujesz? Widzisz poprawę odkąd je stosujesz? Opisywane przez Ciebie uczucie towarzyszy chyba wszystkim borderom. Czemu zdecydowałeś się na wyjazd za granice? Praca? Chodzisz na terapie?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
160
Dołączył(a)
22 cze 2015, 20:58
Lokalizacja
Nibylandia

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Heledore 11 lut 2018, 13:17
lukrowana napisał(a):Oj tak wyolbrzymiać sprawy to my potrafimy, a w tym ''nabuzowaniu'' zawsze mam poczucie, że faktycznie jestem tak pokrzywdzona i dzieje się mi tragedia.


Oj zgadzam się, zgadzam. Staram się z tym walczyć. Ale wiadomo- łatwo z tym nie jest. I jak tu nie odpychać od siebie ludzi, mając takie skłonności? :roll:

Ambivalentna napisał(a):paramparam – niestety, leki nie zwalczą każdych dolegliwości. Dodatkowo muszą one być dobrze dobrane. Koleżance psychiatra zmieniał kilka razy. Te ostatnie działają znacznie lepiej niż pierwsze, co przejawia się w jej zachowaniu. Jak długo bierzesz kwetiapine?

Mój psychiatra szczęśliwie w końcu dobrze dobrał. Rodzina i znajomi mówią, że wręcz porównania nie ma z tym, co było wcześniej, a jest teraz. Kwetiapinę biorę już pół roku (ale ten czas leci...)

Ambivalentna napisał(a):Hahaha właśnie tak. To ludzie pokroju - „To takie atrakcyjne mieć terapeutę, co x Amerykanin do niego chodzi”. Niestety, głupota w dzisiejszym świecie się rozprzestrzenia.


Nie rozumiem takich ludzi. Wydaje mi się, że zupełnie nie rozumieją całego bólu, który się z tym wiąże. Tego, że do terapeuty nie chodzi się dla przyjemności.

Ambivalentna napisał(a):Mam podobnie. Są dni, gdy wstaję i czuję się na siłach i robię kilka rzeczy, a bywają też takie, kiedy ciężko mi wstać z łóżka. Albo zmiana w połowie dnia, ponieważ spotkałam kogoś znajomego i wiedzie mu się lepiej, wydaję się szczęśliwszy itd., i wnet obrót o 180 stopni. Znika uśmiech, tymczasowa radość, a zastępują je rozczarowanie własną osobą i wściekłość. Ja w dalszym ciągu nie jestem przekonana do postawionej mi diagnozy. W czasie gdy dokonywałam autoanalizy zauważyłam mnóstwo podobieństw w opisywanej w książkach Karen Horney - „Nerwica a rozwój człowieka” i „Neurotyczna osobowość naszych czasów”. Jest pewna ilość podobieństw, jakie pokrywają się z bordeline.


U mnie dość rzadko nastrój ma połączenie z tym kogo spotkałam, albo co zrobiłam. Przynajmniej tak mi się wydaje. Wiem, że nieadekwatnie reaguję wtedy, kiedy jakaś zmiana jest znacząca, kiedy wprowadza dużo zmian (i to nawet nie w moim subiektywnym poczuciu, ale generalnie obiektywnym! :D).
escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

Podaj mi rączkę, trumienko...

https://takkaja.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
1878
Dołączył(a)
06 paź 2016, 20:55
Lokalizacja
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Ambivalentna 11 lut 2018, 14:08
Ambivalentna napisał(a):Hahaha właśnie tak. To ludzie pokroju - „To takie atrakcyjne mieć terapeutę, co x Amerykanin do niego chodzi”. Niestety, głupota w dzisiejszym świecie się rozprzestrzenia.


Nie rozumiem takich ludzi. Wydaje mi się, że zupełnie nie rozumieją całego bólu, który się z tym wiąże. Tego, że do terapeuty nie chodzi się dla przyjemności.

Dziś panuję co raz większa znieczulica. Trudno znaleźć przyjaciela. Trudno na kimś polegać i mieć oparcie. Mam wrażenie, że aby przetrwać w dzisiejszym świecie trzeba nabyć pewne cechy psychopaty, odciąć się od emocji, uczuć. Serce z kamienia...

Ambivalentna napisał(a):Mam podobnie. Są dni, gdy wstaję i czuję się na siłach i robię kilka rzeczy, a bywają też takie, kiedy ciężko mi wstać z łóżka. Albo zmiana w połowie dnia, ponieważ spotkałam kogoś znajomego i wiedzie mu się lepiej, wydaję się szczęśliwszy itd., i wnet obrót o 180 stopni. Znika uśmiech, tymczasowa radość, a zastępują je rozczarowanie własną osobą i wściekłość. Ja w dalszym ciągu nie jestem przekonana do postawionej mi diagnozy. W czasie gdy dokonywałam autoanalizy zauważyłam mnóstwo podobieństw w opisywanej w książkach Karen Horney - „Nerwica a rozwój człowieka” i „Neurotyczna osobowość naszych czasów”. Jest pewna ilość podobieństw, jakie pokrywają się z bordeline.


U mnie dość rzadko nastrój ma połączenie z tym kogo spotkałam, albo co zrobiłam. Przynajmniej tak mi się wydaje. Wiem, że nieadekwatnie reaguję wtedy, kiedy jakaś zmiana jest znacząca, kiedy wprowadza dużo zmian (i to nawet nie w moim subiektywnym poczuciu, ale generalnie obiektywnym! :D).[/quote]

No widzisz, a mnie wystarczy głupie drobne spotkanie i w mojej głowie roją się dziwne myśli i insynuację.
Czujesz się zagrożona, jeśli nie masz wpływu na bieg pewnych wydarzeń albo coś dzieję się bez twojego udziału?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
160
Dołączył(a)
22 cze 2015, 20:58
Lokalizacja
Nibylandia

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Heledore 11 lut 2018, 14:27
Ambivalentna napisał(a):Dziś panuję co raz większa znieczulica. Trudno znaleźć przyjaciela. Trudno na kimś polegać i mieć oparcie. Mam wrażenie, że aby przetrwać w dzisiejszym świecie trzeba nabyć pewne cechy psychopaty, odciąć się od emocji, uczuć. Serce z kamienia...


A szkoda. Może to jeden z wielu mechanizmów obronnych społeczeństwa? Może prościej nie wyściubiać nosa poza swoją strefę komfortu i dobrego samopoczucia? Nie jest łatwo pomagać innym, nie jest łatwo wysłuchać problemów innych osób, zaakceptować ich, zrozumieć...

Ambivalentna napisał(a):No widzisz, a mnie wystarczy głupie drobne spotkanie i w mojej głowie roją się dziwne myśli i insynuację.
Czujesz się zagrożona, jeśli nie masz wpływu na bieg pewnych wydarzeń albo coś dzieję się bez twojego udziału?


Oj tak. Generalnie nie lubię zmian- niosą ze sobą ryzyko, że będzie źle, a do tego niepewnie. Bo z założenie istnieje duże większe prawdopodobieństwo, że będzie gorzej. A jeśli jest źle tak, jak teraz, to przynajmniej jestem z tym oswojona. Wiem, jak sobie z tym radzić (jako-tako) i wiem jak w tym całym chaosie istnieć. A co nowe, to nieznane. I co wtedy?
escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

Podaj mi rączkę, trumienko...

https://takkaja.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
1878
Dołączył(a)
06 paź 2016, 20:55
Lokalizacja
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Babilon 69 11 lut 2018, 14:33
Wystarczy przestać użalać się nad swym losem zuym, wyściubić nos spoza strefy komfortu, porozmawiać z ludźmi od serca... i przyjaciel się znajdzie prędzej niż myślisz.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
22 wrz 2017, 10:35

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Heledore 11 lut 2018, 14:38
Babilon 69 napisał(a):Wystarczy przestać użalać się nad swym losem zuym, wyściubić nos spoza strefy komfortu, porozmawiać z ludźmi od serca... i przyjaciel się znajdzie prędzej niż myślisz.


Nie użalam się nad swoim "zuym" losem. Rozmawiałam z ludźmi nie raz. Przełamywałam się. I wiesz co?
Chyba tylko dwóch razy nie żałuję.
Reszta ludzi ode mnie uciekła. Albo powiedziała w prost, że nie chce o tym słuchać. Tych ostatnich szanuję- przynajmniej powiedzieli prawdę.
Chciałabym, żeby to było tak proste jak piszesz.
escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

Podaj mi rączkę, trumienko...

https://takkaja.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
1878
Dołączył(a)
06 paź 2016, 20:55
Lokalizacja
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez shira123 12 lut 2018, 12:14
witam moje drogie,

ja juz po egzaminach, czekam jeszcze na 2 wyniki...

generalnie nie jest zle u mnie choc stresow mam duzo.dzis zaczynam szkole wieczorowa.

i mam dzis terapie.pogadam o moich relacjach z ludzmi.wscieklam sie na kolege ze studiow ,tego z borderline
bo on obwinia mnie ze przeze mnie obleje egzaminy/bo mielismy sie uczyc razem ale nie wyszlo. nie ma to jak zwalanie odpowiedzialnosci na innych
czy to moja wina ze zaczal sie uczyc 3 dni przed egzaminem???
on mnie wk..... i chyba nie chce juz tej znajomosci.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
864
Dołączył(a)
28 maja 2016, 19:36
Lokalizacja
Słupsk kochane moje miasto))

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Ambivalentna 12 lut 2018, 20:54
Co raz częściej myślę sobie, że to nie bordeline ale coś znacznie gorszego. Czy możliwe żeby nastrój uległ zmianę zaledwie po kilku minutach, aby z radości przejść we wściekłość, rozpacz, pogardę do siebie. Jedyne co mi ostatnio trzyma w ciągu dni do nienawiść do własnej osoby. Myśli jak przyjemnie było położyć się na torach i czekać na pociąg, skoczyć z wysokości czując jak kości się łamią, a ból rozchodzi się po ciele. Poczuć COKOLWIEK. PRAWDZIWEGO. SWOJEGO. Zranić siebie. Na wiele sposobów. Nie umiem - i nigdy nie umiałam - identyfikować się ze sobą, swymi uczuciami, pragnieniami. Nie wiem, czego oczekuję od życia, ludzi, jaki zawód chcę uprawiać, bo najchętniej zmieniałabym profesję po paru miesiącach. Nuda mnie denerwuję i powoduję rozdrażnienie. Ból. Tylko on wydaję się rzeczywisty.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
160
Dołączył(a)
22 cze 2015, 20:58
Lokalizacja
Nibylandia

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez shira123 13 lut 2018, 18:05
Ambivalentna napisał(a):Co raz częściej myślę sobie, że to nie bordeline ale coś znacznie gorszego. Czy możliwe żeby nastrój uległ zmianę zaledwie po kilku minutach, aby z radości przejść we wściekłość, rozpacz, pogardę do siebie. Jedyne co mi ostatnio trzyma w ciągu dni do nienawiść do własnej osoby. Myśli jak przyjemnie było położyć się na torach i czekać na pociąg, skoczyć z wysokości czując jak kości się łamią, a ból rozchodzi się po ciele. Poczuć COKOLWIEK. PRAWDZIWEGO. SWOJEGO. Zranić siebie. Na wiele sposobów. Nie umiem - i nigdy nie umiałam - identyfikować się ze sobą, swymi uczuciami, pragnieniami. Nie wiem, czego oczekuję od życia, ludzi, jaki zawód chcę uprawiać, bo najchętniej zmieniałabym profesję po paru miesiącach. Nuda mnie denerwuję i powoduję rozdrażnienie. Ból. Tylko on wydaję się rzeczywisty.


a chodzisz teraz na terapie?

mi to pomoglo-jest niebo a ziemia z tym co ze mna bylo.

tez mam podobnie-szybko sie nudze.wyczytalam gdzies ze ludzie z borderline sa b.inteligentni i ich mozgi potrzebuja ciaglej stymulacji.cos w tym jest.

tez mialam podobne mysli o samobojstwie.ale juz nie mam. nie trac nadziei, bo MOZNA sie zmienic
Avatar użytkownika
Offline
Posty
864
Dołączył(a)
28 maja 2016, 19:36
Lokalizacja
Słupsk kochane moje miasto))

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Heledore 13 lut 2018, 19:17
Ambivalentna, czy coś wyzwoliło u Ciebie taką reakcję? Niestety, podobno przy borderline właśnie tak częste zmiany nastroju są naturalne. U mnie niestety jest podobnie. Ledwo daję sobie z tym radę. Mam nadzieję, że Ty lepiej.
Chodzisz na terapię, albo bierzesz jakieś leki?
escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

Podaj mi rączkę, trumienko...

https://takkaja.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
1878
Dołączył(a)
06 paź 2016, 20:55
Lokalizacja
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Carica Milica 14 lut 2018, 12:55
Hello,

Wygrzebałam się z depresji i teraz leżakuję w domu na l4 z zapaleniem gardła. Aktualnie nadrabiam zaległości w filmach i serialach. :P Lekarz się chyba machnął i mi podniósł topamax ze 100 mg do 200 mg, więc piękne uczucie jadłowstrętu wzrasta. Z czego bardzo się cieszę. W rok z hakiem przybyło z osiem kilogramów. Czuję się jak foka na wybiegu. Kiedyś już przerabiałam ostrą dietę i zahaczyłam o anoreksję, więc tym razem muszę się pilnować.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
Człowiek z bieguna.
topamax- 200 mg, trazodon- 100-150 mg, amisulpryd- 100 mg, alprazolam- 0,5 mg, fluoksetyna- 10 mg, kawa- trzy dawki dziennie
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ I Miss Forum
Posty
4527
Dołączył(a)
01 cze 2015, 19:11
Lokalizacja
Косово поље

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez shira123 14 lut 2018, 14:50
a na co jest topam,ax?

u mnie b.dobrze,ciesze sie sloncem,robie przyjemne rzeczy :P ogolnie mi sie uklada
choc dzis glowa mnie boli
ale psychicznie jest dobrze
Avatar użytkownika
Offline
Posty
864
Dołączył(a)
28 maja 2016, 19:36
Lokalizacja
Słupsk kochane moje miasto))

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Avatar użytkownika
przez Heledore 14 lut 2018, 19:51
shira123, stabilizator nastroju. Także przeciwdrgawkowy i przeciwpadaczkowy.

Carica Milica, shira123, bardzo się cieszę, że u Was lepiej. Ja niestety gonię ostatkiem sił.
escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

Podaj mi rączkę, trumienko...

https://takkaja.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
1878
Dołączył(a)
06 paź 2016, 20:55
Lokalizacja
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Przeskocz do