Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez radio 18 maja 2013, 09:28
Borderline26 jak Ci tam jest? Można z Tobą pogadać chwilę na privie?

przez borderline26 22 maja 2013, 20:33
radio, pisz co chcesz wiedzieć ;) nie ma problemu
Im dluzej tu jestem tym bardziej wiem ze to miejsce dla mnie... cholernie walcze z emocjami i skrajnymi uczuciami ale tu o to chodzi. Śmiało brnę di przodu...pomimo chwil załamań i upadków :D
F 60.3
F 50.3
F 41.0

przez Mewka91 24 maja 2013, 21:34
Hej
Zostalam przyjeta na oddzial i w zwiazku z tym mam pare pytan:
1. Czy na terenie szpitala jest jakis sklepik?
2. Jak jest z papierem toaletowym? :) (W szpitalu u mnie w miescie trzeba bylo miec swoj.)
3. Czy mozna przywiezc wlasna posciel?
4. Jest dostepne jakies zelazko, deska do prasowania?

Nie przyszly mi te pytania do glowy podczas rozmowy z oddzialowa, wiec prosze was o informacje.
Z gory dzieki!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ailinn 25 maja 2013, 21:58
cześć jestem tu nowa , chciałam podzielić się krótko moimi spostrzeżeniami co do rozmów kwalifikacyjnych...
Zostałam przyjęta na oddział 7F niedawno . Przyjeżdżam na oddział w sierpniu.
Ogólnie rozmowy były dla mnie dość stresujące ,od samego początku bardzo się bałam że zostanę odrzucona , stresowałam się i byłam pełna obaw, zastanawiałam się jak to wszystko będzie wyglądać i czy mam odpowiednią motywację do leczenia...jednak nie stchórzyłam pomimo różnych wewnętrznych pytań, rozterek itp postanowiłam spróbować i się udało.
Po prostu mówiłam prawdę a reszta sama poszła. Trudno jest się przygotować na takie rozmowy , właściwie się nie da ,trzeba po prostu mówić o swoich "patologiach" otwarcie i o tym co chce się zmienić w swoim życiu, mówić o tym po co się przyjechało.
Pytali mnie co robię w życiu, po co tu przyjechałam , dlaczego chce sie leczyć i czyj to pomysł?. itd.
Sprawdzają motywację na wszelkie możliwe sposoby... Pierwszą konsultację miałam z panią ordynator , było mało sympatycznie bo byłam okropnie zestresowana,
a w gabinecie panowała cisza. którą ktoś musiał przerwać.
Ogólnie czułam się podczas tej rozmowy jakbym mówiła do ściany, taki monolog na początku. Kolejne konsultacje nie były już takie straszne i odbywały się tak ok co dwa tygodnie. ..

Piszę o tym po to żeby powiedzieć ,że warto próbować i nie zniechęcać się do samego końca ,jeżeli ktoś bardzo chce i potrzebuje dostać się na Oddział F7...
:D

przez rainshadow 25 maja 2013, 23:00
Mewka91 napisał(a):Hej
Zostalam przyjeta na oddzial i w zwiazku z tym mam pare pytan:
1. Czy na terenie szpitala jest jakis sklepik?
2. Jak jest z papierem toaletowym? :) (W szpitalu u mnie w miescie trzeba bylo miec swoj.)
3. Czy mozna przywiezc wlasna posciel?
4. Jest dostepne jakies zelazko, deska do prasowania?

1. Na terenie szpitala są trzy sklepy i jeden klub prowadzony przez pacjentów z oddziału rehabilitacyjnego.
2. Papier szybko się kończył, dlatego lepiej zawsze mieć własną rolkę pod ręką.
3. Można wziąć własną pościel, kołdrę, poduszkę czy co tam jeszcze.
4. Wiem, że w celu prasowania można było wziąć klucz od sali terapii zajęciowej. Było tam też żelazko, ale takie stare, nie wiem, czy działało.
... dla niektórych karnawał, dla ciebie nawał kar...

przez radio 27 maja 2013, 19:41
Borderline26 poszla wiadomosc. Przepraszam, zetaka dluga. I tak sie nie dostane ale. bardzochce poznac jak najwiecej waszych opinii. Sale nie sa koedukacyjne prawda? Te do spania;)1

przez Mewka91 29 maja 2013, 23:01
Rainshadow, dzieki za odpowiedz.

Radio - nie, sale do spania nie sa koedukacyjne.

przez radio 02 cze 2013, 19:36
A czy od momentu zakwalifikowania sie dostaje sie jakis okres na pozalatwianie spraw czy raczej jesli akurat teraz jest miejsce to albo sie delikwent decyduje albo do widzenia?

przez rainshadow 03 cze 2013, 19:59
radio jest możliwość dogadania się z nimi, co do terminu przyjęcia. Jeśli masz jakieś swoje sprawy do załatwienia, to myślę, że pójdą Ci na rękę i dadzą późniejszy termin. Przynajmniej tak robili. Porozmawiaj z nimi najlepiej.
... dla niektórych karnawał, dla ciebie nawał kar...

przez kangurekkk 05 cze 2013, 11:54
chociaż wciąż wertepy i wiraż daje radę 6 tygodni bez cięć. Zaczynam nowy kolejny rozdział, nie wiem czy udany czas pokaże. Co prawda z zaburzeniami i lękami i bez F7 :( z własnego życzenia. Ale chętnie czytam wasze przemyślenia. Dziś już wiem, że warto było spróbować ,ale przez duże S. Najważniejsze nie odwlekać przyjazdu na oddział. Za nie długo będzie rok jak przyjęta zostałam na 7f a nie wykorzystałam:( Może tak miało być nie wiem. Pozdrawiam Was i trzymam mocno kciuki. :great: :great:
Piszcie jak wam tam idzie z zapałem poczytam jak dajecie sobie radę, co mnie ominęło itp.
Dziękuję Wam za każdy odpisany post jak potrzebowałam informacji. Jak ktoś się nudzi i chciałby popisać dajcie znać podam gg.

Kończę przynudzanie, ale tak okropna pogoda za oknem, że mnie naszło na sentymenty :angel: .
7f jest w porządku oddziałem takie odczucia z wizyt.
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez radio 10 cze 2013, 11:12
rainshadow, wielkie dzięki, dziękuję. Tak będę robić, póki co nie mam co gdybać, niedługo się dowiem czy jest o czym myśleć, a wątpię, jest wiele osób, które z pewnością bardziej potrzebują pomocy.

przez Arek M. 16 cze 2013, 14:33
Witam :)
Do 7 czerwca byłem na 7F na pobycie diagnostycznym i muszę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Co prawda jako samotnikowi przywykłemu do długiej i głębokiej izolacji od ludzi ciężko było mi się oswoić z ciągłym intensywnym kontaktem społecznym, ale szybko zauważyłem że ma to działanie terapeutyczne. Moja diagnoza przedłużyła się do 17 dni, ale choć nie miałem jeszcze właściwej terapii (ta rozpoczyna się dopiero na pobycie) to dało mi to pierwszy realny wgląd w siebie i uświadomiło jak bardzo osoby z zaburzeniami osobowości zafałszowują obraz samych siebie. Pierwszy raz tak wyraźnie zobaczyłem, że postrzegam siebie w swoich własnych i mających niewiele wspólnego z rzeczywistością kategoriach. Zaliczam to na plus, uważając że właśnie w takich metodach jest droga :)

Na oddział wracam 26 czerwca przygotowując się na konfrontację z realnym obrazem samego siebie i problemami, które muszę rozwiązać sam, bo pomoc personelu ma polegać na skonfrontowaniu mnie z nimi a nie podawaniu gotowych rozwiązań. Zdarza się, że czuję obawy przed intensywną terapią i życiem w społeczności (tym bardziej, że mam poważne problemy ze zintegrowaniem się z kimkolwiek, nawet ekipą ze swojego pokoju), ale staram się pamiętać jak bardzo chciałem się dostać na oddział i motywuje mnie to, że dostałem szansę :) Uważam, że warto podjąć próbę :)

Pozdrawiam wszystkich pacjentów i osoby, które próbują się dostać :)
Arek M.

przez JużTuByłem 18 cze 2013, 18:24
borderline26 jak tam? Ile trwał proces rekrutacyjny ? Dostałem skierowanie i nie wiem do jakiego ośrodka zadzwonić.Lekarz polecił 7F.
Widzę ,że jesteś z tego samego województwa
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Lord Kapucyn 18 cze 2013, 18:27
Polecam oddział leczenia nerwic w Suwałkach na szpitalnej 62- o charakterze otwartym, pokoje 2-3 osobowe. Bardziej taki akademik niż oddział.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg