[KOMORÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[Komorów]

przez Sabaidee 23 lis 2011, 12:27
essprit, to nie jest klasyczny szpital. Bliżej mu do sanatorium niż do szpitala. Codziennie po zajęciach można sobie wyjść na miasto, są przepustki na weekend i można pojechać do domu.

savana, Ciebie nikt nie pilnował, bo nie miałaś zaburzeń odżywiania, ale ludzi z zaburzeniami już trochę pilnują. Poza tym, jeśli się nie mylę, to zaliczyłaś jedynie grupę wstępną, gdzie każdy pilnuje tylko własnego tyłka. Później spożywanie posiłków przy jednym stole co Twoja grupa, gdzie wszyscy znają Twoje problemy już jest jakąś presją.
Sabaidee

[Komorów]

przez essprit 23 lis 2011, 13:42
Sabaidee, nie ważne czy to wygląda jak sanatorium czy jak z horrorów.

Ze względu na mechanizm zaburzenia - pobyt w szpitalu (vel sanatorium) jest totalnie bezsensowny !!!

[Komorów]

przez overpowered 23 lis 2011, 14:26
Psychiatra, do którego poszłam, po długich namowach rodziny i przyjaciół powiedział, że jedyną szansą na poradzenie sobie z moim problemem jest hospitalizacja. Nie mam już do tego wszystkiego siły, więc spróbuję, co mi szkodzi. Każdy jest inny, każdy ma indywidualne podejście do leczenia, więc, essprit, skąd pewność, że w moim przypadku tak będzie? Nie wiem co masz na myśli z tym 'efektem końcowym'. Oprócz zaburzeń odżywiania są też lęki i depresja, czego również chciałabym się pozbyć. Nie rozumiem, czemu odradzasz mi Komorów, wydaje mi się, że trzeba próbować wszystkiego, póki jeszcze nie jest za późno. Mam 18 lat i żadnych perspektyw na dalsze życie, jeśli moja przyszłość ma wyglądać tak jak teraz, to ja dziękuję.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Komorów]

przez essprit 23 lis 2011, 14:43
Wiesz co, JA uważam że powinnaś podjąć PSYCHOTERAPIĘ a nie ładować siedo szpitala.

To tak jakbyś z grypą chciała sie dostać na oddział zakażny szpitala.
Po 1 - grypę leczy się INACZEJ, a po 2 - wystawiasz się na inne choroby.

A już całkiem pisząc normalnie:
- dobry psychiatra skierowałby Ciebie do psychologa lub psychoterapeuty
- gdyby psychiatra nie był namawiany to by Ci tego nie zlecił ? (uwaga na marginesie)
A dalej - jak wrócisz do domu to PROBLEM BEDZIE ISTNIEĆ DALEJ !
Problemu psychicznego NIE USUNIESZ podczas pobytu w szpitalu - co najwyżej uświadomią Ci żródło ... I co potem ?

Psychoterapia jak najbardziej, tym bardziej że MASZ 18 lat.
Noo, ale twoje życie ;) Jesteś osobą dorosłą i sama ponosisz odpowiedzialność za swoje decyzje.

[Komorów]

przez overpowered 23 lis 2011, 16:17
Chyba źle się wyraziłam, albo błędnie zinterpretowałaś moją poprzednią wypowiedź. Po długich namowach bliskich udałam się do psychiatry. Nie był on namawiany do wypisania mi skierowania do szpitala. Nie wiem, zobaczymy jak będzie ale jestem dobrej myśli. Za 6 dni idę tam na 2 tygodnie, podczas tego pobytu okaże się, czy jest to ośrodek dla mnie.

[Komorów]

przez savana 30 lis 2011, 17:27
Komorów nie jest typowym szpitalem !!! to miejsce raczej wygląda jak sanatorium...
gdzie jest głównie psychoterapia !!!
:)

[Komorów]

przez overpowered 01 gru 2011, 20:34
Jestem tu właśnie i okazało się, że wszystkie moje obawy były niesłuszne. Powiem więcej, czuję się tu megabezpiecznie. Otaczają mnie bardzo wyrozumiali i pełni ciepła ludzie, nie czuję się traktowana niepoważnie. Ten sanatoryjny klimat tego miejsca też wpływa na mnie terapeutycznie. To dopiero trzeci dzień, ale jestem zadowolona. Szybko się zaklimatyzowałam. Nie żałuję. I mam nadzieję, że uda mi się z tego gówna wyjść.

[Komorów]

przez amelia83 03 gru 2011, 23:43
overpowered napisał(a):Jestem tu właśnie i okazało się, że wszystkie moje obawy były niesłuszne. Powiem więcej, czuję się tu megabezpiecznie. Otaczają mnie bardzo wyrozumiali i pełni ciepła ludzie, nie czuję się traktowana niepoważnie. Ten sanatoryjny klimat tego miejsca też wpływa na mnie terapeutycznie. To dopiero trzeci dzień, ale jestem zadowolona. Szybko się zaklimatyzowałam. Nie żałuję. I mam nadzieję, że uda mi się z tego gówna wyjść.

Powodzenia :great: , trzymam kciuki, też zaczęłam rozglądać sie za takim miejscem, trzymaj się ;) :!:
Daj znać póżniej, jak kolejne dni papa :papa:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

[Komorów]

przez sebastian86 04 gru 2011, 15:48
mnie tez polecano ten komorow ale nie chce tam isc. 3 miesiace to za dlugo.
We Are The Champions 2016(L)

[Komorów]

przez betii 05 gru 2011, 16:47
tak ci sie zdaje , zleci to bardzo szybko naprawde.poza tym zawsze mozesz wyjsc po mies.jak nie bedzie ci pasowalo.

[Komorów]

przez Vercia von Parszywa 28 gru 2011, 14:24
mnie tam zakwalifikowali na pół roku i myślałam, że nawet dwóch tygodni nie wytrzymam... ale minęło baardzo szybko...
2 stycznia tam wracam i szczerze mówiąc, cieszę się z tego, bo wiele mi pomógł poprzedni pobyt...

[Komorów]

przez betii 28 gru 2011, 17:32
polecam komorow jako terapie rozni sie bardzo od szpitala psychiatrycznego. mysle ze z twoimi dolegliwosciami powinni ci pomoc. a 3 mies. minie jak dlugi miesiac

[Komorów]

przez sebastian86 28 gru 2011, 17:52
betii, to w koncu jaka forme ma ten osrodek? oddzial szpitalny? sanatorium?
We Are The Champions 2016(L)

[Komorów]

przez Vercia von Parszywa 29 gru 2011, 13:42
teoretycznie jest to oddział szpitalny
ale ze szpitalem psychiatrycznym, z oddziałem zamkniętym nie ma to nic wspólnego
przede wszystkim masz tam duuużo terapii, po zajęciach możesz wychodzić normalnie na dwór, do Komorowa, albo z przepustką, gdzie tylko zechcesz... niby jesteś na oddziale psychiatrycznym, ale czujesz się, jak na wakacjach w sanatorium

Sortuj wg